Црква Светог Василија Острошког у Банатском Великом Селу Светом литургијом обележила је своју славу. Обележавању важног датума присуствовали су верници, а ове године кумови су били деца, Ленка и Лука Вујовић, истиче јереј Немања Милинковић. Претходног дана, 11. маја, приликом Бденија присутни су могли да чују више о Светом Василију Острошком Чудотворцу.

Наш саговорник напомиње и да је, захваљујући, пре свега, верном народу пуно тога урађено на храму у претходном периоду.
-У плану је да урадимо грејање у цркви с обзиром на то да су зиме хладне. Ипак, приоритет је кров који прокишњава и тражимо право решење за ове радове. Тек када се уради кров, можемо да размишљамо о осталим радовима. Исто тако желимо да довршимо фасаду с обзиром на то да су купола и звоник завршени – прецизирао је јереј Немања Милинковић.

Изградња цркве у Банатском Великом Селу започета је 2006. године. За 20 година урађено је пуно тога.
-У току је и фрескописање за које очекујемо да ће бити завршено ове године – додаје свештеник Милинковић.
Литургија се служи недељом, и празницима, а верници могу да присуствују и пред литургији односно служби суботом увече. Богослужења су посећена и у просеку је тридесетак верника.

Иницијативу за градњу храма у Банатском Великом Селу покренули су мештани 1992, а 1995. године добијен je адекватан простор за градњу храма. Темељи су изливени 2006, када је и започето зидање храма, које је завршено 2012.године.
А.Ђ.






У Извршном одбору ФСГ биће: Иван Блажин (КМФ Тиса, Нови Бечеј), Душан Марјановић (Црвена звезда, Руско Село), Марко Чавка (Слобода, Нови Козарци), Далибор Влајков (ЖАК, Кикинда), Милош Зечевић (ШФ Млади Вукови, Кикинда), Невен Зекоња (организација фудбалских судија), Небојша Ђукић (организација фудбалских тренера) и др Радослав Бечејац (организација здравствених радника у фудбалу). Надзорни одбор у поменутом периоду чиниће: Оскар Балинт (Напредак, Банатска Топола), Рајко Варадинац („2. октобар”, Кумане) и Кристиан Драганов (Полет, Наково).
– Хоћемо да подигнемо фудбал на подручју Савеза на много виши ниво, а највећа мука у овом тренутку је што се сусрећемо с проблемом мањка деце, нарочито у селима, али и у граду Кикинди није много боља ситуација, па ћемо морати сви заједно, и клубови са села и два градска клуба, да нађемо начин како да што боље сарађујемо и будемо конкурентни с клубовима из других савеза у Војводини – рекао је Гачка.
Напоменуо је нови први човек Савеза још и да је потребно и тренерску и судијску организацију подићи на виши ниво.
Скуп су поздравили и градски већник Бојан Микалачки и председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов.





