Povodom obeležavanja Svetskog dana muzike, u prepunoj bašti Gradske kuće, u organizaciji Kulturnog centra Kikinda, održan je prvorazredni muzički događaj. Prvaci opere Narodnog pozorišta iz Beograda, Ljubica Vraneš i Dragoljub Bajić uz klavirsku pratnju mladog Marka Marića, u skoro sat i po muzičkog programa, proveli su egzaltiranu kikindsku publiku kroz različite muzičke žanrove.
– Repertoar je sačinjen od najvećih šlagera, kako domaće muzičke scene, tako i svetske. A ovaj put smo program proširili i sa nekoliko najpopularnijih sevdalinki koje i, inače, s velikim uspehom izvodimo i kroz program koji se se zove Sevdah opera i s kojim smo ove godine napravili „bum“ na našem prostoru, s obzirom na to da se takva forma do sada nije izvodila. Tu pre svega mislim na operske pevače, jer Ljubica Vraneš i ja smo jedni od retkih operskih pevača koji su kadri da pevaju i druge žanrove- naglasio je Dragoljub Bajić, koji je i v. d. upravnika Narodnog pozorišta u Beogradu.

Puno dvorište Gradske kuće s oduševljenjem je propratilo vokalne bravure ovih renomiranih gostiju našeg grada, a sam Bajić nije krio oduševljenje ponovnim susretom:
– Već smo kod vas u Kikindi imali niz uspešnih nastupa. Ne samo da je kikindska publika fenomenalna, nego je i ovaj prostor u kome smo nastupili, bez lažne skromnosti, jedan od najlepših i najakustičnijih prostora u našoj zemlji, tako da nam je radost bila još veća-podvukao je ovaj umetnik.
Te i vremenski i muzički prijatne nedeljne večeri sa bine su se čule melodije koje su još jednom potvrdile da nisu bez razloge preživele test vremena: „Karmen”, „Volim te budalo mala”, „Bila je tako lijepa”, „Ja te volim”, „Eleno kerko“ i mnoge druge, a u finalu večeri, izvođačima se horski zdušno pridružila i publika zapevavši punog srca „Pjevaćemo šta nam srce zna”.
Koncertu su prisustvovali i gradonačelnik Mladen Bogdan, kao i članica Gradskog veća zadužena za kulturu Marijana Mirkov, koja je još jednom podsetila da je Svetski dan muzike ujedno podsetnik koliko nas umetnost oplemenjuje i koliko muzika puni našu dušu.

– Ovim programom smo i naše Kikinđane podsetili da muzika budi naše najtananije emocije i to nas sve pokreće. Ovim divnim koncertom, ne samo da obeležavamo ovaj Dan, nego se i podsećamo da bez muzike nema lepog života. Iz ovog našeg predivnog dvorišta, sugrađani su izašli punog srca i sigurno će nam posle ovog nastupa duša drugačije disati- zaključila je Marijana Mirkov.
N.S.