Vojvođanski „Istok”: Ćosić i Galić za prolećnu četvorku Slobode

Nastavljeno je prvenstvo Vojvođanske fudbalske lige „Istok”, a od naših klubova danas je igrala jedino Sloboda, savladavši u Novim Kozarcima tim kovinskog Radničkog, rezultatom 4:1 (2:0).

U ranoj fazi domaćin je načeo Kovince, najpre je Ćosić u drugom minutu pogodio posle prekida, a ubrzo je, u osmom, mrežu lob udarcem zatresao i Galić pošto je pre toga lepo prebačena odbrana gostiju.

Početkom nastavka, Bogojević je autogolom u 54. minutu vratio neizvesnost. Prethodno je golman Đaković intervenisao, ali je lopta potom pogodila defanzivca Novokozarčana i odbila se u mrežu, a bliže kraju još dva pogotka domaćina za overu trijumfa. Opet su strelci bili isti kao i s početka meča. Ćosić je u 76. povisio na 3:1, ponovo posle prekida, ali sada je glavom dobro reagovao, a Galić je u 86. minutu stavio tačku nakon solo prodora.

SLOBODA: Đaković, Radulaški, Lisica, Bogojević, Galić (B. Marković), Popović, Vokić, Cvijanović, Đorić (Blagojević), D. Ćosić, Kovačević (Ljubojević).

Sutra, od 14.30 sati, u Ruskom Selu, Crvena zvezda čekaće sastav Proletera iz Banatskog Karlovca, velikoselska Kozara u goste će Vojvodini, u Perlezu, a kikindski ŽAK u Melence će Rusandi.

D. P.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...