Данас је настављено надметање у другом односно трећем рангу надметања у стоном тенису, а кикиндска Галадска, збирно посматрано, имала је половичан учинак – момци су победили, а девојке изгубиле.
У мушкој конкуренцији на распореду је било 14. коло, а Кикинђани су у Новом Саду савладали 4:3 Академију. Попов је добио две партије, Ђурђев једну, а последњу седму и одлучујућу добили су заједно као дубл Галадске. Још је једанпут поражен Ђурђев, а Џоџо је забележио два неуспеха.
Девојке су биле домаће, а у 12. колу ранга ниже, поражене су од новосадске Војводине, резултатом 1:4. Једину партију добила је Глишин, бивала је усто још једанпут поражена као и Мршић и Киурски. Пораз је уписао и дубл Галадске: Глишин-Мршић.
У сусрету Кикинђанки и Скореновчанки, Јована Глишин остварила је два тријумфа те победу у пару с Леном Терзић, која је пак једина била неуспешна у сингл партији, а још је један појединачни успех имала и Ивана Мршић.
У Беочину, Кикинђани су изгубили сва три сусрета: од земунског Таурунума (1:4), београдског Примара (3:4) и костолачког Рудара (1:4). Наступили су: Никола Попов, Петар Видић, Борислав Рајић, Миодраг Човић и Жарко Ђурђев, до краја календарске године нашу екипу очекује последњи турнир па потом у другом делу сезоне класично лигашко надметање, али већ сада је готово извесно да их тада чека и борба за спас.
Стонотенисерке Галадске у дебитантској сезони имале су скромне амбиције које су сводиле на опстанак, али су након мини-серије добрих резултата сада у позицији да размишљају о пласману у горњем делу лествице. Победиле су 4:3 у Темерину истоимени клуб, Јована Глишин добила је две партије док су Ивана Мршић и Лена Терзић уписале по победу, Терзић одлучујућу.
Женска екипа, која се надмеће у сениорском трећем рангу, била је успешна на свом терену, максималним резултатом 4:0 савладала је тим Банатула из Локава. По победу оствариле су: Јована Глишин, Ивана Мршић и Лена Терзин, а успешан је био и дубл Глишин-Терзин. Четврти је то тријумф женске Галадске, у дебитантској сезони поменутога степена, за пласман у горњем делу лигашке лествице.
Коначно, три прва места на меморијалном турниру „Деак Јожеф” у Новој Црњи освојили су кикиндски млађи кадети Лена Теруић и Марио Бањаш те јуниор Золтан Фекете.
– Рачинали смо да ћемо победити Детелинару, али су нас изненадили и заслужено добили. Старт у лиги ипак можемо да оценимо као добар, момци су углавном солидно одиграли партије и пуни оптимизма очекујемо други турнир, који је на програму 4. новембра – каже тренер Владимир Тошевски.
– Бољи састав у последњих неколико сезона нисмо имали и зато желимо да се, након лигашког дела, на пролеће, у плеј-офу, представимо у што бољем издању и после више година вратимо у најјачи ранг. У прва три кола у Суботици одмерићемо снаге с нишком Медијаном, и новосадским: Детелинаром односно Академијом, против које нас очекује и најтежи задатак. Екипа је била последњих дана на окупу у Новом Саду, добро су тренирали и пуни оптимизма кренуће пут Суботице – каже Тошевски.

У Београду је завршним турниром четири екипе окончана Прва лига Србије у седећој одбојци, а кикиндски је Феникс трећи. Све четири утакмице завршене су 3:0 у сетовима, првак је тим Лакташа (НБГ), други је Борац (НС), а четврти Смеч (БГ). У одсуству тренера Драгина, тим Феникса предводио је председник Драгослав Ђуричин.
Задовољни су у Галадској сезоном у нашем другом рангу.