Окончана је лигашка сезона у другом женском односно трећем мушком рангу, а стонотенисерке Галадске завршиле су на осмом месту табеле и нису сигурне јесу ли опстале, зависиће то од једног клуба из трећег степена, јужне групе, а мушка секција у свом такмичењу шеста је на лествици.
У последњем колу, девојке су код куће биле боље, 4:2, од Темерина, док је мушки тим уписао бодове службеним резултатом 4:0, јер се Подриње из Мачванске Митровице није појавило у Кикинди.
Д. П.
Спорт
Кикинда – Гледалаца: 100. Судија: Вања Филиповић (Суботица). Стрелци: Ковачић 53. и 83. и Лолић 75. Жути картони: Чутовић (ОФК Кикинда), Јаковљевић и М. Малиновић (Младост).
ОФК КИКИНДА: Видаковић, Зечевић, Чутовић, Молнар, Оторан, Трифуновић, Белош (Степанчев), Милисављевић, Вучетић, Вујовић, Стојановић (Пашић).
МЛАДОСТ (БЈ): Пајфер, Ђурђевић, Јаковљевић, Боровница (Лолић), О. Малиновић, Ерак (Зец), Виола, Пролић, Ковачић, М. Малиновић (Новчић), Пилић.
По један опаснији ударац на обе стране и брисани простор за млађаног Зечевића који је покушао асистенцију, уместо да сам повуче лопту, избије пред голмана гостију и потом га матира, било је све у обострано бесадржајном првом делу.
У наставку, боља игра Јарачана и одмах поклон голмана домаћих Видаковића, али се потом и искупио одбранивши зицер из близине. Међутим, Младост је повела недуго затим, након корнера, на првој стативи Ковачић је забио главом. Бивши фудбалер Кикинђана Лолић, удвостручио је предност ближе крају, предриблао је двојицу домаћих дефанзиваца, закорачио у казнени простор и елегентно пласирао лопту у мрежу немоћног Видаковића. До, ипак, превисоке победе, гости су дошли у финишу, опет је Ковачић био стрелац, тада се наместио, нациљао и ефектно тукао под пречку.
Д. П.
Завршни турнир Лиге млађих категорија Војводине, за девојчице до 12 година из шест клубова, у организацији ЖОРК Кикинда одржан је данас у „Језеру”, а домаће су заузеле треће место.
Првакиње Војводине девојчице су Спартака из Дебељаче, а други је Апатин. Признања најбољима уручили су Јелена Чуданов, Јелена Агбаба и градоначелник Кикинде Младен Богдан.
– Видео сам велику срчаност, жељу, борбу, труд и таленат, било је и суза радосница и суза туге, али треба да знате, сваки ваш излазак на терен је победа и сви сте ви победници и то може да вам покаже ова публика на трибинама, а имали сте толико публике да је нема неки мушки тим у озбиљнијој лиги. Сигурно је да смо овде имали прилике да видимо и неке будуће репрезентативке, а битно вам је да научите спортски ферплеј и спортско заједништво и колективни дух, а ми смо град који је препознат по добром раду у женском рукомету и сигурно је да ће женски рукомет у неком наредном периоду имати светлију будућност – рекао је Богдан.


Д. П.
Кикиндски Аполо, на стадиону ЖАК-а, домаћин је другог кола Централноевропског купа, а на отварању обратио се градоначелник Кикинде Младен Богдан.
– Увек је задовољство када имамо оволико људи који долазе у наш град, а наш клуб Аполо је познат и освајач бројних признања и није ни чудо што у Кикинди имамо овакав скуп и надам се да се неће наши гости само такмичити већ да ће и проћи нашим градом и упознати га и да осете шта је то Кикинда и да када оду кућама да могу да кажу где су били и шта су посетили. То је нама најважније, да се чује, зна и прича о Кикинди, а овде имамо такмичаре врхунског квалитета и велика нам је част што смо домаћини оваквог турнира и увек ћемо да с трудимо да то унапређујемо и да наш град буде домаћин не само регионалних већ и европских и светских такмичења – поручио је Богдан.
Саша Танацков, у име Апола, надовезао се:
– Данас је Европа у Кикинди, а ту су стреличари из: Аустрије, Румуније, Словачке, Словеније, Хрватске, Мађарске и домаћина Србије, држава чланица Стреличарског савеза централне Европе, укупно 107 такмичара из 23 страна и 17 клубова Србије.
Сара Замуровић, портпаролка Апола и сама стреличарка, додала је:
– Сви су одушевљени травнатим тереном ЖАК-а, надају се сви и добрим резултатима, а наш клуб данас ће представљати Ана Лукић, која је и актуелна сениорска првакиња Србије, као и двојица ветерана, наши Бора и Чобић, а ја ћу се, уз остале наше стреличаре, сутра, на истом месту такмичтити у другом коло Купа Србије.
Д. П.
Најслабијом партијом овог пролећа и истовремено четвртим поразом у низу, клуб са севера Баната само још у теорији може остати српсколигаш и наредне сезоне. Ветерник је на свом терену минуле суботе, против ОФК Кикинде, био много бољи од крајњег резултата – 2:0 и да голман Кикинђана Милан Видаковић (на слици испод) на почетку није био изврстан, катастрофа је могла започети већ у уводу. Шеф струке Милан Ћулум не крије разочарање партијом својих изабраника у Ветернику.
– Било је ово срамно издање, поготово наших најискуснијих играча, у првих 45 минута игре. У другом полувремену шансу су добили најмлађи и тако ће бити и у преосталих пет утакмица – каже Ћулум.
У суботу, од 17 сати на Градском стадиону, гостоваће Младост из Бачког Јарка.
– Тешко је очекивати да можемо до опстанка, али сви заједно имамо обавезу према грбу који носимо да пружимо максимум на сваком мечу до краја. Надам се да ће играчи бити свесни тога – истиче Ћулум.
Резултати 25. кола: Јединство – Слога 4:3, Инђија – Омладинац 1:2, Врбас – Слобода 2:3, Словен – Динамо 5:0, Младост (БЈ) – Железничар 6:0, Ветерник – ОФК Кикинда 2:0, Младост (О) – Нафтагас 1:0, Хајдук – Бачка 0:1.
ПОРЕДАК: Нафтагас 57, Јединство 50, Железничар 48, Хајдук 44, Врбас 38, Младост (БЈ) 37, Словен 37, Динамо 34, Бачка 33, Ветерник 31, Слобода 28, Омладинац 27, Слога 27, Младост (О) 25, Инђија 21, ОФК Кикинда 15.
У 26. колу, у суботу и недељу, играће: Слога – Ветерник, ОФК Кикинда – Младост (БЈ), Железничар – Хајдук, Бачка – Словен, Динамо – Младост (О), Нафтагас – Врбас, Слобода – Инђија, Омладинац – Јединство.
Д. П.
ФОТО: Д. П./Јелена Пантелић (ОФК Кикинда)
Стонотениска клупска сезона ушла је у саму завршницу, а након претпоследњег кола доигравања за останак, у којем су стонотенисерке Галадске изгубиле 4:0 у Неготину од Хајдук Вељка, неизвесно је и даље хоће ли опстати у другом рангу надметања. Кикинђанке су осме на табели и зависиће од расплета у вишем степену такмичења, а у последњем колу, у суботу дочекаће Темерин.
Мушка екипа Галадске осигурала је играње у трећем рангу и у наредној сезони, а у, резултатски, небитном мечу, поражена је 4:1 од Челарева у гостима. У последњем колу, Кикинђани ће, такође предстојећег викенда, угостити Подриње из Мачванске Митровице.
Д. П.
Руско Село – Гледалаца: 70. Судија: Иван Стојадинов (Кикинда).
Стрелци: Стојанов 40. и 49. и Кнежевић 70. (казнени ударац) за Црвену звезду, Галић 28. (казнени ударац) и 82. за Слободу.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић, Лаништанин (Коцкар), Војводић, Фејеш, Цвијановић, Попесков (Крстин), Стојанов (Цуцић), Кнежевић, Бербаков, Барбул (Узелац), Мастило (Даилов).
СЛОБОДА: Родић, Б. Марковић, Карановић, Д. Марковић, Богојевић, Галић, Благојевић, Пекија, Чубрило, Ђурђевић, Јовандић.
Новокозарчани, иначе без резерви, повели су с беле тачке, пошто је фаулиран Јовандић, а прецизан је био Галић. После прекида, Стојанов (на слици, у модрој опреми) главом је изједначио, а исти играч преокренуо је резултат почетком наставка, након набачене лопте Кнежевића, који је пак нешто касније био прецизан с пенала, да би Галић, на супротној страни, после соло продора ставио тачку на ову представу, некадашњи дерби који је пратило тек нешто више од 50 сведока.
Д. П.
Кикиндски Аполо биће у суботу домаћин другог кола Централноевропског купа, на којем се очекују стреличари из: Аустрије, Румуније, Словачке, Словеније, Хрватске и Мађарске, држава чланица Стреличарског савеза централне Европе, а дан касније на распореду је и друго коло Купа Србије, на којем ће право наступа имати и страни стреличари. Надметања су заказана на ЖАК-овом стадиону Вашариште, а улаз је слободан.
Банатско Велико Село – Гледалаца: 100. Судија: Данило Живаљевић (Панчево). Стрелци: Протић 80. за Козару, Кресоја 25. и 90+2. за Напредак.
КОЗАРА: Шево, Шкеро, Овука (Бунић), Лукић (Лисица), Рофа (Смани), Протић, Кочиш, Видовић, Лабус (Кондић), Лајић, Зељковић (Радојичић).
НАПРЕДАК: Вујовић, Савичић, Кнежевић, Ружић (Богић), Самарџија (Митровић), Микић, Татић, Рељић, Станаћев, Кресоја, Спахић.
Татић је одиграо унатраг по средини, а Кресоја (на слици) донео предност, с ивице казненог простора, ефектно из прве погодивши горњи угао. И док је први део припао Честережанима у сваком погледу, наставак је био у знаку домаћина, али тек пред крај изједначио је Протић, након асистенције Бунића, снашао се близу гола, у висини друге стативе. Када је реми био известан, Кресоја је у надокнади, још једанпут показао класу за војвођански ранг. Станаћев га је пронашао дијагоналом, Кресоја је издржао дуел и потом искоса мајсторски нациљао супротан угао.
Д. П.
Аранђеловац – Дворана: „Шумадија”. Гледалаца: 500. Судије: Ненадић (Младеновац) и Стефановић (Земун). Седмерци: Шамот 13(10), МРК Кикинда 3(2). Искључења: Шамот 8 минута, МРК Кикинда 14 минута.
ШАМОТ: Максовић, Прековић 2, Праштало 2(2), Илић, Крејовић 3, Спасић 9(3), Гемаљевић, Радовановић 7(5), Шећевић, Змајевић 2, Аврамовић 1, Весковић, Радисављевић 3, Марић 3, Ђорђевић, Јовановић.
МРК КИКИНДА: Балабан, Давидовић 3, Јокић 2(1), Лисица 1, Јовановић 7, Ћосић 3, Мишков, Тодоров, М. Панић, Китановић, Гајски, Л. Панић, Косановић, Петровић 3, Ковачевић 5(1), Гаћиновић.
Играч утакмице: Јанко Гемаљевић (Шамот).
Семафор: 1:2(5.), 7:3(14.), 12:7(28.), 17:11(34.), 21:14 (40,), 28:20(51.).
Након сезоне проведене у АРКУС лиги, „гриндексовци” се враћају у други ранг надметања који ће од јесени опет бити јединствен на територији целе Републике Србије и бројаће 16 клубова, да би у наредној 2027/28. сезони био смањен на 14 екипа.
Када је реч о утакмици у Аранђеловцу, Шамот је против клуба с именом нашег града већ на полувремену наговестио тријумф, имао је плус четири, а и у наставку сусрета створио је истоветан вишак голова за коначану уверљиву победу.
Тако ће Аранђеловчани наставити борбу за опстанак с крагујевачким Радничким који је пак много ближи циљу. Потом ће, у случају да Крагујевчани у наредном колу очекивано, ипак, добију Шамот, екипа која је вечерас славила против наших у дворани „Шумадија”, ићи у додатни бараж на самом крају сезоне, против неког од „супербелигаша”, практично треће екипе поменутог такмичења које је још ове сезоне, као што смо на почетку напоменули, у формату две групе.
Ако је уопште и битно, наредног викенда МРК Кикинда уписаће два бода, службеним резултатом, у неодиграном сусрету са зрењанинским Пролетером, а онда ће у утакмици без резултатског значаја дочекати Раднички, док ће Шамот тада, на самом крају, 20. маја, добити бодове „за зеленим столом”.
Д. П./ФОТО: АРКУС лига