Поводом обележавања Светског дана музике, у препуној башти Градске куће, у организацији Културног центра Кикинда, одржан је прворазредни музички догађај. Прваци опере Народног позоришта из Београда, Љубица Вранеш и Драгољуб Бајић уз клавирску пратњу младог Марка Марића, у скоро сат и по музичког програма, провели су егзалтирану кикиндску публику кроз различите музичке жанрове.
– Репертоар је сачињен од највећих шлагера, како домаће музичке сцене, тако и светске. А овај пут смо програм проширили и са неколико најпопуларнијих севдалинки које и, иначе, с великим успехом изводимо и кроз програм који се се зове Севдах опера и с којим смо ове године направили „бум“ на нашем простору, с обзиром на то да се таква форма до сада није изводила. Ту пре свега мислим на оперске певаче, јер Љубица Вранеш и ја смо једни од ретких оперских певача који су кадри да певају и друге жанрове- нагласио је Драгољуб Бајић, који је и в. д. управника Народног позоришта у Београду.

Пуно двориште Градске куће с одушевљењем је пропратило вокалне бравуре ових реномираних гостију нашег града, а сам Бајић није крио одушевљење поновним сусретом:
– Већ смо код вас у Кикинди имали низ успешних наступа. Не само да је кикиндска публика феноменална, него је и овај простор у коме смо наступили, без лажне скромности, један од најлепших и најакустичнијих простора у нашој земљи, тако да нам је радост била још већа-подвукао је овај уметник.
Те и временски и музички пријатне недељне вечери са бине су се чуле мелодије које су још једном потврдиле да нису без разлоге преживеле тест времена: „Кармен”, „Волим те будало мала”, „Била је тако лијепа”, „Ја те волим”, „Елено керко“ и многе друге, а у финалу вечери, извођачима се хорски здушно придружила и публика запевавши пуног срца „Пјеваћемо шта нам срце зна”.
Концерту су присуствовали и градоначелник Младен Богдан, као и чланица Градског већа задужена за културу Маријана Мирков, која је још једном подсетила да је Светски дан музике уједно подсетник колико нас уметност оплемењује и колико музика пуни нашу душу.

– Овим програмом смо и наше Кикинђане подсетили да музика буди наше најтананије емоције и то нас све покреће. Овим дивним концертом, не само да обележавамо овај Дан, него се и подсећамо да без музике нема лепог живота. Из овог нашег предивног дворишта, суграђани су изашли пуног срца и сигурно ће нам после овог наступа душа другачије дисати- закључила је Маријана Мирков.
Н.С.