Војвођански Исток

Војвођанска лига „Исток”

Комплетирано је 26. коло на војвођанском „Истоку”, а наши, кикиндски ЖАК и рускоселска Црвена звезда, забележили су реми односно пораз. „Жути мрави” одиграли су на свом Вашарипту 1:1 с Бегејом из Житишта, директним ривалом за опстанак, док су Рускоселци поражени у Омољици од Младости, резултатом 2:0.

ЖАК је против Житиштана који су дошли без резервних играча, у првом делу пропустио две одличне прилике, Кочиш је промашивао, а још једанпут овај је играч тукао замало преко пречке док је Бербаков погодио оквир гола. На супротној страни голман Живков спасио је Кикинђане, врховима прстију и уз помоћ стативе спречио је вођство гостију. Почетком наставка, у 52. минуту, Кочиш је напокон погодио из казненог простора, приземним ударцем, мало искоса са десне стране. На супротној страни Бегеј је, осам минута касније, поравнао преко Куча. Стезали су гости обруч од момента када су примили гол и то им се исплатило када је Куч  одмереним ударцем, уз стативу, с двадесетак метара савладао Живкова који је у овој ситуацији био немоћан.

ЖАК: Живков, Кнежевић, Ратко, Кочиш, Утржен, Радивојац, Стојков (Терзин), Пенавски, Детари (Пецарски), Дрљача, Бербаков.

Четири кола пре краја Рускоселци заузимају пето место с 43, а ЖАК је 13, први изнад тренутне црте опстанка, с 28 бодова.

Стеван Зељковић, бивши Великоселац, у суботу против Козаре

Седмицом у мрежи последњепласираних Качареваца, водећи Кикинђани ушли су у последњих пет кола војвођанског „Истока” с огромном предношћу од 11 бодова у односу на друге Карађорђевчане. Разлика у квалитету била је очита, а разноврсност у нападу и добра реализација донели су ОФК Кикинди рутинску победу над тимом из Качарева. Након дужег периода одсуства, због повреде зглоба, као стартер у тиму лидера појавио се Стеван Зељковић, постигавши два уводна поготка и потом поневши епитет најбољег појединца. Прво је мајсторски погодио с 25 метара левом ногом, а други пут био је стрелац после најлепше акције на утакмици.

– Мучила ме је повреда месец дана, сада је прошлост, а ова висока победа и два гола на почетку сусрета с Качаревацима још више ми због свега тога значе – каже Зељковић.

Поникао у великоселској Козари, којој ће ОФК Кикинда у госте у суботу од 17 сати, имаће у локалном дербију и додатни мотив.

– Козара ми је драга, али ОФК Кикинда има своју рачуницу. Напорно тренирамо и нећемо се опустити, иако смо надомак повратка међу српсколигаше, па нескривено очекујем наставак нашег последњег низа победа, који би у суботу требало да повећамо на шест – истиче Зељковић.

Тренер Јевто Јарчевић очекује пуну трибину и узбудљиву утакмицу.

– Сваки локални дерби носи драж без обзира какав је положај екипа на табели. Козара има искусан састав и добре појединце, а не мањка им нити радне етике као и мотива против нас, па очекујем за мој тим тежак и захтеван меч. Имају Великоселци одличан терен, зато ћемо се растрчати и пружити максимум – јасан је Јарчевић.

Далибор Савков, голман ОФК Кикинде. Код Јарчевића нема опуштања

Минималном победом у Новим Козарцима, и у другом дербију пролећа на страни, водећа на војвођанском „Истоку” ОФК Кикинда у последњих шест кола улази с девет бодова вишка управо у односу на другопласирану Слободу и треће Карађорђевчане. Тренер Кикинђана Јевто Јарчевић напомиње да када је његова екипа комплетна, онда је и фокусирана, стабилна и доминантна.

– Прво полувреме одиграли смо одлично, имали смо предност, а друго такмичарски, иако смо у наставку требали постићи још неки погодак, али не могу бити незадовољан, јер су Ђукић, Спахић и Кецман повређени одиграли на своју одговорност и далеко преко границе бола. Пребацили смо тежиште игре на Слободину леву страну где Новокозарчани имају одрђених проблема, а моји момци испоштовали су сваки детаљ из припреме утакмице – каже Јарчевић.

Тренер ОФК Кикинде хвали и највећег ривала ове сезоне.

– Честитке иду на рачун Слободана Митровића, тренера Слободе, господина у сваком погледу. Радио је сјајно са својом екипом, целе сезоне притискали су нас из кола у коло и тек смо сада начинили ову велику бодовну дистанцу. Усредсређени смо на финиш у којем нам не сме попустити пажња. Чекамо Качаревце, сви су их отписали, а ми смо додатно опрезни, јер су победили наше комшије Рускоселце и Великоселце. Имамо мир и мотив да оверимо тријумф из Нових Козараца па нећемо допустити изненађење на Градском стадиону – јасан је Јарчевић.

Голман Далибор Савков, због доминације ОФК Кикинде, најчешће је ове сезоне остајао неоцењен. Није ни у Новим Козарцима имао нити једну интервенцију. Лопта и није ишла у овир његовога гола, али је пленио сигурношћу, покупивши све центаршутеве и непрестано командујући играчима испред себе.

– Волим дербије, против јаких ривала и под тензијом голман се доказује. У исто време, код тренера перфекционисте Јарчевића, који инсистира на детаљима, сваки је, не само меч, већ и тренинг, пун такмичарског набоја и нема опуштања. То резултати јасно показују, а огроман допринос даје и остатак стручног штаба, помоћник Бранислав Стојановић и тренер голмана Драган Ћирић, легендарни чувар мреже – истиче Савков.

Комплетирано 24. коло војвођанског Истока. ЖАК дописао три бода

Комплетирано је 24. коло Војвођанске фудбалске лиге „Исток”, а од пет наших клубова данас су на терену били једино фудбалери кикиндског ЖАК-а који су на Вашаришту у сусрету с перлешком Војводином дописали три бода, било је на крају 2:1.

У првом делу Голијанин је погодио искоса за 0:1, на почетку наставка Ратко је с 20 метара поравнао, а средином другога дела Дрљача је изблиза поставио коначан резултат.

ЖАК је 12. на лествици и сада има шест бодова више од екипа из Житишта односно Ботоша, које су испод тренутне црте испадања.

Војвођански „Исток”. ОФК Кикинда у предворју Српске лиге, још три корака до промоције!

Победом у последњем дербију сезоне, у Новим Козарцима над Слободом од 1:0, фудбалери ОФК Кикинде одвојили су се на лидерској позицији војвођанског „Истока” од другопласираних Новокозарчана на огромних девет бодова плуса, а толико имају више и од трећих Карађорђевчана па су шест кола пре краја сезоне стигли у предворје Српске лиге! Кикинђанима ће у последњих шест рунди, и то ако би један од два поменута ривала до краја све победио, требати још три тријумфа за повратак, после само сезоне у зонском рангу, у наш трећи степен надметања.

Једини погодак на „Илији Пантелићу” постигао је Александар Мирков и то у раној фази меча, већ у 13 минуту када је након брзе акције, закорачивши у казнени простор домаћина, искоса  мајсторски погодио супротан доњи угао. Доминирали су Кикинђани до одмора, тактички били беспрекорни, а добро су ушли и у наставак утакмице. Након сата игре дошло је до мањег пада.  Свесно или не тек Кикинђани су средину терена препустили Новокозарчанима, али домаћини то нису искористили, чак штавише нису честитије нити угрозили голмана Далибора Савкова који је једине, сигурне, интервенције имао приликом набачених лопти у казнени простор. На супротној страни пак неколико опасних покушаја Кикинђана могли су бити крунисани дуплирањем вођства. Резервиста Зељковић био је најближи поготку. С дистанце је погодио стативу, а убрзо био и у још једној зрелој прилици. Играч утакмице Александар Мирков, рекао је након дербија:

– Победили смо и у другој најзначајнијој утакмици овога пролећа, опет на страни, али тек треба озбиљним приступом да оверимо прво место. Хвала саиграчима, победио је колектив, а ја сам се само издвојио јер сам једини затресао мрежу.

Тренер Јевто Јарчевић, на „прву лопту”, док је глава била још увек врућа у његовом месту, додао је:

– Ово је терен који је читаве сезоне био неосвојив за Слободине госте, до данас, иако смо ми били истрошени и израњавани. Видело се то када је Ђукић морао да напусти игру, Спахић је одиграо готово до краја под боловима… Били смо бољи за тај гол, у другом полувремену смо морали квалитетније, али резултат се пише. Дао сам играчима два дана слободно, али нема опуштања, након тога следи ново затезање. Морамо до краја одговорно одиграти.

Тренер Слободе Слободан Митровић џентлменски, као и увек када његова екипа изгуби поготово у локалном дербију, честитао је ОФК Кикинди.

– Припадам групи људи који верују само у рад и одрицање, а не у срећу коју треба чекати. Управо су фудбалери ОФК Кикинде заједно са својим тренером потврдили да им ове сезоне и због рада и због одрицања нема равних и зато су и заслужили да буду прваци и врате се у Српску лигу. Мојом екипом нисам данас био незадовољан, поготово нисам незадовољан сезоном, било је дивних и допадљивих момената у нашој игри у минула 24. кола, а све ћемо на крају подробно анализирати.  

Слобода: Ћирић, Лисица, Ћулибрк, Галић, Поповић, Врбачки, Станаћев, Вокић, Лабус (Радулашки), Ћосић, Ковачевић.

ОФК Кикинда: Савков, Божић, Рељић, Мирков, Ивановић, Спахић (Галешев), Кецман, Ђукић (Јарић), Рафаел, Барбул (Зељковић), Радовановић. 

Од пет наших клубова у Војвођанској лиги још је Козара 2:1 савладала у Банатском Великом Селу тим Пролетера из Банатског Карловца, који је у првом делу водио, али је онда Милан Мисић поравнао средином наставка, а у 90. минуту и донео бодове док је рускоселска Црвена звезда поражена 2:0 у Качареву од Јединства.

ОФК Кикинда, дакле, прва је с 57 бодова, Слобода друга са 48, Црвена звезда четврта са 40, а Козара девета с 31. ЖАК, 12. на лествици уз утакмицу мање, сутра ће од 16.30 сати на Вашаришту, дочекати Војводину из Перлеза.

У суботу емоције пострани, јер улог је огроман. Дерби у Козарцима може промовисати ОФК Кикинду у новог-старог српсколигаша

Нису Кикинђани умирали у лепоти, али будући да су озбиљно схватили утакмицу против Идворана, минулога викенда, победа на Градском стадиону нити једног тренутка није била под знаком питања. У суботу следи други дерби пролећа, истовремено и последњи у сезони, за ОФК Кикинду која би евентуалном победом у Новим Козарцима, Слободи умакла недостижних девет бодова и не само учврстила лидерску позицију на војвођанском „Истоку”, већ шест кола пре краја, практично, осигурала и експресни повратак међу српсколигаше.

Посебне емоције суботњи дерби буди код тренера Кикинђана. Као тренер почетник Новокозарчанин Јевто Јарчевић у Слободи је у јесен 2009. године ударио темеље за пролећни, историјски први пласман овога клуба у Српску лигу, а за изградњу стадиона крајем осамдесетих година прошлога столећа, који сада носи име Илије Пантелића, најзаслужнији је отац Стево Јарчевић.

– Покојни отац био је 35 година у управи Слободе, стадион је посебан, најлепши спортски објекат између Зрењанина и Суботице, нераскидиво сам везан за тај простор. Навијачи су сјајни, а терен је најјачи домаћи у лиги па и шире – каже Јарчевић – Због свега за мене је суботњи окршај посебан изазов. Слобода је хомогена, види се озбиљна и чврста рука тренера Митровића, поштујем их и то искрено, али ОФК Кикинда има своје идеје и амбиције без обзира на јачину ривала.

И Марка Спахића, везисту ОФК Кикинде, вежу лепе успомене за Нове Козарце. Након одрађене казне због црвеног картона у Карађорђеву, враћа се на терен.

– У Новим Козарцима стекао сам пријатеље за цели живот, лепо смо се растали када сам се вратио у матичну ОФК Кикинду. Овде имам свој мир уз велико поверење Јарчевића. Напорно тренирамо и фокусирани смо само на терен, иако знам да ће, барем код мене, бити много емоција у суботу. Треба да постоји и тензија, уз пуну трибину биће и доброг фудбала. ОФК Кикинда је у Карађорђеву показала карактер и то у узаврелој атмосфери. Знамо да се носимо и с таквим притиском – поручује Спахић.

Војвођански „Исток”. ОФК Кикинда све ближе циљу, пораз Козаре

Након вероватно кључне победе у дербију пролећа уз огромну потрошњу у сваком погледу минулог викенда у Банатском Карађорђеву, фудбалери лидера на табели војвођанског „Истока” пружили су данас нешто слабију партију на Градском стадиону против Полета из Идвора, али им је и такво издање било довољно за сигуран тријумф и велики корак ка циљу – повратку у друштво српсколигаша. ОФК Кикинда – Полет 2:0.

Од пет наших клубова још је играла великоселска Козара, поражена је 2:0 од, по многима отписаног, Бегеја у Житишту.

Добро су у ушли у меч Кикинђани, а у 16. минуту све је одрадио капитен Небојша Ђукић. Неколико противничких играча предриблао је и избацио из равнотеже и то у казненом простору гостију, а када је стигао до аут линије одиграо је повратну лопту ка Дејану Ивановићу који је с петерца донео радост. Није било превише садржаја до одмора, а нити у наставку сусрета, све до финиша. Тада је опет Ђукић био у центру пажње. У 86. минуту након силовитог соло продора оборен је у шеснаестерцу Идворана, а онда је преузео одговорност и погодио за коначан исход, опет, по ко зна који пут ове сезоне, прибавивши себи епитет, и то без конкуренције, најбољег појединца утакмице.

ОФК Кикинда: Савков, Миркоњ (Галешев), Божић, Рељић, Мирков, Ивановић, Зељковић (Глишић), Ђукић, Рафаел, Барбул (Јарић), Радовановић.  

ОФК Кикинда сада има 54 бода, уз утакмицу више шест је у плусу у односу на другу новокозарачку Слободу, док је треће карађорђевачко Јединство с 45 бодова, које је, као и Кикинђани, одиграло 23 утакмице. Козара пак налази се на 11. месту с 28 бодова.

Сутра од 16.30 сати, Црвена звезда и Слобода, у Руском Селу, одмериће снаге у дербију најближих суседа, а још ће кикиндски ЖАК гостовати у Старчеву код Борца.

ОФК Кикинда импресивна у Карађорђеву, Јарчевић упозорава. Без еуфорије!

У првом од два дербија пролећа, у Банатском Карађорђеву водећа ОФК Кикинда игром достојном Српске лиге, пре свега у тактичком погледу, и други пут ове сезоне победом израженом три гола разлике декласирала је Јединство и начинила велики корак на путу повратка у друштво српсколигаша. Муњевито су Кикинђани у наставку стигли до предности од 3:0. Препричаваће се још дуго две мајсторије капитена Небојше Ђукић, најпре лоб са скоро половине терена и потом гол из слободног ударца, а потом је, на његову асистенцију, опорављени Александар Мирков, испоставило се тихи херој из сенке, не само због тога гола и претрчаних километара већ и због инсистирања да заигра упркос видљивим ранама на глави, поставио коначан резултат.

– Брзо сам се вратио у тренажни процес, а шеф струке Јарчевић водио је  рачуна о сваком детаљу, тренирао сам и ујутро и с екипом поподне. Његова као и подршка колега била је присутна у сваком тренутку и повратио сам самопоуздање, иако знам да могу још много боље од овога. Изванредну припрему утакмице имали смо пред Карађорђево, али у фудбалу нема минулог рада, Полет је наш наредни ривал, а сигурни смо да у суботу бодови остају у Кикинди – јасан је Мирков.

Тренер Јевто Јарчевић све ово потврђује, али не истиче појединце већ сматра да је кључ успеха у колективу.

– Претходне проблеме у игри нисмо гурали под тепих, причали смо о детаљима и променили неке битне ствари. Јединство је озбиљна екипа са добрим појединцима, али Карађорђевчане смо ударили где су најслабији извршивши стални пресинг у средњој зони и било је само питање тренутка када ћемо их начети, а потом рутински привести меч крају. Тражили смо контакте, правили мудре фауле и били коректни у транзицији – анализира Јарчевић.

Играчи су награђени за импресивну партију и изванредно залагање, добили су два слободна дана и заслужени предах, али еуфорије нема, наглашава и истовремено на тај начин своје ученике упозорава шеф струке с Градског стадиона.

– Имаћемо јак мини циклус тренинга до суботе. Чекамо Полет, а у Идвору смо јесенас брутално оштећени, било је тада свега и зато имамо огроман мотив да новом победом потврдимо тријумф у дербију – закључује Јарчевић.

ФОТО: Горан Биримац и Кикиндски портал

Шок на Вашаришту. ЖАК прокоцкао победу у четвртом минуту надокнаде

Од пет наших клубова у Војвођанској лиги „Исток”, кикиндски ЖАК једини је данас играо у оквиру 22. кола, а на Вашаришту, због казне трећи пут без  публике, „Жути мрави” прокоцкали су три бода, који су могли бити кључни у борби за спас, у четвртом минуту судијске надокнаде против директног ривала за опстанак – Младости из Омољице. На крају, било је: ЖАК – Младост 1:1.

Почело је одлично за екипу из Синђелићеве, већ у 11. минуту Мирослав Бербаков са супротне стране игралишта добио је лопту на позицији левог крила и онда, када су сви очекивали да упути центаршут, погодио супротну малу мрежу гола Омољичана. Запретили су последњој трећини првога дела гости у неколико наврата, једанпут погодили и стативу, али до одмора није било промена. У наставку игре пак промашивало се пред оба гола. ЖАК је могао рано решити овај меч, неколико зицера пропустили су играчи у жутим мајицама, а највећи Кочиш. Промашио је оквир гола с три метра. Што нису раније кажњени, заслужан је био голман Марко Живков. У три наврата, маниром врхунског вратара, скинуо је лопте гостима које су малобројни већ видели у мрежи. Није међутим ЖАК издржао до краја. Несмотрена реакција Дрљаче, донела је корнер Младости. Капитен гостију извео је ударац из угла, а Д. Ковачевић ударцем главом, покрај укопане дефанзиве домаћина, изједначио у последњим секундама додатка.

ЖАК: Живков, Кнежевић, Ратко (Стојков), Кочиш, Утржен, Терзин (Пецарски), Радивојац, Пенавски, Дрљача, Бербаков, Лакић (Крнић).  

ЖАК је 12. с 24 бода, и даље има три више од Младости која је 14. на лествици, а то је, имајући у виду ситуацију у рангу више – Српској лиги, прва позиција испод тренутне црте опстанка. Бегеј на 15. и Јединство (Качарево) на последњем месту, изгледа, отписани су и тешко је поверовати да се ова два клуба могу спасити испадања. Имају 18 односно 14 бодова.

Војвођански Исток. Тактичка перфекција ОФК Кикинде за Српску лигу!

У дербију пролећа Војвођанске фудбалске лиге „Исток”, у Банатском Карађорђеву, водећа ОФК Кикинда тактичком перфекцијом достојном Српске лиге и други пут ове сезоне, резултатом израженим три гола разлике овога пута било је 3:0, демолирала је Јединство и начинила, вероватно, кључни корак на путу повратка у друштво српсколигаша!

Слобода је на новокозарачком „Илији Пантелићу” победом од 2:1 над Карловчанима задржала корак за водећим Кикинђанима, рускоселска Црвена звезда ремизирала је 2:2 у Идвору, а Козара је у Банатском Великом Селу дописала три бода, резултатом 2:1, у сусрету с перлешком Војводином.

Није било погодака у првом делу дербија у Карађорђеву, а онда је након одмора капитен Небојша Ђукић с 40 метара лобовао домаћег голмана за вођство ОФК Кикинде. Муњевито су Кикинђани стигли до предности од 3:0, опет је Ђукић погодио за дуплирање предности, тада из слободног ударца, а потом је опорављени Александар Мирков повисио на огромних плус три, на асистенцију сјајног Ђукића.

Новокозарчани су повели аутоголом гостију, у уводним минутима, након корнера и гужве у казненом простору Карловчана. Пролетер је поравнао средином првога дела. Убачена лопта погодила је Ћулибрка у ногу променила првац и затресла мрежу Слободе па је капитену домаћина приписан аутогол. У наставку, средином тог дела игре, ново вођство и бодове Новкозарчанима донео је Немања Врбачки, пребацивши зид из слободног ударца с двадесетак метара.

Рускоселци су у Идвору повели голом Бојана Попескова, а до одмора Полет је поравнао из казненог ударца. У другом полуврмену преокрет из слободног ударца па ново поравнање Звезде преко Милана Војводића.

У Банатском Великом Селу, Перлежани су попустили након четврт сата па се у стрелце уписао Козарин Јован Руњевац. Средином другога дела исти играч повисио је из пенала на 2:0, а гости су смањили у финишу.

ОФК Кикинда, сада с 51. бодом, и даље је лидер на лествици с три бода више од првог пратиоца, наше Слободе, а чак шест више од трећих Карађорђевчана. Рускоселци су пети с 37, а Великоселци девети с 28 бодова.

Сутра од 16.30 сати наш пети клуб у овом рангу надметања, кикиндски ЖАК дочекаће на Вашаришту, због казне трећи пут овога пролећа без публике, екипу Младости из Омољице.

error: Content is protected !!