Прва лига

stoni tenis

Danas je nastavljeno nadmetanje u drugom odnosno trećem rangu nadmetanja u stonom tenisu, a kikindska Galadska, zbirno posmatrano, imala je polovičan učinak – momci su pobedili, a devojke izgubile.

U muškoj konkurenciji na rasporedu je bilo 14. kolo, a Kikinđani su u Novom Sadu savladali 4:3 Akademiju. Popov je dobio dve partije, Đurđev jednu, a poslednju sedmu i odlučujuću dobili su zajedno kao dubl Galadske. Još je jedanput poražen Đurđev, a Džodžo je zabeležio dva neuspeha.

Devojke su bile domaće, a u 12. kolu ranga niže, poražene su od novosadske Vojvodine, rezultatom 1:4. Jedinu partiju dobila je Glišin, bivala je usto još jedanput poražena kao i Mršić i Kiurski. Poraz je upisao i dubl Galadske: Glišin-Mršić.

stoni tenis

Ovoga vikenda nastavljeno je nadmetanje u obe konkurencije drugoga odnosno trećeg ranga nadmetanja u stonom tenisu, a kikindska Galadska imala je razloga za dvostruko slavlje. Momci kluba iz našega grada pobedili su 4:1 Bačku Palanku u gostima, a istim rezultatom bile su uverljive i devojke na svom terenu protiv Dože iz Skorenovca.

U Prvoj ligi, u gradiću pokraj Dunava, pobede po partijama muškom sastavu trenera Vladimira Toševskog, doneli su: Nikola Popov (dve), Borislav Rajić i Žarko Đurđev, a jedini poraz pretrpio je Đurđev.

U susretu Kikinđanki i Skorenovčanki, Jovana Glišin ostvarila je dva trijumfa te pobedu u paru s Lenom Terzić, koja je pak jedina bila neuspešna u singl partiji, a još je jedan pojedinačni uspeh imala i Ivana Mršić.

Narednoga vikenda momci su domaćini, u dvorani „Jezero” u nedelju od 16 sati odmeriće snage sa zemunskim Taurunumom, a devojke će u u Bačku Topolu  drugoj ekipi TSC.

stoni tenis

Na trećem turniru u sezoni u našem drugom rangu, stonoteniseri Galadske nisu bili srećne ruke dok su devojke pomenutoga kluba upisale novu pobedu, doduše u stepenu niže.

U Beočinu, Kikinđani su izgubili sva tri susreta: od zemunskog Taurunuma (1:4), beogradskog Primara (3:4) i kostolačkog Rudara (1:4). Nastupili su:  Nikola Popov, Petar Vidić, Borislav Rajić, Miodrag Čović i Žarko Đurđev, do kraja kalendarske godine našu ekipu očekuje poslednji turnir pa potom u drugom delu sezone klasično ligaško nadmetanje, ali već sada je gotovo izvesno da ih tada čeka i borba za spas.

Stonoteniserke Galadske u debitantskoj sezoni imale su skromne ambicije koje su svodile na opstanak, ali su nakon mini-serije dobrih rezultata sada u poziciji da razmišljaju o plasmanu u gornjem delu lestvice. Pobedile su 4:3 u Temerinu istoimeni klub,  Jovana Glišin dobila je dve partije dok su Ivana Mršić i Lena Terzić upisale po pobedu, Terzić odlučujuću.

stoni tenis

Ovoga vikenda članovi STK Galadska nastupali su u seniorskim ligama, a turnir su imali i stonoteniseri u uzrastu juniora odnosno mlađih kadeta.

Seniori kikindskog kluba, u Dimitrovgradu, odigrali su mečeve četvrtog, petog i šestog kola našega drugog stepena i upisali sva tri poraza. Sada imaju skor od dva trijumfa i četiri neuspeha i osmi su na lestvici lige koja broji 12 klubova. Kikinđani, u sastavu: Borislav Rajić, Nikola Popov, Žarko Đurđev, Petar Vidić i Nenad Đukić, u gradiću na granici s Bugarskom izgubili su sa po 4:3 od domaćeg Caribroda odnosno Bačke Palanke, a 4:2 od Milenijuma iz Vršca. Naredni, treći turnir zakazan je za 18. i 19. dan ovoga meseca u Beočinu.

Ženska ekipa, koja se nadmeće u seniorskom trećem rangu, bila je uspešna na svom terenu, maksimalnim rezultatom 4:0 savladala je tim Banatula iz Lokava. Po pobedu ostvarile su: Jovana Glišin, Ivana Mršić i Lena Terzin, a uspešan je bio i dubl Glišin-Terzin. Četvrti je to trijumf ženske Galadske, u debitantskoj sezoni pomenutoga stepena, za plasman u gornjem delu ligaške lestvice.

Konačno, tri prva mesta na memorijalnom turniru „Deak Jožef” u Novoj Crnji osvojili su kikindski mlađi kadeti Lena Teruić i Mario Banjaš te junior Zoltan Fekete.

stoni tenis

Stonoteniseri kikindske Galadske započeli su, dvema pobedama i porazom, sezonu u Prvoj ligi, našem drugom rangu. U Subotici na prvom turniru, Kikinđani su savladali 4:0 nišku Medijanu, potom izgubili 1:4 od novosadske Detelinare, a u trećem kolu 4:1 dobili su Akademiju, takođe iz Novog Sada.

– Račinali smo da ćemo pobediti Detelinaru, ali su nas iznenadili i zasluženo dobili. Start u ligi ipak možemo da ocenimo kao dobar, momci su uglavnom solidno odigrali partije i puni optimizma očekujemo drugi turnir, koji je na programu 4. novembra – kaže trener Vladimir Toševski.

Za Galadsku su na severu Bačke nastupili: Rajić, Čović, Popov, Vidić i Đurđev.

stoni stenis

Kikindska Galadska startovaće ovoga vikenda prvim ovosezonskim turnirom u Subotici, a ekipi u sastavu: Nikola Popov, Miodrag Čović, Žarko Đurđev, Petar Vidić i Borislav Rajić, cilj je plasman u gornjem delu tabele Prve lige, našeg drugog stepena takmičenja, napominje trenr Vladimir Toševski.

– Bolji sastav u poslednjih nekoliko sezona nismo imali i zato želimo da se, nakon ligaškog dela, na proleće, u plej-ofu, predstavimo u što boljem izdanju i posle više godina vratimo u najjači rang. U prva tri kola u Subotici odmerićemo snage s niškom Medijanom, i novosadskim:  Detelinarom odnosno Akademijom, protiv koje nas očekuje i najteži zadatak. Ekipa je bila poslednjih dana na okupu u Novom Sadu, dobro su trenirali i  puni optimizma krenuće put Subotice – kaže Toševski.

stoni tenis

Započela je stonoteniska sezona, a kikindska Galadska ima tri ekipe. Ženska ekipa u Drugoj ligi „Sever”, trećem rangu, u sastavu: Ivana Mršić, Jovana Glišin, Nevena Kiurski i Lena Terzić, pobedila je 4:0 u prvom kolu u Skorenovcu istoimenu ekipu, a drugi muški tim: Vuk Stevanović, Vukašin Jakšić, Aleksandar Rodić i Mario Banjaš, u Lokvama izgubio je istim rezultatom od Banatula. Najbolji muški tim Galadske startovaće narednog vikenda, a kada je reč o mlađim kategorijama, na prvom bodovnom turniru STSS za mlađe kadete, u Čoki, Banjaš (na slici dole, drugi sleva) osvojio je treće mesto dok je Terzić stigla do četvrtfinala.  

sedeća odbojka. Feniksu treće mesto

U Beogradu je završnim turnirom četiri ekipe okončana Prva liga Srbije u sedećoj odbojci, a kikindski je Feniks treći. Sve četiri utakmice završene su 3:0 u setovima, prvak je tim Laktaša (NBG), drugi je Borac (NS), a četvrti Smeč (BG). U odsustvu trenera Dragina, tim Feniksa predvodio je predsednik Dragoslav Đuričin.

– Bolje smo plasirani nego prošle godine, iako nam je pobeda u jesenjem delu nad Laktašima, sada davala nadu da možemo do finala. No, oni su se pojačali pre završnog turnira i zasluženo nas dobili. Gostovali smo još i na turniru šest ekipa u Bugojnu i bili četvrti, a zahvalni smo direktorici Bolnice dr Vesni Tomin, davala nam je tokom sezone  bolničko kombinovano vozilo na korišćenje – kaže Đuričin.

Feniks: Đuričin, Milošev, Stijelja, Marić, Budurin (stoje), Zavišin, Debeljački, Mihaljčić, Brandić, Đapa (sede).

Galadska završila nadmetanje u Prvoj ligi. Beograđani u polufinalu doigravanja za elitu

Nakon poraza 2:4 u kikindskom „Jezeru” u prvom meču četvrtfinala doigravanja za plasman u Superligu Srbije, Galadska je danas u uzvratnom susretu izgubila 4:0 u Beogradu od Primara i tako završila sezonu u Prvoj ligi. Nastupili su: Žarko Đurđev, Miodrag Čović i mlađani Andrej Banjaš (15).

– Odigrali smo oproštajni meč u sezoni bez Petra Vidića, koji je na tromesečnoj poštedi zbog povrede leđa, a nije bilo ni mene u ekipi, zbog infekcije oka – kaže kapiten Nenad Đukić.

Zadovoljni su u Galadskoj sezonom u našem drugom rangu.

– Cilj nam je bio samo opstanak, a plasirali smo se u doigravanje za ulazak u naš najjači razred. S skromnom sumom novca kojom raspolažemo, ovo je naš maksimum, a za narednu takmičarsku godinu pravićemo mladu ekipu, u zavisnosti od budžeta. Verujem već do kraja narednog meseca znaćemo na čemu smo.

Najbitniji je, veli kapiten, koji istovremeno navešćuje i oproštaj od igranja, rad sa mladima.

– Najviše ulažemo u taj segment rada kluba. Radimo s našom decom i za dve ili tri godine u potpunosti ćemo imati kikindsku ekipu – jasan je Đukić.

Prva liga u sedećoj odbojci. Porazi Kikinđana

U Zemunu, u takmičenju Prve lige Srbije u sedećoj odbojci, kikindski Feniks izgubio je 3:0 od beogradskog Smeča i 3:2 od Laktaša (Novi Beograd).

– Od Smeča smo prva dva seta izgubili sa po 26:24, a Laktaši su nas u petom setu dobili tesno. Nismo bili ni kompletni, iako su Milošev i Budurin kao rezervisti odigrali dobro. Najvažnije će ipak biti kakve ćemo rezultate imati na završnom turniru – kaže kapiten Brandić.

OKI Feniks: Brandić, Budurin, Đapa, Marić, Mihaljčić, Milošev, Setorić, Zavišin.

error: Content is protected !!