Kikinda je proteklog vikenda bila centar dečjeg sporta, osmeha i pozitivne energije zahvaljujući manifestaciji minirukometa organizovanoj pod sloganom „Cela Srbija igra minirukomet”. Ovaj sportski događaj okupio je čak 23 ekipe sa 170 učesnika koji su kroz igru, druženje i sportsko nadmetanje pokazali koliko je važno ulagati u najmlađe i razvijati ljubav prema sportu od najranijeg uzrasta. Tereni su tokom celog dana bili ispunjeni dečjom grajom, navijanjem roditelja, podrškom trenera i nastavnika, ali pre svega iskrenom radošću mališana koji su s velikim ponosom nosili boje svojih klubova i škola. Upravo ta atmosfera zajedništva, prijateljstva i sportskog duha bila je najveća pobeda ovog događaja.
Na manifestaciji su učestvovali: MRK Kikinda, ŽORK Kikinda, Crvena zvezda (Mokrin), ŽRK Partizan (Iđoš), kao i učenici kikindskih osnovnih škola: „Jovan Popović”, „Vuk Karadžić”, „Sveti Sava”, „Đura Jakšić”, potom „Slavko Rodić” (BVS), „Milivoj Omorac” (Iđoš), „Dositej Obradović” (Bočar) i „Dr Đorđe Joanović“ (Novo Miloševo). Prisustvo velikog broja ekipa i dece još jednom je pokazalo da minirukomet zauzima sve značajnije mesto u sportskom životu Kikinde i Srbije.
Minirukomet predstavlja prvi korak dece ka ozbiljnijem bavljenju sportom, ali i mnogo više od same igre. Kroz ovakve manifestacije mališani razvijaju timski duh, disciplinu, odgovornost, međusobno poštovanje i stiču nova prijateljstva. Upravo zbog toga organizatori ističu da je osnovni cilj događaja promocija zdravih stilova života, fizičke aktivnosti i sportskih vrednosti među decom školskog uzrasta.
Posebnu draž manifestaciji dali su brojni roditelji i prijatelji sporta koji su tokom celog dana bodrili najmlađe rukometaše i rukometašice. Svaki pogodak, uspešna odbrana ili lep potez bili su ispraćeni aplauzima i osmesima, dok su deca pokazala da rezultat nije u prvom planu, već druženje, igra i ljubav prema rukometu.
Veliku zaslugu za uspešnu organizaciju imaju treneri, profesori fizičkog vaspitanja, učitelji i sportski radnici koji svakodnevno rade sa decom i ulažu trud da rukomet približe najmlađima. Njihov rad i posvećenost prepoznati su upravo kroz veliki odživ učesnika i kvalitetnu atmosferu koja je krasila čitavu manifestaciju.
Slogan „Cela Srbija igra minirukomet” nosi snažnu poruku – da rukomet povezuje gradove, škole, klubove i generacije, stvarajući zdravo okruženje u kome deca rastu kroz sport. Kikinda je ovim događajem još jednom potvrdila da neguje sportsku tradiciju i da sa velikim entuzijazmom ulaže u budućnost rukometa. Na kraju dana, najvažniji rezultat nisu bili postignuti golovi, već zadovoljna i nasmejana deca koja su sa terena ponela nova prijateljstva, sportska iskustva i uspomene koje će dugo pamtiti. Upravo zbog toga ovakve manifestacije imaju neprocenjiv značaj za razvoj sporta i zajednice u celini. Kikinda je još jednom pokazala da sport ima moć da okupi ljude, inspiriše najmlađe i pošalje najlepšu moguću poruku – da kroz igru, zajedništvo i ferplej svi zajedno gradimo zdraviju i srećniju budućnost.
Zahvaljujemo se sponzorima Zelenom dragstoru i Fino integrino (Rusko Selo).
IZVOR: MRK Kikinda
Спорт
Streličari kikindskog Apola nastupili su na „3D Kupu Srbije” (imitaciji lova), kojeg je, uz podršku Streličarskog saveza Srbije i Streličarskog saveza Vojvodine, organizovalo Streličarsko udruženje „Banatski zmajevi” iz Zrenjanina, na lokalitetu Babatovo, pokraj Tise, gađalo se prema 24 modela životinja s različitih udaljenosti i mesta, a senorka Kristina Pancel, u stilu goli luk, bila je treća, dok je veteran Ljubomir Zamurović bio drugi. Za Apolo još su nastupili: Snežana Zamurović, Tamara i Branislav Petkov.




Okončana je kuglaška sezona, a na samom kraju, na Prvenstvu Srbije za tandeme kuglašica, održanom u Beogradu, par Kike 0230: Aleksandra Bunghart/Snežana Šibul, stigao je do četvrtine finala, u kojem je bolji bio par novosadske Vojvodine.
Nadmetao se i drugi par članica kikindskog kluba: Nada Komanov/Ljiljana Frenc, koji je ispao u osmini finala.
D. P.
Članovi Karate kluba Feniks nastupili su minulog vikenda na dva takmičenja. U Kupu Srbije za kadete, juniore i seniore, u Novom Sadu, osvojili su osam medalja.
Borbe, kadeti: Ognjen Kamenović (srebro u kategoriji do 70kg), Selena Kličić (bronza, do 47kg), kate, kadeti: Nikola Skakić (zlato), Nataša Tatić (srebro), Filip Adamov i Mia Vašalić (bronze), muški kataški tim u uzrastu kadeta odnosno juniora: Stefan Sili, Stefan Slavevski, Nikola Skakić (srebro), ženski seniorski tim: Ljiljana Sabo, Lena Jakovljević, Jana Pantić (bronza).
Drugog dana vikenda na rasporedu je bio međunarodni „Dunav kup”, takođe u Novom Sadu, nastupili su takmičari iz: Slovenije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Srbije, a Kikinđani su uzeli šest odličja.
U timskim borbama, pioniri Feniksa: Veljko Vidović, Damjan Kala, Milan Muidža, Luka Radin, Pavle Popović bili su bronzani, a u katama medalje su osvojili: Nataša Tatić (nade, srebro), Tara Majstorović (pionirka, bronza), Nikola Skakić, Milan Dragišić (nade, bronze), ženski pionirski kataški tim: Nikolija Dabović, Tija Lelig, Tara Majstorović (bronza).


D. P.
Divoš – Sudija: Marko Popov (Zrenjanin). Strelci: Mitrović 29, Nađ 48, Čutović (autogol) 49, Đurić 54, Zolnajić 59. i Veselinović 76. za Hajduk, Vujović 18. i 26, Trifunović 34. i Lekaj 81. za OFK Kikindu. Žuti kartoni: Ivanović, Krtinić, Cerović, Marinković (Hajduk).
HAJDUK: Bajić, Ivanović (Mandić), Lazarević, Nađ, Zolnajić, Krtinić (Đurić), Cerović (Veselinović), Trajković (Petrenj), Mitrović, Marinković (Ahmetović), Petrić.
OFK KIKINDA: Vidaković, Zečević, Čutović, Molnar, Otoran (Čudan), Trifunović, Lekaj, Beloš (Stepančev), Vučetić, Vujović (Kecman), Stojanović.
Nesvakidašnji rezultat, barem za trećeligaški rang nadmetanja, u rezultatski potpuno nebitnom meču.
D. P.
Novi Kozarci – Stadion: „Ilija Pantelić”. Gledalaca: 100. Sudija: Stefan Paunović (Žitište). Strelci: Terzin 40. za Slobodu, Titin 10. i Mijatov 77. za Gradnulicu. Crveni karton: Velevski (Gradnulica) 90+7.
SLOBODA: Živkov, D. Marković, Bogojević, Galić, Vrbački, Misić, Terzin, Čubrilo, Vokić, Đurđević (B. Marković), Jovandić.
GRADNULICA: Kojić, Tasić, Rudan, Runjevac (Barošević), Gardinovački, Zekanović (Velevski), Titin (Mijatov), Stanić, Vlaučin (Knežević), Radanović (Šemić), Lisica.
Titin je u uvodu doneo prednost lideru, izvesno i novom srpskoligašu, nakon nespele ofsajd zamke domaćina, kada je golman Živkov najpre u situaciji jedan na jedan odbranio udarac, ali je igrač gostiju odbitak poslao u mrežu. Pred odmor poravnao je Terzin, s peterca prosledivši povratnu loptu, dobijenu od Galića, u suprotan ugao. Imali su Novokozarčani stativu i prečku i još nekoliko opasnih prekida, ali bliže kraju usledila je kazna, rezervista Mijatov, koji je zamenio strelca prvog pogotka za Zrenjanince, iz prve s 25 metara pogodio je gornji ugao za tri boda, praktično, vrednih plasmana u Srpsku ligu.
D. P.
Selena i Jelena Kličić, članice kikindskog Karate kluba Feniks, biće deo selekcija Srbije na predstojećem Prvenstvu Balkana za decu u turskom gradu Istanbulu, od 29. do 31. maja.
– Trud i posvećenost hrabrih i talentovanih devojčica, naših blizanki, inspirišu sve u našem klubu i mi ćemo biti uz njih na svakom koraku. Želimo im puno sreće i uspeha i neka njihova hrabrost sija i na ovom takmičenju – ističu u KK Feniks.
D. P.
Porazom, 0:3, na Gradskom stadionu od jaračke Mladosti, četiri kola pre kraja, ispala je OFK Kikinda i matematički, pa će se od avgusta nadmetati u Vojvođanskoj ligi „Istok”, a nadaju se simpatizeri „crveno-belih” i ekspresno vratiti u društvo srpskoligaša.
– U prvom delu protiv Mladosti, izgledali smo koliko-toliko dobro, nije bilo golova, ali je onda u nastavku usledio naš energetski pad, što sam i očekivao, budući da je nekoliko igrača imalo svega jedan ili dva treninga u poslednjih 10 dana. Ofanzivno smo bili bez ideje, a i kvaliteta, tako da je pobeda Jaračana zaslužena – kaže trener Milan Ćulum.
Kikinđani će u nedelju gostovati u Divošu.
– Kada govorimo o ovom meču, ali i o preostale tri utakmice, svi zajedno imamo obavezu da pružimo maksimum, a daću što više minuta mlađim igračima – najavljuje Ćulum.
Rezultati 26. kola: Sloga – Veternik 1:1, OFK Kikinda – Mladost (BJ) 0:3, Železničar – Hajduk 2:1, Bačka – Sloven 0:0, Dinamo – Mladost (O) 2:1, Naftagas – Vrbas 5:0, Sloboda – Inđija 2:1, Omladinac – Jedinstvo 0:0.
POREDAK: Naftagas 60, Železničar 51, Jedinstvo 51, Hajduk 44, Mladost (BJ) 40, Sloven 38, Vrbas 38, Dinamo 37, Bačka 34, Veternik 32, Sloboda 31, Omladinac 28, Sloga 28, Mladost (O) 25, Inđija 21, OFK Kikinda 15.
U 27. kolu, u subotu i nedelju, igraće: Jedinstvo – Sloboda, Inđija – Naftagas, Vrbas – Dinamo, Sloven – Železničar, Mladost (BJ) – Veternik, Omladinac – Sloga, Mladost (O) – Bačka, Hajduk – OFK Kikinda.
D. P.
Na streličarskom Centralnoevropskom kupu, minule subote na stadionu ŽAK-a, Vašarištu, prvi put u istoriji našeg streličarstva, postavljen je evropski rekord, a reč je ženskom sastavu: Nataša Stojković, Ingrid Tarnocki, Valentina Stoševski. Podsetimo, na takmičenju je učestvovalo 17 klubova iz Srbije i 23 iz inostranstva: Mađarske, Rumunije, Hrvatske, Slovenije, Austije i Slovačke.
Dodajmo još, u nedelju, u prvom kolu Kupa Srbije, od članova i članica kikindskog Apola, četvrte su bile juniorka Ana Lukić i seniorka Sara Zamurović, a nastupili su i veterani: Dragan Čobić, Borilav Stankić i Jožef Olah, dok Snežana Zamurović nije imala protivnice.
Na redovnoj Izbornoj skupštini FSG Kikinde, na kojoj je od 19 članova bilo prisutno njih 15, za novog predsednika, do 2030. godine, jednoglasno je izabran Žolt Gačka, prvi čovek OFK Kikinde.
U Izvršnom odboru FSG biće: Ivan Blažin (KMF Tisa, Novi Bečej), Dušan Marjanović (Crvena zvezda, Rusko Selo), Marko Čavka (Sloboda, Novi Kozarci), Dalibor Vlajkov (ŽAK, Kikinda), Miloš Zečević (ŠF Mladi Vukovi, Kikinda), Neven Zekonja (organizacija fudbalskih sudija), Nebojša Đukić (organizacija fudbalskih trenera) i dr Radoslav Bečejac (organizacija zdravstvenih radnika u fudbalu). Nadzorni odbor u pomenutom periodu činiće: Oskar Balint (Napredak, Banatska Topola), Rajko Varadinac („2. oktobar”, Kumane) i Kristian Draganov (Polet, Nakovo).
– Hoćemo da podignemo fudbal na području Saveza na mnogo viši nivo, a najveća muka u ovom trenutku je što se susrećemo s problemom manjka dece, naročito u selima, ali i u gradu Kikindi nije mnogo bolja situacija, pa ćemo morati svi zajedno, i klubovi sa sela i dva gradska kluba, da nađemo način kako da što bolje sarađujemo i budemo konkurentni s klubovima iz drugih saveza u Vojvodini – rekao je Gačka.
Napomenuo je novi prvi čovek Saveza još i da je potrebno i trenersku i sudijsku organizaciju podići na viši nivo.
– Želimo da stvaramo nove, mlade trenere, najpre da ih zainteresujemo za to, a onda i da ih edukujemo, jer evidentno je da imamo i manjak struke kada je reč o mladim stručnjacima. I sudijska organizacija iz našeg Saveza mora mnogo više imati predstavnika u višim rangovima, u najgorem slučaju u Srpskoj ligi „Vojvodina”, od sadašnjeg jednog jedinog, pa zašto ne i u saveznom rangu takmičenja, po čemu je nekada Kikinda bila poznata – jasan je bio Gačka.
Skup su pozdravili i gradski većnik Bojan Mikalački i predsednica Sportskog saveza Kikinde Jelena Čudanov.
D. P.