Спорт

стрељаство

Млада стрелкиња СД Кикинда Ема Цвејин, по годинама још увек пионирка, биће, предстојећег јуна у немачком граду Сулу, чланица јуниорске селекције Србије на Светском првенству, у дисциплини ваздушни пиштољ. У јуниорској репрезентацији Србије налазе се још четири пиштољашице и тројица пиштољаша, а наступаће и селекција у дициплини пушка.

Д. П. 

23-4-фсг

На Изборној скупштини Струковне организације фудбалских тренера ФСГ Кикинде, за председника Извршног одбора изабран је Небојша Ђукић, а за чланове: Драган Зечевић, Владимир Китановић, Урош Стојанов и Никола Блажин. У Надзорном одбору су: Александар Кресоја, Милан Родић и Бранислав Војновић. За делегата Скупштине организације тренера ФСВ изабран је Ђукић, у Скупштини тренера ФСП Зрењанин биће, осим Ђукића и Кресоје и Драган Шибул, а Ђукић је још постао и члан Скупштине ФСГ Кикинда.
Када је реч о Изборној скупштини Струковне организације фудбалских судија ФСГ Кикинда, председник ИО ФСГ постао је Невен Зекоња, а чланови ИО су: Дивна Ербус, Иван Живковић, Никола Ранков и Божидар Јонић. Надзорни одбор чине: Марко Печек, Катарина Симић и Марјан Гајин. Делегат у Скупштини организације судија ФСВ биће Зекоња, у Скупштину судија ФСП Зрењанин, поред Зекоње и Живковића је и Иван Шибул, а Зекоња је такође и у Скупштини ФСГ Кикинде.
Д. П./ФОТО: Јелена Пантелић (ОФК Кикинда)

офк-кикинда-1

Након два везана пораза, у четири дана, прво у Бачкој Паланци па на домаћем терену од Железничара, севернобанатски српсколигаш у све је тежој позицији. Тренер Кикинђана Милан Ћулум, признаје да је евидентан енергетски пад његових изабраника.
– Велики број утакмица одиграли су момци у последње две седмице, а имамо мали избор играча и превасходно то, коштало нас је губитка бодова у два последња меча. Наравно, квалитет Железничара је на завидном нивоу и то се сигурно мора посебно нагласити – каже Ћулум.
Све је мање бодова у оптицају, а следе два тешка гостовања код екипа из доњег дела лествице, које стрепе за опстанак. Прво је на распореду пут у Чонопљу.
– Покушаћемо да се регенеришемо у сваком погледу и физички и психички, учинићемо све да добро припремимо утакмицу, а јасно је да морамо победити Слогу – закључује Ћулум.
Д. П.

Резултати 23. кола: Инђија – Слога 3:2, Врбас – Јединство 1:0, Словен – Слобода 1:0, Младост (БЈ) – Динамо 3:3, Ветерник – Бачка 1:2, ОФК Кикинда – Железничар 0:2, Младост (О) – Омладинац 2:1, Хајдук – Нафтагас 0:2.
ПОРЕДАК: Нафтагас 54, Железничар 45, Јединство 44, Хајдук 41, Врбас 38, Младост (БЈ) 34, Словен 34, Динамо 34, Ветерник 28, Бачка 27, Слобода 24, Слога 24, Инђија 21, Омладинац 21, Младост (О) 21, ОФК Кикинда 15.
У 24. колу, у суботу и недељу, играће: Слога – ОФК Кикинда, Железничар – Ветерник, Бачка – Младост (БЈ), Динамо – Хајдук, Нафтагас – Словен, Слобода – Младост (О), Јединство – Инђија, Омладинац – Врбас.

слобода-нк-бегеј-зитисте-1
Нови Козарци – Стадион: „Илија Пантелић”. Гледалаца: 100. Судија: Никола Илић (Зрењанин). Стрелци: Терзин 49. и Галић 69. минут.
СЛОБОДА: Живков, Б. Марковић, Карановић, Д. Марковић, Богојевић (Ђурђевић), Поповић (Галић), Врбачки, Мисић, Чубрило, Терзин, Јовандић.
БЕГЕЈ: Савић, Лукић, Дарабош (Мијатовић), Чоаџија (Надашки), Замбо (Умићевић), Николић, Бранков, Зекић (Тривуновић), Еремић (Рапаић), Јоњев (Божић), Петковић. 
Новокозарчани су освојили трофеј победника Купа ФСП Зрењанин, који им је уручио председник такмичарске комисије ФСВ Миодраг Радаковић, и наставиће надметање у Купу Војводине.
На почетку наставка, након прекида, главом је реаговао Терзин и донео предност домаћину, а средином другог дела све је било одлучено, тада је Галић, после полуконтре, оверио тријумф.
Д. П. 
кугласице-1

Градоначелник Кикинде Младен Богдан уприличио је пријем за куглашице Кике 0230, које су минулог викенда у Апатину, одбраниле трофеј освојен прошле сезоне и најавио могућност да у оквиру новог „Језера”, чији је почетак изградње планиран за наредну годину, буде, можда, саграђена и куглана.
– Ваш успех је још и већи зато што путујете у Нови Бечеј на тренинге и тамо играте као домаће и то тако траје годинама и зато свака част, а такође и зато што није лако одбранити трофеј. А посебан је овај успех још и зато што сте ви жене, супруге и мајке које имају породице, а ви сте и стубови домаћинстава – рекао је Богдан и додао: – Надамо се да ћемо успети да решимо пројектом ваш проблем недостатка куглане, не можемо много сада да причамо, све је у повоју, а куглање би у том случају имало перспективу да се укључе и девојчице и дечаци.
Капитенка Нада Команов надовезала се:
– Тешко је било доћи до трофеја, а њиме смо потврдиле учешће у једном од европских купова, које смо иначе већ осигурале и кроз Суперлигу освајањем трећег места. Кика је институција за све клубове у Србији, јер мора да путује 70 километара на тренинге и што се тако крпимо како се крпимо. А када је реч о новој куглани: дај, Боже!
Вредно је још напоменути да ни ове, као ни прошле сезоне, у Купу Србије није учествовала Алимента из Новог Сада, дугогодишњи узастопни првак државе.
Д. П.

стони-тенис-1

Стонотенисерке Галадске, на домаћем терену, поражене су 4:1 од Рапида из Николинаца и пале су на осмо место другог степена надметања, а до краја неће бити познато испадају ли са те позиције или не, ако ту и остану.
У трећем мушком рангу пак Галадска је у Новом Саду, 4:1, савлдала СТК Ћурић и три кола пре краја, осигурала седмо место односно опстанак.
Д. П.

карате-1

Куп Војводине кадете, јуниоре и сениоре, одржан је у Беочину, а Феникс је освојио 16 (5-7-4) медаља. Борбе, кадети: Јелена Кличић (до 47кг, злато), Селена Кличић (до 47, сребро), Огњен Каменовић (до 70, бронза), јуниорка: Уна Терзин (до 48, злато), кате кадети: Никола Скакић (злато), Стефан Сили, Миа Вашалић, Наташа Татић, Милан Драгишић (сви сребро). Филип Адамов, Искра Ђикић (обоје бронза, сениор: Никола Кочиш (бронза), мушки и женски ката тимови, кадетски и јуниорски (сви злато).

Сви су се квалификовали за Куп Србије у Новом Саду.

Д. П.

куглање-1

Куглашице Кике 0230, на дводневном завршном турниру Купа Србије, у Апатину, одбраниле су трофеј освојен прошле сезоне. Кикинђанке су у финалном двобоју биле боље, 7:1 (3.316:3.236), од Славие из Ковачице, а пре тога у полуфиналу савладале су, после нерешеног резултата 4:4, захваљујући малим сет поенима (13:11), састав Срема из Руме.
КИКА 0230 (у финалу): Кресоја/Драганов 534, Чисар 554, Чорба 538, Шибул 531, Френц 597, Команов 562.
Д. П.

косарка-1

У узбудљивој утакмици последњег кола сезоне Друге регионалне лиге „Север” односно четвртог кошаракашког степена, групе која окуља војвођанске клубове, кошаркаши Велике Кикинде савладали су 93:80 (25:27, 25:19, 22:18, 21:16) новосадски Спорт-Кеy Плус и на паркету „Језера” прославили улазак у виши, трећи ранг надметања!
Победнички пехар првацима уручио је Миле Медаковић, генерални секретар Кошаркашког савеза Војводине, а награђен је и тренер Велике Кикинде Ненад Кнежевић као најбољи у лиги, док је Предраг Радовановић МВП сезоне и њему је појединачни трофеј уручио некадашњи кошаркашки ас Владимир Кузмановић. Још је председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов, Великокинђанима предала медаље, али у целој причи не сме се заборавити Марио Цветковић алфа и омега стручног штаба. Кнежевић је након меча рекао:
– Најбитније је да смо се пласирали у виши ранг, што нам је прошле сезоне, када сам био помоћник Мирку Буцалу, измакло несрећним сплетом околности, а сада је ова титула још слађа.
Председник Велике Кикинде Вања Радојков нагласио је да ове сезоне, за разлику од претхоне, није било еуфорије, али да је резултат дошао.
– Пре две године ушли смо у целу причу врло помпезно и полетно, али неискусно. Желели смо све одмах, а ове је године све ишло  мирно, иако нам је циљ био истоветан. Сада се десило „већ виђено”, али овога пута у нашу корист, а овако се још и лепше све одиграло, пехар смо подигли пред својом публиком у одлично попуњеном „Језеру”. Вредело је одрицати се током овог преиода и нећемо овде стати, ово је тек почетак враћања клуба на старе стазе славе, када се у нашем граду играла врхунска кошарка – јасан је био Радојков.

Д. П. 

рукомет.-мрк-ки-војводина-нс

Дворана: „Језеро”. Судије: Алимпић и Црњански (Бачка Паланка). Седмерци: МРК Кикинда 4(3), Војводина 5(4). Искључења: МРК Кикинда 4 минута, Војводина 6 минута.
МРК КИКИНДА: Балабан, Давидовић 4, Јокић 2, Лисица, Јовановић 7, Ћосић 2, Тодоров, Китановић, Гајски, Панић 5(1), Косановић 1, Петровић 5(2), Ковачевић 3, Гаћиновић.
ВОЈВОДИНА: Драшко, Милић 4, Милета 2, Крсманчић 4(3), Станков 1, Солдатенко, Пушица, Арсенић, Чабрило, Рађеновић 3, Срдановић 6(1), Николић 3, Еномото 2, Предовић 5, Лазић 2, Јовановић 3.
Играч утакмице: Марко Срдановић (Војводина).
И док је у претходних неколико наврата, МРК Кикинда губила, и то убедљиво, од екипа – директних ривала за опстанак, сада је очекивано претрпила пораз у дворани „Језеро” од новосадске Војводине. На одмору било је три плус за Новосађане, у наставку игре, гости су стигли до вишка од 10 погодака, а у финишу клуб с именом нашег града смањио је разлику. У последњем колу основног дела сезоне Кикинда ће гостовати у Шапцу, а након тога, 2. маја стартује догравање за останак у лиги, тзв. плејаут.
Д. П. 

error: Content is protected !!