Спорт

офк-кикинда

Поводом одлуке Комисије за жалбе Фудбалског савеза Војводине да усвоји жалбу ФК Инђија на одлуку комесара за такмичење ФСВ, којом је утакмица 16. кола српсколигашке „Војводине”, између Инђије и ОФК Кикинде, регистрована службеним резултатом 0:3 у корист Кикинђана, огласио се Управни одбор клуба са севера Баната.
– Сматрамо да је одлука коју је донео комесар за такмичење исправна. Наиме, члан 43, став 7, јасан је: „Играч који није лекарски прегледан, чији лекарски преглед није унет у информациони систем Комет или је погрешно унет, не може наступити на јавној утакмици”. Потпуно је јасно да је Правилник ФСС у овом случају на нашој страни, јер предвиђа санкцију и у случају погрешно унетог лекарског прегледа. Овим поступком Комисије за жалбе ФСВ, доводи се у питање кредибилитет комесара за такмичење, а не подстиче се фер и поштено надметање. Годинама уназад кажњавају се клубови због техничких грешака чак и одузимањем бодова, а у случају Инђије погрешно је унето чак седам играча. Надамо се зато да ће ИО ФСВ само поступити по Правилнику који је донео ФСС – пише у саопштењу Управног одбора ОФК Кикинда.
Д. П.

офк-кикинда-1

Након добијања три бода „за зеленим столом”, уместо једног освојеног на терену у Инђији, а пошто је домаћин кажњен због медицинске документације, надали су се у севернобанатском српсколигашу победи на пролећној премијери на свом Градском стадиону против Старопазовчана, али славили су минималцем гости. Шеф струке ОФК Кикинде Милан Ћулум сматра да је његова екипа имала довољан број прилика не само за реми, већ и за тријумф.
– Нажалост, пресудио је један једини прекид и то у уводу, који смо лоше бранили, а иначе моја екипа дала је све од себе и заслужила је резултатски много више. Ипак, треба признати и да је превише ако се у оваквој утакмици пропусти оволики број прилика, колико смо их имали ми. Дефинитивно, имамо проблем с реализацијом, јасно је то, јер и у другој утакмици нисмо постигли гол – каже Ћулум.
Предстојећег викенда, на распореду је недељни матине у Новим Бановцима, Кикинђане ће дочекати Омладинац.
– Под хитно морамо почети да узимамо бодове. Неке ствари морамо поправити, пре свега мислим ту на ефикасност. Очекујем да из меча у меч будемо све бољи, али нисмо у ситуацији да калкулишемо с ким год да се састанемо и на чијем год терену да играмо – јасан је Ћулум.
Д. П.

Резултати 17. кола: Словен – Слога 1:1, Младост (БЈ) – Врбас 0:0, Ветерник – Инђија 2:1, ОФК Кикинда – Јединство 0:1, Железничар – Омладинац 2:0, Бачка – Слобода 1:1, Динамо – Нафтагас 1:3, Хајдук – Младост (О) 2:0.
ПОРЕДАК: Хајдук 37, Нафтагас 36, Железничар 35, Јединство 32, Младост (БЈ) 31, Динамо 26, Врбас 25, Словен 23, Ветерник 21, Слобода 18, Омладинац 18, Слога 17, Бачка 16, Инђија 15, Младост (О) 12, ОФК Кикинда 10.
У 18. колу, у суботу и недељу, играће: Слога – Динамо, Нафтагас – Бачка, Слобода – Железничар, Јединство – Ветерник, Инђија – Младост (БЈ), Врбас – Хајдук, Омладинац – ОФК Кикинда, Младост (О) – Словен.

17.3.-карате

У Новом Бечеју, на Првенству Војводине за све узрасне категорије, у организацији Шотокан карате савеза Србије и Војвођанске шотокан карате-до федерације, наступили су такмичари 21. клуба, а међу њима и представнице Карате клуба Башаид, Зорица Балог и Дина Грујић, освојивши по две златне и сребрне медаље.

фудбал.-вфл-+-пфл

Недељним утакмицама комплетирана су кола на војвођанском „Истоку” и подручју „Зрењанин”.
Резултати 17. кола Војвођанске лиге „Исток”: Јединство (В) – Граднулица 2:0, Козара – Црвена звезда 0:4 /Мастило, Стојанов двапут, Фејеш/, Бегеј – Долово 1:2, Војводина – Борац 1:0, Напредак – Јединство (БК) 0:1, Полет – Слобода 2:0, Задругар – Будућност 5:1. Нису играли: Раднички – Глогоњ 0:3 /службено/.
ПОРЕДАК: Граднулица 45, Глогоњ 38, Долово 34, Јединство (БК) 33, Војводина 31, Јединство (В) 31, Борац 29, Слобода 29, Црвена звезда 26, Бегеј 26, Полет 20, Задругар 19, Козара 13, Раднички 12, Напредак 9, Будућност.
У 18. колу, у суботу и недељу (15.00), састаће се: Граднулица – Задругар, Будућност – Бегеј, Слобода – Напредак, Јединство (БК) – Козара, Глогоњ – Јединство (В), Долово – Полет, Црвена звезда – Војводина. Неће играти: Борац – Раднички 3:0 /службено/.
Резултати 18. кола Подручне лиге „Зрењанин”: Делија – Лехел 4:1 /Ивановић четири пута/, Русанда – Банат 4:0, Нафтагас – Напредак 2:1 /Ранков/, Омладинац – 2.октобар 3:1, Полет – МСК 5:2 /Драганов, Ђукић по двапут, Радловић/, Младост – ЖФК Банат 1:0, Јединство – Билећанин 3:1, Војводина – Борац 1:0 /Киурски/.
ПОРЕДАК: Омладинац 48, 2.октобар 41, МСК 39, Полет 37, ЖФК Банат 36, Билећанин 36, Младост 28, Војводина 26, Нафтагас 24, Јединство 20, Борац 20, Напредак 17, Русанда 16, Лехел 16, Делија 6, Банат 4.
У 19. колу, у недељу (15.00), играће: Војводина – Нафтагас, Борац – Јединство, Билећанин – Младост, ЖФК Банат – Русанда, Банат – Делија, Лехел – Полет, МСК – Омладинац, 2.октобар – Напредак. 

стони-тенис

На јуниорском Првенству Србије, у Оџацима, међу седморо чланова кикиндске Галадске, највише успеха имао је Борислав Рајић, у појединачној конкуренцији био је други. У такмичењу парова, Вања Гергинов, заједно с играчем из другог клуба, узео је злато, а поменути Рајић завршио је, у сличној комбинацији, као део другопласираног пара. Гергинов је у мушко-женском дублу узео и бронзу, а наступили су још: Лена Терзић, Золтан Фекете, Никша Весовић, Андреј Бањаш и Вук Стевановић.

Д. П. 

 

карате

Троје чланова Карате клуба Феникс наступило је на Школском првенству Србије у Младеновцу, а највише успеха имала је Нина Стојнић, у одговарајућој тежинској категорији, у борбама, припала јој је бронзана медаља. Наступио је још и средњошколац Стефан Славевски и основац Данило Анучин.
Д. П. 

стрељаство

У Београду, у дворани СД Црвена звезда, одржано је јуниорско Првенство Србије у стрељаштву, а у женској конкуренцији, дисциплини пиштољ, стрелкиња Кикинде Ема Цвејин, која по годинама има право наступа и у млађем узрасту, заузела је треће место.
Резултати: 1.Микец (Полицајац Београд) 239,8, 2.Мартиновић (Партизан Београд) 238,8, 3.Цвејин (Кикинда) 208,7… У екипној конкуренцији најбољи је био Нови Београд, следе Земун-Центар, Полицајац…

Д. П.

куглање-1

У претпоследњем колу Суперлиге куглашица, Кика 0230, у Новом Бечеју, савладала је 6:2 (3.360:3.161) састав зрењанинског Баната, а у последњој рунди шампионта Кикинђанке ће се у Новом Саду састати с Војводином и биће им потребна победа за оверу другог места које доноси излазак у Европу и то у друго по значају клупско континетално надметање куглашица.
КИКА 0230: Бунгхарт 514, Чорба 570, Кресоја 548, Команов 571, Френц 583, Шибул 574.
Д. П. 

козара-бвс-цз-рс

Банатско Велико Село – Гледалаца: 100. Судија: Бојан Џафић (Панчево). Стрелци: Мастило 28, Стојанов 55. и 87. и Фејеш 70. Црвени картон: Кочиш 59. минут (Козара).
КОЗАРА: Шево, Шкеро, Лисица (Плавшић), Лукић, Бунић (Овука), Рофа (Смани), Протић, Лабус (Кондић), Кочиш, Томић, Зељковић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић, Лаништанин (Даилов), Фејеш, Цвијановић, Попесков, Војводић (Узелац), Кнежевић (Коцкар), Мастило, Бербаков, Цуцић, Стојанов.
Мастило је у ситуацији „један на један” донео водство Рускоселцима, а у наставку, после набачене лопте Коцкара, Стојанов је, у паду ударцем главом, удвостручио предност. Након корнера и Фејеш се уписао међу стрелце, главом је с петерца лопту спорево у мрежу, а тачку је у финишу, својим другим голом, ставио Стојанов, после контре и асистенције Попескова.
Д. П.

офк-кикинда-јединство-сп-1

Кикинда – Гледалаца: 200. Судија: Алекса Граховац (Нови Сад). Стрелац: Чечарић 9. минут. Жути картони: Видаковић, Вујовић, Стојановић (ОФК Кикинда), Иветић, Мандић, Илић (Јединство).
ОФК КИКИНДА: Видаковић, Молнар, Трифуновић, Лекај, Миленковић (Оторан), Белош (Стојановић), Степанчев, Милисављевић, Ћировић, Вучетић, Вујовић.
ЈЕДИНСТВО: Маринковић, Иветић, Мандић, Кукољ (Јовановић), Делибашић, Илић, Ристовић (Максимовић), Матијевић, Живковић, Жакула, Чечарић (Павлица, Тошић).
Живковић је убацио са стране из прекида, голман домаћина Видаковић закаснио је, а Чечарић скочио и главом донео предност Старопазовчанима. Том приликом је и повређен па је замењен, а Видаковић се касније у једној ситуацији делимично искупио за кикс и то је било практично све од гостију, који су у минулом колу срушили јесењег првака. Није ни домаћин блистао, нарочито је све безвољно и с лошом енергијом деловало у првом делу.
У наставку агилнија игра ОФК Кикинде, иако ће се испоставити да тренер Ћулум до самог финиша неће ништа мењати. Одмах у уводу другог дела Вујовић је имао велику прилику, али је оклевао и премишљао се, а логика је налагала да покуша врхом копачке и мале би шансе биле да голман Маринковић спречи изједначење. До 78. минута није било опасности за чуваре мрежа, а онда је Трифуновић добро тукао с полудистанце, али је Маринковић одличном интервенцијом спречио погодак. У самом финишу велики притисак домаћина и серија корнера која, ипак, није донела макар бод, који је домаћин сигурно заслужио. У 86. минуту замало аутогол Пазовчана, из следећег ударца из угла Трифуновић је главом покушао, али је Маринковић укротио и тај ударац када су сви већ видели лопту у мрежи. И онда на крају, у последњим тренутцима пред надокнаду, Стојановић је, опет након корнера, могао донети реми.
Лошу арбитражу комплетне судијске гарнитуре, главни арбитар Граховац зачинио је продужетком од свега четири минута, иако су се гости само по терену ваљали и одуговлачили приликом извођења прекида бар десетак минута.
Д. П.

error: Content is protected !!