Прва лига

stoni-tenis

Овог викенда на распореду је било 18. и 19. коло у другом рангу надметања у женској и мушкој конкуренцији, у којима су две секције кикиндске Галадске.
Женска екипа: Љубичић, Глишин, Терзић, забележила је победу 4:1 над Змајевом у истоименом бачком месту, а потом је поражена код куће од првопласиране Лужнице из Бабушнице, резултатом 0:4. Галадска је шеста на лествици с добрим изгледима да избори останак у лиги.
У такмичењу мушких клубова пак млади Кикинђани у саставу: Рајић, Бањаш, Фекете, прво су поражени 0:4 код куће од вршачког Миленијума, а потом, такође на домаћем терену и истим резултатом, и од трстеничке Прве петолетке па су три кола пре краја испали.
Д. П.

stoni-tenis

Двоколо је и овог викенда било на распореду у другом степену надметања за стонотенисере и стонотенисерке, а кикиндска Галадска остварила је победу уз три пораза.
Најпре је у Нишу, мушка секција Кикинђана у саставу: Ђукић, Рајић, Бањаш, била боља од Медијане – 4:3, а јунак победе био је млађани Андреј Бањаш (16), који је славио у одлучујућој седмој партији. Данас пак Галадска је поражена у Зрењанину, резултатом 4:2 од Стенеса. Екипа из нашег града не помера се на лествици, девета је у лиги 12 клубова, математички још увек може до останка, али све је мање бодова у оптицају и у пракси требаће им велико спортско чудо до жељене луке спаса.
Женска екипа Галадске: Терзић, Глишин, Љубичић, првог дана викенда изгубила је 4:1 у Хоргошу од истоименог састава, а данас је поклекла и на домаћем терену, Тиквара из Бачке Паланке била је максимална – 4:0. Кикинђанке су шест на лествици, имају два тријумфа више од првих пратиља на седмом месту, а ако Галадска и на крају буде на садашњој поменутој позицији, остаће у лиги.
Наредно 18. коло на програму је 22. фебруара, а мечеви 19. рунде биће одиграни дан касније.
Д. П.

stoni-tenis-m

И овог викенда на распореду је било двоколо у нашем другом рангу, у обе конкуренције, а стонотенисери и стонотенисерке Галадске опет су имали половичан учинак, по победу и пораз.
Девојке у саставу: Глишин, Ђуловић, Терзић, као гошће јуче су победиле 4:1 екипу Торнада из Михајлова, а данас су поражене 3:4, као домаће, од смедеревског Ђурђев града.
Мушки тим: Рајић, Фекете, Бањаш, Ђукић, изгубио је најпре код куће од новосадске Академије, резултатом 1:4, а потом био бољи – 4:1, од Детелинаре у Новом Саду.
– Да су девојке биле успешне против Смедеревки, у директном дуелу за пето место, одлепиле би се и готово би било извесно да би и осигурале ту позицију и останак у лиги. Овако, иако се нису наниже помериле на табели, имају само бод више. Мушка екипа пак и поред једне победе овог викенда, не помиче се с деветог места, а одатле на крају сезоне следи селидба у трећи ранг – каже Ненад Ђукић, члан управе и играч ветеран Галадске.
Д. П.

stoni-tenis.-12.-i-13.kolo-m2

Овог викенда, утакмицама 12. и 13. кола, настављена су надметања у нашем другом стонотениском рангу, у женској односно мушкој конкуренцији, а кикиндска Галадска имала је половичан учинак.

Женска екипа: Терзић, Глишин, Љубичић, јуче је у Кикинди била боља 4:0 од Флипа из Ниша, а данас је на домаћем терену поражена 1:4 од новосадског НС 2011.
Мушки тим: Стевановић, А. и М. Бањаш, 0:4 изгубио је првог дана код куће од земунског Таурунума, а потом је кикиндски састав: Ђукић, Кублик, Рајић, био бољи 4:3 од Бачке Паланке у истоименом градићу.
Кикинђанке се налазе у средини табеле с добрим изгледима да не буду угрожене испадањем док је мушки тим у много тежој ситуацији и требало би се догодити спортско чудо па да изборе останак у нашем другом степену, будући да на лето следи и реорганизација односоно смањење броја клубова у лиги.
Д. П. 

stoni-tenis

У 10. колу другог женског степена надметања, Галадска, у саставу: Зорица Љубичић Лалић, Јована Глишић, Лена Терзић, остварила је синоћ важну победу за позицију број пет која осигурава останак у лиги, у Панчеву је 4:3 савладала истоимену екипу, а данас су Кикинђанке биле слободне, будући да је београдска Црвена звезда одустала од надметања.
Мушка секција Галадске: Ненад Ђукић, Борислав Рајић, Андреј Бањаш пак поражена је првог дана викенда у Димитровграду од Цариброда, резултатом 4:1, а другог дана (Рајић, Бањаш, Золтан Фекете) и на домаћем терену, 0:4, од шабачког Аса.
Кикинђани су у много неповољнијем положају од клупских колегиница, након половине лигашке трке у другом рангу, налазе се у зони испадања, на деветом месту лествице која броји 12 клубова.
Д. П.

vaterpolo

Црну серију кикиндски ЖАК наставио је и у Бечеју. Како се и очекивало, Бечејци су, у седмом колу нашег другог ранга, били уверљиви – 19:10 (5:2, 5:3, 5:1, 4:4). У осмој рунди, последњепласирани Кикинђани без освојеног бода, биће слободни, а наредни меч, деветог круга такмичења, играће у базену „Језера”, 7. децембра, тада ће чекати Младост из Панчева. Уследиће потом предах, а почетак другог дела сезоне заказан је за 25. јануар наредне године.
ЖАК: Бушић, Видицки, Сивчев, Саватовић, Палоташ, Стојановић 5, Ђукић, Јарић 3, Булатовић, Гавранов, Симић 2, Талаја, Шушница, Менда. Тренер: Драгојевић.
Д. П.

stoni-tenis

Осмо и девето коло било је овог викенда на распореду другог ранга надметања и у мушкој и у женској конкуренцији, момци кикиндске Галадске поражени су оба пута, а девојке су имале половичан учинак. Женска секција у саставу: Лена Терзић, Јована Глишин, Нађа Ђуловић, прво је изгубила 4:1 од Лужнице у Бабушници, а потом је у Неготину, 4:0, савладала „Хајдук Вељка” и тако освојила значајне бодове за горњи део табеле, самим тим и за останак у лиги што је и примарни циљ.
Мушка екипа најпре је поражена 4:1 у Трстенику од Прве петољетке, а потом, истим резултатом, и на домаћем терену од водеће Аде. Млади тим Кикинђана: Борислав Рајић, Душан Тешин, Андреј Бањаш, сви са по 16 година, кале се за наредне сезоне, а додатна добит биће им ако ове такмичарске године изборе останак у другом степену надметања.
Д. П. 

stoni-tenis-1

Шесто и седмо коло било је на распореду у другом стонотениском рангу у обе конкуренције, а мушка екипа Галадске (Рајић, Кудлик, Ђукић)најпре је у Кикинди поражена 4:1 од новосадског Стенеса па потом и у Вршцу, 4:0, од Миленијума.
Девојке пак лоше су ушле у викенд, поразом од Тикваре, 4:0, у Бачкој Паланци, али су потом у седмом колу поправиле утисак, победивши код куће Змајево, поменутим, максималним резултатом.
Играли су и мали кикиндски „пингићи”, друга мушка екипа Галадске у саставу: Тешин, Бањаш, Стевановић, у Банатској лиги и били успешни. Добили су 4:1 другу екипу Баната у Зрењанину па тренутно деле прву позицију у поменутом, четветом рангу.
Д. П. 

stoni-tenis-m

Овога викенда на распореду је било четврто и пето коло у другом рангу надметања и врло добар викенд за кикиндску Галадску. У четвртој рунди, мушка екипа, с двојицом шеснаестогодишњака у саставу: Бориславом Рајићем и Андрејом Бањашем, уз ветерана Ненада Ђукића, савладала је као домаћин 4:1 новосадску Детелинару, а потом у петом колу Кикинђани су, опет код куће, добили 4:2 и нишку Медијану па сада имају три победе и два пораза, на деоби су петог и шестог места и с много више оптимизма наставиће борбу за останак у лиги.
Женска секција Галадске, у саставу: Ивана Мршић, Јована Глишин и Зорица Љубичић Лалић, прво је била успешна у Смедереву, савладавши 4:2 Ђурђев град, а потом је, као домаћа, поражена 0:4 од Хоргоша. Кикинђанке такође имају скор 3-2, пете су, а та позиција, на крају такмичења, доноси спас.
Д. П.

sedeća-odbojka

Кикиндски ОКИ Феникс, такмичење у Првој лиги Србије у седећој одбојци окончао је на трећем месту, испред Смеча (Београд) и Црвенке, а иза новосадског Борца и Лакташа из Новог Београда. На крају, имали су Кикинђани исти број победа и пораза.

– Можда смо могли за нијансу боље, али поражени смо у две утакмице после пет сетова. Ипак, ово је реална позиција, јер смо целу сезону играли без неколико кључних играча. Само сазнање да нисмо комплетни, пригушило нам је амбиције, али су игре биле задовољавајуће. Надам се да ћемо следеће сезоне имати на располагању све играче и да ћемо моћи да нападнемо титулу. Осим Голијанина, који се већ прикључио екипи, на јесен очекујемо и повратак Дебељачког и Ђапе, а можда и Анђелова – каже Драгослав Ђуричин, председник Феникса.

Након првенства, Феникс је учествовао и на међународном турниру у босанскохерцеговачком граду Бугојну, а капитен Брандић и тренер Драгин били су у репрезентацији Србије на европској „Златној лиги” у главном граду БиХ, Сарајеву. Феникс је учествовао и на турниру „Трофеј Београда 24”, који су домаћини из Смеча посветили свом преминулом играчу Мирку Угрчићу.

За ОКИ Феникс у 2023/24, играли су: Брандић, Будурин, Сеторић, Стјеља, Тот, Марић, Михаљчић, Милошев, Влајков, Завишин.

Д. П.

error: Content is protected !!