Спорт

„Војводина куп” Микс пар пиштољаша Србије, Кикинђани Петров и Зарићева, уверљиво до злата

Првога дана турнира „Војводина куп” у Новом Саду на којем су се окупили стрелци из четири државе, микс пар пиштољаша Србије, Кикинђани Душков Петров (СД Кикинда) и чланица Новог Сада 1790 Бранкица Зарић, уверљиво су тријумфовали. Наш мешовити пар доминирао је у квалификацијама, а у мечу за злато били су бољи од другог тима бугарског АП Спорта, резултатом 17:7.

Ватерполисти ЖАК-а нису „подуплали” јесењи тријумф на Тиси. Бечеј се реванширао истом мером

На премијери пред својим навијачима у другом делу сезоне Прве „А” лиге, ватерполисти ЖАК-а остали су празних шака. Бечеј им се у војвођанском дербију, истовремено и окршају за међусобни престиж, реванширао истом мером за јесењи пораз на свом базену покрај Тисе. Вечерас у „Језеру”: ЖАК – Бечеј 7:8 (1:0, 3:4, 1:2, 2:2). Тако су Бечејци на табели прескочили Кикинђане и сада имају бод више од нашег тима који је пао на осмо место, треће одоздо, међутим и даље има комотних седам бодова вишка у односу на шабачку Саву која је претпоследња. Подсетимо, тим који лигу заврши на тој позицији мораће у доигравање за опстанак.

Капитен Немања Будурин био је разочаран епилогом против Бечеја.

– Знали смо да ће бити тешко доћи до бодова, борили смо се, али то није било довољно за наш тријумф. Касно смо се пробудили, после 5:8 стигли смо с два гола надомак изједначења, али тада је времена већ било премало – казао је Будурин.

Тренер Мирослав Мунћан напоменуо је:

– Могло је превагнути и на нашу страну, али били смо опет бојажљиви у нападу. Као и у Земуну минулог викенда, опет смо лоше одиграли с играчем више, шут нас није служио и поражени смо. 

Наредни ривал Кикинђана биће Младост у Панчеву, екипа која је јесенас победила у „Језеру”.

ЖАК: Бушић, Цветић 1, Наћук, Зорић, Будурин 1, Јовановић, Илић 3, Марић 2, Палатош, Гавранов, Симић, Здравкович, Степанов, Видицки. 

Добар старт Кикинде у наставку АРКУС лиге. Топличанин „прва рецка” у низу

Добро су стартовали рукометаши Кикинде у другом делу првенства АРКУС лиге, победивши у „Језеру” Топличанина из Прокупља резултатом 30:25 (14:13). За играча утакмице проглашен је нови рукометаш у редовима клуба из нашега града Александар Стојановић.

На тај начин Кикинђани су „ударили прву од четири рецке” које планирају, а ако и у предстојећим сусретима против: Пролетера, Југовића и Шамота, такође на свом терену, буду пружили барем овакву партију као против Прокупчана, нема сумње да ће и тада славити и задржати статус елитног лигаша.

Иако је вечерас у појединим моментима било нервозе у редовима домаћина, који је и раније могао преломити меч у своју корист, капитен Станимир Комарек и тренер Горан Куртеш били су задовољни након меча.

– Бодови се пишу, то је најважније, нарочито у првом колу када је и нервоза посебно присутна. И поред свега успели смо да у финишу мирно приведемо меч крају. Пет голова је реална разлика у нашу корист – рекао је Комарек.

Тренер Куртеш додао је:

– Доста смо грешили, али били и борбени против незгодне екипе. Имамо сада две недеље да се добро припремимо за Пролетер који нам долази, а пре тога, већ у уторак, гостоваћемо фавориту Војводини у Новом Саду. Тамо ћемо покушати да што безболније пребродимо тај сусрет.    

МРК Кикинда: Балабан, Кукић, Стојановић 8, Босанчић 2, Лисица, Трнинић, Ђукић (2 одбране, 2 седмерца), Мишков (2 одбране, 1 седмерац), Шијан 5, Врговић 2, Панић 2, Ракић 1, Комарек 6(2), Илијин 4, Гаћиновић (6 одбрана).

Први тестови војвођанских фудбалских лигаша. ОФК Кикинда боља од Козаре

По снажном северном ветру, који је на тренутке попримао и обележја олује, фудбалери ОФК Кикинде и великоселске Козаре одиграли су на такозваном Атлетском стадиону двапут по 35 минута и тако одрадили први тест током ових зимских припрема. Резултатом 2:0 победили су Кикинђани, а стрелци су били Марко Спахић у 15. и Небојша Ђукић у 55. минуту. Спахић је погодио ударцем с полудистанце, а Ђукић након контре, тада је матирао великоселског голмана у ситуацији један на један.

ОФК Кикинда: Савков, Рељић, Радовановић, Барбул, Спахић, Мирков, Миркоњ, Ивановић, Мијић, Бајић, Хајду. Играли су још: Шево, Виловски, Рафаел, Милетић, Јарић, Галешев, Кецман, Глишић, Ђукић, Сабо, Зељковић.

Козара: Ма. Француски, Н. Ђаковић, Терзин, Бјелановић, Чуданов, М. Бунић, Б. Бунић, Јовандић, Руњевац, Мисић, Ма. Француски. Играли су још: М. Ђаковић, Латиновић, Бурсаћ, Момчилов, Рофа, Ферковић, Тодоровић. 

Пораз стонотенисреа Галадске. Водећа Војводина, глатко и уверљиво провозала „Језером”

Глатко и уверљиво провозала је кикиндским „Језером” новосадска Војводина, лидер на табели Прве лиге Србије, у 14. колу нашег другог мушког стонотениског ранга. Ривал, наша Галадска није нити у најјачем саставу имала икакву шансу да слави у овом сусрету па је тренер Кикинђана Владимир Тошевски данас изоставио капитена Ненада Ђукића, а прилику, уз нешто старије Петра Видића и Миодрага Човића, пружио млађаном Душану Тешину. На крају, Новосађани су славили максималним резултатом 4:0 и то без изгубљеног сета, Видић је поражен у две партије, а Човић и Тешин у по једној.

Галадска је трећа на табели једне од две групе другог стонотениског разреда у нашој држави.  У следећем колу, претпоследњем у лигашком делу надметања након чега јој следи додатно доигравање за улазак у елиту, Кикинђани ће бити гости Детелинаре у Новом Саду. Тај меч на распореду је 18. фебруара.

И чивија и пилула. Болан потаз Кикинђанки, лука спаса све даља

Рукометашице Кикинде, у првом издању у овој календарској години пред својом публиком, доживеле су пораз од шабачког Медицинара 26:25. И у првом кругу надметања Шапчанке су јесенас на свом терену славиле голом разлике, али, руку на срце и према свему виђеном у кикиндској дворани „Језеро”, вечерас је њихова победа потпуно заслужена.

Кикинђанке нити у једном тренутку за 60 минута ниси биле у предности, а на одмору је Медицинар имао два гола вишка (14:12). Више пута резултат је током сусрета бивао поравнат, али последњи пут још у 49. минуту, а завршница је припала гошћама. У последња четири минута ушле су су предношћу од три поготка (26:23), а Јелена Живков тек је, постигавши два гола када су секунде на семафору већ одбројавале сам крај, ублажила пораз Кикинде. Александра Митић из домаће екипе рекла је након меча:

Највише боле порази голом разлике, али саме смо криве. Биле смо често брзоплете, начиниле превише техничких грешака и то је пресудило на нашу штету.

Тренерица Драгана Карановић напоменула је:

– Очекивала сам тежак и неизвестан меч, жао ми је што су моје девојке биле несмотрене у доста ситуација, али није све изгубљено нити решено. Остаје нам да се до краја боримо за опстанак, а у наредном колу у Инђији против Железничара очекујем бољу партију.

Кикинда је остала на седам бодова и на претпоследњем је месту лествице АРКУС лиге из које ће предстојећег пролећа испасти три најслабије екипе.

ЖОРК Кикинда: Митић, Ал. Чубрило, Степановић, Радаковић 8(1), Ердељан, Перовић, Ан. Чубрило 3, Балабан, Митић 3(3), Латиновић, Сивчев 1, Стефановић, Чочај 5 (2), Живков 5(1), Н. Чубрило, Новаков.   

Зимске припреме фудбалских тимова увек непредвидиве. Прва провера ипак у Кикинди

Прибојавао се пре два дана тренер ОФК Кикинде Јевто Јарчевић погоршања временских услова па се зато и оградио у најави прве провере његовог тима током ових зимских припрема. Наиме, наша екипа имала је за сутра заказану контролну утакмицу у Сенти против истоименог тима, али су Сенћани јавили да у својим редовима имају чак осморицу болесних играча.

Било како било, Кикинђани су пронашли новог ривала за премијерни тест, биће то, такође наша, Козара из Банатског Великог Села, а сусрет је заказан за сутра у 14 сати на такозваном Атлетском стадиону у Баранди.

Познати парови четвртфинала рукометног Купа Србије. Кикинђани 22. фебруара чекају Крагујевчане

Рукометаши Кикинде недавно су били успешни у претколу Купа Србије против Рудара из Костолца на свом терену, а и у четвртфиналу државног Купа који носи име проф. др Бранислава Покрајца, Кикинђани ће бити домаћини у „Језеру”. У среду 22. фебруара, дочекаће састав крагујевачког Радничког. И док су против Костолчана били фаворити, у сусрету четвртине финала тим из Крагујевца биће у тој улози у односу на екипу Кикинде. Подсетимо, јесенас је у нашем граду Раднички рутински освојио бодове у првенственом мечу АРКУС лиге.

У преостале три утакмице састаће се: Металопластика – Партизан, Дубочица – Динамо и Шамот – Војводина.

 

Рукометни викенд пред нама. Двоструко усијање у „Језеру”

Рукометни викенд пред нама доноси узбуђења љубитељима овога спорта и у Кикинди, јер оба клуба, мушки и женски, који носе име града биће домаћини у „Језеру”, а такође и момци и девојке играће под императивом тријумфа.

Већ сутра од 18 сати у нашој дворани спортова, рукометашице ЖОРК Кикинде, претпоследње на табели  АРКУС лиге, у својој првој утакмици у 2023. години пред домаћом публиком, дочекаће тим шабачког Медицинара. Иако су Шапчанке четврте на лествици, разлика између два клуба износи свега четири бода па је јасно колико би евентуална победа Кикинђанки у овој утакмици увећала шансе нашем клубу за опстанак.

Лигашку премијеру у овој календарској години имаће момци МРК Кикинде. Након успеха у претколу Купа Србије, када су прошлога викенда у „Језеру” лагано савладали Рудара из Костолца који је тада дошао без четворице чланова прве поставе, у суботу од 18 сати уследиће много озбиљнији, али и важнији испит. У првом колу другог круга АРКУС лиге, Кикинђани ће дочекати састав Топличанина из Прокупља. Један је то од ривала нашем клубу за опстанак, 12. је на табели с пет бодова док је Кикинда две позиције боље пласирана и с два бода више, па ће већ ово одмеравање снага доста тога наговестити.

Иначе, МРК Кикинда има идеалан распоред, јер, осим Топличанина, предстојећег пролећа долазе јој у „Језеро”и сви остали директни ривали за останак у елити. Изузетак је поменути Рудар. Кикинђани ће гостовати у Костолцу, али ближе крају сезоне када ће, уколико пре тога буду били успешни на свом паркету против: Топличанина, Пролетера, Југовића и Шамота, опстанак чете из „Језера” већ бити осигуран, а врло је могуће и да ће дотад Рудар, тренутно последњепласирани, бити отписан.

ФОТО: АРКУС лига

Две седмице припрема ОФК Кикинде. У суботу прва провера у Сенти

Две су седмице припрема за фудбалерима ОФК Кикинде који зимују на водећој позицији војвођанског „Истока”. Тренер Јевто Јарчевић констатује да су његови играчи након паузе били жељни тренинга.

– Одмах је то било видљиво и отуда је и њихова бројност на тренинзима као и посвећеност обавезама изванредна. Акценат смо у прве две недеље стављали на стицање снаге па су уз претрчане километре момци много радили и у теретани – каже Јарчевић.

Након великог појачања Александра Миркова, уз којег је истовремено стигао и млађани Владимир Галешев, још увек нема нових имена.

-Искрено говорећи, добро ми нам дошло још једно право појачање, али нећемо ни исхитрено реаговати и доводити играче по сваку цену.

Ове недеље фудбалери ОФК Кикинде, осим у теретани, више раде на отвореном, а потом их предстојећег викенда очекује прва провера.

– У суботу на распореду имамо гостовање у Сенти код истоимене екипе. Надам се само да време неће покварити планове и тако и домаћине и нас  онемогућити да одиграмо првих 90 минута у овој календарској години.  Подједанку шансу, по полувреме, у првој контролној утакмици добиће сви фудбалери, играћемо с две поставе – најављује Јарчевић.

error: Content is protected !!