Ђаци ОШ “Васа Стајић” у Мокрину данас су учествовали у садњи своје Школске шуме. У делу познатом као Некина бара засађено је 400 стабала бреста, тополе, храста и врбе „дафине”. У садњи су помогли чланови Удружења грађана “Некина бара” и радници расадника “Викумак”. Акцију “Школске шуме” локална самоуправа предузима од 2014. године, а Град је, само у 2022. години, засадио 17 хиљада стабала.
Пошумљавање у Кикинди и околини спроводи се и као део кампање „Засади шуму“, чији су покретачи „Adria Media Group“ и „dm drogerie markt“, уз подршку Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде – Управе за шуме,
Министарства просвете, науке и технолошког развоја, ЈП „Србијашуме“, ЈП „Војводинашуме“, Покрета горана Србије, Привредне коморе Србије, Ботаничке баште „Јевремовац“, Биолошког факултета Универзитета у Београду, Шумарског факултета у Београду, Шумарске школе Краљево, Завода за заштиту природе, Покрајинског секретаријата за урбанизам и заштиту животне средине и Института за шумарство.
Данашњој садњи у Мокрину присуствовао је и градоначелник Никола Лукач са сарадницима.
Дворана „Језеро” угостила је данас 80 боксера и боксерки из 35 домаћих клубова у оквиру 10. кола Лиге Србије свих узраста, а истовремено то је и традиционална „Кикиндска златна рукавица”. Манифестацију је свечано отворио градоначелник Кикинде Никола Лукач.
Милан Шкапик председник кикиндског Боксерског клуба Одред КИ 1945, напоменуо је:
– Бокс у Кикинди има изузетно дугу традицију, а доказ је и ова манифестација која се одржава од 1975. и није у минулом периоду одржана само двапут 1999. и 2020. године због познатих догађаја и околности. Зато је нама из градске управе велика част да подржимо овакву манифестацију коју треба неговати, унапредити и омасовити.








