Спорт

косарка

Кошаркаши Велике Кикинде, у четвртом кошаркашком рангу, другом војвођанском, савладали су 120:50 на домаћем паркету „Радивој Кораћ” из Руменке, а славила је и Слобода (Нови Козарци), такође у „Језеру”, била је боља 107:61 од Челарева. У групи „А” водећа Велика Кикинда (12-1) сада ће у Футог, а у „Б” групи Слобода (5-9) шеста је и гостоваће Сомбору.
Д. П. 

куглање-1

У 15. колу Супрелиге за куглашице, у дербију сезоне, Кика 0230, као домаћа у Новом Бечеју, савладала је 5:3 (3.308:3.289) новосадску Алименту, поравнавши се на лествици. До краја сезоне преостала су још три кола, Кикинђанке ће, ако буду имале максималан учинак, чекати кикс Новосађанки, а у наредном такмичарском кругу Кика ће гостовати Апатину.
КИКА 0230: Чорба 568, Бунгхарт 549, Чисар 518, Команов 562, Френц 574, Шибул 537.
Д. П.

стони-тенис

Стонотенисерке Галадске, као домаће, у групи за опстанак у другом савезном рангу, савладале су 4:0 састав „Хајдук Вељка” из Неготина, а следећи ривал, у гостима, биће им Темерин.
Мушка екипа пак поражена је 1:4 на свом терену од новосадске Детелинаре, а у наредном такмичарском кругу трећег степена надметања, наставиће борбу за опстанак – састаће се у Панчеву с истоименим клубом.
Д. П.

прелазни-рок

Старт званичне фудбалске полусезоне и на северу Баната већ је означен утакмицама Купа ФСП Зрењанин, предстојећег викенда започиње и други део Подручне лиге „Зрењанин”, а пре поменутог окончан је и зимски прелазни рок. Највећи промет био је у нашем најбољем фудбалском колективу, с Градског стадиона. Стигла су десеторица, а отишао је велики број играча, међу њима и они из млађих категорија, који имају право наступа у сениорској конкуренцији.
ОФК Кикинда, дошли: Миодраг Миленковић (Млади радник, Пожаревац), Петар Ћировић (Мачва, Шабац), Константин Перашевић (Лозница), Игор Степанчев (Шумар, Огар), Огњен Борканов (Врчин), Милан Видаковић (Јавор, Ивањица), Никола Вујовић (Спартак, Суботица), Немања Трифуновић (Текстилац, Оџаци), Давид Милисављевић (Динамо Југ, Врање), Немања Вучетић (Златибор, Чајетина), отишли: Алекса Николић (Нафтагас, Е), Вук Живанов (Раднички, НП), Немања Ковачевић (Јединство, БК), Петар Станимиров (Јединство, Станишић), Огњен Јовановић (Златибор, Чајетина), Страхиња Шашић (Ветерник), Срђан Пајтин, Дамир Путник (обојица ОФК Београд), Михајло Француски (Полет, Н), Лука Шкеро (Козара, БВС), Јован Будаи (Полет), Дејан Ивановић (Делија), Урош Стојанов (Црвена звезда, РС), Никола Плавшић, Петар Војиновић (обојица Козара), Давид Коврлија (Војводина, Башаид).
Слобода (Нови Козарци), дошли: Мирко Пекија (ОФК Кикинда), отишли: Марко Француски (Полет), Петар Бајић (Напредак, БТ).
Црвена звезда (Руско Село), дошли: Урош Стојанов (ОФК Кикинда), Јован Фејеш (Полет), Стефан Коцкар (Козара), Душан Узелац (Бусије), Мирослав Бербаков (Напредак, БТ), отишли: Никола Голијанин, Милан Видић (обојица Задругар, Лазарево), Никола Детари (Напредак, Ч), Немања Лајић (Козара).
Козара (Банатско Велико Село), дошли: Алекса Радојичић (Дубоко, Мала Моштаница), Марко Видовић (САСК, Сараорци), Славко Лукић (иностранство), Милан Максић, Вељко Протић, Данијел Кочиш (сви Полет), Алекса Смани, Бојан Кондић, Лука Шкеро, Никола Плавшић, Петар Војиновић (сви ОФК Кикинда), Немања Лајић (Црвена звезда, РС), отишли: Марко Спахић, Дарко Кнежевић, Душко Пенавски (сви Напредак, Честерег), Стефан Коцкар (Црвена звезда, РС), Огњен Ђорић (Јединство, БК), Ненад Јанков (Војводина, Б).
Полет (Наково), дошли: Марко Француски (Слобода, НК), Михајло Француски (ОФК Кикинда), Владимир Радивојац (Козара), Јован Будаи (ОФК Кикинда), отишли: Милан Шево, Александар Бербаков (Будућност, СЦ), Јован Фејеш (Црвена звезда, РС), Данијел Кочиш (Козара), Вељко Лакић (Балкан, Миријево).
Војводина (Башаид), дошли: Ненад Јанков (Козара), Славко Кавали (Напредак, БТ), Михајло Рабитовски (ЖАК), Давид Коврлија (ОФК Кикинда), Александар Балог (Јединство, НБ), отишао: нико.
Напредак (Банатска Топола), дошли: Војислав Миркоњ (Борац, Иђош), Матија Бајић, Радован Арађанин (обојица Јединство, Бочар), Петар Бајић (Слобода, НК), отишли: Страхиња Јосимовић (Јединство, НБ), Мирослав Бербаков (Црвена звезда, РС), Славко Кавали (Војводина, Б), Станислав Тодоров (ЖАК).
Делија (Мокрин), дошао: Дејан Ивановић (ОФК Кикинда), отишао: нико.
ЖАК (Кикинда), дошли: Станислав Тодоров (Напредак, БТ), Дејан Сабљић (Борац, И), Дејан Голић (Славија, Банатско Аранђелово), Марко Ступар (ОФК Кикинда), отишао: Михајло Рабитовски (Војводина, Б).
Борац (Иђош), дошао: нико, отишли: Дејан Сабљић (ЖАК), Војислав Миркоњ (Напредак, БТ).
Д. П.

мтс-5г-турнир

Спортска хала СЦ „Језеро“ била је вечерас домаћин 5Г МТС каравана, манифестације која је окупила ученике основних школа, гејмере и бројну публику. У оквиру програма одржани су турнир у баскету 3×3 и гејминг такмичење у више дисциплина, уз пратећи програм и директан пренос.

Догађај је организован у сарадњи Телеком Србије, локалне самоуправе и Арена Спорта, у оквиру пројекта „Моје право да бирам спорт“. Како је истакао представник компаније Телеком Србија, Бојан Матић, циљ каравана је да се деца врате спортским теренима и да се спорт поново приближи школама.

-У Кикинди је учествовало 12 екипа у баскету, уз додатно учешће ученика ОШ „6. октобар“, док је за гејминг турнир било пријављено 106 такмичара. Ово је први пут да се 5Г МТС караван појављује у Кикинди, заиста је леп одзив, што се тиче школа и гејмера, као и публике. До сада смо обишли дванаест градова а до краја априла планирамо још десетак. Ово је млад пројекат који је тек прошле године стартовао у Србији и планирамо да га наставимо – рекао је Матић.

У баскету 3×3 победу је однела екипа ОШ „Жарко Зрењанин“, док су екипе ОШ „Вук Караџић“ и „Јован Поповић“ освојиле друго и треће место. Капитен победничког тима Балша Ивковић, четрнаестогодишњак, нагласио је да им је победа много значила.

-Прва утакмица је била јако добра за обе екипе. Били смо у еуфорији после полуфинала и то нам је помогло да победимо. Хвала саиграчима и тренеру Владимиру Шурлану на свему што ме је научио – рекао је Ивковић.

Кошаркашке екипе освојиле су вредне награде: за прво место, таблет уређаје за све чланове екипе, за друго место – бежичне слушалице, док су чланови екипе која је освојила треће место добили кошаркашке лопте.

Паралелно са спортским надметањима одржан је гејминг турнир у дисциплинама ФИФА 26, НБА 2К26 и УФЦ 5. Прво место у УФЦ категорији освојио је Вук Бадрљица, у НБА 2К26 Богдан Ђуровић, а најбољи у ФИФА 26 био је Лав Николић.

Организатор турнира Иван Јанковић истакао је да је одзив био изузетан.

-Презадовољни смо Кикиндом. Имате врхунске гејминг играче, надамо се поновном дружењу код вас. Када су у питању награде, прво место у свакој дисциплини добија по гејмерску столицу, друга места добијају игрице за Сонy 5, док гејмери који су освојили трећа места добијају дресове репрезентације.

Петнаестогодишњи Вук Бадрљица, победник у УФЦ категорији, рекао је да му је ово прво учешће на оваквом турниру.

-Поносан сам на свој успех. Следеће године ћу се опет пријавити. Сонy играм отприлике три године. У конкуренцији нас је било петнаест играча.

И Давид Николић, који је на гејминг турниру освојио треће место, радо ће се пријавити и наредне године.

-Имам деветнаест година и ово ми је први  пут да учествујем у оваквом турниру. Било ми је јако лепо. У конкуренцији је било шеснаест такмичара. Сматрам да сам могао и боље. Играње игрица није ми хоби али играм око две године.

Учеснике и публику током дана бодрио је и Немања Блажић, јавности познат као Трики, који је похвалио квалитет игре и нагласио да деца у Кикинди и даље воле баскет.

-Одмах после прве утакмице у Кикинди, ја сам људима из организације рекао да је квалитет игре у рангу финала у неком другом граду. Надао сам се да ће се баш моји Кикинђани истаћи и нису ме изневерили. Стварно сам пресрећан, јер се свака утакмица играла тврдо. Што се мене тиче, ја сам свуда. Био сам недавно у Лос Анђелесу код Богдановића да снимамо. Радим свој камп, бићу у Требињу овог лета. Сад са МТС караваном путујем по целој Србији.

Члан Градског већа задужен за образовање Тихомир Фаркаш оценио је да је манифестација успешно окупила школе са територије општине и захвалио организаторима на, како је навео, „сјајној акцији“ и подршци развоју спорта међу младима.

Пренос турнира емитован је на каналу Арена Спорт 3.

Т. Д.

офк-кикинда-тиса-1

Кикинда – Атлетски стадион. Гледалаца: 50. Судија: Ковач (Мокрин). Стрелци: Вујовић 83. за ОФК Кикинду, Провчи 49. за Тису.
ОФК КИКИНДА: Видаковић, Зечевић, Вучетић, Чутовић, Милисављевић, Стојановић, Лекај, Миленковић, Молнар, Трифуновић, Вујовић. Играли су још: Ћировић, Оторан, Чудан, Бркљач, Кецман, Степанчев, Белош,
ТИСА: Симић, Фаркаш, Свитић, А. Месарош, Томишић, Бошњак, Батори, Новаковић, Г. Месарош, Кулојевић, Стојановић. Играли су још: Костић, Станчевић, Пацека, Славуљица, Моровић, Провчи.
У генералној проби кикиндског српсколигаша – реми, а члана војвођанског „Севера” из Адорјана чека још последња провера за викенд. Агилнији и опаснији били су Кикинђани у првом делу, али тек по једна статива на обе стране погађана је у том периоду игре.
На почетку наставка, након набачене лопте у казнени простор домаћина и кикса дефанзивца ОФК Кикинде, дар је искористио Провчи за предност Тисе. Још једна статива домаћина, ближе крају, била је најава поравнања, што се и догодило у финишу. Центрирао је Трифуновић, а Вујовић у паду захватио лопту главом за коначан исход.

Д. П.

карате-1

На Првенству Војводине у Бачкој Паланци, наступило је петоро каратиста кикиндског Феникса и сви су изборили пласмане на државни шампионат, а Петар Ступар у борбама (категорија до 67кг) освојио је и бронзану медаљу.

Млади такмичари клуба из Кикинде пак били су на Првенству Баната у Новом Бечеју и у неколико узрасних категорија, освојили 18 одличја (7-3-8).

Окитили су се: Николија Дабовић (две медаље), Павле Поповић, Милан Драгишић, Василије Милетин, Тара Мајсторовић, Никола Миланов, Никола Скакић, Чарна Марјановић, Наташа Татић, Констанин Ђикић, Лука Радин, Вељко Видовић, Данило Анучин, Јелена и Селена Кличић, као и два ката тима.
Д. П. 

стони-тенис-1

Кикиндска Галадска наступила је с деветоро такмичара на Првенству Војводине одржаном у Сенти, а највредније резултате остварили су Вања Гергинов, који је узео сребро у јуниорском синглу, односно Лена Терзић, бронзана међу кадеткињама.
У конкуренцији сениорских дублова Бориславу Рајићу, заједно с другим чланом пара, припала је бронза, а у микс (мушко-женском) дублу Гергинов је с колегиницом завршио такође на трећој позицији. Рајић је још као јуниор у пару с такмичаром из другог клуба освојио злато, а Гергинов, такође у дублу, сребро, као и кадетски женски пар који је чинила Терзић, док је у мушком кадетском дублу Кикинђанин Марио Бањаш у пару с играчем другог клуба, завршио на подели трећег места. У микс конкуренцији јуниора, трећу позицију поделили су парови с двојицом чланова Галадске, били су ту Гергинов односно Никша Весовић.
Уз поменуте, а предвођени тренерима: Тошевским, Ђукићем те братом и сестром Мршић, наступили су још: Велемиров, Ђурин, А. Бањаш и Фекете. 
Д. П. 

стрељаство-1

У Смедереву је одржано финале Купа Стрељачког савеза Србије, а трофеј у дисциплини пиштољ, припао је Стрељачкој дружини Кикинда, која је пуцала у саставу: Ервин Шалго, Душко Петров, Борис Миклуц.
Кикинђани су имали резултат 1.682 круга (39 центара), друго је било Панчево истим скором, али и 35 центара, а трећи Полицајац резултатом 1.667 кругова.
У појединачној конкуренцији пиштољем, тријумфовао је Микец (Полицајац), други је био Гргић (Академац), а трећи Гајић (Ниш).
Д. П. 

рукомет-м

Кикинда – Дворана: „Језеро”. Гледалаца: 160. Судије: Ненадић (Младеновац) и Стефановић (Земун). Седмерци: МРК Кикинда 3(3), Врање 4(2). Искључења: МРК Кикинда 6 минута, Врање 6 минута.
МРК КИКИНДА: Балабан, Давидовић 6, Јокић 3, Лисица 4(3), Јовановић 3, Ћосић 3, Мишков (9 одбрана), Тодоров, М. Панић, Китановић, Л. Панић 3, Косановић, Петровић 6, Лазић, Ковачевић 5, Гаћиновић (седмерац).
ВРАЊЕ: Васић 4, Павловић 6, Богуновић (2 одбране), Петровић, Стевовић, Мишић, О. Додић, Ђукић 2, Утмелидзе 4(1), Симић 4(1), Дакић 5, Л. Додић, Тодоровић 2, Златановић (8 одбрана).
Играч утакмице: Никола Ћосић (Кикинда).
Семафор: 5:7(15.), 14:11(29.), 20:20(41.), 26:20(49).
Када се брод севернобанатског лигаша, након три везане хаварије, озбиљно почео љуљати, победом над Врањем враћено је самопоуздање међу посаду Кикинде, која сада с много већим изгледима за спас може у финиш трке у основном делу надметања.
Као и у претходним сусретима, које је на крају губила великом разликом, Кикинда је и у овом одиграла прво полувреме, мање-више, егал с противником. Међутим, како је наставак је одмицао, виђена је потпуно супротна слику на терену.
У 41. минуту било је такође нерешено, али потом, тачно осам минута, Врањанци су били без поготка, а на супротној страни домаћин је начинио серију од 6:0 и у финишу мудро сачувао разлику, државши ривала на одстојању, бивало је најмање пет голова вишка.
Д. П.

error: Content is protected !!