Svečano je danas u pravoslavnim hramovima u Kikindi gde su u prisustvu velikog broja sugrađana, služene uskršnje liturgije. Najveći hrišćanski praznik koji izražava suštinu hrišćanske vere, sugrađanima je čestitao prvi čovek grada Nikola Lukač, koji je sa saradnicima, prisustvovao liturgijama u Hramu Svetih Kozme i Damjana i u Hramu Svetog oca Nikole.
-Svim mojim Kikinđanima, svima koji danas slave želim srećan Uskrs uz tradicionalni pozdrav „Hristos vaskrse”. Najradosniji i najveći praznik u hrišćanstvu dočekujemo u pozitivnom duhu. Sugrađanima želim da u miru, blagostanju, u toplini porodičnog doma proslave najveći hrišćanski praznik i da pobedu života nad smrti dočekamo sa novom energijom i mudrošću koja će nam na dostojanstven način pokazati put da prebrodimo sve izazove. Želim svima mnogo zdravlja, radosti, sreće i veselja, mir i spokoj, i da ove praznične dane provedu sa najmilijima- poručio je Lukač.

Praznik nad praznicima predstavlja suštinu hrišćanske vere jer uskrsnuće označava pobedu života, poručio je starešina Hrama Svetog Nikole, otac Miladin Spasojević.
-Ovo je najveći praznik koji hrišćani slave, kada je Gospod pobedio smrt. Danas je radost velika. Videli ste da je bilo mnogo ljudi, došli su sa svojim brigama i nevoljama da kažu Bogu ono što ih muči. Želim da čestitam svim hrišćanima, neka svima Božija svetlost zasija, neka se anđeli jave da je Bog na visinama, a svet pun slave njegove, neka kažu da je Hristos vaskrsao, čeka sud svoj da dođe sa anđelima i oblacima nebeskim, tada će sva plemena zemaljska da proplaču kada vide kako nisu razumela reči njegove. Neće svako koji govori Gospode, uđi u carstvo nebesko, ni onaj koji se lažno kune, nego onaj koji ispunjava volju Božju.

– Želim svima da poručim da je ludost udovoljavati drugima kroz molitvu i trpljenje, nego sve što činimo za svoju veru, treba da činimo zbog Boga i svoje duše. Onaj koji mrzi nekoga, nije hrišćanin. Mi kao pravoslavni Srbi, mada nam pripisuju, nikada nismo pravili nevolje nekome, već branili. I ovde u hramu svedočimo Hrista, da će opet doći sa slavom, da sudi živima i mrtvima i njegovom carstvu neće biti kraja. Neka svima bude na mnogaja ljeta, da dočekamo još mnogo Vaskrsa i lepih praznika koje slavimo. Živi i zdravi bili- poručio je u uskršnjoj čestitki protonamesnik Miladin Spasojević.

Prazničnu atmosferu, već po tradiciji, upotpunila su kostimirana deca, glumci iz Pozorištanca Lane“ koja su, nakon liturgije, sugrađanima delila farbana uskršnja jaja.













Košarkašice kikindske SO ŽKK u Prvoj ligi KS Vojvodine okončale su na sedmom mestu, a ispadanja iz ove konkurencije nema budući da je reč o najnižem razredu u ženskom košarkaškom sistemu takmičenja. U poslednjem kolu pobedile su 80:50 Karađorđevo u Banatskom Karađorđevu.



Nije bilo pogodaka u prvom delu derbija u Karađorđevu, a onda je nakon odmora kapiten Nebojša Đukić s 40 metara lobovao domaćeg golmana za vođstvo OFK Kikinde. Munjevito su Kikinđani stigli do prednosti od 3:0, opet je Đukić pogodio za dupliranje prednosti, tada iz slobodnog udarca, a potom je oporavljeni Aleksandar Mirkov povisio na ogromnih plus tri, na asistenciju sjajnog Đukića.
Novokozarčani su poveli autogolom gostiju, u uvodnim minutima, nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru Karlovčana. Proleter je poravnao sredinom prvoga dela. Ubačena lopta pogodila je Ćulibrka u nogu promenila prvac i zatresla mrežu Slobode pa je kapitenu domaćina pripisan autogol. U nastavku, sredinom tog dela igre, novo vođstvo i bodove Novkozarčanima doneo je Nemanja Vrbački, prebacivši zid iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.
Ruskoselci su u Idvoru poveli golom Bojana Popeskova, a do odmora Polet je poravnao iz kaznenog udarca. U drugom poluvrmenu preokret iz slobodnog udarca pa novo poravnanje Zvezde preko Milana Vojvodića.
U Banatskom Velikom Selu, Perležani su popustili nakon četvrt sata pa se u strelce upisao Kozarin Jovan Runjevac. Sredinom drugoga dela isti igrač povisio je iz penala na 2:0, a gosti su smanjili u finišu.









