Classic Layout

iio

Povodom 9. maja, Dana pobede nad fašizmom, u Novom Sadu je danas organizovana spektakularna plovidba Dunavom, kojom je još jednom odata počast svim žrtvama Drugog svetskog rata, uz podsetnik na značaj slobode, mira i antifašističkih vrednosti.

Kolona čamaca i manjih plovila, ukrašenih zastavama i prigodnim obeležjima, uz poruku „Srbija pobeđuje“ prošla je Dunavom ispod novosadskih mostova, privlačeći pažnju građana koji su događaj pratili sa Keja.

Na ovaj način Novi Sad je još jednom pokazao da neguje kulturu sećanja i čuva uspomenu na istorijsku pobedu nad fašizmom.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vojvodina uživo (@vojvodinauzivo.rs)

U duhu obeležavanja ovog velikog jubileja, predsednik Aleksandar Vučić istakao je da su Srbija i srpski narod, bez obzira gde živeli, još tokom četrdesetih godina prošlog veka jasno stali na stranu borbe protiv fašizma. Kako je naveo, 9. maj za naš narod predstavlja simbol pobede dobra nad zlom, nade nad strahom, života nad smrću i žrtve nad tlačenjem. Porukom „Živela Srbija“, predsednik je ukazao na trajni duh slobode i otpora koji srpski narod nosi kroz svoju istoriju.

Dan pobede nad fašizmom obeležava se širom Evrope kao sećanje na kapitulaciju nacističke Nemačke 1945. godine, a Novi Sad se i ove godine pridružio gradovima koji ovaj datum obeležavaju dostojanstveno i simbolično.

Podsetimo, na Žeželjevom mostu u Novom Sadu juče je razvijen veliki transparent sa porukom „Srbija pobeđuje“. Transparent je postavljen preko centralnog dela mosta i privukao je pažnju brojnih građana i prolaznika duž keja i Dunava. Kako je to izgledalo, pogledajte OVDE.

Izvor: nsuzivo.rs

male-rukometasice-1

Završni turnir Lige mlađih kategorija Vojvodine, za devojčice do 12 godina iz šest klubova, u organizaciji ŽORK Kikinda održan je danas u „Jezeru”, a domaće su zauzele treće mesto.

Prvakinje Vojvodine devojčice su Spartaka iz Debeljače, a drugi je Apatin. Priznanja najboljima uručili su Jelena Čudanov, Jelena Agbaba i gradonačelnik Kikinde Mladen Bogdan.

– Video sam veliku srčanost, želju, borbu, trud i talenat, bilo je i suza radosnica i suza tuge, ali treba da znate, svaki vaš izlazak na teren je pobeda i svi ste vi pobednici i to može da vam pokaže ova publika na tribinama, a imali ste toliko publike da je nema neki muški tim u ozbiljnijoj ligi. Sigurno je da smo ovde imali prilike da vidimo i neke buduće reprezentativke, a bitno vam je da naučite sportski ferplej i sportsko zajedništvo i kolektivni duh, a mi smo grad koji je prepoznat po dobrom radu u ženskom rukometu i sigurno je da će ženski rukomet u nekom narednom periodu imati svetliju budućnost – rekao je Bogdan.

D. P.

dan-pobede-(2)

Šetnjom „Besmrtnog puka“ gradskim trgom, polaganjem venaca i okupljanjem potomaka boraca, Kikinđani i njihovi gosti danas su obeležili Dan pobede nad fašizmom, šaljući snažnu poruku da se žrtve predaka ne smeju zaboraviti.

Kolona učesnika najpre je položila venac na spomen-ploču Dragutinu Ristiću u holu Gradske kuće, a potom prošla do spomen-obeležja „Tuga“, da bi se zaustavila kod monumentalnog spomenika žrtvama fašizma, podignutog 1961. godine, koji se smatra prvim apstraktnim spomenikom na prostoru nekadašnje Jugoslavije. Tamo je, pored polaganja venaca, upriličen i program za okupljene.

Obeležavanju su prisustvovali savetnik predsednika Vlade Republike Srbije general-major Milorad Stupar, gradonačelnik Kikinde Mladen Bogdan, zamenica gradonačelnika Biljana Kikić, predstavnici ambasade Rusije, Garnizona Bačka Topola, Ministarstva unutrašnjih poslova, Ministarstva odbrane, potomci boraca i brojni građani.

Posebno emotivni bili su trenuci kada su učesnici u rukama nosili fotografije svojih očeva, dedova i pradedova, ljudi koji su preživeli ratove ili u njima stradali.

Dušan Čipčić poneo je fotografiju svog oca Milana, artiljerca koji je mobilisan 1941. godine i ratovao do kraja Drugog svetskog rata.

– Ovo na slici mi je tata. Imao je 22 godine kada je mobilisan. Bio je artiljerac i borio se do kraja rata. I ja sam 1991. godine bio u Vukovaru. Hvala Bogu, ostao sam živ. Ne bi bilo lepo da se rat ponovi, da druga generacija ponovo ratuje. Najlepše je biti u miru – poručio je Čipčić.

Svoje sećanje na oca podelio je i Rade Stupar.

– Moj pokojni otac rođen je u Mrkonjiću i učestvovao je u ratu od 1941. do 1945. godine. Posle rata kolonizovan je u Nove Kozarce. Ovaj dan za mene predstavlja uspomenu na njega i dok sam živ nosiću ga u srcu i ponositi se njime – kazao je Stupar.

General-major Milorad Stupar naglasio je da je srpski narod među prvima u Evropi ustao protiv fašizma i podneo ogromne žrtve u borbi za slobodu.

– Srpski narod položio je više od milion života u Drugom svetskom ratu. Banaćani su 9. maj 1945. godine dočekali oslobađajući slovenačko primorje, Trst i Split. Tu žrtvu su nam zaboravili. Zato moramo biti dovoljno jaki da sačuvamo svoju državu i mir. Srpski narod ako ne bude vojno spreman i privredno jak, neće moći da opstane. Mi moramo biti spremni da odbranimo svaki pedalj naše države a to je nemoguće bez vraćanja obaveznog služenja vojnog roka.  – rekao je Stupar.

Predsednik SUBNOR-a Sava Orelj podsetio je na ogromne žrtve koje je srpski narod podneo tokom Drugog svetskog rata i naglasio da je Dan pobede jedan od najznačajnijih datuma evropske istorije.

– Kapitulacijom Nemačke stavljena je tačka na najkrvaviji sukob koji je svet video. Stradalo je više od 70 miliona ljudi. Kikinda je dala više od hiljadu žrtava. Ovaj dan je i opomena u vremenu kada se pokušava revizija istorije. Naša uloga je da negujemo kulturu sećanja – rekao je Orelj.

Gradonačelnik Mladen Bogdan istakao je da „Besmrtni puk“ simbolizuje borbu za slobodu i mir.

– Kada „Besmrtni puk“ prolazi našim gradom, pokazuje za šta su se borili naši preci, ali i mi sa njima svih ovih godina, a to su sloboda, mir i budućnost. Naš narod je mnogo stradao, pogotovo u 20. veku. Srbija više nema ljudi za nove pogibije i zato je važno da čuvamo mir – poručio je Bogdan.

T. D.

 

strelicarstvo-1

Kikindski Apolo, na stadionu ŽAK-a, domaćin je drugog kola Centralnoevropskog kupa, a na otvaranju obratio se gradonačelnik Kikinde Mladen Bogdan.
– Uvek je zadovoljstvo kada imamo ovoliko ljudi koji dolaze u naš grad, a naš klub Apolo je poznat i osvajač brojnih priznanja i nije ni čudo što u Kikindi imamo ovakav skup i nadam se da se neće naši gosti samo takmičiti već da će i proći našim gradom i upoznati ga i da osete šta je to Kikinda i da kada odu kućama da mogu da kažu gde su bili i šta su posetili. To je nama najvažnije, da se čuje, zna i priča o Kikindi, a ovde imamo takmičare vrhunskog kvaliteta i velika nam je čast što smo domaćini ovakvog turnira i uvek ćemo da s trudimo da to unapređujemo i da naš grad bude domaćin ne samo regionalnih već i evropskih i svetskih takmičenja – poručio je Bogdan.
Saša Tanackov, u ime Apola, nadovezao se:
– Danas je Evropa u Kikindi, a tu su streličari iz: Austrije, Rumunije, Slovačke, Slovenije, Hrvatske, Mađarske i domaćina Srbije, država članica Streličarskog saveza centralne Evrope, ukupno 107 takmičara iz 23 strana i 17 klubova Srbije.
Sara Zamurović, portparolka Apola i sama streličarka, dodala je:
– Svi su oduševljeni travnatim terenom ŽAK-a, nadaju se svi i dobrim rezultatima, a naš klub danas će predstavljati Ana Lukić, koja je i aktuelna seniorska prvakinja Srbije, kao i dvojica veterana, naši Bora i Čobić, a ja ću se, uz ostale naše streličare, sutra, na istom mestu takmičtiti u drugom kolo Kupa Srbije.
D. P.

struja-radovi

Usled radova na električnoj mreži sutra, 10. maja od 8 do 13 sati struje neće biti u sledećim ulicama Kikindi: Teremijski drum, Vinogradska, Strelište, Stara klanica, Železnički novi red, Nikole Tesle, Oslobođenja, Braće Arsenov, Milana Petrovića, Ivana Milutinovića, Jovana Popovića, NikolePašića od Vojvode Putnika do Kralja Petra I, Karađorđeva, Jaše Tomića od Kralja Petra I do Dositejeve, Dušana Vasiljeva, Čanadska, Šabačka, Braće Sredojev, Save Tekelije od Generala Drapšina do Stevana Sremca, Mali bedem, Braće Opsenice, Marije Bursać, Vašarište, Stevana Sremca, Cara Dušana, Braće Bogaroški od Save Tekelije do Oslobođenja, Đure Jakšića, Svetozara Miletića, Generala Drapšina od broja 43 i 54 do Oslobođenja, Kralja Petra I od broja 23 i 26 do Oslobođenja, Dositejeva od Semlačke do Nikole Tesle, Vojvode Putnika od Nikole Pašića do Nikole Tesle, Braće Laković od Semlačke do Nikole Tesle, Jugovićeva od Nikole Pašića do Nikole Tesle, Jugovićevo sokače, Koste Kljajića, Veselina Kljajina, Milana Petrovića, Pere Segedinca.

Kompletno Nakovo i Banatsko Veliko Selo od centra prema Nakovu.

 

analogicus-german-3504961-1280-(1)

Generalni sekretar nemačke vladajuće partije CDU, Karsten Lineman, interno je upozorio na mogući talas istupanja iz stranke, prenosi nemački „Bild“, pozivajući se na izvore iz partijskog vrha. Prema toj proceni, ukoliko se sadašnji trend nastavi, CDU bi do kraja mandata mogla da ostane bez čak 50.000 članova.

Kako navode nemački mediji, Lineman je o tome govorio na zatvorenoj sednici Predsedništva CDU. Stranka koja je 2024. godine beležila snažan priliv novih članova i uspela da prestigne SPD sada se suočava sa potpuno obrnutim procesom – znatno više ljudi napušta partiju nego što u nju ulazi. Brojka od 50.000 članova označena je kao najcrnji scenario, ali se u vrhu CDU otvoreno priznaje da je nezadovoljstvo unutar baze već sada veoma visoko i da postoji realna opasnost od masovnijeg odlaska.

Razlozi se traže pre svega u kursu aktuelne crno-crvene koalicije i politici kancelara Fridriha Merca. Deo članstva mu otvoreno zamera prevelike kompromise sa SPD-om, naročito u ključnim pitanjima ekonomije, migracija, budžetske discipline i energetske politike. Niska popularnost vlade dodatno pritiska bazu CDU, koja sve glasnije i nestrpljivije traži jasniji konzervativni zaokret i povratak pravim hrišćansko-demokratskim vrednostima.

Lineman nije želeo javno da komentariše navode, ali se iz partijskih krugova poručuje da je problem ozbiljan i da ga ne treba potcenjivati. Za CDU, koja je tradicionalno važila za jednu od najorganizovanijih, najdisciplinovanijih i najmasovnijih nemačkih stranaka, mogući gubitak desetina hiljada članova predstavljao bi težak politički udarac i ozbiljan izazov pred naredne izborne cikluse na saveznom i pokrajinskom nivou.

Pogled redakcije portala Srpski Ugao

CDU Fridriha Merca došla je na vlast uz velika obećanja o konzervativnom zaokretu, ali sada plaća visoku cenu kompromisa sa levicom. Kada stranka počne da gubi sopstvenu bazu, to je jasan znak da se ozbiljno udaljila od politike zbog koje su joj birači i članovi dali poverenje. Članovi koji su verovali u čvršću politiku i zaštitu nemačkih interesa sada odlaze, razočarani što je Merc brzo odustao od predizbornih obećanja i nastavio sa starim establišment kompromisima.

Umesto da ojača desno krilo stranke i donese vidljive promene u migracionoj politici, ekonomiji i budžetu, Merc je izabrao put kontinuiteta sa prethodnim politikom. Rezultat je vidljiv – nezadovoljstvo raste, članstvo se osipa, a popularnost crno-crvene koalicije je na veoma niskom nivou. Za Nemačku, ali i za celu Evropu, ovo je jasno upozorenje da političke elite koje ignorišu glas sopstvenih pristalica na kraju rizikuju da izgube ne samo članstvo, već i legitimitet. Ako CDU nastavi ovim kursom, mogla bi da izgubi daleko više od desetina hiljada članova – mogla bi da izgubi i poverenje šire biračke baze, koja sve više okreće patriotskoj opciji partiji AfD.

Piše: Nina Stojanović

Izvor: Srpski ugao

krkobabic-r-selo-(5)

Poseta ministra za brigu o selu Milana Krkobabića Ruskom Selu, uz domaćine Mladena Bogdana, gradonačelnik i Dušan Marjanović, predsednik Saveta Mesne zajednice započeta je u Domu omladine. Uređenje ovog prostora pomoglo je sa 5,1 milion dinara upravo Ministarstvo za brigu o selu , a pomenutim sredstvima prostor je saniran, a kupljeni su novi stolovi i stolice, kao i nova audio oprema: ozvučenje, zvučnici, nosači i mikseta.

U Domu omladine je ministar Krkobabić imao priliku da razgovara sa prisutnim predstavnicima grada, Saveta Mesne zajednice, udruženja građana i firmi koje rade u selu, meštanima, članovima sportskih klubova, Dobrovoljnog vatrogasnog društva.

– U Ruskom Selu, od početka programa kupovine kuća na selu, svoj dom pronašlo je 27 mladih bračnih parova, a u Kikindi je čak 173-oje supružnika dobilo krov nad glavom u okviru ovog konkursa. Ovo je izuzetno mesto i atipično je selo u Srbiji. Odlično organizovano i uspeo sam da upoznam najmlađe i najstarije generacije. Međunacionalna tolerancija je izražena i ono je primer drugim mesnim zajednicama. I dalje ćemo nastaviti da pomažemo da bude još bolje i da nijedna kuća u ovom mestu ne bude prazna. Na nama je i da Rusko Selo promovišemo mladim iz drugih gradova da dođu i da se skuće ovde – istakao je ministar Krkobabić.

Gradonačelnik Mladen Bogdan zahvalio je ministru Milanu Krkobabiću na dolasku i naveo koliko je važna dobra saradnja republike i lokalnih samouprava u rešavanju svih važnih pitanja.

-Uz veliku pomoć Ministarstva za brigu o selu sala, koja je mesto okupljanja svih meštana, danas izgleda potpuno drugačije. Sredstvima lokalne samouprave potrudićemo se da završimo fasadu na zgradi koja je neophodna. Broj porodica koje su uspele da dobiju krov nad glavom pokazatelj je koliko je ovaj program važan. Razgovor sa meštanima o problemima takođe je važan kako bismo im zajednički pomogli. Siguran sam da ćemo i u narednom periodu zajednički uraditi puno dobrih stvari za naša sela s obzirom na to da smo razgovarali o programima koje će ovo  Ministarstvo raspisati i na koje možemo konkurisati.

Ministar Krkobabić sa domaćinima i gostima posetio je i porodicu Tepavac koja je porodično gnezdo svila uz pomoć sredstava koja se dodeljuju za kupovinu kuća na selu. Dočekali su ga Jovana, Nemanja i tromesečni Nenad.

-Kuću smo kupili 2024. godine i meni i suprugu je puno značila finansijska pomoć koju smo dobili od Ministarstva.  Kao mladi bračni par dobili smo priliku da živimo u svome, da ulažemo i ostavimo deci. Kuća je odlična, nismo žurili prilikom kupovine i gde god možemo mi afirmišemo ovaj program jer je to najbolji i najsigurniji način da se mladi osamostale – pojasnila je Jovana Tepavac.

Boško Dobranić, predsednik Zemljoradničke zadruge imao je pitanje vezano za zemlju koja je bila deo sudskog spora koji traje već dugo godina, Željko Konjik, suvlasnik firme koja se bavi proizvodnjom proteinskih čokoladica ukazao je da bi ulaganja u infrastrukturu pomogla dolasku novih firmi, a predsednik DVD-a Kristijan Molnar predstavio je udruženje i istakao problem nedostatka opreme.

-Zadružna svojina nije ni privatna ni državna i ona je neprikosnovena. Na tome treba insistirati i ja ću ovaj problem izneti na Vladi Srbije – rekao je Milan Krkobabić. – Sva dobrovoljna vatrogasna društva mogu da konkurišu za opremu, ali i vatrogasna vozila koja su u svim selima u lošem stanju. U našoj zemlji ima ih više od 300 od čega je u Vojvodini 251.

Rusko Selo, prema poslednjem popisu ima 2.151 stanovnika. U ovom mestu aktivno je 14 udruženja građana, kazao je Dušan Marjanović:

-Zahvaljujući konkursu za kupovinu kuća na selu imamo više mladih. Naša sala za kojom je velika potreba, sada će se više koristiti. Meštani su imali nesvakidašnju priliku da razgovaraju sa ministrom i siguran sam da su veoma zadovoljni  odgovorima koje su dobili. Svima nama je čast što smo ugostili, ali i pokazali lepote i ukazali na probleme sa kojima se Rusko Selo susreće.

Interesovanja je bilo i za mini bus koji se dodeljuje na konkursu Ministarstva za brigu o selu.  Dodeljuje se 7,5 miliona za kupovinu vozila. Izdvajajući sredstva za nabavku mini buseva, država potvrđuje svoju spremnost da posebnu pažnju posveti seoskim sredinama, rečeno je ovom prilikom.

Ministar Milan Krkobabić položio je venac i na spomenik Arseniju III Čarnojeviću,  obišao je porodičnu grobnicu na mesnom groblju i posetio je crkvu Uspenja Presvete Bogorodice.

 

 

 

 

mandarin-gerontoloski-3

U vremenu kada su brze poruke i društvene mreže potisnule lepu reč, jedno toplo i iskreno druženje u Gerontološkom centru podsetilo je koliko poezija i dalje ume da dotakne ljude. Mladi pesnik Veselin Mandarin posetio je korisnike ove ustanove i kroz stihove, razgovor i emociju ulepšao im dan.

Tokom druženja, Mandarin je čitao pesme iz svoje zbirke „Večnost je kriva“, ali i nove stihove koje je nedavno napisao. Susret je bio interaktivan, a korisnici su rado delili svoje utiske i razmišljanja.

– Zaista sam jako ponosan na ovaj dan. Naši stariji sugrađani zaslužuju pažnju i poštovanje, a ja sam želeo da im pružim osećaj pripadnosti i značaja. Poezija nas spaja i vraća u prošlost – rekao je Veselin Mandarin.

V.d. direktora Gerontološkog centra Dragan Stjepanović istakao je da ovakvi susreti imaju posebnu vrednost za korisnike ustanove.

– Kod naših korisnika ova poseta izazvala je emocije i oduševljenje. Nije nam cilj samo da brinemo o njihovom zdravlju, već i da im donesemo radost, emociju i osećaj pripadnosti. Nastavićemo da negujemo kulturu, umetnost i povezivanje generacija – poručio je Stjepanović.

Da je druženje ostavilo snažan utisak, potvrđuju i sami korisnici. Jelena Marić (77) kaže da ovakvi susreti razbijaju svakodnevnu monotoniju i vraćaju lepe uspomene.

– Veselin i njegova poezija zrače lepotom i plemenitošću. Podsećaju me na mladost i to mi prija. Volim da čitam i ovakva druženja nam mnogo znače – rekla je Jelena Marić.

Mladi pesnik već sutra putuje u Nemačku, gde će održati sedam promocija svoje zbirke poezije na srpskom i nemačkom jeziku, a nakon povratka najavljuje i novu zbirku stihova.

T. D.

dan-crvenog-krsta

Povodom Svetskog dana Crvenog krsta i Crvenog polumeseca, kao i jubileja – 150 godina od osnivanja Crvenog krsta Srbije, u dvorištu Osnovne škole „Vuk Karadžić“ održan je XVII Festival „Mladosti, humanosti, ljubavi i lepote“, koji je okupio brojne osnovce, volontere i saradnike Crvenog krsta.

Kroz edukativne i zabavne poligone, takmičarske ekipe škola sa teritorije grada imale su priliku da provere znanje o aktivnostima Crvenog krsta, ali i da nauče važne veštine iz prve pomoći, solidarnosti i brige o drugima. Učestvovali su učenici osnovnih škola „Žarko Zrenjanin“, „Feješ Klara“, „Vuk Karadžić“, „Jovan Popović“, „Sveti Sava“, Centra za pružanje usluga socijalne zaštite „Naša kuća“, kao i škola „Milivoj Omorac“ iz Iđoša i „Vasa Stajić“ iz Mokrina.

Sekretarka Crvenog krsta Kikinda, Danijela Bjeljac, podsetila je da se 8. maja obeležava rođenje Anrija Dinana, osnivača ove humanitarne organizacije, ali i veliki jubilej Crvenog krsta Srbije.

–Želimo da deca kroz druženje i takmičenje nauče koliko su važni humanost, solidarnost i pomoć drugima. Apelujemo na zajednicu da bude solidarna i da se uključi kako bismo pomogli onima kojima je pomoć potrebna – istakla je Bjeljac.

Ona je dodala da je festival posvećen mladima, koje Crveni krst Kikinda kroz različite programe i aktivnosti podstiče da postanu volonteri i aktivni članovi svoje zajednice.

Da su poruke humanosti stigle do najmlađih, pokazali su i sami učesnici.

Jedanaestogodišnja Natalija Iličin iz OŠ „Jovan Popović“ kaže da bi volela da jednog dana postane volonterka Crvenog krsta.

– Za mene je humanost spremnost da pomogneš nekome kome je pomoć potrebna. Ovo takmičenje mi je veoma zanimljivo i lepo je što smo danas svi zajedno – rekla je Natalija.

Njen školski drug, dvanaestogodišnji Ilija Aćamović, dodaje da se za takmičenje ozbiljno pripremao.

– Najzanimljivije mi je bilo da učim o bolestima i prvoj pomoći. Humanost za mene znači da budemo dobri jedni prema drugima i da pomognemo kada je nekome teško – poručio je Ilija.

T. D.

muzicka-bogdan-(4)

Radovi na zvučnoj izolaciji u Osnovnoj muzičkoj školi „Slobodan Malbaški” su završeni i učenici sada imaju mnogo bolje uslove za sticanje znanja. U to se uverio i gradonačelnik Mladen Bogdan koji je zajedno sa članom  Gradskog veća Tihomirom Farkašem posetio ovu ustanovu.

-Naše učionice su male, a zidovi tanki, pa su se zvuci iz jedne čuli i u drugoj učionici, što je ometalo nastavu. Zvučna izolacija sa pregradnim zidovima mnogo nam značiti i doprinela je boljem kvalitetu rada đaka i nastavnika. – pojasnila direktorka Muzičke škole Margita Detari.

Sredstva, 4,8 miliona dinara obezbedio je Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine-nacionalne  manjine.

-Kikinda je najveće gradilište u Srbiji po ulaganjima u obrazovnu infrastrukturu i a mi smo ponosni na tu činjenicu. U Osnovnoj muzičkoj školi ima veliki broj učenika, a uz agilno rukovodstvo i pohađanje časova sada je znatno bolje. I u narednom periodu planiraju se ulaganja u ovu ustanovu, o čemu smo i razgovarali sa direktoricom – istakao je Bogdan.

U školi ima 16 učionica i pohađa je 383 đaka, a postoje i dva pripremna odeljenja.

– Provera sposobnosti počinje 30. maja i mi očekujemo veli odziv s obzirom na to da smo organizovali promotivne koncerte u svim školama. U narednoj školskoj godini imaćemo 10 odseka i novina je da će deca moći da se upišu i na odsek udaraljki – bubnjeva – kazala je Detari.

U planu je i zvučna izolacija vrata na učionicama, kao i  formiranje još tri učionice na spratu škole.

A.Đ.

error: Content is protected !!