Војвођански Исток

Војвођански фудбалски „Исток”. Први пролећни бодови Рускоселаца

Рускоселска Црвена звезда забележила је данас, у другом колу наставака првенства војвођанског „Истока”, победу од 2:1 на свом терену над екипом Јединства из Влајковца. Повели су гости из места надомак Вршца у 21. минуту, када је Јовановић, на ивици казненог простора, натрчао на лопту и одбитак послао у доњи угао мреже голмана Костуранова. Недуго потом, у 28. минуту Петар Цвијановић поравнао је из казненог ударца, којем је претходило рушење Чуданова у шеснаестерцу гостију. У последњем минуту првога дела Стефан Кресоја, показало се, донео је бодове Црвеној звезди. Закорачио је искоса у казнени простор Јединства и пуном ногом, полувисоким ударцем у супротан угао, матирао чувара мреже гостију Доновића који је пак у наставку утакмице у више наврата спасио свој тим тежег пораза.

Црвена звезда: Костуранов, Лаништанин, Апић, Јанков, Симић, Коцкар (Белић), Цвијановић, Попесков, Војводић, Чуданов (Зечевић), Кресоја.

Подсетимо, јуче је у градском дербију ОФК Кикинда 1:0 победила ЖАК-а, новокозарачка Слобода играла је 1:1 у Качареву с Јединством, а Козара је истим резултатом ремизирала у Банатском Великом Селу с Полетим из Идвора.

На табели води ОФК Кикинда са 42 бода, Слобода је друга с 38, Црвена звезда заузима четврто место с 31, Козара је 10. с 22, а ЖАК 13. са 14 бодова.

Градски дерби ОФК Кикинди. Ивановић у надокнади за минималац

Градски дерби на војвођанском „Истоку” припао је лидеру ОФК Кикинди која је до минимлаца против ЖАК-а, на свом терену, стигла у петом минуту судијског додатка, поготком Дејана Ивановића након соло продора. Очекивано, „Жути мрави” определили су се за затворену варијанту, а домаћин је тек у финишу првога дела могао стићи до вођства само да се Спахић у две ситуације боље снашао.

Почетком наставка капитен ОФК Кикинде Ђукић погодио је пречку гола Живкова, а у истом нападу домаћини су у размаку од неколико секунди ударцима неуспешно покушавали још трипут. Безброј прекида крунило је утакмицу, време је пролазило без игре и садржаја, а на крају, након поменутог тренутка одлуке и поготка Ивановића уследила је ипак радост фудбалера ОФК Кикинде, али и два црвена картона ЖАК-овом Крнићу и домаћем Рафаелу. Играч одлуке Ивановић рекао је након дербија:

– Знали смо да ће бити овако, да ће се ривал организовано бранити, да ће време неумитно трошити приликом прекида, али тренер Јарчевић је од нас тражио стрпљивост. На крају смо награђени.

Тренер ОФК Кикинде Јевто Јарчевић истакао је:

– Припремали смо се за овакву утакмицу, били смо фудбалски гледано добри, задовољан сам како су моји момци трчали, иако све то мора бити много брже. Недостајала нам је брзина, али се надам да ће и то доћи на своје место чим падне ова тензија, јер имали смо два локална дербија и то против затворених ривала.

Помоћни тренер ЖАК-а Иван Радишић, који је уместо суспендованог првог тренера Јовице Лакића (меч посматрао из публике), водио с клупе „Жуте мраве” кратко је прозборио:

– Сви су видели, реалан резултат био би да се дерби завршио без голова. Жао ми је наших момака, одиграли су поштено и коректно, штета што им се то није вратило, ваљда хоће у будућим мечевима, пре свега на нашем стадиону.

ОФК Кикинда: Савков, Божић, Рељић, Кецман, Мирков, Ивановић (Галешев), Зељковић (Рафаел), Спахић, Ђукић, Барбул (Виловски), Радовановић.

ЖАК: Живков, Кнежевић, Пецарски, Ратко (Крнић), Кочиш (Баба), Утржен, Радивојац, Стојков, Бербаков, Фучак, Лакић (Терзин).

Од наших екипа данас су још великоселска Козара и новокозарачка Слобода ремизирале истоветним резултатима -1:1, Великоселци на свом терену с Полетом из Идвора, а Новокозарчани у Качареву с Јединством. Јован Руњевац погађао је за Козару на почетку првога дела, а Идворани су до бода стигли у финишу док је на југу Баната Немања Врбачки најпре у петом минуту донео предност Слободи, а недуго потом Качаревци су поравнали и, испоставило се, био је то коначан исход.

Сутра од 14.30 сати рускоселска Црвена звезда дочекаће тим Јединства из Влајковца.

Фудбалски викенд пред нама. Градски дерби у Великом парку

Таман су се стишале фудбалске страсти од минулог викенда и дуплог дерби програма, а за сутра, од 14.30 сати, заказан је нови локални окршај, овога пута и градски. На Градском стадиону лидер војвођанског источног каравана, ОФК Кикинда дочекаће тим ЖАК-а, који због догађаја након сусрета на Вашаришту, у недељу када су „Жути мрави” играли против новокозарачке Слободе, у овај меч улази с казном од минус три бода и без суспендованог тренера Јовице Лакића.

ОФК Кикинда као водећа екипа и састав који не крије шампионске амбиције, не само у овом мечу већ вероватно и до краја сезоне, нема право на кикс на свом терену па ваља очекивати нови тријумф, иако је прогнозирати у било којем градском дербију увек незахвално.

Другопласирана Слобода и у другом колу пролећа биће гост, сутра у Качареву последњем на лествици Јединству. Иако, декларативно, Новокозарчани немају амбиција да се и трећи пут у клупској историји пласирају међу српсколигаше, нема сумње да сви у клубу са стадиона „Илија Пантелић”, ако ништа друго, желе „да се питају” или како се то још каже „кроје табелу” па се освајање целог плена на југу Баната подразумева.

Три бода на свом терену, али без императива, јуриће и четврта на лествици рускоселска Црвена звезда, која ће у недељу дочекати тим из средине табеле – Јединство из Влајковца, а сличан задатак, но под одређеним притиском, имаће и Козара. У Банатском Великом Селу сутра ће гостовати Полет из Идвора, незгодна екипа на страни, која уз то, барем засад, не стрепи од испадања па зато неретко и изненади своје домаћине.

У осталим утакмицама 17. кола састаће се: Пролетер – Раднички, Бегеј – Борац, Војводина – Омладинац, Младост – Јединство (БК).

Додајмо, у Подручној лиги мокрински Делија, такође од 14.30, дочекаће сутра новомилошевачку Војводину, а Полет ће дан касније бити домаћин Напретку из Честерега.

Марко Вукобрат, спортски директор ОФК Кикинде. Титула без помоћи ривала и арбитара

У трилер завршници, водећа на војвођанском „Истоку”, ОФК Кикинда прекјуче је стигла до победе од 2:0 над Црвеном звездом из Руског Села. На тај начин, како напомиње спортски директор Кикинђана Марко Вукобрат, продужен је сигуран јесењи ход.

– Најпре, наши момци заслужују једно велико браво за победу на врло тешком терену. Рускоселци су се организовано бранили, као и у првој утакмици јесенас, са 10 играча и опет су пружили 120 посто против нас. То нас радује, нашој победи то још више даје на значају. Једино је остао горак укус, због јесење борбе те исте екипе из Руског Села против нашег конкурента за прво место… – каже Вукобрат.

Жели спортски директор с Градског стадиона још посебно да истакне.

И да развејемо дилему која заправо није нити постојала. Пенал за ОФК Кикинду, у суботу, био је чист као суза па је и наша победа иста таква, беспрекорна. Интензитет фаула имао је снагу и то су сви видели, а нека се јави неко и негира да стајна нога нашег капитена Ђукића, приликом тог прекршаја, није била најмање 30 центиметара унутар казненог простора. Знају то сви играчи и нашег и тима Рускоселаца, који су били у близини места фаула, а и многи гледаоци, и наши и симпатизери гостију, који су били у равни шеснаестерца Рускоселаца.

У ОФК Кикинди не крију циљ, али им је битан и начин на који ће се експресно, након сезоне, вратити у Српску лигу.

Хоћемо у виши ранг, али искључиво на терену, без помоћи судија и без пуштања ривала. Доказ је јесен, тада смо оштећени у више наврата и да није тога било, наша бодовна разлика у односу на прве пратиоце била би сада много већа – јасан је Вукобрат.

Јовица Лакић, кормилар ЖАК-а. Што пре до опстанка

Клуб с Вашаришта у недељу са свога „плаца” и с 12. позиције на табели, креће у сусрет пролећу на војвођанском „Истоку”, а већ на старту очекује га локални дерби с другопласираном новокозарачком Слободом.

– Амбиције су нам да што пре осигурамо опстанак, али неће бити нимало лако поготово што већ на старту имамо два велика дербија, најпре у недељу чекамо Слободу, а потом за шест дана идемо у госте ОФК Кикинди. Након мањих проблема с повредама, сви ће, надам се, бити у строју против Новокозарчана. Имамо квалитет, а дижемо и самопоуздање на највиши ниво и пуни оптимизма крећемо у одлучујуће борбе за бодове – каже Јовица Лакић, од јануара тренер ЖАК-а.

У Синђелићеву ове су зиме дошли: Марко Живков, Миња Ратко, Мирослав Бербаков, Марко Крнић и Вељко Лакић, а на концу пете деценије регистрован је опет голман Петар Милеуснић. Баркоци, Месарошки, Јосимовић, Шево, Адамов и Моноштори нису више чланови ЖАК-а.

У 16. колу у суботу и недељу (14.30), играће: ЖАК – Слобода, Полет – Јединство (К), Јединство (БК) – Козара, Омладинац – Младост, Борац – Војводина, Раднички (К) – Бегеј, Јединство (В) – Пролетер, ОФК Кикинда – Ц. звезда.

Владимир Китановић, тренер Козаре. Повратићемо самопуздање

Великоселска Козара из средине табеле, са седме позиције, наставиће првенство у Војвођанској фудбалској лиги „Исток”, а сутра ће у Банатско Карађорђево. Дочекаће је чврст домаћин – Јединство које жели трку с ОФК Кикиндом за прелазак у Српску лигу. Владимир Китановић стручњак Великоселаца, који је ове зиме преузео први тим матичног клуба, стигао је с кикиндског Градског стадиона, тамо је радио с млађим категоријама.

– Очекујем да будемо чврсти и спремни за надигравање са свима, а жеља нам је да континуираним радом повратимо самопоуздање које је не тако давно красило Козару. Акценат ћемо ставити на младе момке који су поникли у нашем селу, јер у наредним сезонама они ће бити кључни фактор у клубу. Припремама сам задовољан, добро су их момци одрадили, спремни су и жељни доказивања, а сигуран сам да имају шта да покажу фудбалској јавности.    

Нови чланови Козаре су: Марко и Михајло Француски, Игор Момчилов и Јован Руњевац, а у клубу  више нису: Лабус, Ратко, Ердељан и Николић.

Раде Медић, тренер рускоселске Звезде. Млади салбо надолазе, клизимо у велики проблем

Рускоселска Црвена звезда улази у други део сезоне Војвођанске фудбалске  лиге „Исток” с лагодне, четврте позиције на лествици, а у суботу први ривал биће јој ОФК Кикинда на Градском стадиону. Раде Медић тренер Рускоселаца напомиње:

– Желимо да Руско Село и даље има стабилног четвртолигаша, али наша села односно клубови, генерално гледано, немају више од четири или пет играча из својих места. Млади слабо надолазе и ту треба тражити проблем фудбала у овом нашем региону па сви клизимо у велики проблем. Изузетак је ОФК Кикинда, у сваком погледу заслужује Српску лигу, није јој место у рангу са селима, а сви ми остали борићемо се само за међусобни престиж – јасан је Медић.

У Звезду су стигли Младен Апић, Слободан Симић и Матија Бајић, а напустили је: Јовановић, Чубрило и Бербаков.

Јевто Јарчевић, шеф струке ОФК Кикинде. Мобилносз нам је на максимуму

Јесењи лидер војвођанског „Истока” у генералној проби пред наставак сезоне на домаћем терену савладао је 2:1 Сенту, а последњи тест обележили су класични аутоголови, по један на обе стране. Када је реч о пролећу, тренер ОФК Кикинде Јевто Јарчевић, пре свега, истиче да ће у екипи имати велики број младих играча.

– Практично смо мировали у прелазном року, стигло нам је само једно велико појачање Александар Мирков на средини терена. С нама је и млађани дефанзивац Владимир Галешев (17), а првом тиму придодали смо и већи број његових вршњака. Од 24 фудбалера на које рачунам, њих чак 14 имају статус таказваног бонуса што јасно говори у прилог строго дефинисаној визији клуба – напомиње Јарчевић.

До суботе стручњак Кикинђана има једну жељу.

– Само да пролећну премијеру на нашем Градском стадиону, против квалитетних Рускоселаца, дочекамо здрави, а када буде тако онда не бежимо од улоге фаворита. Мотивисани смо и мобилност нам је на максимуму. Имамо циљ и спремни смо да се за њега изборимо на терену – јасан је Јарчевић.

Слободан Митровић, тренер Слободе. Улазимо растерећени

Минулог викенда у Накову, Слобода је у последњем тесту ремизирала 2:2 с подручним лигашем Полетом. Водили су Наковчани, смањио је Галић почетком наставка, а Врбачки је минут пре краја донео реми. Слободан Митровић шеф струке Слободе каже да његов тим, другопласирани јесенас на војвођанском „Истоку”, у други део сезоне улази растерећено.

– Имаћемо младу екипу жељну атрактивне игре, али истовремено играћемо и такмичарски фудбал, дисциплиновано. Момци су вредно радили ове зиме, у здравој су атмосфери и жељно чекају старт у недељу на кикиндском Вашаришту. Идемо на тешко гостовање, ЖАК се квалитетно појачао, има и бројну публику, али сам сигуран и да Слободи неће недостајати подршка Новокозарчана па је пред нама дерби у којем сви треба да уживамо – поручује Митровић.

Трећи млади играч из Банатског Великог Села који је током сезоне дошао на стадион „Илија Пантелић”, Милош Лабус једини је ове зиме новајлија у Слободи из које су отишли: Живков, Русић, Козић и Попов.

Последњи тест и на Вашаришту. Минималац Меленчана

У последњој утакмици припремног периода, фудбалери војвођанског лигаша ЖАК-а данас су поражени 0:1 на Вашаришту од члана Подручне лиге, екипе меленачке Русанде. Једини погодак гости су постигли средином другог полувремена, а треба напоменути да су „Жути мрави” играли без двојице понајбољих у својим редовима, Радивојца и Терзина, но и гости су били још и више ослабљени, без четворице.

Подсетимо, јуче је ОФК Кикинда као домаћа 2:1 савладала Сенту, новокозарачка Слобода ремизирала је 2:2 у Накову с Полетом, а у Руском Селу, великоселска Козара добила је 1:0 домаћу Црвену звезду.

Прво коло наставка сезоне на војвођанском „Истоку”, такође и у Подручној лиги „Зрењанин”, на распореду је предстојећег викенда.

error: Content is protected !!