Прва лига

Доигравање за улазак у стонотениску Суперлигу. Примар бољи од Галадске, нијансе одлучиле

У првој утакмици четвртфинала доигравања за пласман у Суперлигу Србије, стонотенисери Галадске данас су у „Језеру” поражени 4:2 од тима београдског Примара.

Прву партију ветеран и капитен кикиндског клуба Ненад Ђукић решио је у своју корист 3:2 против Шепе, јуниорског вицепрвака Србије, за почетно вођство Галадске. Потом је наш Петар Видић поражен од шампиона државе у узрасту јуниора Нинковића, а онда је неуспешан био и Жарко Ђурђев у дуелу са Београђанином Павловићем па су гости преокретом дошли до предности од 2:1. Ђукић је вратио наду изједначивши у партијама на 2:2 пошто је савладао и Нинковића, али су онда Ђурђев па Видић уписали још по један пораз.

– Био је занимљив меч, морам напоменути да је Петар Видић „стиснуо зубе” и с повредом леђа одиграо данас. Да није било тако, сигурно је да би био близу победе у својој првој партији па смо тада могли стићи до 2:0. Како било, наступиће и у Београду у реванш мечу, а онда га очекује лечење. Иначе, када смо изједначили у партијама и Ђурђев и Видић били су близу победа у својим другим данашњим играма, одлучивале су нијансе, нарочито у последњем, Видићевом, мечу програма. Обојица су нажалост поражени са по 3:2 у сетовима – каже Ђукић.  

Узвратни сусрет у Београду на распореду је 1. априла.

– Домаћин је фаворит, као што је био и данас, то су момци који дневно тренирају по пет сати, практично реч је професионалном погону по мерилима у Србији, али ми ћемо и у главном граду покушати да се представимо у што бољем светлу па да онда, и у случају испадања од Примара, наш опроштај од лигашке сезоне буде задовољавајући и на неки начин леп – јасан је Ђукић.

Додајмо, Миодраг Човић био је данас у резерви, а наше стонотенисере подржали су и градски већник за спорт Драган Пецарски и председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов.

Победа Галдске, Чукарички последња „рецка”. Мислима били већ у доигравању

Теже него што се очекивало, стонотенисери Галадске данас у „Језеру”  уписали су победу 4:2, у последњем лигашком колу једне од двају група Прве лиге над последњепласираним београдским Чукаричким, али то и није у овом тренутку било толико битно, јер Кикинђани су већ и пре овога сусрета осигурали пласман у доигравање за улазак у највиши ранг.

Данас под сводовима наше дворане, прво је Жарко Ђурђев био бољи Џоџе, а Ненад Ђукић савладао је Прокића за 2:0 у партијама. Узвратили су стонотенисери с Бановог брда Недељковић и Прокић за 2:2, а партије су тада изгубили наши Миодраг Човић и Ђурђев. Човић је потом био бољи од Џоџе, а капитен Ђукић од Недељковића, за коначан резултат.

За две седмице, 12. марта од 11 сати у „Језеру”, на распореду је прва четвртфинална утакмица доигравања између Галадске и Примара.

– Имамо довољно времена да се спремимо за меч против одличних Београђана који, у нашим условима, тренирају професионално. Стони тенис није популаран спорт за гледање уживо па би нама из Галадске много значила подршка Кикинђана, барем њих стотињак, када будемо угостили београдски састав – каже Ђукић.

Након тог првог сусрета четвртине финала, узвратни меч у главном граду планиран је за крај марта.

Прва мушка стонотениска лига. Галадска поражена у Новом Саду

У претпоследњем колу лигашког дела надметања, у једној од две групе Прве  лиге, стонотенисери кикиндске Галадске поражени су 4:2 у Новом Саду од екипе Детелинаре. За Кикинђане су наступили Жарко Ђурђев, Миодраг Човић те Ненад Ђукић који је и остварио обе победе у партијама.

Последње коло, уочи почетка доигравања за пласман у Суперлигу, на програму је у суботу, а Галадска ће у дворани „Језеро” од 15 сати дочекати тим последњепласираног београдског Чукаричког.

Уследиће затим две недеље паузе, а онда ће Кикинђани 11. марта стартовати у поменутом доигравању за највиши ранг.

Стонотенисери Галадске изгубили у Нишу. И поред тога готово је сигурно, план за ову сезону испунили

У унапред одиграној утакмици 13. кола мушке стонотениске Прве лиге Србије, кикиндска Галадска поражена је 4:1 у Нишу од Палилуле. Петар Видић добро је за Кикинђане отворио сусрет, победивши 3:1 у сетовима домаћег играча Уроша Павловића. Уследио је међутим низ од четири партије које су добили нишки стонотенисери. Миодраг Човић поражен је 1:3 од Северног Македонца Кристијана Станојковског, потом је капитен Ненад Ђукић изгубио с максималних 0:3 од Бугарина у редовима Палилуле Кирила Попова, Павловић је славио 3:2 против нашег Човића, а истим резултатом по сетовима Видић је поражен од Попова.

– Видић је био одличан данас. Бугарин досад није изгубио ни једну партију ове сезоне, а Видића је у петом одлучујућем сету добио 11:9 па је мало недостајало да га наш млади играч изненади. Када се узме у обзир да су момци из аута изашли на мегдан, добро су и одиграли, а најбитније је да и поред овог пораза наше шансе за доигравање за улазак у елиту остају непромењене, заправо готово је сигурно да смо наступ у плејофу већ и осигурали што нам је био и такмичарски циљ ове сезоне – јасан је Владимир Тошевски, тренер Галадске.

За девет дана, 4. фебруара Галадска ће од 11 сати у дворани „Језеро” дочекати неприкосновену новосадску Војводину.

 

 

Прва мушка стонотениска лига. Галадска надомак плејофа

Првога дана стонотениског викенда у нашем граду, у оквиру прве рунде наставка првенства Прве лиге Србије, кикиндска Галадска забележила је, у дворани „Језеро”, вредну победу од 4:1 над Кањижом.

Сусрет је добро отворио наш Петар Видић, победивши Криштофа Мишколција резултатом 3:1 по сетовима. У другом окршају Кањижа је изједначила, Даниел Ходе истим резултатом савладао је домаћег играча Миодрага Човића, а онда је ветеран и капитен Галадске Ненад Ђукић (55), такође с 3:1, био бољи од Виктора Шипоша за укупних 2:1 у партијама. И у преостала два меча Видић и Ђукић  били су бољи од својих ривала, са по 3:2 у сетовима, Хода односно Мишколција и Галадска је на тај начин резултатски уверљиво тријумфовала, 4:1 у партијама. Тренер Кикинђана Владимир Тошевски био је задовољан након сусрета 12. кола.

– Овај окршај био нам је најважнији од пет у преосталом делу лигашког надметања. Победом смо се бодовно одлепили на табели од Кањижана и, скоро је сигурно, осигурали четврто место које води у доигравање за првака и пласман у елитно такмичење наше државе – казао је Тошевски.

Већ у четвртак на распореду је наредно коло у којем ће Кикинђани бити гости Палилуле у Нишу, а, подсетимо још једанпут, сутра у „Језеру” Галадска ће уприличити други Меморијал „Завишић – Вадлеве” за млађе категорије. Надметања ће трајати од девет сати ујутро па све до касно увече, а у 13 сати отвориће га градоначелник Кикинде Никола Лукач. Очекује се учешће око 170 младих „пингићара”.

 

Прва лига за стонотенисере. С пете позиције ка плеј-офу

Трећим турниром у јесењој полусезони, односно деветим, 10. и 11. колом, окончан је први део надметања у Првој мушкој стонотениској лиги, у којој ће кикиндска Галадска презимити на петом месту табеле. На дводневном турниру у Ковилову, покрај Београда с банатске стране, играчи тренера Владимира Тошевског забележили су овога викенда победу и два пораза. Кикинђани у саставу: Ненад Ђукић, Жарко Ђурђев, Петар Видић, савладали су прво нишку Палилулу резултатом 4:2, а поражени су 2:4 од београдског Примара и данас од новосадске Војводине 1:4. У том трећем окршају био је још у саставу Галадске и Миодраг Човић.

– Задовољни смо шестом победом у лиги, коју смо остварили против Палилуле, а порази од Војводине, која има свих 11 победа, те Примара, с билансом 9-2, очекивани су. Покушаћемо у другом делу сезоне да се домогнемо пласмана у плеј-оф. Имаћемо два гостовања и три сусрета на нашем терену и реално је да се пласирамо у доигравање најбољих тимова другог ранга Србије – каже Тошевски.

На другом турниру, тачније у мечевима од петог до осмог кола, Прве мушке  стонотениске лиге (нашег другог разреда), кикиндска Галадска забележила је три победе и пораз. На надметању у Ковилову, надомак Београда с банатске стране, екипа тренера Владимира Тошевског савладала је 4:1 тим нишког Радничког, а потом, истога дана и тим Челарева, резултатом 4:2. У недељу су Кикинђани и трећи пут били успешни, тада су 4:1 добили састав београдског Чукаричког, а онда на крају викенд програма, претрпили су и једини пораз, у војвођанском дербију 4:1 савладали су их стонотонеисери Аде.

За Галадску су наступили: Петар Видић, Жарко Ђурђев, Миодраг Човић, капитен Ненад Ђукић, а у резерви је био Јован Вранешевић, као и тренер-играч Тошевски. Кикинђани су тренутно четврти, с пет победа и три пораза и имају 13 бодова, три мање од водеће новосадске Војводине која је једина с максималним учинком.

– Управо смо прижељкивали овакав скор, од три победе у поменута четири меча, а сада када смо испунили план, можемо да жалимо за изгубљеним сусретима од по 4:3 на првом овосезонском турниру. Тада смо били близу победа, па бисмо с тим тријумфима били уза сам бок Војводини. Но, најбитније ми је да су моји играчи миунули викенд одиграли на виском нивоу, без осцилација – каже Тошевски.

Наредни трећи и последњи јесењи турнир такође у Ковилову, на распореду је 26. и 27. новембра, а наставак пренства планиран је за јануар наредне године  и од тада па до краја сезоне биће играно из кола у коло, по класичном лигашком систему.

error: Content is protected !!