Спорт

„Sport klub” Prva liga Srbije u američkom fudbalu

Porazom 42:14 u Jajincima, nadomak Beograda, od zemunskih Plavih zmajeva, kikindski Mamuti okončali su sezonu u „Sport klub” Prvoj ligi Srbije u američkom fudbalu u nokaut fazi, praktično u četvrtfinalu takmičenja.

– Iako gosti, pre utakmice slovili smo kao blagi favoriti, u meri od 60:40, ali nismo opravdali tu ulogu. Nažalost, ni ovaj rezultat nije realan, Zemunci nas jesu nadvisili ovoga puta, ali sigurno je da je razlika trebala biti manja. Kako bilo, okrećemo se radu s mladima i ženskom ekipom. Njima sezona startuje u septembru – kaže Branislav Fekete iz KAF Mamuti Kikinda.

Kikinđani su tako ove sezone odigrali pet utakmica, u grupi su dvaput pobedili Požarevljane, a isto toliko puta porazili su ih Rumuni – bukureštanski Rebelsi, koji u našoj ligi nastupaju kao gosti.

„Igre bez granica” u Velikom Selu. Trijumf „Vuka Karadžića”

Sportska manifestacija „Igre bez granica” održana je ovoga vikenda na bazenu u Banatskom Velikom Selu, nastupilo je osam škola, a trijumfovala je ekipa „Vuka Karadžića”. Manifestaciju je organizovala MZ Banatsko Veliko Selo i Plivačko udruženje BVS.

– Imali smo dve kvalifikacione grupe iz kojih su prošle po dve najbolje ekipe, a prijatno je iznendaila ekipa iz Iđoša i najviše želim da se njima zahvalim zato što oni nemaju uslova za bazenske igre i plivanje, a žao mi je što Veliko Selo pored dve svoje ekipe nije ušlo u finale. Bilo je prijavljeno 10 ekipa, ali su dve škole „Đura Jakšić” i škola iz Nakova odustale, jer nisu uspele da prikupe ekipe, pa smo imali osam ekipa koje su se takmičile u sedam atraktivnih disciplina – rekla je organizatorka Dragana Pecarski.

Mina Radivojša, kapitenka OŠ „Vuk Karadžić”, dodala je:

– Bili smo složni i dali sve od sebe i zato smo pobedili. Bilo je lepo, sve discipline bile su zanimljive, a najteže je bilo veslanje. Nismo se posebno pripremali za ovo takmičenje, ali svi smo u ekipi sportisti, troje nas trenira plivanje, a imamo i one koji treniraju odbojku i fudbal.

Finalnom delu takmičenja prisustvovao je i gradonačelnik Nikola Lukač sa saradnicima, a jedan od njih Dragan Pecarski, gradski većnik za sport, zaključio je:

– Najbitnije je da se ova deca malo odvoje od svakidašnjice koja je nažalost okupirala našu javnost. Lep vikend, lepo druženje, nadam se da će ovo preći u tradiciju, ovo je drugi put da se organizuje, a prvi put za osnovce. Nadamo se da će sledeći put biti još masovnije i nastojaćemo da dovedemo i druge gradove. Zaista, sve pohvale za organizatore iz Mesne zajednice i iz Plivačkog udruženja BVS.

FOTO: Grad Kikinda

evropske igre. streljaštvo

Muški tim Srbije pištoljem (Damir Mikec, Dimitrije Grgić, Duško Petrov) zauzeo je šesto mesto na trećim Evropskim igrama u poljskom Krakovu, a streljački turniri održavaju se od četvrtka do 29. juna u Vroclavu. U prvoj fazi kvalifikacija (svaki strelac pucao po 30 hitaca) zauzela je Srbija sedmo mesto. Naš tim u drugoj fazi (20 hitaca po strelcu)  približio se vrhu, ali nedovoljno da dođe do mečeva za medalje. Srbija je sakupila 569 kruga. Četvrto mesto i plasman u meč za bronzu, s dva kruga boljim rezultatom od trojke Srbije, zauzeli su Italijani, koji su na kraju stigli i do bronzanog odličja.

Inače, strelci su se na Evropske igre kvalifikovali kroz plasmane na Evropskim prvenstvima i na rang listama Evropske streljačke federacije. Za razliku od Olimpijskih igara, takmičari su vlasnici kvota, a ne nacionalni olimpijski komiteti i nacionalni savezi. Među kvalifikovanim strelcima bila je i Kikinđanka Brankica Zarić, članica Novog Sada, ali ona je odustala zbog trudnoće.

Duško Petrov jedini je pak od strelaca Srbije, u svim disciplinama i pištolja i puške, koji se takmičio samo na ekipnom neolimpijskom turniru. Srbija je, s obzirom da je imala dva kvalifikovana strelca vazdušnim pištoljem (Mikec i Grgić), stekla pravo da prijavi dodatnog takmičara za ekipno nadmetanje i tu je mogućnost iskoristila prijavom Petrova koji jedini nije nastupao u pojedinačnim olimpijskim disciplinama, jer nije imao normu.

Vazdušni pištolj, muškarci – Kvalifikacije, prva faza: 1. Nemačka 876, 2. Turska 870, 3. Ukrajina 866… 7. Srbija 857… Druga faza: 1. Turska 582, 2. Nemačka 577, 3. Gruzija 577… 6. Srbija 569…

FOTO: Streljački savez Srbije

mali fudbal

Grad Kikinda i Sportski savez Kikinde organizovaće narednog meseca Letnji turnir u malom fudbalu. Od 9. jula na otvorenom igralištu Gimnazije, seniorski timovi boriće se za novčane nagrade, a ukupan fond iznosi 500 hiljada dinara.

Dodatne informacije i prijave ekipa, moguće je dobiti preko telefona: 064/30-38-693.

Kalili se na jakom turniru

Troje članova kikindskog Partizana oprobali su se na, za njih najjačem u prvom delu sezone, turniru u bugarskom gradu Panđurištu.

Okupilo se više od 1.000 džudoka iz 22 države, a od Kikinđana najviše je pokazao Mateja Džakula koji je pobedio u tri borbe i bio sedmi u svojoj težinskoj kategoriji u kojoj je se takmičilo još 29 mladih boraca.

Katarina Isakov izgubila je meč od Izraelke, a Sara Banjac od Italijanke.

 

Plivanje. Velikoj Kikindi u Osijeku 13 medalja

Najmlađi članovi Velike Kikinde plivali su na mitingu „Lima kup” u Osijeku, osvojivši 13 medalja (6-3-4), a Uroš Milićević bio je najuspešniji u konkurenciji dečaka rođenih 2013. godine, osvojio je zlato na 50 metara delfin, srebro na 50 prsno i bronzu na 50 kraul.

Nastupilo je ukupno 320 takmičarki i takmičara iz 25 klubova i pet država, a odličja Kikinđanima u Hrvatskoj doneli su još: Lena Bikić (prva na 50 delfin), Ognjen Terek (drugi na 50 delfin i 50 leđno), Ivan Markov (prvi na 50 delfin i treći na 50 kraul), Aleksandar Sokolai (prvi na 50 leđno i 50 kraul), Filip Đukić (prvi na 50 prsno i 50 leđno) i Luka Bubulj (treći na 50 prsno).

Susret u Žombolju

Protkelog vikenda članovi Društva prijatelja železnice Kikinda bili su gosti Žomboljaca, u Rumuniji, na 39. susretu na kojem su bili i Segedinci iz Mađarske.

– Domaćini, Opština Žombolj i organizacija „Banat ripenzis”, po tradiciji, s posebnom pažnjom organizovali su druženje koje traje 22 godine. Krajem 2001. počela je saradnja tri pomenuta Društva, a obogaćena je igranjem fudbalskih utakmica veterana. Sada u Žombolju, trijumfovali smo mi, a jubilarno 40. druženje biće tokom narednih „Dana ludaje” – kaže Ivan Simić iz kikindskog Društva.

Nakon utakmica, tokom druženja, posebna priznanja dodeljena su upravo  Simiću i Jožefu Blatu iz Kikinde, te Arkadju Ordodiju iz Žombolja, začetnicima ovih susreta.

OFK Kikinda dobila novog trenera. Vladimir Šponja za kormilom

Novosađanin Vladimir Šponja (46) novi je trener OFK Kikinde. Nedelju dana nakon završetka sezone, u prostorijama novog-starog srpskoligaša na Gradskom stadionu, predstavio ga je novinarima sportski direktor Marko Vukobrat.

– Šponja je profil trenera koji smo tražili, veliko nam je zadovoljstvo što smo uspeli da se dogovorimo i, nadam se, uspešno sarađujemo. Svi ćemo biti na istom zadatku – da ostvarimo što bolje rezultate u Srpskoj ligi. Imali smo i rezultatski i organizaciono problem pre dve godine, kada smo se takođe plasirali u Srpsku ligu. Sad smo analizirali prethodnu sezonu koja je završena uspešno, ali odlučili smo da krenemo od početka. Sa Šponjom ćemo mnogo dobiti, on će debitovati u Srpskoj ligi, a nama iz uprave biće sve ovo veliki test da ovoga puta postanemo stabilan srpskoligaš. Svesni smo težine igranja u Srpskoj ligi, ozbiljan je zadatak pred nama, ali optimista sam. Nakon novog trenera, sledi pojačavanje igračkog kadra. Znamo gde smo tanki, najvažnije je da smo na vreme krenuli s aktivnostima – kaže Vukobrat.

Kontakti su postojali još tokom sezone pa je Šponja ispratio igre OFK Kikinde u drugom delu proleća, nakon završetka svog angažmana u Slogi iz Erdevika.

– Najpre čestitke kolegi Jevti Jarčeviću, igračima i celom klubu na povratku u Srpsku ligu. OFK Kikindi je tu, u najgorem slučaju, mesto, jer ima veliko ime još iz doba Jugoslavije. Nisam razmišljao ni jednog trenutka kada su me ljudi iz OFK Kikinde pozvali da sarađujemo, a zbog toga dugujem zahvalnost ljudima iz firme u Novom Sadu u kojoj sam zaposlen i koji su mi omogućili da radim i u fudbalu, ovde na severu Banata – napominje Šponja.

Zadovovoljan je bio Šponja onim što je proletos video na nekoliko utakmica, kada je reč o znanju i umeću tadašnjeg igračkog kadra Kikinđana.

– Jasno je, međutim, bilo da od naredne sezone stupa na snagu pravilo tri bonusa startera u srpskoligaškim ekipama, pa samim time to zahteva da se novi tim OFK Kikinde drugačije postavi. Pre svega moramo ga podmladiti, neki stariji igrači već su sami najavili odlazak, odustavši unapred od borbe za mesto u timu, a mi smo već krenuli u temeljnu rekonstrukciju i nadam se da ćemo uspeti da napravimo bržu i motorički dobru ekipu – jasan je Šponja, koji je kao trener osvojio tri Kupa Vojvodine, dvaput s Jedinstvom iz Rumenke i jedanput s RFK Novim Sadom, s kojim se plasirao i u Srpsku ligu.

Početak priprema zakazan je za 2. jul.

Sova pokraj Vrančije šume

Prvi „Sova kup – Open Vojvodina”, kikindskog Streličarskog udruženja Apolo, danas je upriličen u ataru između Peskare i Vrančije šume, a otvorio ga je gradski većnik za sport Dragan Pecarski.

– Ovo je još jedan od dokaza da Grad Kikinda zaista razvija sportski turizam, a zahvaljujem se SU Apolo što je doveo više od 50 učesnika u naš grad iz raznih krajeva Srbije, među njima i trojicu reprezentativaca Srbije i nadam se da će ovo prerasti u međunardonu manifestaciju. Ako razvijemo ovu granu sporta i ako je ovaj teren prepoznatljiv kao jedan od najboljih terena, treba dodatno urediti sve ovde i da i grad Kikinda postane prepoznatljiv po streličarstvu – rekao je Pecarski.

Ljubomir Zamurović, predsednik Apola, naglasio je:

– Ovde je reč o fild streličarstvu ili streličarstvu u polju, što je po meni najteže u ovom sportu organizovati, a teško ga je održati i gađati. S izuzetkom jednog člana, danas je cela reprezentacija Srbije u streličarstvu u polju u Kikindi, a tu su još i članovi desetak klubova. Iako je ovde ravničarski teren, mete su dobro postovljene, kao da je reč o brdovitom terenu, bolje nego na Divčibarama.

Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde, zaključila je:

– Veoma mi je drago što je odlučeno da se najteža disciplina u streličarstvu održi baš kod nas, ovo je nešto novo i interesantno da u ovom predelu grada bude sve ovo organizovano i to je još veći podsticaj da takmičari prolaze kroz šumu i malo brdovite delove, a mi ćemo uvek biti tu za svaku pomoć i klubu Apolo i za ovakvu organizaciju.

FOTO: Grad Kikinda

Gradonačelnik pozdravio reprezentativke

Gradonačelnik Nikola Lukač posetio je danas trening pionirske odbojkaške selekcije Srbije i pozdravio stručni štab i naše reprezentativke koje se u kikindskom „Jezeru” pripremaju za Balkanijadu i Prvenstvo Evrope, napomenuvši da su sve naše državne izabrane ekipe dobrodošle u Kikindu i izrazivši nadu da u našem gradu postoje idealni uslovi za spremanje pred značajna nadmetanja. Nemanja Zekić, selektor sastava kojeg čine devojčice rođene 2007. godine i mlađe, potvrdio je Lukačeve reči i nadanja.

– Sve teče prema zamislima, uslovi su odlični, sjajni ste domaćini, nemamo reči da izrazimo s koliko smo gostoprimstva obasuti. Usredsređeni smo na naredni mesec i dva velika nadmetanja, a oba će biti održana u Vrnjačkoj Banji. Svi se nadamo i da će tada devojke biti uspešne pa da onda zaključimo i da nam je Kikinda, kao mesto priprema, bila talična – naglasio je Zekić.

Jelena Čudanov, predsednica Sportskog saveza Kikinde, dodala je:

– Mi iz Sportskog saveza uvek smo tu da podržimo ovakve sportske aktivnosti. U interesu nam je da reprezentativne ekipe dolaze u Kikindu, pogotovo nam je značajno da su tu ove mlade odbojkašice najbolje u Srbiji, jer u našem gradu ima mnogo devojčica koje treniraju odbojku i sada u „Jezeru” mogu da se uvere kako to sve izgleda u reprezentaciji.

Gradski većnik Dragan Pecarski, koji inače radi baš u kikindskoj ženskoj odbojci, zaključio je:

– Postoji saradnja gradske uprave i Odbojkaškog saveza Srbije od akcije „Moj prvi smeč”, a ove, prve pripreme neke ženske odbojkaške selekcije Srbije u našem gradu, nastavak su svega. Biće toga još, naravno, i tokom ove godine, a i u budućnosti, na sveopšte zadovoljstvo i na korist odbojkaškog sporta i u našem gradu i u celoj državi.

error: Content is protected !!