Тренажни камп, 20. по реду, у организацији Џудо клуба Партизан у дворани „Језеро”, посетио је градоначелник Кикинде Младен Богдан.
– Ово је похвално и за град и за клуб и зато честитке клубу што су омогућили да Кикинда и ове године има овакав догађај. Овај камп је велика ствар за наш џудо и хвала на позиву што смо имали прилику да обиђемо камп и да видимо како се тренира и да разговарамо са људима из других градова да видимо како они виде Кикинду и јако нам је драго да можемо да чујемо да је сваке године све боље и боље и то не само у кампу, већ да нам и град изгледа другачије. И то је битно да чујемо од људи који долазе са стране, а пре свега из иностранства, да можемо да чујемо да они кажу лепе ствари за наш град – рекао је Богдан.
Председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов надовезала се:
– Желела бих да честитам Џудо клубу што је у ових неколико дана окупио преко 500 џудиста, прво на Меморијалу и сада у кампу. Ми смо град спорта и град који се труди да буде добар домаћин и да подржимо све ово и мени су рекли многи овде у кампу да им је овај камп служио ранијих година да се много боље припреме за будућа такмичења.
Руководилац кампа и директор ЏК Партизан Светислав Вукмирица додао је:
– Осам држава из више од тридесетак клубова учествује на овим нашим данима џудоа, од недеље до четвртка. Наш камп траје од 2005. године, да није било короне био би 22. Турнир траје од 1984. године и по томе је наш клуб препознатљив, а циљ нам је да на овакав начин рада дођемо до врхунских резултата.

– Велико поштовање за великог спортисту Дргана Цигановића, а ми морамо да чувамо сећање на наше великане, тиме што не само окупљамо велики број деце и спортиста, већ и људи који ово гледају. То показује да је Кикинда град џудоа, а ми ћемо увек да се трудимо да будемо добри домаћини – рекао је Богдан.
Популарни Цига преминуо је 24. марта 2008. у 46. години, а син Илија данас је истакао:
Након турнира, од сутра до четвртка на распореду је и 20. међународни тренинг камп.
Данас је пет клубова из иностранства у „Језеру”, по један из: Украјине, Шведске, Румуније, Црне Горе и Босне и Херцеговине, с укупно 14 такмичара, док су из Србије стигли представници 28 клубова. Окупило се тако на турниру 306 малих џудока, 218 мушких и 88 женских, из 33 клуба. Највише их је било из београдске Црвене звезде – 52, из клуба домаћина – 25, „црвено-бели” су били и најуспешнији с 37 медаља, а Кикинђани су их узели осам (по злато и сребро и шест бронзи).


Френц је на суботњем надметању у Београду елиминисала две противнице, а од Кикинђанки наступиле су још Нада Команов и Снежана Шибул, али су испале у осмини финала.
Након дуге и тешке болести, у 82. години, преминуо је јуче у Накову, у којем је провео последњих седам. Одрастао је у скромној кикиндској деветочланој породици, прве фудбалске кораке начинио у ЖАК-у, потом био у Одреду, а онда после добрих игара добио позив и новосадске Војводине.
После сезоне у Новом Саду, отишао је у Немачку, играо у Швенингену и Вис Бадену, био потом и тренер у Гројтер Фирту, Шалкеу 04, Регензбургу…, а још је живео и у Дуизбургу.
На прелазу столећа, вратио се у Кикинду и основао школу фудбала. На незваничном Светском првенству школа фудбала у Шведској, 2005. године, са својом екипом тада дечака од 12 година, заузео је треће место.
Сакупио је затим пуних 45 година радног стажа, а иза себе, из двају бракова, оставио и тројицу синова и кћер.
Севернобанатски српсколигаш у грчевитој борби за опстанак, забележио је прву пролећну победу, а другу у сезони. Поготком с пенала у последњем минуту, Кикинђани су код куће, савладали Слободу, а стрелац јединог поготка, који је и у колу које је претходило овом у Новим Бановцима двапут тресао противничку мрежу, Миодраг Миленковић, могао је бити само задовољан.
И шеф струке ОФК Кикинде Милан Ћулум истиче да се напокон вратило његовом тиму за бодове које је незаслужено губио на старту пролећа.