Trenažni kamp, 20. po redu, u organizaciji Džudo kluba Partizan u dvorani „Jezero”, posetio je gradonačelnik Kikinde Mladen Bogdan.
– Ovo je pohvalno i za grad i za klub i zato čestitke klubu što su omogućili da Kikinda i ove godine ima ovakav događaj. Ovaj kamp je velika stvar za naš džudo i hvala na pozivu što smo imali priliku da obiđemo kamp i da vidimo kako se trenira i da razgovaramo sa ljudima iz drugih gradova da vidimo kako oni vide Kikindu i jako nam je drago da možemo da čujemo da je svake godine sve bolje i bolje i to ne samo u kampu, već da nam i grad izgleda drugačije. I to je bitno da čujemo od ljudi koji dolaze sa strane, a pre svega iz inostranstva, da možemo da čujemo da oni kažu lepe stvari za naš grad – rekao je Bogdan.
Predsednica Sportskog saveza Kikinde Jelena Čudanov nadovezala se:
– Želela bih da čestitam Džudo klubu što je u ovih nekoliko dana okupio preko 500 džudista, prvo na Memorijalu i sada u kampu. Mi smo grad sporta i grad koji se trudi da bude dobar domaćin i da podržimo sve ovo i meni su rekli mnogi ovde u kampu da im je ovaj kamp služio ranijih godina da se mnogo bolje pripreme za buduća takmičenja.
Rukovodilac kampa i direktor DžK Partizan Svetislav Vukmirica dodao je:
– Osam država iz više od tridesetak klubova učestvuje na ovim našim danima džudoa, od nedelje do četvrtka. Naš kamp traje od 2005. godine, da nije bilo korone bio bi 22. Turnir traje od 1984. godine i po tome je naš klub prepoznatljiv, a cilj nam je da na ovakav način rada dođemo do vrhunskih rezultata.

– Veliko poštovanje za velikog sportistu Drgana Ciganovića, a mi moramo da čuvamo sećanje na naše velikane, time što ne samo okupljamo veliki broj dece i sportista, već i ljudi koji ovo gledaju. To pokazuje da je Kikinda grad džudoa, a mi ćemo uvek da se trudimo da budemo dobri domaćini – rekao je Bogdan.
Popularni Ciga preminuo je 24. marta 2008. u 46. godini, a sin Ilija danas je istakao:
Nakon turnira, od sutra do četvrtka na rasporedu je i 20. međunarodni trening kamp.
Danas je pet klubova iz inostranstva u „Jezeru”, po jedan iz: Ukrajine, Švedske, Rumunije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, s ukupno 14 takmičara, dok su iz Srbije stigli predstavnici 28 klubova. Okupilo se tako na turniru 306 malih džudoka, 218 muških i 88 ženskih, iz 33 kluba. Najviše ih je bilo iz beogradske Crvene zvezde – 52, iz kluba domaćina – 25, „crveno-beli” su bili i najuspešniji s 37 medalja, a Kikinđani su ih uzeli osam (po zlato i srebro i šest bronzi).


Frenc je na subotnjem nadmetanju u Beogradu eliminisala dve protivnice, a od Kikinđanki nastupile su još Nada Komanov i Snežana Šibul, ali su ispale u osmini finala.
Nakon duge i teške bolesti, u 82. godini, preminuo je juče u Nakovu, u kojem je proveo poslednjih sedam. Odrastao je u skromnoj kikindskoj devetočlanoj porodici, prve fudbalske korake načinio u ŽAK-u, potom bio u Odredu, a onda posle dobrih igara dobio poziv i novosadske Vojvodine.
Posle sezone u Novom Sadu, otišao je u Nemačku, igrao u Šveningenu i Vis Badenu, bio potom i trener u Grojter Firtu, Šalkeu 04, Regenzburgu…, a još je živeo i u Duizburgu.
Na prelazu stoleća, vratio se u Kikindu i osnovao školu fudbala. Na nezvaničnom Svetskom prvenstvu škola fudbala u Švedskoj, 2005. godine, sa svojom ekipom tada dečaka od 12 godina, zauzeo je treće mesto.
Sakupio je zatim punih 45 godina radnog staža, a iza sebe, iz dvaju brakova, ostavio i trojicu sinova i kćer.
Severnobanatski srpskoligaš u grčevitoj borbi za opstanak, zabeležio je prvu prolećnu pobedu, a drugu u sezoni. Pogotkom s penala u poslednjem minutu, Kikinđani su kod kuće, savladali Slobodu, a strelac jedinog pogotka, koji je i u kolu koje je prethodilo ovom u Novim Banovcima dvaput tresao protivničku mrežu, Miodrag Milenković, mogao je biti samo zadovoljan.
I šef struke OFK Kikinde Milan Ćulum ističe da se napokon vratilo njegovom timu za bodove koje je nezasluženo gubio na startu proleća.