Povodom odluke Komisije za žalbe Fudbalskog saveza Vojvodine da usvoji žalbu FK Inđija na odluku komesara za takmičenje FSV, kojom je utakmica 16. kola srpskoligaške „Vojvodine”, između Inđije i OFK Kikinde, registrovana službenim rezultatom 0:3 u korist Kikinđana, oglasio se Upravni odbor kluba sa severa Banata.
– Smatramo da je odluka koju je doneo komesar za takmičenje ispravna. Naime, član 43, stav 7, jasan je: „Igrač koji nije lekarski pregledan, čiji lekarski pregled nije unet u informacioni sistem Komet ili je pogrešno unet, ne može nastupiti na javnoj utakmici”. Potpuno je jasno da je Pravilnik FSS u ovom slučaju na našoj strani, jer predviđa sankciju i u slučaju pogrešno unetog lekarskog pregleda. Ovim postupkom Komisije za žalbe FSV, dovodi se u pitanje kredibilitet komesara za takmičenje, a ne podstiče se fer i pošteno nadmetanje. Godinama unazad kažnjavaju se klubovi zbog tehničkih grešaka čak i oduzimanjem bodova, a u slučaju Inđije pogrešno je uneto čak sedam igrača. Nadamo se zato da će IO FSV samo postupiti po Pravilniku koji je doneo FSS – piše u saopštenju Upravnog odbora OFK Kikinda.
D. P.
Спорт
Nakon dobijanja tri boda „za zelenim stolom”, umesto jednog osvojenog na terenu u Inđiji, a pošto je domaćin kažnjen zbog medicinske dokumentacije, nadali su se u severnobanatskom srpskoligašu pobedi na prolećnoj premijeri na svom Gradskom stadionu protiv Staropazovčana, ali slavili su minimalcem gosti. Šef struke OFK Kikinde Milan Ćulum smatra da je njegova ekipa imala dovoljan broj prilika ne samo za remi, već i za trijumf.
– Nažalost, presudio je jedan jedini prekid i to u uvodu, koji smo loše branili, a inače moja ekipa dala je sve od sebe i zaslužila je rezultatski mnogo više. Ipak, treba priznati i da je previše ako se u ovakvoj utakmici propusti ovoliki broj prilika, koliko smo ih imali mi. Definitivno, imamo problem s realizacijom, jasno je to, jer i u drugoj utakmici nismo postigli gol – kaže Ćulum.
Predstojećeg vikenda, na rasporedu je nedeljni matine u Novim Banovcima, Kikinđane će dočekati Omladinac.
– Pod hitno moramo početi da uzimamo bodove. Neke stvari moramo popraviti, pre svega mislim tu na efikasnost. Očekujem da iz meča u meč budemo sve bolji, ali nismo u situaciji da kalkulišemo s kim god da se sastanemo i na čijem god terenu da igramo – jasan je Ćulum.
D. P.
Rezultati 17. kola: Sloven – Sloga 1:1, Mladost (BJ) – Vrbas 0:0, Veternik – Inđija 2:1, OFK Kikinda – Jedinstvo 0:1, Železničar – Omladinac 2:0, Bačka – Sloboda 1:1, Dinamo – Naftagas 1:3, Hajduk – Mladost (O) 2:0.
POREDAK: Hajduk 37, Naftagas 36, Železničar 35, Jedinstvo 32, Mladost (BJ) 31, Dinamo 26, Vrbas 25, Sloven 23, Veternik 21, Sloboda 18, Omladinac 18, Sloga 17, Bačka 16, Inđija 15, Mladost (O) 12, OFK Kikinda 10.
U 18. kolu, u subotu i nedelju, igraće: Sloga – Dinamo, Naftagas – Bačka, Sloboda – Železničar, Jedinstvo – Veternik, Inđija – Mladost (BJ), Vrbas – Hajduk, Omladinac – OFK Kikinda, Mladost (O) – Sloven.
U Novom Bečeju, na Prvenstvu Vojvodine za sve uzrasne kategorije, u organizaciji Šotokan karate saveza Srbije i Vojvođanske šotokan karate-do federacije, nastupili su takmičari 21. kluba, a među njima i predstavnice Karate kluba Bašaid, Zorica Balog i Dina Grujić, osvojivši po dve zlatne i srebrne medalje.
Nedeljnim utakmicama kompletirana su kola na vojvođanskom „Istoku” i području „Zrenjanin”.
Rezultati 17. kola Vojvođanske lige „Istok”: Jedinstvo (V) – Gradnulica 2:0, Kozara – Crvena zvezda 0:4 /Mastilo, Stojanov dvaput, Feješ/, Begej – Dolovo 1:2, Vojvodina – Borac 1:0, Napredak – Jedinstvo (BK) 0:1, Polet – Sloboda 2:0, Zadrugar – Budućnost 5:1. Nisu igrali: Radnički – Glogonj 0:3 /službeno/.
POREDAK: Gradnulica 45, Glogonj 38, Dolovo 34, Jedinstvo (BK) 33, Vojvodina 31, Jedinstvo (V) 31, Borac 29, Sloboda 29, Crvena zvezda 26, Begej 26, Polet 20, Zadrugar 19, Kozara 13, Radnički 12, Napredak 9, Budućnost.
U 18. kolu, u subotu i nedelju (15.00), sastaće se: Gradnulica – Zadrugar, Budućnost – Begej, Sloboda – Napredak, Jedinstvo (BK) – Kozara, Glogonj – Jedinstvo (V), Dolovo – Polet, Crvena zvezda – Vojvodina. Neće igrati: Borac – Radnički 3:0 /službeno/.
Rezultati 18. kola Područne lige „Zrenjanin”: Delija – Lehel 4:1 /Ivanović četiri puta/, Rusanda – Banat 4:0, Naftagas – Napredak 2:1 /Rankov/, Omladinac – 2.oktobar 3:1, Polet – MSK 5:2 /Draganov, Đukić po dvaput, Radlović/, Mladost – ŽFK Banat 1:0, Jedinstvo – Bilećanin 3:1, Vojvodina – Borac 1:0 /Kiurski/.
POREDAK: Omladinac 48, 2.oktobar 41, MSK 39, Polet 37, ŽFK Banat 36, Bilećanin 36, Mladost 28, Vojvodina 26, Naftagas 24, Jedinstvo 20, Borac 20, Napredak 17, Rusanda 16, Lehel 16, Delija 6, Banat 4.
U 19. kolu, u nedelju (15.00), igraće: Vojvodina – Naftagas, Borac – Jedinstvo, Bilećanin – Mladost, ŽFK Banat – Rusanda, Banat – Delija, Lehel – Polet, MSK – Omladinac, 2.oktobar – Napredak.
Na juniorskom Prvenstvu Srbije, u Odžacima, među sedmoro članova kikindske Galadske, najviše uspeha imao je Borislav Rajić, u pojedinačnoj konkurenciji bio je drugi. U takmičenju parova, Vanja Gerginov, zajedno s igračem iz drugog kluba, uzeo je zlato, a pomenuti Rajić završio je, u sličnoj kombinaciji, kao deo drugoplasiranog para. Gerginov je u muško-ženskom dublu uzeo i bronzu, a nastupili su još: Lena Terzić, Zoltan Fekete, Nikša Vesović, Andrej Banjaš i Vuk Stevanović.
D. P.
Troje članova Karate kluba Feniks nastupilo je na Školskom prvenstvu Srbije u Mladenovcu, a najviše uspeha imala je Nina Stojnić, u odgovarajućoj težinskoj kategoriji, u borbama, pripala joj je bronzana medalja. Nastupio je još i srednjoškolac Stefan Slavevski i osnovac Danilo Anučin.
D. P.
U Beogradu, u dvorani SD Crvena zvezda, održano je juniorsko Prvenstvo Srbije u streljaštvu, a u ženskoj konkurenciji, disciplini pištolj, strelkinja Kikinde Ema Cvejin, koja po godinama ima pravo nastupa i u mlađem uzrastu, zauzela je treće mesto.
Rezultati: 1.Mikec (Policajac Beograd) 239,8, 2.Martinović (Partizan Beograd) 238,8, 3.Cvejin (Kikinda) 208,7… U ekipnoj konkurenciji najbolji je bio Novi Beograd, slede Zemun-Centar, Policajac…
D. P.
U pretposlednjem kolu Superlige kuglašica, Kika 0230, u Novom Bečeju, savladala je 6:2 (3.360:3.161) sastav zrenjaninskog Banata, a u poslednjoj rundi šampionta Kikinđanke će se u Novom Sadu sastati s Vojvodinom i biće im potrebna pobeda za overu drugog mesta koje donosi izlazak u Evropu i to u drugo po značaju klupsko kontinetalno nadmetanje kuglašica.
KIKA 0230: Bunghart 514, Čorba 570, Kresoja 548, Komanov 571, Frenc 583, Šibul 574.
D. P.
Banatsko Veliko Selo – Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Džafić (Pančevo). Strelci: Mastilo 28, Stojanov 55. i 87. i Feješ 70. Crveni karton: Kočiš 59. minut (Kozara).
KOZARA: Ševo, Škero, Lisica (Plavšić), Lukić, Bunić (Ovuka), Rofa (Smani), Protić, Labus (Kondić), Kočiš, Tomić, Zeljković.
CRVENA ZVEZDA: Ćirić, Laništanin (Dailov), Feješ, Cvijanović, Popeskov, Vojvodić (Uzelac), Knežević (Kockar), Mastilo, Berbakov, Cucić, Stojanov.
Mastilo je u situaciji „jedan na jedan” doneo vodstvo Ruskoselcima, a u nastavku, posle nabačene lopte Kockara, Stojanov je, u padu udarcem glavom, udvostručio prednost. Nakon kornera i Feješ se upisao među strelce, glavom je s peterca loptu sporevo u mrežu, a tačku je u finišu, svojim drugim golom, stavio Stojanov, posle kontre i asistencije Popeskova.
D. P.
Kikinda – Gledalaca: 200. Sudija: Aleksa Grahovac (Novi Sad). Strelac: Čečarić 9. minut. Žuti kartoni: Vidaković, Vujović, Stojanović (OFK Kikinda), Ivetić, Mandić, Ilić (Jedinstvo).
OFK KIKINDA: Vidaković, Molnar, Trifunović, Lekaj, Milenković (Otoran), Beloš (Stojanović), Stepančev, Milisavljević, Ćirović, Vučetić, Vujović.
JEDINSTVO: Marinković, Ivetić, Mandić, Kukolj (Jovanović), Delibašić, Ilić, Ristović (Maksimović), Matijević, Živković, Žakula, Čečarić (Pavlica, Tošić).
Živković je ubacio sa strane iz prekida, golman domaćina Vidaković zakasnio je, a Čečarić skočio i glavom doneo prednost Staropazovčanima. Tom prilikom je i povređen pa je zamenjen, a Vidaković se kasnije u jednoj situaciji delimično iskupio za kiks i to je bilo praktično sve od gostiju, koji su u minulom kolu srušili jesenjeg prvaka. Nije ni domaćin blistao, naročito je sve bezvoljno i s lošom energijom delovalo u prvom delu.
U nastavku agilnija igra OFK Kikinde, iako će se ispostaviti da trener Ćulum do samog finiša neće ništa menjati. Odmah u uvodu drugog dela Vujović je imao veliku priliku, ali je oklevao i premišljao se, a logika je nalagala da pokuša vrhom kopačke i male bi šanse bile da golman Marinković spreči izjednačenje. Do 78. minuta nije bilo opasnosti za čuvare mreža, a onda je Trifunović dobro tukao s poludistance, ali je Marinković odličnom intervencijom sprečio pogodak. U samom finišu veliki pritisak domaćina i serija kornera koja, ipak, nije donela makar bod, koji je domaćin sigurno zaslužio. U 86. minutu zamalo autogol Pazovčana, iz sledećeg udarca iz ugla Trifunović je glavom pokušao, ali je Marinković ukrotio i taj udarac kada su svi već videli loptu u mreži. I onda na kraju, u poslednjim trenutcima pred nadoknadu, Stojanović je, opet nakon kornera, mogao doneti remi.
Lošu arbitražu kompletne sudijske garniture, glavni arbitar Grahovac začinio je produžetkom od svega četiri minuta, iako su se gosti samo po terenu valjali i odugovlačili prilikom izvođenja prekida bar desetak minuta.
D. P.