Srpska liga „Vojvodina”: Remi OFK Kikinde i Novobanovčana

Drugi vezani remi u srpskoligaškoj „Vojvodini” zabeležili su fudbaleri OFK Kikinde, odigravši na Gradskom stadionu 1:1 s Omladincem iz Novih Banovaca. Kikinđani su napali u prvom delu, po teškom terenu igrali praktično na polovini Novobanovčana, uz veliki broj kornera stvorili i nekoliko zrelih prilika, promašili i penal pa do odmora pogodaka nije bilo.

Nakon što je u 16. minutu Preradov oboren u kaznenom prostoru, Lolić je s bele tačke pogodio prečku Blagojevića, Petrović je nakon pola sata igre imao veliku šansu, Veljović ga je idealno uposlio, a još je i Lukić tukao glavom i s dva metra prebacio okvir.

U nastavku pao je tempo, a najkonkretniji bio je pokušaj domaćeg rezerviste Kovačevića da bi potom golman gostiju odbranio i odbitak Loliću. Finiš je, ipak, doneo golove.

Četvrt sata pre kraja Stokić je centrirao, Bogdan Mojsilović, poslednji u nizu novajlija, iz drugog plana lepo je tukao iz prve i debitovao pogotkom. Međutim, pet minuta kasnije Radovan Avram, iz jedine opasnosti na utakmici koju su kreirali Novobanovčani, poravnao je posle nabačene lopte, koja je pala na 13 metara. Efektno je naciljao u gornji ugao Oparnice za konačan ishod.
OFK KIKINDA: Oparnica, Lukić, Beljić, Ivanović (Kovačević), Veljović (B. Mojsilović), Petrović (Mirkov), Stokić, Crnojević, Preradov, Rafael, Lolić.
D. P.

POBEDE KOZARE I DELIJE
Peto kolo bilo je na rasporedu i na vojvođanskom „Istoku”, odigrane su četiri utakmice, a Kozara je, u Velikom Selu, pobedila 4:1 (strelci: Krmar dvaput, Tomić, B. Bunić) melenačku Rusandu, kao i u Područnoj ligi u kojoj je, u Mokrinu, Delija rezultatom 2:1 (Spahić dvaput – Ćorić) slavio protiv kikindskog ŽAK-a.