Uspešan odbojkaški vikend za klubove s imenom grada, bolji od Sremica i Sremaca

Odbojkašice Kikinde 0230 i odbojkaši kluba s imenom grada bili su uspešni u utakmicama petog kola Druge lige „Sever” OS Vojvodine. Kikinđanke su večeras rezultatom 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 29:27) pobedile u Inđiji ekipu Mladosti, dok su momci sinoć u „Jezeru” savladali 3:2 (20:25, 25:17, 26:24, 17:25, 15:4) Slovena iz Rume.

Lagano su učenice trenera Igora Golijanina dobile prvi set u Inđiji, a onda se opustile u drugom. Ušle su tako rivalke u egal meč, a disciplina u igri odnosno osvajanje dugih poena prevagnuli su u korist naše ekipe.

–  Utakmicu smo otvorile odličnim servisom, ali onda u drugom setu popustila nam je koncentracija. U preostala dva seta koja smo rešile u svoju korist, pokazale smo da smo tehnički kvalitetnija ekipa, a u bitnim trenucima i odlučniji sastav. Uživale smo u ovom meču, čestitke idu i domaćim odbojkašicama, a pogotovo mojim saigračicama. Pozivam ljubitelje odbojke da nas podrže u nedelju u našem „Jezeru”, tada ćemo dočekati NS Volej tim – kaže kapitenka Ivana Milić.

Početak nedeljnog susreta predviđen je za 16 sati.

GŽOK KIKINDA 0230: Maćoš, Pilipović, Čarapić, Berić, Saravolac, Aleksić, Plemić, Prolić, Đorđević, Golijanin, Milić.

Nešto teži zadatak na putu ka pobedi imali su momci Kikinde. Sloven iz Rume poveo je u našoj sportskoj dvorani, Kikinda je prekrenula na 2:1 u setovima, a onda je tim iz Srema još jedanput poravnao. Nije, međutim, u odlučujućoj petoj deonici meča bilo nedoumice. Momci trenera Milana Radosavčeva „počistili” su Rumljane s uverljivih 15:4, za tri boda, a gostima je pripao jedan utešni.

Predstojećeg vikenda Kikinda će u Bač, tamo će odmeriti snage s Partizanom.

Oba naša tima nalaze se u sredini tabela, devojke s tri pobede i dva poraza, a momci imaju obrnuti bilans.

TVOJ BRZI INFO: Novo na Kikindskom portalu (Video)

Pogledajte pregled nedeljnih dešavanja u Kikindi- TVOJ BRZI INFO sa Aleksandrom Stankić. Pratite nas na...

(VIDEO) Bačkogradištani pobednici „3h3 fudbal finala Srbije”

Sastav iz Bačkog Gradišta pobednik je „3x3 fudbal finala Srbije” koje je danas održano u...