Ovog vikenda na rasporedu je bilo 18. i 19. kolo u drugom rangu nadmetanja u ženskoj i muškoj konkurenciji, u kojima su dve sekcije kikindske Galadske.
Ženska ekipa: Ljubičić, Glišin, Terzić, zabeležila je pobedu 4:1 nad Zmajevom u istoimenom bačkom mestu, a potom je poražena kod kuće od prvoplasirane Lužnice iz Babušnice, rezultatom 0:4. Galadska je šesta na lestvici s dobrim izgledima da izbori ostanak u ligi.
U takmičenju muških klubova pak mladi Kikinđani u sastavu: Rajić, Banjaš, Fekete, prvo su poraženi 0:4 kod kuće od vršačkog Milenijuma, a potom, takođe na domaćem terenu i istim rezultatom, i od trsteničke Prve petoletke pa su tri kola pre kraja ispali.
D. P.
Прва лига
Dvokolo je i ovog vikenda bilo na rasporedu u drugom stepenu nadmetanja za stonotenisere i stonoteniserke, a kikindska Galadska ostvarila je pobedu uz tri poraza.
Najpre je u Nišu, muška sekcija Kikinđana u sastavu: Đukić, Rajić, Banjaš, bila bolja od Medijane – 4:3, a junak pobede bio je mlađani Andrej Banjaš (16), koji je slavio u odlučujućoj sedmoj partiji. Danas pak Galadska je poražena u Zrenjaninu, rezultatom 4:2 od Stenesa. Ekipa iz našeg grada ne pomera se na lestvici, deveta je u ligi 12 klubova, matematički još uvek može do ostanka, ali sve je manje bodova u opticaju i u praksi trebaće im veliko sportsko čudo do željene luke spasa.
Ženska ekipa Galadske: Terzić, Glišin, Ljubičić, prvog dana vikenda izgubila je 4:1 u Horgošu od istoimenog sastava, a danas je poklekla i na domaćem terenu, Tikvara iz Bačke Palanke bila je maksimalna – 4:0. Kikinđanke su šest na lestvici, imaju dva trijumfa više od prvih pratilja na sedmom mestu, a ako Galadska i na kraju bude na sadašnjoj pomenutoj poziciji, ostaće u ligi.
Naredno 18. kolo na programu je 22. februara, a mečevi 19. runde biće odigrani dan kasnije.
D. P.
I ovog vikenda na rasporedu je bilo dvokolo u našem drugom rangu, u obe konkurencije, a stonoteniseri i stonoteniserke Galadske opet su imali polovičan učinak, po pobedu i poraz.
Devojke u sastavu: Glišin, Đulović, Terzić, kao gošće juče su pobedile 4:1 ekipu Tornada iz Mihajlova, a danas su poražene 3:4, kao domaće, od smederevskog Đurđev grada.
Muški tim: Rajić, Fekete, Banjaš, Đukić, izgubio je najpre kod kuće od novosadske Akademije, rezultatom 1:4, a potom bio bolji – 4:1, od Detelinare u Novom Sadu.
– Da su devojke bile uspešne protiv Smederevki, u direktnom duelu za peto mesto, odlepile bi se i gotovo bi bilo izvesno da bi i osigurale tu poziciju i ostanak u ligi. Ovako, iako se nisu naniže pomerile na tabeli, imaju samo bod više. Muška ekipa pak i pored jedne pobede ovog vikenda, ne pomiče se s devetog mesta, a odatle na kraju sezone sledi selidba u treći rang – kaže Nenad Đukić, član uprave i igrač veteran Galadske.
D. P.
Ovog vikenda, utakmicama 12. i 13. kola, nastavljena su nadmetanja u našem drugom stonoteniskom rangu, u ženskoj odnosno muškoj konkurenciji, a kikindska Galadska imala je polovičan učinak.

Ženska ekipa: Terzić, Glišin, Ljubičić, juče je u Kikindi bila bolja 4:0 od Flipa iz Niša, a danas je na domaćem terenu poražena 1:4 od novosadskog NS 2011.
Muški tim: Stevanović, A. i M. Banjaš, 0:4 izgubio je prvog dana kod kuće od zemunskog Taurunuma, a potom je kikindski sastav: Đukić, Kublik, Rajić, bio bolji 4:3 od Bačke Palanke u istoimenom gradiću.
Kikinđanke se nalaze u sredini tabele s dobrim izgledima da ne budu ugrožene ispadanjem dok je muški tim u mnogo težoj situaciji i trebalo bi se dogoditi sportsko čudo pa da izbore ostanak u našem drugom stepenu, budući da na leto sledi i reorganizacija odnosono smanjenje broja klubova u ligi.
D. P.
U 10. kolu drugog ženskog stepena nadmetanja, Galadska, u sastavu: Zorica Ljubičić Lalić, Jovana Glišić, Lena Terzić, ostvarila je sinoć važnu pobedu za poziciju broj pet koja osigurava ostanak u ligi, u Pančevu je 4:3 savladala istoimenu ekipu, a danas su Kikinđanke bile slobodne, budući da je beogradska Crvena zvezda odustala od nadmetanja.
Muška sekcija Galadske: Nenad Đukić, Borislav Rajić, Andrej Banjaš pak poražena je prvog dana vikenda u Dimitrovgradu od Caribroda, rezultatom 4:1, a drugog dana (Rajić, Banjaš, Zoltan Fekete) i na domaćem terenu, 0:4, od šabačkog Asa.
Kikinđani su u mnogo nepovoljnijem položaju od klupskih koleginica, nakon polovine ligaške trke u drugom rangu, nalaze se u zoni ispadanja, na devetom mestu lestvice koja broji 12 klubova.
D. P.
Crnu seriju kikindski ŽAK nastavio je i u Bečeju. Kako se i očekivalo, Bečejci su, u sedmom kolu našeg drugog ranga, bili uverljivi – 19:10 (5:2, 5:3, 5:1, 4:4). U osmoj rundi, poslednjeplasirani Kikinđani bez osvojenog boda, biće slobodni, a naredni meč, devetog kruga takmičenja, igraće u bazenu „Jezera”, 7. decembra, tada će čekati Mladost iz Pančeva. Uslediće potom predah, a početak drugog dela sezone zakazan je za 25. januar naredne godine.
ŽAK: Bušić, Vidicki, Sivčev, Savatović, Palotaš, Stojanović 5, Đukić, Jarić 3, Bulatović, Gavranov, Simić 2, Talaja, Šušnica, Menda. Trener: Dragojević.
D. P.
Osmo i deveto kolo bilo je ovog vikenda na rasporedu drugog ranga nadmetanja i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, momci kikindske Galadske poraženi su oba puta, a devojke su imale polovičan učinak. Ženska sekcija u sastavu: Lena Terzić, Jovana Glišin, Nađa Đulović, prvo je izgubila 4:1 od Lužnice u Babušnici, a potom je u Negotinu, 4:0, savladala „Hajduk Veljka” i tako osvojila značajne bodove za gornji deo tabele, samim tim i za ostanak u ligi što je i primarni cilj.
Muška ekipa najpre je poražena 4:1 u Trsteniku od Prve petoljetke, a potom, istim rezultatom, i na domaćem terenu od vodeće Ade. Mladi tim Kikinđana: Borislav Rajić, Dušan Tešin, Andrej Banjaš, svi sa po 16 godina, kale se za naredne sezone, a dodatna dobit biće im ako ove takmičarske godine izbore ostanak u drugom stepenu nadmetanja.
D. P.
Šesto i sedmo kolo bilo je na rasporedu u drugom stonoteniskom rangu u obe konkurencije, a muška ekipa Galadske (Rajić, Kudlik, Đukić)najpre je u Kikindi poražena 4:1 od novosadskog Stenesa pa potom i u Vršcu, 4:0, od Milenijuma.
Devojke pak loše su ušle u vikend, porazom od Tikvare, 4:0, u Bačkoj Palanci, ali su potom u sedmom kolu popravile utisak, pobedivši kod kuće Zmajevo, pomenutim, maksimalnim rezultatom.
Igrali su i mali kikindski „pingići”, druga muška ekipa Galadske u sastavu: Tešin, Banjaš, Stevanović, u Banatskoj ligi i bili uspešni. Dobili su 4:1 drugu ekipu Banata u Zrenjaninu pa trenutno dele prvu poziciju u pomenutom, četvetom rangu.
D. P.
Ovoga vikenda na rasporedu je bilo četvrto i peto kolo u drugom rangu nadmetanja i vrlo dobar vikend za kikindsku Galadsku. U četvrtoj rundi, muška ekipa, s dvojicom šesnaestogodišnjaka u sastavu: Borislavom Rajićem i Andrejom Banjašem, uz veterana Nenada Đukića, savladala je kao domaćin 4:1 novosadsku Detelinaru, a potom u petom kolu Kikinđani su, opet kod kuće, dobili 4:2 i nišku Medijanu pa sada imaju tri pobede i dva poraza, na deobi su petog i šestog mesta i s mnogo više optimizma nastaviće borbu za ostanak u ligi.
Ženska sekcija Galadske, u sastavu: Ivana Mršić, Jovana Glišin i Zorica Ljubičić Lalić, prvo je bila uspešna u Smederevu, savladavši 4:2 Đurđev grad, a potom je, kao domaća, poražena 0:4 od Horgoša. Kikinđanke takođe imaju skor 3-2, pete su, a ta pozicija, na kraju takmičenja, donosi spas.
D. P.
Kikindski OKI Feniks, takmičenje u Prvoj ligi Srbije u sedećoj odbojci okončao je na trećem mestu, ispred Smeča (Beograd) i Crvenke, a iza novosadskog Borca i Laktaša iz Novog Beograda. Na kraju, imali su Kikinđani isti broj pobeda i poraza.
– Možda smo mogli za nijansu bolje, ali poraženi smo u dve utakmice posle pet setova. Ipak, ovo je realna pozicija, jer smo celu sezonu igrali bez nekoliko ključnih igrača. Samo saznanje da nismo kompletni, prigušilo nam je ambicije, ali su igre bile zadovoljavajuće. Nadam se da ćemo sledeće sezone imati na raspolaganju sve igrače i da ćemo moći da napadnemo titulu. Osim Golijanina, koji se već priključio ekipi, na jesen očekujemo i povratak Debeljačkog i Đape, a možda i Anđelova – kaže Dragoslav Đuričin, predsednik Feniksa.
Nakon prvenstva, Feniks je učestvovao i na međunarodnom turniru u bosanskohercegovačkom gradu Bugojnu, a kapiten Brandić i trener Dragin bili su u reprezentaciji Srbije na evropskoj „Zlatnoj ligi” u glavnom gradu BiH, Sarajevu. Feniks je učestvovao i na turniru „Trofej Beograda 24”, koji su domaćini iz Smeča posvetili svom preminulom igraču Mirku Ugrčiću.
Za OKI Feniks u 2023/24, igrali su: Brandić, Budurin, Setorić, Stjelja, Tot, Marić, Mihaljčić, Milošev, Vlajkov, Zavišin.
D. P.