Прва лига

стони тенис

Данас је настављено надметање у другом односно трећем рангу надметања у стоном тенису, а кикиндска Галадска, збирно посматрано, имала је половичан учинак – момци су победили, а девојке изгубиле.

У мушкој конкуренцији на распореду је било 14. коло, а Кикинђани су у Новом Саду савладали 4:3 Академију. Попов је добио две партије, Ђурђев једну, а последњу седму и одлучујућу добили су заједно као дубл Галадске. Још је једанпут поражен Ђурђев, а Џоџо је забележио два неуспеха.

Девојке су биле домаће, а у 12. колу ранга ниже, поражене су од новосадске Војводине, резултатом 1:4. Једину партију добила је Глишин, бивала је усто још једанпут поражена као и Мршић и Киурски. Пораз је уписао и дубл Галадске: Глишин-Мршић.

стони тенис

Овога викенда настављено је надметање у обе конкуренције другога односно трећег ранга надметања у стоном тенису, а кикиндска Галадска имала је разлога за двоструко славље. Момци клуба из нашега града победили су 4:1 Бачку Паланку у гостима, а истим резултатом биле су уверљиве и девојке на свом терену против Доже из Скореновца.

У Првој лиги, у градићу покрај Дунава, победе по партијама мушком саставу тренера Владимира Тошевског, донели су: Никола Попов (две), Борислав Рајић и Жарко Ђурђев, а једини пораз претрпио је Ђурђев.

У сусрету Кикинђанки и Скореновчанки, Јована Глишин остварила је два тријумфа те победу у пару с Леном Терзић, која је пак једина била неуспешна у сингл партији, а још је један појединачни успех имала и Ивана Мршић.

Нареднога викенда момци су домаћини, у дворани „Језеро” у недељу од 16 сати одмериће снаге са земунским Таурунумом, а девојке ће у у Бачку Тополу  другој екипи ТСЦ.

стони тенис

На трећем турниру у сезони у нашем другом рангу, стонотенисери Галадске нису били срећне руке док су девојке поменутога клуба уписале нову победу, додуше у степену ниже.

У Беочину, Кикинђани су изгубили сва три сусрета: од земунског Таурунума (1:4), београдског Примара (3:4) и костолачког Рудара (1:4). Наступили су:  Никола Попов, Петар Видић, Борислав Рајић, Миодраг Човић и Жарко Ђурђев, до краја календарске године нашу екипу очекује последњи турнир па потом у другом делу сезоне класично лигашко надметање, али већ сада је готово извесно да их тада чека и борба за спас.

Стонотенисерке Галадске у дебитантској сезони имале су скромне амбиције које су сводиле на опстанак, али су након мини-серије добрих резултата сада у позицији да размишљају о пласману у горњем делу лествице. Победиле су 4:3 у Темерину истоимени клуб,  Јована Глишин добила је две партије док су Ивана Мршић и Лена Терзић уписале по победу, Терзић одлучујућу.

стони тенис

Овога викенда чланови СТК Галадска наступали су у сениорским лигама, а турнир су имали и стонотенисери у узрасту јуниора односно млађих кадета.

Сениори кикиндског клуба, у Димитровграду, одиграли су мечеве четвртог, петог и шестог кола нашега другог степена и уписали сва три пораза. Сада имају скор од два тријумфа и четири неуспеха и осми су на лествици лиге која броји 12 клубова. Кикинђани, у саставу: Борислав Рајић, Никола Попов, Жарко Ђурђев, Петар Видић и Ненад Ђукић, у градићу на граници с Бугарском изгубили су са по 4:3 од домаћег Цариброда односно Бачке Паланке, а 4:2 од Миленијума из Вршца. Наредни, трећи турнир заказан је за 18. и 19. дан овога месеца у Беочину.

Женска екипа, која се надмеће у сениорском трећем рангу, била је успешна на свом терену, максималним резултатом 4:0 савладала је тим Банатула из Локава. По победу оствариле су: Јована Глишин, Ивана Мршић и Лена Терзин, а успешан је био и дубл Глишин-Терзин. Четврти је то тријумф женске Галадске, у дебитантској сезони поменутога степена, за пласман у горњем делу лигашке лествице.

Коначно, три прва места на меморијалном турниру „Деак Јожеф” у Новој Црњи освојили су кикиндски млађи кадети Лена Теруић и Марио Бањаш те јуниор Золтан Фекете.

стони тенис

Стонотенисери кикиндске Галадске започели су, двема победама и поразом, сезону у Првој лиги, нашем другом рангу. У Суботици на првом турниру, Кикинђани су савладали 4:0 нишку Медијану, потом изгубили 1:4 од новосадске Детелинаре, а у трећем колу 4:1 добили су Академију, такође из Новог Сада.

– Рачинали смо да ћемо победити Детелинару, али су нас изненадили и заслужено добили. Старт у лиги ипак можемо да оценимо као добар, момци су углавном солидно одиграли партије и пуни оптимизма очекујемо други турнир, који је на програму 4. новембра – каже тренер Владимир Тошевски.

За Галадску су на северу Бачке наступили: Рајић, Човић, Попов, Видић и Ђурђев.

стони стенис

Кикиндска Галадска стартоваће овога викенда првим овосезонским турниром у Суботици, а екипи у саставу: Никола Попов, Миодраг Човић, Жарко Ђурђев, Петар Видић и Борислав Рајић, циљ је пласман у горњем делу табеле Прве лиге, нашег другог степена такмичења, напомиње тренр Владимир Тошевски.

– Бољи састав у последњих неколико сезона нисмо имали и зато желимо да се, након лигашког дела, на пролеће, у плеј-офу, представимо у што бољем издању и после више година вратимо у најјачи ранг. У прва три кола у Суботици одмерићемо снаге с нишком Медијаном, и новосадским:  Детелинаром односно Академијом, против које нас очекује и најтежи задатак. Екипа је била последњих дана на окупу у Новом Саду, добро су тренирали и  пуни оптимизма кренуће пут Суботице – каже Тошевски.

стони тенис

Започела је стонотениска сезона, а кикиндска Галадска има три екипе. Женска екипа у Другој лиги „Север”, трећем рангу, у саставу: Ивана Мршић, Јована Глишин, Невена Киурски и Лена Терзић, победила је 4:0 у првом колу у Скореновцу истоимену екипу, а други мушки тим: Вук Стевановић, Вукашин Јакшић, Александар Родић и Марио Бањаш, у Локвама изгубио је истим резултатом од Банатула. Најбољи мушки тим Галадске стартоваће наредног викенда, а када је реч о млађим категоријама, на првом бодовном турниру СТСС за млађе кадете, у Чоки, Бањаш (на слици доле, други слева) освојио је треће место док је Терзић стигла до четвртфинала.  

седећа одбојка. Фениксу треће место

У Београду је завршним турниром четири екипе окончана Прва лига Србије у седећој одбојци, а кикиндски је Феникс трећи. Све четири утакмице завршене су 3:0 у сетовима, првак је тим Лакташа (НБГ), други је Борац (НС), а четврти Смеч (БГ). У одсуству тренера Драгина, тим Феникса предводио је председник Драгослав Ђуричин.

– Боље смо пласирани него прошле године, иако нам је победа у јесењем делу над Лакташима, сада давала наду да можемо до финала. Но, они су се појачали пре завршног турнира и заслужено нас добили. Гостовали смо још и на турниру шест екипа у Бугојну и били четврти, а захвални смо директорици Болнице др Весни Томин, давала нам је током сезоне  болничко комбиновано возило на коришћење – каже Ђуричин.

Феникс: Ђуричин, Милошев, Стијеља, Марић, Будурин (стоје), Завишин, Дебељачки, Михаљчић, Брандић, Ђапа (седе).

Галадска завршила надметање у Првој лиги. Београђани у полуфиналу доигравања за елиту

Након пораза 2:4 у кикиндском „Језеру” у првом мечу четвртфинала доигравања за пласман у Суперлигу Србије, Галадска је данас у узвратном сусрету изгубила 4:0 у Београду од Примара и тако завршила сезону у Првој лиги. Наступили су: Жарко Ђурђев, Миодраг Човић и млађани Андреј Бањаш (15).

– Одиграли смо опроштајни меч у сезони без Петра Видића, који је на тромесечној поштеди због повреде леђа, а није било ни мене у екипи, због инфекције ока – каже капитен Ненад Ђукић.

Задовољни су у Галадској сезоном у нашем другом рангу.

– Циљ нам је био само опстанак, а пласирали смо се у доигравање за улазак у наш најјачи разред. С скромном сумом новца којом располажемо, ово је наш максимум, а за наредну такмичарску годину правићемо младу екипу, у зависности од буџета. Верујем већ до краја наредног месеца знаћемо на чему смо.

Најбитнији је, вели капитен, који истовремено навешћује и опроштај од играња, рад са младима.

– Највише улажемо у тај сегмент рада клуба. Радимо с нашом децом и за две или три године у потпуности ћемо имати кикиндску екипу – јасан је Ђукић.

Прва лига у седећој одбојци. Порази Кикинђана

У Земуну, у такмичењу Прве лиге Србије у седећој одбојци, кикиндски Феникс изгубио је 3:0 од београдског Смеча и 3:2 од Лакташа (Нови Београд).

– Од Смеча смо прва два сета изгубили са по 26:24, а Лакташи су нас у петом сету добили тесно. Нисмо били ни комплетни, иако су Милошев и Будурин као резервисти одиграли добро. Најважније ће ипак бити какве ћемо резултате имати на завршном турниру – каже капитен Брандић.

ОКИ Феникс: Брандић, Будурин, Ђапа, Марић, Михаљчић, Милошев, Сеторић, Завишин.

error: Content is protected !!