Crkva Svetog Vasilija Ostroškog u Banatskom Velikom Selu Svetom liturgijom obeležila je svoju slavu. Obeležavanju važnog datuma prisustvovali su vernici, a ove godine kumovi su bili deca, Lenka i Luka Vujović, ističe jerej Nemanja Milinković. Prethodnog dana, 11. maja, prilikom Bdenija prisutni su mogli da čuju više o Svetom Vasiliju Ostroškom Čudotvorcu.

Naš sagovornik napominje i da je, zahvaljujući, pre svega, vernom narodu puno toga urađeno na hramu u prethodnom periodu.
-U planu je da uradimo grejanje u crkvi s obzirom na to da su zime hladne. Ipak, prioritet je krov koji prokišnjava i tražimo pravo rešenje za ove radove. Tek kada se uradi krov, možemo da razmišljamo o ostalim radovima. Isto tako želimo da dovršimo fasadu s obzirom na to da su kupola i zvonik završeni – precizirao je jerej Nemanja Milinković.

Izgradnja crkve u Banatskom Velikom Selu započeta je 2006. godine. Za 20 godina urađeno je puno toga.
-U toku je i freskopisanje za koje očekujemo da će biti završeno ove godine – dodaje sveštenik Milinković.
Liturgija se služi nedeljom, i praznicima, a vernici mogu da prisustvuju i pred liturgiji odnosno službi subotom uveče. Bogosluženja su posećena i u proseku je tridesetak vernika.

Inicijativu za gradnju hrama u Banatskom Velikom Selu pokrenuli su meštani 1992, a 1995. godine dobijen je adekvatan prostor za gradnju hrama. Temelji su izliveni 2006, kada je i započeto zidanje hrama, koje je završeno 2012.godine.
A.Đ.






U Izvršnom odboru FSG biće: Ivan Blažin (KMF Tisa, Novi Bečej), Dušan Marjanović (Crvena zvezda, Rusko Selo), Marko Čavka (Sloboda, Novi Kozarci), Dalibor Vlajkov (ŽAK, Kikinda), Miloš Zečević (ŠF Mladi Vukovi, Kikinda), Neven Zekonja (organizacija fudbalskih sudija), Nebojša Đukić (organizacija fudbalskih trenera) i dr Radoslav Bečejac (organizacija zdravstvenih radnika u fudbalu). Nadzorni odbor u pomenutom periodu činiće: Oskar Balint (Napredak, Banatska Topola), Rajko Varadinac („2. oktobar”, Kumane) i Kristian Draganov (Polet, Nakovo).
– Hoćemo da podignemo fudbal na području Saveza na mnogo viši nivo, a najveća muka u ovom trenutku je što se susrećemo s problemom manjka dece, naročito u selima, ali i u gradu Kikindi nije mnogo bolja situacija, pa ćemo morati svi zajedno, i klubovi sa sela i dva gradska kluba, da nađemo način kako da što bolje sarađujemo i budemo konkurentni s klubovima iz drugih saveza u Vojvodini – rekao je Gačka.
Napomenuo je novi prvi čovek Saveza još i da je potrebno i trenersku i sudijsku organizaciju podići na viši nivo.
Skup su pozdravili i gradski većnik Bojan Mikalački i predsednica Sportskog saveza Kikinde Jelena Čudanov.





