Прва лига

амерички-фудбал

У претпоследњем колу Прве лиге у америчком фудбалу, кикиндски Мамути,  као домаћини на Вашаришту, поражени су 6:42 од крагујевачких Дивљих вепрова. Кикинђани ће у последњем колу гостовати београдским Вуковима, а потом следи доигравање у којем ће Мамути, ако према очекивањима буду поражени од Вукова, играти једну утакмицу у гостима против првопласираног из лигашког дела надметања.

Д. П.

стони-тенис

Лепе вести за кикиндски женски стони тенис стигле су данас из Трстеника. У  квалификацијама за улазак у Прву савезну женску лигу, други је то ранг у систему овога спорта у Србији, кикиндска Галадска, с две победе и уз пораз, била је на крају турнира другопласирана. Кикинђанке су тако „на мала врата” ушле у савезни степен, у којем се већ надмеће мушка екипа Галадске, напомиње члан Управе Ненад Ђукић.

– Девојке су ово пролеће завришиле на трећем месту војвођанске групе нашег трећег ранга, а због лошег материјалног стања клубова у српском стоном тенису, два женска колектива одустала су од надметања у другом степену. Зато су и организоване квалификације у Трстенику, а ми у Галадској руководили смо се спортским мотивом да желимо што више да постигнемо, иако ни ми нисмо у бољој материјалној ситуацији од клубова који су одустали. Како било, ваљда ћемо успети да следећу сезону и у женској и мушкој лиги, изгурамо у том материјалном погледу, онако како ваља – каже Ђукић.

Кикиндска женска екипа, тренера Страхиње Мршића, у саставу: Јована Глишин, Ивана Мршић, Лена Терзић, поражена је данас 4:0 од Хоргоша, који ће заједно с Галадском од јесени играти у другом рангу, а биле су боље 4:1 од Смедерева односно 4:2 од смедеревског Ђурђев Града.

Када је реч о мушкој екипи, која је првенство окончала на шестом месту, има и ту новости.

– Напустили су нас Никола Попов и Жарко Ђурђев. Опет у светлу приче о недостатку новца, рећи ћи само да су добили неупоредиво боље финансијске понуде и прешли у друге клубове. Тако ћемо у наредној сезони имати врло млад тим. Биће ту Борислав Рајић, који има 16 година и од прошле године је код нас, потом и Лука Џоџо (18), стигао је зимус у Галадску, а придодали смо им Павла Пуцаревића (18). Чекамо одговор нешто искуснијег Миодрага Човића, остаје ли код нас или ће и он пронаћи бољи финансијски ангажман. Првој екипи прикључићемо у раду још и млађе играче од поменутих, то су: Душан Тешин, Андреј Бањаш и Золтан Фекете. Током јула и августа одрадићемо сви заједно двомесечне припреме и, сигуран сам, физички спремни дочекати нову лигашку сезону и мушкој и у женској конкуренцији, а хоћемо ли имати и квалитет довољан за опстанак, време ће показати – закључује Ђукић.

Д. П.

амерички-фудбал

У првом колу другог круга надметања у Првој лиги, кикиндски Мамути реванширали су се земунским Плавим змајевима за пораз на премијери сезоне. Данас на ЖАК-овом Вашаришту, Кикинђани су 32:2 (11:0, 13:2, 0:0, 8:0) савладали Земунце и тако стигли до друге победе током ове такмичарске године. Пре ове утакмице, Мамути су дописали бодове и службеним резултатом, након што су им пожаревачки Пастуви предали меч без борбе, а имају још и три претрпљена пораза. Управо Пастуви, у Пожаревцу, требали би бити наредни ривал Кикинђана, за четири седмице, 25. маја, али је вероватније да ће и тај меч Мамути добити без борбе.

Д. П.

амерички-фудбал

Сутра, с почетком у 14 сати, на стадиону ЖАК-а на Вашаришту, Клуб америчког фудбала Мамути дочекаће земинске Плаве змајеве у Првој лиги Србије. На премијери сезоне, у првом мечу, Земунци су у Јајинцима 40:6 савладали Кикинђане па ће Мамути у жељи да резултатски узврате, јурити и прву победу на терену у овој сезони, будући да су једину забележели без борбе, службеним резултатом када су им пожаревачки Пастуви предали меч, а усто Кикинђани имају уписана три пораза укупно.

– Позивамо кикиндске љубитеље спорта да буду уз нас и подрже нас у суботу, а о они који не дођу, утакмицу могу пратити путем преноса или накнадног гледања на ТВ Арена спорт 8 – поручују из Мамута.

Д. П.

амерички-фудбал

Трећи пораз у трећој одиграној утакмици претрпили су кикиндски Мамути, а након првог круга надметња у Првој лиги Србије имају и једну уписану победу, службеним резултатом након што су им Пожаревљани предали меч без борбе. Данас на кикиндском Вашаришту београдски Вукови савладали су Мамуте 0:54, а у првом колу другог круга такмичења Кикинђани ће, за 14 дана, дочекати земунске Плаве змајеве.

Д. П.

амерички-фудбал

Данас у Доњој Трнави, недалеко од Крагујевца, другу утакмицу сезоне одиграли су кикиндски Мамути у Првој лиги и други су пут поражени. Резултатом 48:6 савладали су их Дивљи вепрови, а Кикинђани осим два пораза имају и једну победу, забележену службеним резултатом, пошто су им пожаревачки Пастуви предали меч без борбе односно одустали су од такмичења које сада броји четири клуба. Наредни ривал Мамута, предстојећег викенда на кикиндском Вашаришту, биће београдски Вукови.

Д. П.

амерички-фудбал

Осипа се Прва лига Србије у америчком фудбалу, са свега пет сада ће, изгледа, спасти на четири клуба, премда још увек није званично потврђено иступање Пожаревљана. Наиме, тек што је започело ионако танко и краткотрајно првенство, пожаревачки Пастуви предали су без борбе меч, који је био заказан за недељу на кикиндском Вашатишту, екипи Мамута па је на тај начин клуб из нашег града уписао прве бодове. Неодиграна утакмица биће регистрована службеним резултатом од 35:0 у корист Кикинђана, а у наредном колу, 7. априла, Мамути ће у Доњу Трнаву, недалеко од Крагујевца, где ће их дочекати актуелни првак Србије – Дивљи вепрови из поменутог шумадијског града.

стони-тенис

Мушка стонотениска екипа Галадске онончала је сезону у другом рангу. У узвратном сусрету четвртфинала доигравања за пласман у Суперлигу, Кикинђани су вечерас у „Језеру” поражени и убедљивије (0:4) него у Димитровграду пре четири дана од Цариброда па ће гости из варошице надомак бугарске границе, борбу за елиту наставити у полуфиналу. Рајић је изгубио две, а Човић и Ђурђев по једну партију, а члан управе Галадске Ненад Ђукић напомиње да се више од овог и оваквог резултата није могло.

– Као и прошле сезоне завршавамо такмичење у овој фази, међу осам смо клубова нашег другог степена. Вечерас, због повреда, нисмо могли рачунати на Видића и Џоџу, а ни Попов није био на располагању. Да не причам да  Димитровграђани у овом тренутку заиста имају бољи састав од нашег, с двојицом квалитетних странаца, Бугара – вели Ђукић.

Циљ је, ипак, и на овај начин остварен.

– Скромни смо били јесенас, желели смо тек останак у лиги и овај пласман у четвртфинале доигравања наш је максимум у овом тренутку, имајући у виду новац којим располажемо. За улазак у елиту, а поготово изборити се потом и да се не испадне из Суперлиге, потребна су већа материјална улагања – јасан је Ђукић.

Д. П.   

амерички-фудбал

Прва лига Србије у америчком фудбалу, у којој се надмеће пет клубова, започела је данас, а у Јајинцима, селу надомак Београда, земунски Плави змајеви уверљиво су савладали – 40:6 (12:0, 7:0, 14:0, 7:6) тим кикиндских Мамута. Бранислав Фекете, тренер и играч Кикинђана, вели:

– Имали смо пехова на овом мечу, а на другој страни доста тога ишло је на руку Земунцима. Ми смо се више уигравали него што смо одиграли такмичарски меч, јер ни једну проверу нисмо имали пред старт сезоне. Наредни ривал биће нам пожаревачки Пастуви, у Кикинди, али тек за две седмице. Тренираћемо дотад, анализираћемо и снимак утакмице из Јајинаца и  покушати да исправимо погрешке.

Д. П.   

стони-тенис

Стонотенисери Галадске, након окончаног лигашког дела надметања у Првој лиги и вечерас остварене победе од 4:0 на домаћем терену над костолачким Рударом, пласирали су се у доигравање за пласман у Суперлигу. Победе по партијама против Костолчана остварили су: Жарко Ђурђев (две), Борислав Рајић и Никола Попов, а сви су били успешни са по 3:1 у сетовима.

У четвртфиналу доигравања противник Галадске биће Цариброд који у дуел улази као повлаштени тим с предношћу домаћег терена па ће, у случају резултата 1:1 у мечевима, у евентуалном трећем сусрету бити домаћин. Прва утакмица на распореду је 23. марта у Димитровграду.

– Остварили смо примарни циљ ове сезоне, избегли смо наступ у доигравању за останак у лиги, тзв. плеј-аут, а све што будемо урадили у плеј-офу биће велики добитак за нашу екипу и клуб у целини – каже Ненад Ђукић, члан управе Галадске.

Д. П.

error: Content is protected !!