За православне вернике данас је празник посвећен Светим Врачима, а у Храму Светих Козме и Дамјана у Кикинди обележава се црквена слава. У присуству великог броја верника, литургију је служио епископ банатски, Никанор. У име локалне самоуправе, храмовној слави присуствовали су градоначелник, Никола Лукач, и председник Скупштине Града, Младен Богдан.
После литургије, верници су позвани на трпезу љубави коју су припремили овогодишњи кумови славе, породица Каналас, и Црквеноопштински управни одбор.
Празник Светих Козме и Дамјана – Свете Враче, Српска православна црква молитвено слави 14. новембра по новом, односно 1. новембра по старом календару, на дан смрти ових светитеља. Браћа Козма и Дамјан били су лекари и чудотворци. Рођени су у Азији и верује се да су имали исцелитељски дар. Лечили су бесплатно јер им је Бог дао заповест: „Забадава сте добили, забадава и дајте”, зато су и прозвани „безмедни“, бесплатни лекари, односно бесребреници.
Сахрањени су у Фереману на простору Месопотамије и, према веровањима, исцељивали су и после смрти. Последњих деценија лекари их славе као заштитнике своје професије, а Лекарска комора Србије је, 2007. године, и званично тај дан прогласила својом славом.
Верници данас Светим Врачима упућују молитве за оздрављење, травари и народни исцелитељи спремају лековите траве и мелеме. Према веровању, на овај дан не би требало да се раде тешки послови, ни да се излази из куће без преке потребе.
За Кикинђанина Слађана Јањића ковачки занат је, не само посао који доноси извор прихода, већ и уметност. Од усијаног гвожђа прави све што муштерије пожеле, али изазове најчешће сам себи поставља.
– Будите уверени да ћемо за грађане Кикинде обезбедити чисту пијаћу воду, по највишим стандардима Европске уније и Републике Србије. Из технолошког угла, ово је јако сложен пројекат, зато смо укључили најквалитетније стручњаке из Немачке, радимо са КWФ банком и пажљиво спроводимо овај пројекат који је у почетку коштао 9,6 милиона евра, а временом и нарочито после почетка рата на истоку, цене свих сировина су порасле. Ми смо у Влади донели одлуку да, када је овај пројекат у питању, аутоматски излазимо у сусрет како бисмо убрзали реализацију пројекта и како не би ни у једном сегменту био доведен у питање. Морамо да решимо вишедеценијски проблем града Кикинде и посвећени смо да овај пројекат доведемо до краја, да следећег октобра грађани добију квалитетну пијаћу воду, и да после тога овај успешан пројекат имплементирамо и у другим локалним самоуправама- нагласио је министар Момировић.