Клуб са стадиона „Илија Пантелић” још једну сезону на војвођанском „Истоку” завршио је у средини табеле, овога пута био је седми, а актуелна управа Слободе поднела је колективну оставку, невезано за резултате и на крају ипак успешне борбе за избегавање играња у баражу за опстанак у поменутом рангу. Међутим, након састанка симпатизера клуба, бивших играча и некадашњих чланова управе, руководећа гарнитура остаје на челу клуба, јер није било заинтересованих да прихвате обавезе, истиче дугогодишњи секретар Марко Чавка (на слици десно, покрај председника Ђуре Малиџе).
– Дошло је до замора, лично сам, као волонтер, први оперативац клуба 14 година, а остали чланови управе ту су безмало деценију. Након што смо поднели оставке, неколико људи блиских Слободи премишљала се и када је постало јасно да немају времена за обавезе у клубу, одлучили смо да останемо и даље ту, јер Слобода је више од клуба и представља не само спортску већ и друштвену традицију нашег села. Нисмо се повукли на крају, јер је јасно и да би се клуб без управе не само сурвао у најнижи ранг него вероватно и угасио. Тужно би било да се то догодило на нашем велелепном спортском здању – каже Чавка.
Посебну тежину актуелном тренутку даје податак да ће Слобода наредне године прославити 80 година постојања.
– Наставићемо где смо застали, организоваћемо се, први тренер остаје Слободан Митровић, покушаћемо да вратимо неке играче који су носили дрес Слободе, а има најава и да ће се двојица још увек млађих фудбалера, наших Новокозарчана, активирати након више година неиграња. Напустиће нас ветеран Поповић и Чубрило, остали би требали остати и сматрамо да ћемо и догодине окончати сезону у средини табеле – јасан је Чавка.
Д. П.