Danas je nastavljeno nadmetanje u drugom odnosno trećem rangu nadmetanja u stonom tenisu, a kikindska Galadska, zbirno posmatrano, imala je polovičan učinak – momci su pobedili, a devojke izgubile.
U muškoj konkurenciji na rasporedu je bilo 14. kolo, a Kikinđani su u Novom Sadu savladali 4:3 Akademiju. Popov je dobio dve partije, Đurđev jednu, a poslednju sedmu i odlučujuću dobili su zajedno kao dubl Galadske. Još je jedanput poražen Đurđev, a Džodžo je zabeležio dva neuspeha.
Devojke su bile domaće, a u 12. kolu ranga niže, poražene su od novosadske Vojvodine, rezultatom 1:4. Jedinu partiju dobila je Glišin, bivala je usto još jedanput poražena kao i Mršić i Kiurski. Poraz je upisao i dubl Galadske: Glišin-Mršić.
U susretu Kikinđanki i Skorenovčanki, Jovana Glišin ostvarila je dva trijumfa te pobedu u paru s Lenom Terzić, koja je pak jedina bila neuspešna u singl partiji, a još je jedan pojedinačni uspeh imala i Ivana Mršić.
U Beočinu, Kikinđani su izgubili sva tri susreta: od zemunskog Taurunuma (1:4), beogradskog Primara (3:4) i kostolačkog Rudara (1:4). Nastupili su: Nikola Popov, Petar Vidić, Borislav Rajić, Miodrag Čović i Žarko Đurđev, do kraja kalendarske godine našu ekipu očekuje poslednji turnir pa potom u drugom delu sezone klasično ligaško nadmetanje, ali već sada je gotovo izvesno da ih tada čeka i borba za spas.
Stonoteniserke Galadske u debitantskoj sezoni imale su skromne ambicije koje su svodile na opstanak, ali su nakon mini-serije dobrih rezultata sada u poziciji da razmišljaju o plasmanu u gornjem delu lestvice. Pobedile su 4:3 u Temerinu istoimeni klub, Jovana Glišin dobila je dve partije dok su Ivana Mršić i Lena Terzić upisale po pobedu, Terzić odlučujuću.
Ženska ekipa, koja se nadmeće u seniorskom trećem rangu, bila je uspešna na svom terenu, maksimalnim rezultatom 4:0 savladala je tim Banatula iz Lokava. Po pobedu ostvarile su: Jovana Glišin, Ivana Mršić i Lena Terzin, a uspešan je bio i dubl Glišin-Terzin. Četvrti je to trijumf ženske Galadske, u debitantskoj sezoni pomenutoga stepena, za plasman u gornjem delu ligaške lestvice.
Konačno, tri prva mesta na memorijalnom turniru „Deak Jožef” u Novoj Crnji osvojili su kikindski mlađi kadeti Lena Teruić i Mario Banjaš te junior Zoltan Fekete.
– Račinali smo da ćemo pobediti Detelinaru, ali su nas iznenadili i zasluženo dobili. Start u ligi ipak možemo da ocenimo kao dobar, momci su uglavnom solidno odigrali partije i puni optimizma očekujemo drugi turnir, koji je na programu 4. novembra – kaže trener Vladimir Toševski.
– Bolji sastav u poslednjih nekoliko sezona nismo imali i zato želimo da se, nakon ligaškog dela, na proleće, u plej-ofu, predstavimo u što boljem izdanju i posle više godina vratimo u najjači rang. U prva tri kola u Subotici odmerićemo snage s niškom Medijanom, i novosadskim: Detelinarom odnosno Akademijom, protiv koje nas očekuje i najteži zadatak. Ekipa je bila poslednjih dana na okupu u Novom Sadu, dobro su trenirali i puni optimizma krenuće put Subotice – kaže Toševski.

U Beogradu je završnim turnirom četiri ekipe okončana Prva liga Srbije u sedećoj odbojci, a kikindski je Feniks treći. Sve četiri utakmice završene su 3:0 u setovima, prvak je tim Laktaša (NBG), drugi je Borac (NS), a četvrti Smeč (BG). U odsustvu trenera Dragina, tim Feniksa predvodio je predsednik Dragoslav Đuričin.
Zadovoljni su u Galadskoj sezonom u našem drugom rangu.