Очекиваном разликом голова Партизан је у Београду савладао Кикинду, било је 44:37. Погурао је „Ваљак” на тај начин, два кола пре краја шампионата, „Гриндексовце” на руб провалије, а играло се практично без одбрана па је тако рецимо Партизан до краја 17. минута постигао нестварних 17 голова и имао предност од 17:11. У општој јурњави по терену, наравно, „црно-бели” били су и бржи и спретнији па је на полувремену семафор показивао у рукомету раритетних 24:20 у корист „Ваљка”.
У наставку тек нешто блажа „клиничка слика” српског клупског рукомета. И док су наши рукометаши на крају завршили меч, рекли смо већ, с очекиваним минусом, остало је нејасно, нарочито малобројним симпатизерима Партизана на Бањици, како су њихови љубимци, који ће се с још три наша најбоља тима борити у доигравању за наслов првака Србије, од екипе која, скоро је сигурно, испада, примили на свом паркету безмало 40 голова…
Није додуше још увек математика, уперена против „Гриндексоваца”, рекла своју последњу реч, али утисак је да ће сусрет претпоследњег кола у нашем „Језеру”, у суботу од 19 сати, против београдске Црвене звезде бити и опроштајни за клуб који носи име нашега града, у овом елитном друштву. Након те утакмице Кикинда ће још 3. маја гостовати у Лесковцу код Дубочице.
МРК Кикинда: Балабан, Кукић 1, Стојановић 6, Босанчић 2, Лисица 5(2), Трнинић 1, Мишков (10 одбрана), Шијан 4, Врговић 5, Панић 3, Ракић 2, Комарек 4, Илијин 4, Гаћиновић (одбрана).








У првом од два дербија пролећа, у Банатском Карађорђеву водећа ОФК Кикинда игром достојном Српске лиге, пре свега у тактичком погледу, и други пут ове сезоне победом израженом три гола разлике декласирала је Јединство и начинила велики корак на путу повратка у друштво српсколигаша. Муњевито су Кикинђани у наставку стигли до предности од 3:0. Препричаваће се још дуго две мајсторије капитена Небојше Ђукић, најпре лоб са скоро половине терена и потом гол из слободног ударца, а потом је, на његову асистенцију, опорављени Александар Мирков, испоставило се тихи херој из сенке, не само због тога гола и претрчаних километара већ и због инсистирања да заигра упркос видљивим ранама на глави, поставио коначан резултат.
– Брзо сам се вратио у тренажни процес, а шеф струке Јарчевић водио је рачуна о сваком детаљу, тренирао сам и ујутро и с екипом поподне. Његова као и подршка колега била је присутна у сваком тренутку и повратио сам самопоуздање, иако знам да могу још много боље од овога. Изванредну припрему утакмице имали смо пред Карађорђево, али у фудбалу нема минулог рада, Полет је наш наредни ривал, а сигурни смо да у суботу бодови остају у Кикинди – јасан је Мирков.
Тренер Јевто Јарчевић све ово потврђује, али не истиче појединце већ сматра да је кључ успеха у колективу.
Играчи су награђени за импресивну партију и изванредно залагање, добили су два слободна дана и заслужени предах, али еуфорије нема, наглашава и истовремено на тај начин своје ученике упозорава шеф струке с Градског стадиона.








