Спорт

„Sport klub” Prva liga Srbije u američkom fudbalu

Поразом 42:14 у Јајинцима, надомак Београда, од земунских Плавих змајева, кикиндски Мамути окончали су сезону у „Спорт клуб” Првој лиги Србије у америчком фудбалу у нокаут фази, практично у четвртфиналу такмичења.

– Иако гости, пре утакмице словили смо као благи фаворити, у мери од 60:40, али нисмо оправдали ту улогу. Нажалост, ни овај резултат није реалан, Земунци нас јесу надвисили овога пута, али сигурно је да је разлика требала бити мања. Како било, окрећемо се раду с младима и женском екипом. Њима сезона стартује у септембру – каже Бранислав Фекете из КАФ Мамути Кикинда.

Кикинђани су тако ове сезоне одиграли пет утакмица, у групи су двапут победили Пожаревљане, а исто толико пута поразили су их Румуни – букурештански Ребелси, који у нашој лиги наступају као гости.

„Igre bez granica” u Velikom Selu. Trijumf „Vuka Karadžića”

Спортска манифестација „Игре без граница” одржана је овога викенда на базену у Банатском Великом Селу, наступило је осам школа, а тријумфовала је екипа „Вука Караџића”. Манифестацију је организовала МЗ Банатско Велико Село и Пливачко удружење БВС.

– Имали смо две квалификационе групе из којих су прошле по две најбоље екипе, а пријатно је изнендаила екипа из Иђоша и највише желим да се њима захвалим зато што они немају услова за базенске игре и пливање, а жао ми је што Велико Село поред две своје екипе није ушло у финале. Било је пријављено 10 екипа, али су две школе „Ђура Јакшић” и школа из Накова одустале, јер нису успеле да прикупе екипе, па смо имали осам екипа које су се такмичиле у седам атрактивних дисциплина – рекла је организаторка Драгана Пецарски.

Мина Радивојша, капитенка ОШ „Вук Караџић”, додала је:

– Били смо сложни и дали све од себе и зато смо победили. Било је лепо, све дисциплине биле су занимљиве, а најтеже је било веслање. Нисмо се посебно припремали за ово такмичење, али сви смо у екипи спортисти, троје нас тренира пливање, а имамо и оне који тренирају одбојку и фудбал.

Финалном делу такмичења присуствовао је и градоначелник Никола Лукач са сарадницима, а један од њих Драган Пецарски, градски већник за спорт, закључио је:

– Најбитније је да се ова деца мало одвоје од свакидашњице која је нажалост окупирала нашу јавност. Леп викенд, лепо дружење, надам се да ће ово прећи у традицију, ово је други пут да се организује, а први пут за основце. Надамо се да ће следећи пут бити још масовније и настојаћемо да доведемо и друге градове. Заиста, све похвале за организаторе из Месне заједнице и из Пливачког удружења БВС.

ФОТО: Град Кикинда

evropske igre. streljaštvo

Мушки тим Србије пиштољем (Дамир Микец, Димитрије Гргић, Душко Петров) заузео је шесто место на трећим Европским играма у пољском Кракову, а стрељачки турнири одржавају се од четвртка до 29. јуна у Вроцлаву. У првој фази квалификација (сваки стрелац пуцао по 30 хитаца) заузела је Србија седмо место. Наш тим у другој фази (20 хитаца по стрелцу)  приближио се врху, али недовољно да дође до мечева за медаље. Србија је сакупила 569 круга. Четврто место и пласман у меч за бронзу, с два круга бољим резултатом од тројке Србије, заузели су Италијани, који су на крају стигли и до бронзаног одличја.

Иначе, стрелци су се на Европске игре квалификовали кроз пласмане на Европским првенствима и на ранг листама Европске стрељачке федерације. За разлику од Олимпијских игара, такмичари су власници квота, а не национални олимпијски комитети и национални савези. Међу квалификованим стрелцима била је и Кикинђанка Бранкица Зарић, чланица Новог Сада, али она је одустала због трудноће.

Душко Петров једини је пак од стрелаца Србије, у свим дисциплинама и пиштоља и пушке, који се такмичио само на екипном неолимпијском турниру. Србија је, с обзиром да је имала два квалификована стрелца ваздушним пиштољем (Микец и Гргић), стекла право да пријави додатног такмичара за екипно надметање и ту је могућност искористила пријавом Петрова који једини није наступао у појединачним олимпијским дисциплинама, јер није имао норму.

Ваздушни пиштољ, мушкарци – Квалификације, прва фаза: 1. Немачка 876, 2. Турска 870, 3. Украјина 866… 7. Србија 857… Друга фаза: 1. Турска 582, 2. Немачка 577, 3. Грузија 577… 6. Србија 569…

ФОТО: Стрељачки савез Србије

mali fudbal

Град Кикинда и Спортски савез Кикинде организоваће наредног месеца Летњи турнир у малом фудбалу. Од 9. јула на отвореном игралишту Гимназије, сениорски тимови бориће се за новчане награде, а укупан фонд износи 500 хиљада динара.

Додатне информације и пријаве екипа, могуће је добити преко телефона: 064/30-38-693.

Kalili se na jakom turniru

Троје чланова кикиндског Партизана опробали су се на, за њих најјачем у првом делу сезоне, турниру у бугарском граду Панђуришту.

Окупило се више од 1.000 џудока из 22 државе, а од Кикинђана највише је показао Матеја Џакула који је победио у три борбе и био седми у својој тежинској категорији у којој је се такмичило још 29 младих бораца.

Катарина Исаков изгубила је меч од Израелке, а Сара Бањац од Италијанке.

 

Plivanje. Velikoj Kikindi u Osijeku 13 medalja

Најмлађи чланови Велике Кикинде пливали су на митингу „Лима куп” у Осијеку, освојивши 13 медаља (6-3-4), а Урош Милићевић био је најуспешнији у конкуренцији дечака рођених 2013. године, освојио је злато на 50 метара делфин, сребро на 50 прсно и бронзу на 50 краул.

Наступило је укупно 320 такмичарки и такмичара из 25 клубова и пет држава, а одличја Кикинђанима у Хрватској донели су још: Лена Бикић (прва на 50 делфин), Огњен Терек (други на 50 делфин и 50 леђно), Иван Марков (први на 50 делфин и трећи на 50 краул), Александар Соколаи (први на 50 леђно и 50 краул), Филип Ђукић (први на 50 прсно и 50 леђно) и Лука Бубуљ (трећи на 50 прсно).

Susret u Žombolju

Проткелог викенда чланови Друштва пријатеља железнице Кикинда били су гости Жомбољаца, у Румунији, на 39. сусрету на којем су били и Сегединци из Мађарске.

– Домаћини, Општина Жомбољ и организација „Банат рипензис”, по традицији, с посебном пажњом организовали су дружење које траје 22 године. Крајем 2001. почела је сарадња три поменута Друштва, а обогаћена је играњем фудбалских утакмица ветерана. Сада у Жомбољу, тријумфовали смо ми, а јубиларно 40. дружење биће током наредних „Дана лудаје” – каже Иван Симић из кикиндског Друштва.

Након утакмица, током дружења, посебна признања додељена су управo  Симићу и Јожефу Блату из Кикинде, те Аркадју Ордодију из Жомбоља, зачетницима ових сусрета.

OFK Kikinda dobila novog trenera. Vladimir Šponja za kormilom

Новосађанин Владимир Шпоња (46) нови је тренер ОФК Кикинде. Недељу дана након завршетка сезоне, у просторијама новог-старог српсколигаша на Градском стадиону, представио га је новинарима спортски директор Марко Вукобрат.

– Шпоња је профил тренера који смо тражили, велико нам је задовољство што смо успели да се договоримо и, надам се, успешно сарађујемо. Сви ћемо бити на истом задатку – да остваримо што боље резултате у Српској лиги. Имали смо и резултатски и организационо проблем пре две године, када смо се такође пласирали у Српску лигу. Сад смо анализирали претходну сезону која је завршена успешно, али одлучили смо да кренемо од почетка. Са Шпоњом ћемо много добити, он ће дебитовати у Српској лиги, а нама из управе биће све ово велики тест да овога пута постанемо стабилан српсколигаш. Свесни смо тежине играња у Српској лиги, озбиљан је задатак пред нама, али оптимиста сам. Након новог тренера, следи појачавање играчког кадра. Знамо где смо танки, најважније је да смо на време кренули с активностима – каже Вукобрат.

Контакти су постојали још током сезоне па је Шпоња испратио игре ОФК Кикинде у другом делу пролећа, након завршетка свог ангажмана у Слоги из Ердевика.

– Најпре честитке колеги Јевти Јарчевићу, играчима и целом клубу на повратку у Српску лигу. ОФК Кикинди је ту, у најгорем случају, место, јер има велико име још из доба Југославије. Нисам размишљао ни једног тренутка када су ме људи из ОФК Кикинде позвали да сарађујемо, а због тога дугујем захвалност људима из фирме у Новом Саду у којој сам запослен и који су ми омогућили да радим и у фудбалу, овде на северу Баната – напомиње Шпоња.

Задововољан је био Шпоња оним што је пролетос видео на неколико утакмица, када је реч о знању и умећу тадашњег играчког кадра Кикинђана.

– Јасно је, међутим, било да од наредне сезоне ступа на снагу правило три бонуса стартера у српсколигашким екипама, па самим тиме то захтева да се нови тим ОФК Кикинде другачије постави. Пре свега морамо га подмладити, неки старији играчи већ су сами најавили одлазак, одуставши унапред од борбе за место у тиму, а ми смо већ кренули у темељну реконструкцију и надам се да ћемо успети да направимо бржу и моторички добру екипу – јасан је Шпоња, који је као тренер освојио три Купа Војводине, двапут с Јединством из Руменке и једанпут с РФК Новим Садом, с којим се пласирао и у Српску лигу.

Почетак припрема заказан је за 2. јул.

Sova pokraj Vrančije šume

Први „Сова куп – Опен Војводина”, кикиндског Стреличарског удружења Аполо, данас је уприличен у атару између Пескаре и Вранчије шуме, а отворио га је градски већник за спорт Драган Пецарски.

– Ово је још један од доказа да Град Кикинда заиста развија спортски туризам, а захваљујем се СУ Аполо што је довео више од 50 учесника у наш град из разних крајева Србије, међу њима и тројицу репрезентативаца Србије и надам се да ће ово прерасти у међунардону манифестацију. Ако развијемо ову грану спорта и ако је овај терен препознатљив као један од најбољих терена, треба додатно уредити све овде и да и град Кикинда постане препознатљив по стреличарству – рекао је Пецарски.

Љубомир Замуровић, председник Апола, нагласио је:

– Овде је реч о филд стреличарству или стреличарству у пољу, што је по мени најтеже у овом спорту организовати, а тешко га је одржати и гађати. С изузетком једног члана, данас је цела репрезентација Србије у стреличарству у пољу у Кикинди, а ту су још и чланови десетак клубова. Иако је овде равничарски терен, мете су добро постовљене, као да је реч о брдовитом терену, боље него на Дивчибарама.

Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, закључила је:

– Веома ми је драго што је одлучено да се најтежа дисциплина у стреличарству одржи баш код нас, ово је нешто ново и интересантно да у овом пределу града буде све ово организовано и то је још већи подстицај да такмичари пролазе кроз шуму и мало брдовите делове, а ми ћемо увек бити ту за сваку помоћ и клубу Аполо и за овакву организацију.

ФОТО: Град Кикинда

Gradonačelnik pozdravio reprezentativke

Градоначелник Никола Лукач посетио је данас тренинг пионирске одбојкашке селекције Србије и поздравио стручни штаб и наше репрезентативке које се у кикиндском „Језеру” припремају за Балканијаду и Првенство Европе, напоменувши да су све наше државне изабране екипе добродошле у Кикинду и изразивши наду да у нашем граду постоје идеални услови за спремање пред значајна надметања. Немања Зекић, селектор састава којег чине девојчице рођене 2007. године и млађе, потврдио је Лукачеве речи и надања.

– Све тече према замислима, услови су одлични, сјајни сте домаћини, немамо речи да изразимо с колико смо гостопримства обасути. Усредсређени смо на наредни месец и два велика надметања, а оба ће бити одржана у Врњачкој Бањи. Сви се надамо и да ће тада девојке бити успешне па да онда закључимо и да нам је Кикинда, као место припрема, била талична – нагласио је Зекић.

Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, додала је:

– Ми из Спортског савеза увек смо ту да подржимо овакве спортске активности. У интересу нам је да репрезентативне екипе долазе у Кикинду, поготово нам је значајно да су ту ове младе одбојкашице најбоље у Србији, јер у нашем граду има много девојчица које тренирају одбојку и сада у „Језеру” могу да се увере како то све изгледа у репрезентацији.

Градски већник Драган Пецарски, који иначе ради баш у кикиндској женској одбојци, закључио је:

– Постоји сарадња градске управе и Одбојкашког савеза Србије од акције „Мој први смеч”, а ове, прве припреме неке женске одбојкашке селекције Србије у нашем граду, наставак су свега. Биће тога још, наравно, и током ове године, а и у будућности, на свеопште задовољство и на корист одбојкашког спорта и у нашем граду и у целој држави.

error: Content is protected !!