Најтрофејнија учесница трећег кола Купа Стрељачког савеза Србије, које је одржано у Смедереву, с три злата, била је пиштољашица СД Кикинда Ема Цвејин. Тријумфовала је у такмичењу пионирки пиштољем, а потом је освојила и кадетско и злато у конкуренцији млађих јуниорки.
Цвејин ће од сутра бити на четвородневним припремама јуниорске репрезентације у Београду, а потом ће у хрватски град Осијек, на
квалификације за Лигу младих. У граду на Драви, Цвејин ће јурити пласман на јуниорски Светски куп у египатском Каиру.
Млада Кикинђанка била је и на 15. „Гранприју” у Вроцлаву, у Пољској, и то у конкуренцији сениорки, а тамо је пуцао пиштољем још један члан СД Кикинда, Душко Петров и готово до самог краја квалификација држао водећу позицију, али је у финалном делу заузео пето место.
Д. П.
Спорт
Стреличари кикиндског Апола наступили су на „Три Д” турниру (имитацији лова) „Куп Војводине”, којег је организовао ПСК Ветеран из Суботице на ергели Зобнатица, гађало се у 24 различита модела животиња, с различитих удаљености и позиција, а Кикинђанима су медаље донели: Борислав Станкић, Снежана Замуровић (обоје по злато) и Љубомир Замуровић (сребро). Наступили су још: Тамара Петков и Кристина Панцел.

Првенство Војводине за претпионире одржано је у Новом Саду, а кикиндски Северни Банат заузео је друго место и пласирао се на Првенство Србије, међу осам најбољих.
Прво место освојио је домаћин Волеј, треће је Баваниште, а четврти зрењанински Пролетер.
Најбољи смечер био је Кикинђанин Мишо Инђић, а најбољи сервер, такође из кикиндског клуба, Дамир Стојков.
Д. П.
На Првенству Војводине у куглању, у конкуренцији женских тандема, одржаном у Руми, пар Кике 0230 Нада Команов/Љиљана Френц узео је сребро.
Још је наступио и кикиндски тандем Снежана Шибул/Александра Бунгхарт, заузевши шесто место, а такође пласирао се на Првенство Србије.
Д. П.
На Првенству Србије у Чачку, женски сениорски ката тим кикиндског Феникса у саставу: Љиљана Сабо, Лена Јаковљевић, Јана Пантић, освојио је бронзану медаљу. Још је Никола Кочиш у катама изгубио за бронзу, док је Стефан Славевски у борбама (категорија до 75кг) елиминисан у другом колу.
У поменутом граду одржан је и турнир, 55. по реду међународни „Златни појас Чачка”, а у узрасту до 13 година, Селена Кличић у борбама (до 44кг) била је друга, док је Јелена Кличић, у истој тежинској категорији узела бронзану медаљу.

Д. П.
У доигравању за првака другог војвођанског ранга, Велика Кикинда стартовала је уверљивом победом на домаћем терену. Резултатом 109:65 (32:32, 29:15, 24:7, 24:11), савладала је састав новосадског Данубиуса, а у другом колу, од четири колико их има, гостоваће у Новом Саду, тиму Спорт-кеy Плуса који, као и Кикинђани, има максималан учинак у сезони.
Започело је и разигравање за пласман, па тако Слобода (Нови Козарци) наступа у тзв. „плејофу Ц”, заправо додатном надметању након којег ће бити познат поредак од деветог до 13. места. На почетку, у Футогу, Слобода је изгубила 94:68 (30:14, 16:21, 19:14, 29:19) од истоименог клуба, а предстојећег викенда чекаће Беочин.
Д. П.
Надметање у трећем рангу за стонотенисере, групи која окупља војвођанске клубове, улази у финиш, до краја је преостало још четири кола, а у 14. рунди, стонотенисери Галадске, као домаћини, забележили су важну победу у борби за опстанак, резултатом 4:2 и то над лидером на лествици, тимом Кањиже. За кикиндску екипу данас су наступили: Габор Кудлик, Андреј Бањаш и Ненад Ђукић. Наредни ривал Кикинђанима, 18. априла у Новом Саду, биће СТК Ћурић.
Д. П.
Банатско Велико Село – Гледалаца: 100. Судија: Иван Стојадинов (Кикинда). Стрелци: Видовић 17. за Козару, Чубрило 70. и Врбачки 72. за Слободу.
КОЗАРА: Шево, Шкеро, Лисица, Лукић, Рофа (Лајић), Протић, Видовић, Смани, Овука (Радојичић), Томић, Зељковић.
СЛОБОДА: Живков, Д. Марковић, Богојевић, Галић, Поповић, Врбачки, Мисић (Ђурђевић), Карановић (Б. Марковић), Чубрило, Вокић, Јовандић.
Повела је Козара преко Видовића, тукао је из слободног ударца, мало искоса с 18 метара, лопта је погодила некога у зиду и променила путању, преваривши голмана Живкова. Није било промене до 70. минута, тада је Чубрило на 25 метара прихватио одбитак, наместио се и погодио за изједначење. Недуго потом преокрет, у гужви је Врбачки реаговао и, испоставило се, донео бодове Слободи.
Д. П.
Кикинда – Гледалаца: 150. Судија: Никола Шћепановић (Крушчић). Стрелац: Миленковић (казнени ударац) 90. Жути картони: Миленковић, Лекај, Белош, Стојановић (ОФК Кикинда), Илић, Гачић, Јорданов (Слобода).
ОФК КИКИНДА: Видаковић, Чутовић, Молнар, Трифиновић (Оторан), Миленковић (Зечевић), Лекај, Белош (Степанчев), Милисављевић, Ћировић (Вујовић), Вучетић, Стојановић (Перашевић).
СЛОБОДА: Јорданов, Јосимов, Младеновић, Павловић, Гачић (Станојевић), Вељовић (Ј. Кокир), Ђукановић (Н. Кокир), Обрадовић, Кубуровић (Малешевић), Илић, Кукољ.
Обрадовић је запретио главом у другом минуту, али је тукао у нашег голмана Видаковића. Узвратио је Трифуновић након пола сата, ишла је лопта у оквир гола, али недивољно снажно, а и погодила је на том путу Молнара, па Јорданов није био угрожен.
У наставку, садржајнија игра, поготово домаћина и то у последној четвртини сусрета. Прва велика прилика била је у 64. минуту. После најбоље акције, млађани Белош лепо је пробио по левој страни и убацио пред мрежу, али је Молнар био кратак.
Десетак минута касније, на супротној страни, покушао је из гужве Обрадовић, али је Видаковић био добро постављен. Минут доцније резервиста домаћина Вујовић, из изгледне позиције, упутио је лопту замало покрај стативе, а недуго потом исти играч није се снашао у гужви.
Правда је задовољена на самом крају. Дугу лопту упутио је Лекај, голман гостију Јорданов кренуо је на њу, али одлично је истрчао Трифуновић, стигао први, а онда га је чувар мреже оборио за насјтрожу казну. Пенал је сигурно извео Миленковић, за радост Кикинђана и продужетак наде у опстанак.
Д. П.
Омладинац је ишчупао на бод на свом терену, пошто је пре тога одлични Миодраг Миленковић (на слици, доле) био двоструки стрелац за ОФК Кикинду, а домаћин се вратио у меч тек ближе крају. У самој завршници Вучетић је скривио најстрожу казну, а с пенала домаћин је стигао до ремија. Шеф струке ОФК Кикинде Милан Ћулум напомиње да је ово била још једна утакмица коју се његови изабраници добро одиграли, а нису освојили три бода.
– У нормалним околностима, освајање бода против квалитетне екипе с добрим појединцима, било би по мери, међутим, у ситуацији у којој се налазимо, не можемо бити задовољни, поготово ако се узме у обзир да смо водили 2:0, скоро до финиша. Могли смо раније решити утакмицу, имали смо шансе за то, а онда смо примили први гол врло јефтино, потом је уследио и дискутабилан пенал за домаћина. Иза нас су три пролећне утакмице, дуго сам у фудбалу и могу да проценим када је нешто случајно, а овако како се односе судије према ОФК Кикинди, под великим је знаком питања куда то води – каже Ћулум.
Предстојеће суботе, од 15 сати, на Градском стадиону гостоваће Слобода из Доњег Товарника.
– Својим момцима прво честитам на игри у Новим Бановцима, пружили су максимум, нешто још могу и поправити, а ни против Слободе неће бити лако. Но, свим силама морамо ићи на победу, а коначно ћемо уписати три бода једино ако будемо фанатично борени – јасан је Ћулум.
Д. П.
Резултати 18. кола: Слога – Динамо 1:2, Нафтагас – Бачка 1:0, Слобода – Железничар 1:3, Јединство – Ветерник 3:1, Инђија – Младост (БЈ) 0:0, Врбас – Хајдук 3:0, Омладинац – ОФК Кикинда 2:2, Младост (О) – Словен 2:1.
ПОРЕДАК: Нафтагас 39, Железничар 38, Хајдук 37, Јединство 35, Младост (БЈ) 32, Динамо 29, Врбас 28, Словен 23, Ветерник 21, Омладинац 19, Слобода 18, Инђија 17, Слога 17, Бачка 16, Младост (О) 15, ОФК Кикинда 9.
У 19. колу, у суботу и недељу (15.00), играће: Словен – Врбас, Младост (БЈ) – Јединство, Ветерник – Омладинац, ОФК Кикинда – Слобода, Железничар – Нафтагас, Бачка – Динамо, Младост (О) – Слога, Хајдук – Инђија.
ФОТО: Д. П./Јелена Пантелић (ОФК Кикинда)