Naših šest klubova danas bez pobede: Laništanin spasilac Ruskoselaca, Draganov Nakovčana

Kompletirano je prvo kolo nastavka vojvođanskog „Istoka”, a, posle jučerašnje pobede novokozaračke Slobode, dve od tri preostale naše ekipe, Kozara i ŽAK, poražene su danas bez „ispaljenog metka” dok se ruskoselska Crvena zvezda, na svom terenu, spasila u poslednjim trenucima sudijskog dodatka, iščupavši bod. Tamičenje je nastavljeno i u Područnoj ligi u kojem su tri naša tima, takođe, ostali bez trijumfa.

U Vojvođanskoj ligi, u Perlezu, Vojvodina je protiv velikoselske Kozare stizala do golova u 10. i 18. te u nastavku u 62. minutu za konačnih 3:0

KOZARA: Rajtarov, Lajić, Kondić, Detari (Plavšić), Tomić, Karanović, B. Bunić, Stojkov, Latinović, Zeljković, Jelača.

Proleter je u Ruskom Selu poveo u 13. minutu, iskosa s 18 metara, a u nastavku, u 67. minutu, nakon skraćenog kornera, Jankov je iz gužve, udarcem glavom, odbitak poslao u mrežu za izjednačenje. Do novog vođstva Karlovčani su stigli šest minuta pre kraja, iz kaznenog udarca, a Ruskoselci su se spasli poraza u petom minutu nadoknade. Reljić je daleko bacio loptu iz auta, a Laništanin ju je glavom skrenuo za krajnji ishod – 2:2

CRVENA ZVEZDA: Miškov , Reljić , Jankov , Jarić , P. Bajić (Šemić), Novković (Laništanin), Popeskov, Knežević (Čubrilo), Kovačević (Terzin), Zečević , Kresoja .

Težak poraz pretrpio je ŽAK u gostima od Rusande – 6:0. Pogađali su Melenčani u 9. (autogol Berbakov), 22, 45, 78, 81. (autogol Hodik) i 86. minutu.

ŽAK: Batančev, Baba, Almaši, Berbakov (Brcanski), Malogajski (Zarić), Petrović (Šanta), Utržen, Labus, Vrbaški (Radu), Lakić (Boškov), Hodik.

Rezultati 16. kola: Borac – Begej 1:0, Sloboda – Radnički 4:1, C. zvezda – Proleter 2:2, Jedinstvo (BK) – Jedinstvo (V) 1:0, BAK – Budućnost 1:3, Rusanda – ŽAK 6:0, Vojvodina – Kozara 3:0, Polet – Mladost 0:2.

POREDAK: Vojvodina 38, Mladost 33, Sloboda 28, Kozara 27, Jedinstvo (V) 27, Borac 26, Polet 25, Budućnost 22, Begej 22, C. zvezda 21, Rusanda 18, ŽAK 16, Proleter 16, Jedinstvo (BK) 16, Radnički 12, BAK 9.

U 17. kolu, 9. i 10. marta (14.30), igraće: Kozara – Rusanda, Budućnost – Jedinstvo (BK), Jedinstvo (V) – C. zvezda, Proleter – Sloboda, Radnički – Begej, Polet – Borac, Mladost – Vojvodina, ŽAK – BAK.

Područna liga krnja je ovoga proleća i nakon napuštanja takmičenja Omladinca iz Botoša imaće do kraja neparan broj klubova, a na sličan način kao Ruskoselci, spasili su se i Nakovčani. U Čenti stigli su do remija – 2:2 golom Draganova u sudijskoj nadoknadi, a isti igrač bio je strelac i prvoga gola za Polet.

U Banatskoj Topoli susret između Napretka i novobečejskog Jedinstva završen je identičnim rezultatom kao i u Čenti, a dvaput je za Topolčane pogađao Grujić.

Konačno, u Mihajlovu, mokrinski Delija upisao je visok poraz – 5:0 od MSK-a.

Rezultati 16. kola: Radnički – Stajićevo 1:3, Banat – Polet 2:2 (Draganov dvaput), Napredak (BT) – Jedinstvo 2:2 (Grujić dvaput), Vojvodina – Bilećanin 0:3, 2.oktobar – ŽFK Banat 3:2, Mladost – C. zvezda 4:1, MSK – Delija 5:0. Napredak (Č) bio je slobodan.

POREDAK: Napredak (Č) 40, Polet 34, MSK 31, Bilećanin 26, Mladost 25, Banat 23, Jedinstvo 23, 2.oktobar 22, C. zvezda 21, Napredak (BT) 20, ŽFK Banat 19, Stajićevo 18, Radnički 15, Delija 8, Vojvodina 0.

U 17. kolu, 9. i 10. marta (15), igraće: Delija – Mladost, Jedinstvo – Banat, MSK – Radnički, C. zvezda – 2.oktobar, ŽFK Banat – Vojvodina, Bilećanin – Napredak (BT), Polet – Napredak (Č). Slobodno je Stajićevo.