Четири од пет наших војвођанских лигаша данас је имало последњу проверу пред старт наставка првенства, а од осам погодака на три утакмице, чак три били су аутоголови.
Уместо на Градском, ОФК Кикинда дочекала је Сенту на оближњем такозваном атлетском стадиону, било је 2:1 за наш тим. Небојша Ђукић погодио је рано, већ у трећем минуту, изблиза убацивши лопту у празну мрежу, након проигравања са стране. До финиша није било погодака, а онда је у 84. минуту капитен Ђукић одиграо лопту на петерац Сенћана, а гостујући играч Касаш није се снашао и проследио ју је у свој гол. Непуна два минута касније, на супротној страни аутогол Рафаела. Захватио је полувисоку лопту, али му је прешла преко ноге и у великом луку преварила млађанога чувара мреже Жилића и то тек што је заменио Савкова па је у сузама дочекао завршетак сусрета.
Аутогол домаћина и у Руском Селу, у огледу Црвене звезде и Козаре, за коначних 0:1 у корист Великоселаца, а тренутак одлуке у 35. минуту. Тада је Б. Бунић убацио према вратима домаћина, а Јанков је лопту послао главом иза властите гол црте.
Најефикасније је било у Накову, тамо је Слобода ремизирала с подручним лигашем Полетом – 2:2. Водили су Наковчани погоцима Драганова и Бабића, почетком наствка смањио је Галић, а Врбачки је минут пре краја донео реми.
Сутра, с почетком у 14 сати на кикиндском Вашаришту, ЖАК ће дочекати меленачку Русанду.
У последњем тесту пред почетак другог дела сезоне Војвођанске лиге „Исток”, у којој зимују на врху табеле, Кикинђани ће у суботу од 14.30 сати на Градском стадиону дочекати Сенту.
ОФК Кикинда: Жилић, Миркоњ, Барбул, Галешев, Мијић, Кецман, Бајић, Глишић, Зељковић, Сабо, Виловски. Играли су још: Савков, Рељић, Радовановић, Јарић, Спахић, Рафаел, Мирков, Хајду, Росић.
Ближи се сам финиш зимских припрема, а фудбалери ОФК Кикинде у петој провери одушевили су у гостима минулог викенда, савладавши 3:1 у Тотовом Селу српсколигаша Тису из Адорјана, која је наступила у комплетном саставу. Почетком наставка Милан Рељић ударцем главом затресао је мрежу Тисе, а погађали су за наш тим још Ивановић и млади Виловски. Заменик капитена Рељић у утакмици у Тотовом Селу није био стартер, али је друго полувреме одиграо изванредно, а поред дефанзивних задатака, који су му на првом месту, постигао је и леп гол.
Након Тисе простале су још две контролне утакмице. У среду ОФК Кикинда има заказану проверу у Ади против АФК-а, а у суботу на Градски стадион долази Сента. Шеф струке Јевто Јарчевић комбиноваће против Ађана док ће у генералној проби против Сенћана извести тим који ће вероватно започети и сусрет првог пролећног кола. Тада ће Кикинђани чекати рускоселску Црвену звезду.
Две су седмице припрема за фудбалерима ОФК Кикинде који зимују на водећој позицији војвођанског „Истока”. Тренер Јевто Јарчевић констатује да су његови играчи након паузе били жељни тренинга.
-Искрено говорећи, добро ми нам дошло још једно право појачање, али нећемо ни исхитрено реаговати и доводити играче по сваку цену.
Припреме за пролећни део сезоне започела је новокозарачка Слобода, другопласирани тим на табели војвођанског „Истока”, а тренер Слободан Митровић на првом окупљању имао је 17 играча док су тројица: Немања Врбачки, Душко Вокић и Жељко Попов, оправдано били одсутни.



Првим окупљањем у овој години и премијерним тренингом у вечерњим сатима, фудбалери рускоселске Црвене звезде започели су данас припреме за наставак сезоне у Војвођанској лиги „Исток”. Из ОФК Кикинде, лидера на табели поменутог ранга надметања, вратио се, након свега пола сезоне, Петар Цвијановић, а стигао је и млади Новосађанин Слободан Симић такозвани бонус играч, досадашњи фудбалер Сусека, из истоименог места у Срему, члана Друге новосадске лиге, шестог ранга надметања. Тренер Раде Медић очекује да његова екипа максимално збије редове.
Данас мало пре поднева, као трећи у низу клуб са шире територије Града Кикинде, окупили су се на свом стадиону и фудбалери великоселске Козаре. Одмах су одрадили и први тренинг. Нови тренер Владимир Китановић, који је стигао у своје родно село с клупе пионира ОФК Кикинде, повео је из градскога клуба и двојицу фудбалера, јесенас „резервиста” у првом тиму Кикинђана, голмана и нападача: Марка и Михајла Француског.
Данас на првом тренингу ове године, два нова лица у редовима јесењег лидера Војвођанске фудбалске лиге „Исток”, ОФК Кикинду појачао је сјајни везиста Александар Мирков (27), а стигао је и млади, такозвани бонус играч Владимир Галешев (18). Мирков је у последње две године био жеља Кикинђана, а из трећег пута коцкице су се посложиле и одлични играч средине терена, који је и поникао на Градском стадиону, задужио је црвено-белу опрему у присуству спортског директора Марка Вукобрата. Након пола сезоне у аустријском трећелигашу Кефлаху, популарне Суле обрео се на рубу кикиндског Великог парка.

За играче лидера војвођанског „Истока” завршен је одмор. Вечерас на Градском стадиону окупили су се, први пут у 2023, фудбалери ОФК Кикинде и најуже руководство, а сутра је на распореду и премијерни тренинг. Председник Драган Фелбаб поздравио је играче.
Клуб су напустили Ратко Радуловић, Петар Цвијановић и двојица младих – браћа Француски. Тренер Јевто Јарчевић, прикључио је првом тиму двојицу из омладинског погона, а припреме ће започети и тандем голмана те играч из кадетске екипе.
Шест провера током зиме

Са скромним амбицијама стартовала је рускоселска Црвена звезда у новој сезони војвођанског фудбалског „Истока”, а на половини трке, испоставило се, најпријатније је изненађење. Рускоселци су одмах иза три неприкосновене екипе: ОФК Кикинде, новокозарачке Слободе и карађорђевачког Јединства.