Спорт

veterani

Кикиндско Удружење Ветерани 1994, учествовало је у Брчком на међународном турниру ветерана у малом фудбалу. Било је то треће гостовање наших ветерана у граду средишту истоименог босанскохерцеговачког Дистрикта, а на турниру је наступило шест екипа, међу којима, први пут, и састав из румунског Жомбоља.

– Наши пријатељи дочекали су нас најбољи могући начин, а, иако резултат у оваквим приликама није у првом плану, освојили смо прво место – каже члан Удружења Драгољуб Репац.

Наредног месеца, 15. јуна, на распореду је Меморијал „Жељко Лазић” у Кикинди.

– Организоваћемо још један у низу, сада већ, нажалост, традиционални меморијални турнир посвећен Жељку који је био оснивач Удружења Ветерани 1994. Истовремено, обележићемо и 30 година постојања, а у госте ће нам доћи пријатељи из Брчког, Жомбоља и Београда – додаје Зоран Милијевић, председник УВ 1994.

Д. П.

fudbal

Комплетирано је 28. коло Војвођанског „Истока”, а све четири наше екипе играле су данас. Великоселска Козара поражена је у Старчеву од Борца, резултатом 2:1. Повели су домаћни у 20. минуту, а убрзо и удвостручили предност преко истог играча – Бајића. Петровић је у 35. минуту смањио, а испоставило се био је то и коначан исход на југу Баната.

КОЗАРА: Шево, Кнежевић (Чуданов), Томић, Спахић (Лајић), Рофа (Мисић), Б. Бунић (Бунић), Стојков, Пенавски, Петровић, Француски, Зељковић (Јелача).

У Новим Козарцима, Слобода је 1:0 славила рускоселске Црвене звезде, али најближи ривали нити изблиза нису подсетили на некадашњи набој и лепоту дербија. Једини тренутак вредан пажње био је леп ударац из прве млађаног Ђорића, у 13. минуту, и погодак с двадесетак метара, након што је пре тога читава последња линија Рускоселаца заказала.

СЛОБОДА: Ђаковић, Лисица, Богојевић, Марковић, Поповић, Ђорић (Љубојевић), Цвијановић (Радулашки), Јовандић, Д. Ћосић (Ћулибрк), Ковачевић (Галић), Вокић.

Ц. ЗВЕЗДА: Мишков, Јанков, Јарић, Бербаков (Новковић), Попесков, Кнежевић (Лаништанин), Чуданов (Ковачевић), Терзин, Чубрило, Кресоја, Бајић.

ЖАК је 0:1 изгубио на Вашаришту од Младости из Омољице па „Жути мрави” нису награђени макар бодом за најбољу пролећну партију. Чак су у првом делу могли и повести, Важић је у доброј прилици замало био непрецизан, тукао је у спољни део мреже гостију. Попустила је одбрана ЖАК-а у 81. минуту када се Лукић, недуго после уласка с клупе, снашао у гужви и на тај начин сачувао бламаже другопласирани тим на табели, који ће у доигравање за пласман Српску лигу „Војводина”.

ЖАК: Батанчев, Баба, Раду, Петровић (Кочиш), Утржен, Важић, Ратко, Лабус, Бербаков, Лакић (Бошков), Ходик.

Преостали резултати 28. кола: Будућност – Полет 1:0, Јединство (В) – Војводина 1:4, Пролетер – Русанда 1:1, Раднички – БАК 3:5, Бегеј – Јединство (БК) 1:1.

ПОРЕДАК: Војводина 71, Младост 62, Будућност 55, Јединство 50 (В), Козара 42, Бегеј 41, Слобода 40, Борац 40, Русанда 38, Полет 36, Ц. звезда 31, Јединство (БК) 31, Пролетер 30, БАК 29, Раднички 18, ЖАК 16.

У 29. колу, 25.5. (17.30), играће: Слобода – Борац, Ц. звезда – Бегеј, Јединство (БК) – Раднички, БАК – Пролетер, Русанда – Јединство (В), Војводина – Будућност, Полет – ЖАК, Младост – Козара.

Д. П.

ПОДРУЧНА ЛИГА „ЗРЕЊАНИН”

Резултати 27. кола: Делија – Билећанин 3:1 /Степанчев, Перишић (п), Ћорић/, Банат – Раднички 10:0, Напредак (БТ) – Напредак (Ч) 3:3 /Роцков, Станковић, Кебић/, Војводина – Стајићево 1:4, Младост – Полет 1:3 /Драганов, Крнић, Фучак/, МСК – Јединство 0:1, Ц. звезда – ЖФК Банат 4:2. Слободан је био 2.октобар.

ПОРЕДАК: Напредак (Ч) 62, Полет 57, МСК 52, Банат 42, ЖФК Банат 41, Билећанин 39, Младост 38, 2.октобар 34, Јединство 33, Напредак (БТ) 33, Ц. звезда 32, Стајићево 28, Раднички 25, Делија 24, Војводина 6.

У 28. колу, 25/26.5. (17.30), играће: Јединство – Младост, Раднички – Ц. звезда, ЖФК Банат – Делија, Билећанин – МСК, Полет – 2.октобар, Стајићево – Напредак (БТ), Напредак (Ч) – Банат. Слободна ће бити Војводина.

МФЛ „КИКИНДА-ЖИТИШТЕ”

Резултати 18. кола: Тереквеш – Подгрмеч 2:3, Војводина – Пролетер 7:2, Борац (И) – Бега 1:1, 1.октобар – Омладинац 1:7, Борац (А) – Рохам 3:0.

ПОРЕДАК: Војводина 52, Омладинац 45, Борац (А) 35, Рохам 28, Пролетер 25, Бега 25, Подгрмеч 17, Тереквеш 13, Борац (И) 13, 1.октобар 7.

У првом колу доигравања за пласман у Подручну лигу, 26.5. (17.30), играће: Борац (А) – Војводина, Рохам – Омладинац.

džudo

У Београду на Првенству Србије за старије пионирке, џудисткиња кикиндског Партизана Катарина Исаков (на слици), у конкуренцији још шест ривалки,  заузела је друго место у категорији до 40 кг. Ања Мортвански поделила је пето место у категорији до 44 кг, а с том килажом било је још седам такмичарки. Тако су у укупном поретку Кикинђанке заузеле 11. место међу 30 женских екипа које су сакупиле бодове за своје клубове.

Д. П.

karate

Чланови Карате клуба Феникс нступили су у Беочину, у надметању Купа Србије за кадете и јуниоре у борбама и катама нижих класа.

Кадеткиње Милана и Уна Терзин поделиле су треће место борбама, у категорији до 49 килограма „Б” класе, а у истој класи треће су биле и Теодора Икић и Марија Цицовић у категорији до 54 кг. Још је у „Ц” класи у катама, кадет Стефан Сили био први.

Д. П.

basket

Екипа Џокера из Сомбора, победник је четвртог „Мамут опена” у баскету 3х3, пошто је у финалу била боља од земунског Гардоша, па је изборила и пласман у завршницу Првенства Србије, а треће место припало је саставу из Ужица. Градоначелник Никола Лукач уручио је трофеј прваку и новчану награду од 150 хиљада динара, а уз пакете спортске опереме, другопласираном тиму припало је 30 док је трећепласирани састав инкасирао 20 хиљада динара.

Д. П.

mrk-kikinda

Ништа од повратка МРК Кикинде у Суперлигу, након данашњег неуспеха  „Гриндексоваца” у Панчеву где су, у утакмици преддоигравања за пласман у тзв. плеј-аут, поражени 28:26 од Гоча из Врњачке Бање.

Била је то утакмица губитника из финала источно-западне односно северно-централне групе Б лиге, дакле другопласираних тимова поменутих скупина другог ранга у Србији, а екипа из Врњачке Бање, након данашњег успеха, наставиће такмичење и у двомечу против десетопласираног тима из Суперлиге – Врања, тражиће пласман у елиту.

Када је реч о вечерашњем огледу на југу Баната, и на одмору Гоч је против Кикинде имао два гола вишка (15:13), преокренули су наши средином наставка, али накратко па је у последњих десетак минута ривал опет стигао до вођства, било је затим и резултатаског егала, а онда је тим из Врњачке Бање у саму завршницу ушао с три гола плуса и потом без превише проблема стигао до тријумфа који им продужава наду. Премда, утисак је, тешко ће  успети Бањани у дуелима против досадашњег суперлигаша Врања…

Д. П.   

ofk-kikinda

Више се очекивало у банатском дербију 28. кола Српске лиге „Војводина”, и то у окршају два градска клуба, али је наш тим већ у уводу остао с играчем мање па је и сусрет ОФК Кикинда – Раднички (Зрењанин) добио другачији ток и на крају окончан најнепопуларнијим резултатом, без погодака.

Некадашњи играч ОФК Кикинде Степанчев, искоса и изблиза, могао је донети предност Зрењанинцима, али је наш голман Опарница био изврстан, а онда је дошло до гужве и Бељић је зарадио директно искључење. Ближе одмору опасно су гости убацили пред гол Кикинђана, али је одбрана деловала и избила лопту у корнер. После тога, на самом крају, у надокнади првога дела, након ударца из угла, млађани Милановић одлично је тукао главом, али je голман Опарница још једанпут показао зашто је ове сезоне најбољи појединац у редовима ОФК Кикинде.

У 71. минуту, најбољи покушај Кикинђана. Лолић је сјајно све одрадио, створио себи ситуацију, али онда из солидне позиције  недовољно добро шутирао, таман да се истакне и чувар мреже гостију Ђекић. Митровић из редова Радничког, поцрвенио је пет минута пре краја, али времена да јурну по три бода, за, тек тада бројчано равноправне, Кикинђане више није било.

ОФК КИКИНДА: Опарница, Јокић (Живојнов), Лукић, Бељић, Бенке (Ивановић), Мирков, Молнар (Кецман), Нађпал (Радовановић), Мојсиловић, Рафаел, Лолић.

Д. П.

basket

Кикинда је данас домаћин четвртог турнира у баскету 3х3 „Мамут опен”, у организацији СЦ „Језеро”, отворио га је градоначелник Никола Лукач, а реч је о првом турниру А категорије у нашем граду који је квалификацијски за завршницу Првенства Србије.

– Кикинда као град спорта наравно да може да организује оваква такмичења на највишем могућем нивоу и сигуран сам да апсолутно заслужујемо да добијемо организацију овог највишег нивоа. Ово је дан за спектакл и уживање у играма наших Кикинђана и у играма гостију и то у врхунским играма, а укупно је овде 18 састава. Важно нам је и што и Кошаркашки савез Србије и 3х3 Савез Србије рачунају на Кикинду, а знамо да је Србија светски првак у баскету и, ко зна, можда ћемо у некој будућности добити и неке Кикинђане који ће нас представљати у националном тиму – рекао је Лукач.

СЦ „Језеро”, уз покровитељство Града Кикинде, одлучио је да котизација износи онолико колико која екипа може и жели да одвоји за помоћ Удружењу грађана „Деца са ахондроплазијом” и то ће бити подршка њиховој кампањи „Хоћу да растем”.

– Изузетно смо поносни да је ово већ четврти турнир тако да ово прераста у озбиљну традицију у нашем граду који је град спорта и ово је још један доказ за то. Сви су у Савезу веома задовољни како ми то организујемо и ово је потврда озбиљне сарадње. Трудићемо се да још побољшамо услове убудуће, а од ове године имамо и женске екипе и екипе деце испод 14 година, а укупно 27 екипа у свим поменутим категоријама – истакао је Дејан Пудар, директор СЦ „Језеро”.

Озрен Симоновски, координатор за Војводину 3х3 Савеза Србије, додао је:

– Кикинда се показала као један од правих бисера које смо успели да пронађемо, а 3х3 је један од спортова где на предстојећој Олимпијади очекујемо врхунске резултате. Морам да похвалим и господина Пудара и да се захвалим господину градоначелнику Лукачу који је препознао значај овога и Кикинда је показала да воли не само спорт и кошарку већ и 3х3 и ми зато имамо у вашем граду турнир највише категорије у Србији. Иначе, у Београду на турниру је данас 11 екипа, а сутра на Златибору 12, тако да је Кикинда заиста препозната на мапи како играча тако и Савеза па не би било изненађење да догодине све буде подигнуто на још виши „Челенџ” ниво.

Првопласирана екипа након финала, које је предвиђено у вечерњим сатима,  освојиће 150.000 динара и наступ на Првенству Србије, другој ће припасти 30.000 и спортска опрема, а трећепласираној 20.000 динара и спортска опрема.

Д. П.

16.5.-basket.-najava

Кикинда ће у суботу бити домаћин четвртог турнира у баскету 3х3 „Мамут опен”. СЦ „Језеро” организоваће турнир А категорије, а пријавити се могу: про сениори, сениорке, играчи до 14 година те такмичари у брзом шутирању тројки односно закуцавању.

– Пошто је Кикинда град добрих људи, „Мамут опен“ отворен је за све у част исписивања кошаркашке историје Кикинде, а с обзиром на то да је турнир А категорије, СЦ „Језеро”, уз покровитељство Града Кикинде, одлучио је да га  организује на тргу и да котизација износи онолико колико која екипа може и жели да одвоји за помоћ Удружењу грађана „Деца са ахондроплазијом” и то ће бити подршка њиховој кампањи „Хоћу да растем” – напомињу у СЦ „Језеро”.

Почетак турнира планиран је у подне, а првопласирана екипа освојиће 150.000 динара и „слот” у Великом финалу Србије, другој ће припасти 30.000  и спортска опрема, а трећепласираној 20.000 динара и спортска опрема. Пријаве су на интернетској страници FIBA 3×3: https://play.fiba3x3.com/events/2189acf8-bb42-464a-bb6a-c2b14152c2a7

Д. П.

 

ofk-kikinda

Минималном победом у Бачкој Паланци, поготком Лолића, фудбалери ОФК Кикинде освојили су бодове за миран финиш сезоне и у преостала три кола играће без стреса и за што бољи пласман па Владимир Шпоња, шеф струке Кикинђана, након бројних упозорења својим ученицима током пролећа, коначно може одахнути.

– После врло лошег периода, слабе енергије и много критика с разлогом упућених на наш рачун, успели смо да великом жељом и пожртвовањем дођемо до вредне победе. Екипа Бачке је показала да има квалитет за много више бодова него што их је освојила и били смо свесни да нас чека тежак задатак. Определили смо се за нешто затворенију игру, чекали шансе из  контранапада и то нам је на крају донело позитиван исход – истиче Шпоња.

У суботу (17 сати) на Градски стадион долази зрењанински Раднички.

– Раднички овог пролећа одлично изгледа на терену. Тренер Зрењанинаца Левнаић добро је посложио коцкице. Екипа игра с пуно самопоуздања, делује дисциплиновано, распуцани су и биће то прави комшијски дерби. Верујем да ће нас последња победа покренути, скинули смо притисак, а сада је наша жеља да будемо пласирани у горњем делу табеле. После суспензије у тим се враћају Рафаел и Мојсиловић, али ни у овом колу нећемо бити комплетни, јер нам је картоне упарио Станаћев, а Ђукић је под знаком питања – каже Шпоња.

Д. П.

error: Content is protected !!