Đaci OŠ “Vasa Stajić” u Mokrinu danas su učestvovali u sadnji svoje Školske šume. U delu poznatom kao Nekina bara zasađeno je 400 stabala bresta, topole, hrasta i vrbe „dafine”. U sadnji su pomogli članovi Udruženja građana “Nekina bara” i radnici rasadnika “Vikumak”. Akciju “Školske šume” lokalna samouprava preduzima od 2014. godine, a Grad je, samo u 2022. godini, zasadio 17 hiljada stabala.
Pošumljavanje u Kikindi i okolini sprovodi se i kao deo kampanje „Zasadi šumu“, čiji su pokretači „Adria Media Group“ i „dm drogerie markt“, uz podršku Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede – Uprave za šume,
Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, JP „Srbijašume“, JP „Vojvodinašume“, Pokreta gorana Srbije, Privredne komore Srbije, Botaničke bašte „Jevremovac“, Biološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Šumarskog fakulteta u Beogradu, Šumarske škole Kraljevo, Zavoda za zaštitu prirode, Pokrajinskog sekretarijata za urbanizam i zaštitu životne sredine i Instituta za šumarstvo.
Današnjoj sadnji u Mokrinu prisustvovao je i gradonačelnik Nikola Lukač sa saradnicima.
Dvorana „Jezero” ugostila je danas 80 boksera i bokserki iz 35 domaćih klubova u okviru 10. kola Lige Srbije svih uzrasta, a istovremeno to je i tradicionalna „Kikindska zlatna rukavica”. Manifestaciju je svečano otvorio gradonačelnik Kikinde Nikola Lukač.
Milan Škapik predsednik kikindskog Bokserskog kluba Odred KI 1945, napomenuo je:
– Boks u Kikindi ima izuzetno dugu tradiciju, a dokaz je i ova manifestacija koja se održava od 1975. i nije u minulom periodu održana samo dvaput 1999. i 2020. godine zbog poznatih događaja i okolnosti. Zato je nama iz gradske uprave velika čast da podržimo ovakvu manifestaciju koju treba negovati, unaprediti i omasoviti.








