Војвођански Исток

Poslednje provere naših vojvođanskih ligaša. „Generalke” u zanku autogolova

Четири од пет наших војвођанских лигаша данас је имало последњу проверу пред старт наставка првенства, а од осам погодака на три утакмице, чак три били су аутоголови.

Уместо на Градском, ОФК Кикинда дочекала је Сенту на оближњем такозваном атлетском стадиону, било је 2:1 за наш тим. Небојша Ђукић погодио је рано, већ у трећем минуту, изблиза убацивши лопту у празну мрежу, након проигравања са стране. До финиша није било погодака, а онда је у 84. минуту капитен Ђукић одиграо лопту на петерац Сенћана, а гостујући играч Касаш није се снашао и проследио ју је у свој гол. Непуна два минута касније, на супротној страни аутогол Рафаела. Захватио је полувисоку лопту, али му је прешла преко ноге и у великом луку преварила млађанога чувара мреже Жилића и то тек што је заменио Савкова па је у сузама дочекао завршетак сусрета.

Аутогол домаћина и у Руском Селу, у огледу Црвене звезде и Козаре, за коначних 0:1 у корист Великоселаца, а тренутак одлуке у 35. минуту. Тада је Б. Бунић убацио према вратима домаћина, а Јанков је лопту послао главом иза властите гол црте.

Најефикасније је било у Накову, тамо је Слобода ремизирала с подручним лигашем Полетом – 2:2. Водили су Наковчани погоцима Драганова и Бабића, почетком наствка смањио је Галић, а Врбачки је минут пре краја донео реми.

Сутра, с почетком у 14 сати на кикиндском Вашаришту, ЖАК ће дочекати меленачку Русанду.

Šesta provera OFK Kikinde. U Adi pogađali Zeljković i Spahić

Промешао је карте од првога минута тренер Јевто Јарчевић у шестој провери ове зиме, у којој је ОФК Кикинда резултатом 2:0 (1:0) савладала тим АФК-а у Ади. Након пола сата погодио је Стеван Зељковић с ивице казненог простора домаћина, претходно себи створивши позицију за шут. Средином наставка предност је удвостручио Марко Спахић са седам метара, након акције и потом асистенције Миркова.

У последњем тесту пред почетак другог дела сезоне Војвођанске лиге „Исток”, у којој зимују на врху табеле, Кикинђани ће у суботу од 14.30 сати на Градском стадиону дочекати Сенту.

ОФК Кикинда: Жилић, Миркоњ, Барбул, Галешев, Мијић, Кецман, Бајић, Глишић, Зељковић, Сабо, Виловски. Играли су још: Савков, Рељић, Радовановић, Јарић, Спахић, Рафаел, Мирков, Хајду, Росић.  

Milan Reljić, zamenik kapitena s Gradskog stadiona. Gledaćete agresivnu i aktivnu OFK Kikindu

Ближи се сам финиш зимских припрема, а фудбалери ОФК Кикинде у петој провери одушевили су у гостима минулог викенда, савладавши 3:1 у Тотовом Селу српсколигаша Тису из Адорјана, која је наступила у комплетном саставу. Почетком наставка Милан Рељић ударцем главом затресао је мрежу Тисе, а погађали су за наш тим још Ивановић и млади Виловски. Заменик капитена Рељић у утакмици у Тотовом Селу није био стартер, али је друго полувреме одиграо изванредно, а поред дефанзивних задатака, који су му на првом месту, постигао је и леп гол.

– Много и напорно тренирамо, акценат је на физичкој спреми, прошле седмице радили смо и на тактичким детаљима и изгледали одлично против снажног ривала из Адорјана – каже Рељић.

Након Тисе простале су још две контролне утакмице. У среду ОФК Кикинда има заказану проверу у Ади против АФК-а, а у суботу на Градски стадион долази Сента. Шеф струке Јевто Јарчевић комбиноваће против Ађана док ће у генералној проби против Сенћана извести тим који ће вероватно започети и сусрет првог пролећног кола. Тада ће Кикинђани чекати рускоселску Црвену звезду.

– У сваком случају ко год да заигра на старту званичног пролећа, гледаћете агресивну и активну ОФК Кикинду. Подижемо форму, мотивисани смо и жељни такмичарског фудбала и сигуран сам да ћемо наплатити велики рад ове зиме и онда на крају сезоне отворити шампионски шампањац односно након само сезоне избивања вратити се у друштво српсколигаша – јасан је Рељић.

Dve sedmice priprema OFK Kikinde. U subotu prva provera u Senti

Две су седмице припрема за фудбалерима ОФК Кикинде који зимују на водећој позицији војвођанског „Истока”. Тренер Јевто Јарчевић констатује да су његови играчи након паузе били жељни тренинга.

– Одмах је то било видљиво и отуда је и њихова бројност на тренинзима као и посвећеност обавезама изванредна. Акценат смо у прве две недеље стављали на стицање снаге па су уз претрчане километре момци много радили и у теретани – каже Јарчевић.

Након великог појачања Александра Миркова, уз којег је истовремено стигао и млађани Владимир Галешев, још увек нема нових имена.

-Искрено говорећи, добро ми нам дошло још једно право појачање, али нећемо ни исхитрено реаговати и доводити играче по сваку цену.

Ове недеље фудбалери ОФК Кикинде, осим у теретани, више раде на отвореном, а потом их предстојећег викенда очекује прва провера.

– У суботу на распореду имамо гостовање у Сенти код истоимене екипе. Надам се само да време неће покварити планове и тако и домаћине и нас  онемогућити да одиграмо првих 90 минута у овој календарској години.  Подједанку шансу, по полувреме, у првој контролној утакмици добиће сви фудбалери, играћемо с две поставе – најављује Јарчевић.

Oživelo i na novokozaračkom „Iliji Panteliću”. Sloboda krenula ka proleću

Припреме за пролећни део сезоне започела је новокозарачка Слобода, другопласирани тим на табели војвођанског „Истока”, а тренер Слободан Митровић на првом окупљању имао је 17 играча док су тројица: Немања Врбачки, Душко Вокић и Жељко Попов, оправдано били одсутни.

– Напустили су нас Русић, Козић и голман Живков, првом тиму прикључио сам четворицу кадета: Благојевића, Лекића, Ђурђевића и Б. Ћосића, нових имена немамо, а вероватно их неће ни бити – каже Митровић.

Четири провере до почетка наставка првенства имаће Новокозарчани.

– Већ у суботу гостоваћемо у Зрењанину ЖФК Банату, а седам дана касније одмерићемо снаге и с перлешком Војводином, остаје да се види ко ће бити домаћин. У преостале две провере ићи ћемо у Ново Милошево Војводини и у Наково Полету.

Млади ће добити шансу у контролним утакмицама.

– Верујем да ће оправдати повeрење па ће значајну минутажу имати и током предстојећег пролећа када нећемо имати императив, као уостaлом и током минуле јесени. Међутим, сигурно је и да стечени капитал, а само два бода заостајемо за водећом ОФК Кикиндом, не смемо олако раскрчмити. Очекујем да одиграмо у наставку сезоне дисциплиновано – јасан је Митровић.

 

Započeo pripreme i četvrti klub sa šire teritorije Grada Kikinde. Krenula i Zvezda

Првим окупљањем у овој години и премијерним тренингом у вечерњим сатима, фудбалери рускоселске Црвене звезде започели су данас припреме за наставак сезоне у Војвођанској лиги „Исток”. Из ОФК Кикинде, лидера на табели поменутог ранга надметања, вратио се, након свега пола сезоне, Петар Цвијановић, а стигао је и млади Новосађанин Слободан Симић такозвани бонус играч, досадашњи фудбалер Сусека, из истоименог места у Срему, члана Друге новосадске лиге, шестог ранга надметања. Тренер Раде Медић очекује да његова екипа максимално збије редове.

– Напустио нас је Огњен Чубрило, отишао је у Слогу из Ердевика, па ми је драго да се један играч са шире територије Града Кикинде коначно отиснуо у озбиљан војвођански клуб који има српсколигашке амбиције. Још се Радован Јовановић, иначе из централне Србије, обрео у Јединству из Уба, али да буде кондициони тренер – каже Медић.

Рускоселци имају заказане три провере ове зиме: против наковачког Полета, зрењанинског Радничког и великоселске Козаре, а траже још једног ривала по могућству већ за 4. фебруар.

Šansa mladima. Pod komandom trenera Kitanovića, startovali i Velikoselci

Данас мало пре поднева, као трећи у низу клуб са шире територије Града Кикинде, окупили су се на свом стадиону и фудбалери великоселске Козаре. Одмах су одрадили и први тренинг. Нови тренер Владимир Китановић, који је стигао у своје родно село с клупе пионира ОФК Кикинде, повео је из градскога клуба и двојицу фудбалера, јесенас „резервиста” у првом тиму Кикинђана, голмана и нападача: Марка и Михајла Француског.

– Њих двојица засад су једини нови играчи у тиму, а Козару су напустили Миња Ратко и Алекса Николић. Већ у суботу играћемо прву контролну утакмицу, ривал ће нам бити српсколигаш зрењанински Раднички – вели Китановић.

Након тога, Великоселци ће имати провере и са: Будућношћу (Српска Црња), Русандом (Меленци), Сентом, те ривалом из Војвођанске лиге „Исток” Црвеном звездом (Руско Село).

– Верујем да смо кадри да брзо осигурамо опстанак у лиги па ће током пролећа сви момци имати прилику да покажу колико вреде. Истовремено, жеља ми је и да у први тим укључим, што је више могуће, играче из млађих категорија, да осете атмосферу у сениорској конкуренцији и адаптирају се за озбиљније изазове који ће их, сигурно у још значајнијој мери, чекати наредне сезоне – јасан је Китановић.

 

 

Lider jača redove. Aleksandar Mirkov prvo je veliko pojačanje OFK Kikinde, stigao i „bonus”Galešev

Данас на првом тренингу ове године, два нова лица у редовима јесењег лидера Војвођанске фудбалске лиге „Исток”, ОФК Кикинду појачао је сјајни везиста Александар Мирков (27), а стигао је и млади, такозвани бонус играч Владимир Галешев (18). Мирков је у последње две године био жеља Кикинђана, а из трећег пута коцкице су се посложиле и одлични играч средине терена, који је и поникао на Градском стадиону, задужио је црвено-белу опрему у присуству спортског директора Марка Вукобрата. Након пола сезоне у аустријском трећелигашу Кефлаху, популарне Суле обрео се на рубу кикиндског Великог парка.

– Баш се одужио мој повратак у матично јато. Сада желим да помогнем свом најдражем клубу, у којем сам провео детињство и најранију младост, да се врати у друштво српсколигаша – каже Мирков.

После млађих категорија клуба са севера Баната, био је и у ОФК Београду и суботичком Спартаку, а наступао је као сениор у некадашњем зрењанинском Банату, потом Сенти, кикиндском ЖАК-у, Бечеју, новосадској Војводини, Смедереву, Младости (Добој Какањ, Босна и Херцеговина), панчевачком Железничару, сомборском Радничком 1912 и поменутом аустријском клубу.

Млади Галешев, иначе Новокнежевчанин мокринских корена, тек треба да се наметне на позицији штопера шефу струке Јарчевићу, а стиже из српсколигаша Тисе, из Адорјана, за коју је дебитовао у Куп мечу.

– Био сам пре Тисе и у млађим категоријама Спартака, а отац ми је својевремено покушао у ОФК Кикинди, али тада је конкуренција била изузетна, Кикинђани су били прволигаши и друголигаши па га је пут одвео на другу страну. Надам се да ћу брзо дебитовати код тренера Јарчевића и дати допринос повратку у Српску лигу па онда оставити и значајнији траг у ОФК Кикинди – оптимиста је Галешев.

Okupili se fudbaleri lidera vojvođanskog fudbalskog „Istoka”. Rešeni da se vrate u društvo srpskoligaša

За играче лидера војвођанског „Истока” завршен је одмор. Вечерас на Градском стадиону окупили су се, први пут у 2023, фудбалери ОФК Кикинде и најуже руководство, а сутра је на распореду и премијерни тренинг. Председник Драган Фелбаб поздравио је играче.

– Јесењи смо прваци и циљ је да на челној позицији останемо до краја. Када је почело првенство била је то само наша жеља, а сада је амбиција. Имамо најбољи тим, а већ гледамо унапред и када се опет пласирамо у Српску лигу, одакле смо летос испали, желимо тада да имамо још бољи састав који више неће испадати из тог ранга – напоменуо је Фелбаб.

Спортски директор Марко Вукобрат истакао је да управа планира појачања ове зиме, а прелазни рок започео је прекјуче.

– За неколико дана све ће бити прецизирано, али јасно је да морамо довести тројицу, по једног играча у свакој линији тима. Неће бити лако, сужен је избор играча на северу Баната, па појачања тражимо и на ширем подручју, а уз то желимо да ти играчи буду и млади. И без појачања, барем у овом војвођанском рангу, имамо најјачи тим, а очекујемо и да наши млади играчи у још већој мери на пролеће добију прилику и искористе је – јасан је био Вукобрат

Клуб су напустили Ратко Радуловић, Петар Цвијановић и двојица младих – браћа Француски. Тренер Јевто Јарчевић, прикључио је првом тиму двојицу из омладинског погона, а припреме ће започети и тандем голмана те играч из кадетске екипе.

– Стартоваћемо с радом у дворани и теретани СЦ „Језеро”, у комбинацији с травнатим тереном. Акценат ће као и увек бити на физичкој спреми, урадићемо мерења и тестирања и потом, уверен сам, бити спремни за наставак сезоне, 4. марта – казао је Јарчевић.

Капитен Небојша Ђукић апострофирао је да су зимске припреме врло тешке.  

– „Наместили” главе за велике захтеве па не теба да чуди што први почињемо с припремама. Имамо добру атмосферу, спремно ћемо дочекати и појачања и помоћи им да се брзо и лако адаптирају. Притисак немамо, али имамо силну жељу да уз добар рад и потом квалитетне игре, предстојећег јуна први прођемо кроз циљ и вратимо се у Српску лигу – закључио је Ђукић.   

 

Шест провера током зиме

Серију провера Кикинђани ће започети у Сенти, 4. фебруара, против истоименог клуба, четири дана касније уследиће гостовање у Новом Милошеву, Војводини, а потом, 11. фебруара, имаће најјачу проверу – у Земуну где ће клуб истог имена, трећепласирани у Српској лиги „Београд”, дочекати ОФК Кикинду. Седам дана касније Кикинђани ће у Адорјан, у госте још једном српсколигашу, али члану „Војводине”, екипи Тисе. Среда 22. фебрауар резервисана је за гостовање у Ади, АФК-у, а генерална проба на распореду је 25. дана наредног месеца, тада ће на Градском стадиону гостовати Сента.

Rade Medić, trener Ruskoselaca. Opstanak i dalje prioritet

Са скромним амбицијама стартовала је рускоселска Црвена звезда у новој сезони војвођанског фудбалског „Истока”, а на половини трке, испоставило се, најпријатније је изненађење. Рускоселци су одмах иза три неприкосновене екипе: ОФК Кикинде, новокозарачке Слободе и карађорђевачког Јединства.

– Нисмо имали било какву врсту оптерећења чак штавише, циљ нам је био само опстанак, али ето освојили смо 28 бодова далеко преко плана, осам мање од лидера Кикинђана које смо јесенас иначе и једини у лиги победили. Нема, међутим, и поред одличне јесени промене у нашим размишљањима. И даље нам је приоритет опстанак у лиги, по могућству што пре – истиче тренер Раде Медић.

Прво окупљање заказао је Медић за недељу, 22. јануара.

– Засад немамо нових имена, избор је сужен, а видећемо ко ће нас напустити, неколико играча најавило је сигуран одлазак. Заказали смо три провере, против: наковачког Полета, зрењанинског Радничког и великоселске Козаре, а тражимо још једног ривала у предстојећем зимском припремном периоду – каже Медић.

error: Content is protected !!