Спорт

Јовица Лакић, нови тренер ЖАК-а. Што пре из опасне зоне!

С новим тренером Јовицом Лакићем и великим појачањем, досадашњим голманом Слободе Марком Живковим, бесумње најбољим чуваром мреже на војвођанском „Истоку”, „жути мрави” с кикиндског Вашаришта данас преподне окупили су се на свом стадиону, а у понедељак ће започети и с  припремама за други део сезоне. Ту су и повратници Мирослав Бербаков, из рускоселске Црвене звезде и Марко Крнић (Полет Наково) те новајлије Миња Ратко из великоселске Козаре и Вељко Лакић (млађе категорије ОФК Кикинде).

– На списку тренутно имам 25 фудбалера, данас је било и оправдано одсутних, а у плану имамо још једно или два појачања. ЖАК су напустили играчи који нису Кикинђани: Јосимовић, Месарошки, Михајловић и Тодоров те Гајинов и Адамов – каже тренер Лакић.

Тим из Синђелићеве 1 имаће провере против четири подручна и једног  међуопштинског лигаша: Полета, новомилошевачке Војводине, мокринског Делије, новобечејског Јединства и меленачке Русанде. У прва два кола   пролећа пак очекују га локални окршаји и то против две најбоље екипе, прво ће дочекати другопласирану новокозарачку Слободу, а потом гостовати у градском дербију на северном рубу вароши код јесењег лидера ОФК Кикинде.

– Амбиције не кријемо, желимо што пре да побегнемо из опасне зоне, али неће бити лако, јер тако размишљају и наши ривали за опстанак. Међутим, верујем да имамо квалитет, само је битно да играчи, свесни притиска, морају од првог дана вредно тренирати. Мотивације им неће недостајати па ако буду посвећени и као једна фамилија, у којој мора доћи до изражаја другарство, солидарност и међусобно поштовање, за опстанак не треба да бринемо – јасан је Лакић.

Викенд у знаку стоног тениса. Наставак лиге и Меморијал у Штрцину и Белину част

Дворана „Језеро” овога викенда у потпуности биће у знаку стоног тениса. Сутра је на распореду меч првога кола другог дела сезоне у Првој мушкој лиги, нашем другом рангу, у којем ће кикиндска Галадска одмерити снаге с Кањижом, а у недељу, од девет пре подне па до 21 сат, биће уприличен други Меморијал „Завишић – Вадлеве”. Тренер Владимир Тошевски очекује против Кањижана тежак меч.

– Улазимо у тај сусрет са жељом да победом, вероватно, осигурамо четврту позицију на табели што би нам на крају лигашког дела донело доигравање за пласман у елиту. Недостајеће нам Жарко Ђурђев, тренутно је у Италији и вратиће се за последња два кола у лиги пред плеј-оф, а против Кањиже играће: капитен Ненад Ђукић, Петар Видић и Миодраг Човић – каже Тошевски.

Када је реч о Меморијалу, Тошевски додаје:

– То је најмање што су заслужили Слободан Завишић Штрца и Бела Вадлеве. Недавно су обојица преминули, а свако на свој начин оставио је дубок траг у кикиндском стоном тенису. На турниру очекујемо око 150 дечака и девојчица од најмлађег узраста до јуниора.

Град Кикинда покровитељ је Меморијала, а у 13 сати отвориће га у „Језеру” градоначелник Никола Лукач.

Лидер јача редове. Александар Мирков прво је велико појачање ОФК Кикинде, стигао и „бонус”Галешев

Данас на првом тренингу ове године, два нова лица у редовима јесењег лидера Војвођанске фудбалске лиге „Исток”, ОФК Кикинду појачао је сјајни везиста Александар Мирков (27), а стигао је и млади, такозвани бонус играч Владимир Галешев (18). Мирков је у последње две године био жеља Кикинђана, а из трећег пута коцкице су се посложиле и одлични играч средине терена, који је и поникао на Градском стадиону, задужио је црвено-белу опрему у присуству спортског директора Марка Вукобрата. Након пола сезоне у аустријском трећелигашу Кефлаху, популарне Суле обрео се на рубу кикиндског Великог парка.

– Баш се одужио мој повратак у матично јато. Сада желим да помогнем свом најдражем клубу, у којем сам провео детињство и најранију младост, да се врати у друштво српсколигаша – каже Мирков.

После млађих категорија клуба са севера Баната, био је и у ОФК Београду и суботичком Спартаку, а наступао је као сениор у некадашњем зрењанинском Банату, потом Сенти, кикиндском ЖАК-у, Бечеју, новосадској Војводини, Смедереву, Младости (Добој Какањ, Босна и Херцеговина), панчевачком Железничару, сомборском Радничком 1912 и поменутом аустријском клубу.

Млади Галешев, иначе Новокнежевчанин мокринских корена, тек треба да се наметне на позицији штопера шефу струке Јарчевићу, а стиже из српсколигаша Тисе, из Адорјана, за коју је дебитовао у Куп мечу.

– Био сам пре Тисе и у млађим категоријама Спартака, а отац ми је својевремено покушао у ОФК Кикинди, али тада је конкуренција била изузетна, Кикинђани су били прволигаши и друголигаши па га је пут одвео на другу страну. Надам се да ћу брзо дебитовати код тренера Јарчевића и дати допринос повратку у Српску лигу па онда оставити и значајнији траг у ОФК Кикинди – оптимиста је Галешев.

Окупили се фудбалери лидера војвођанског фудбалског „Истока”. Решени да се врате у друштво српсколигаша

За играче лидера војвођанског „Истока” завршен је одмор. Вечерас на Градском стадиону окупили су се, први пут у 2023, фудбалери ОФК Кикинде и најуже руководство, а сутра је на распореду и премијерни тренинг. Председник Драган Фелбаб поздравио је играче.

– Јесењи смо прваци и циљ је да на челној позицији останемо до краја. Када је почело првенство била је то само наша жеља, а сада је амбиција. Имамо најбољи тим, а већ гледамо унапред и када се опет пласирамо у Српску лигу, одакле смо летос испали, желимо тада да имамо још бољи састав који више неће испадати из тог ранга – напоменуо је Фелбаб.

Спортски директор Марко Вукобрат истакао је да управа планира појачања ове зиме, а прелазни рок започео је прекјуче.

– За неколико дана све ће бити прецизирано, али јасно је да морамо довести тројицу, по једног играча у свакој линији тима. Неће бити лако, сужен је избор играча на северу Баната, па појачања тражимо и на ширем подручју, а уз то желимо да ти играчи буду и млади. И без појачања, барем у овом војвођанском рангу, имамо најјачи тим, а очекујемо и да наши млади играчи у још већој мери на пролеће добију прилику и искористе је – јасан је био Вукобрат

Клуб су напустили Ратко Радуловић, Петар Цвијановић и двојица младих – браћа Француски. Тренер Јевто Јарчевић, прикључио је првом тиму двојицу из омладинског погона, а припреме ће започети и тандем голмана те играч из кадетске екипе.

– Стартоваћемо с радом у дворани и теретани СЦ „Језеро”, у комбинацији с травнатим тереном. Акценат ће као и увек бити на физичкој спреми, урадићемо мерења и тестирања и потом, уверен сам, бити спремни за наставак сезоне, 4. марта – казао је Јарчевић.

Капитен Небојша Ђукић апострофирао је да су зимске припреме врло тешке.  

– „Наместили” главе за велике захтеве па не теба да чуди што први почињемо с припремама. Имамо добру атмосферу, спремно ћемо дочекати и појачања и помоћи им да се брзо и лако адаптирају. Притисак немамо, али имамо силну жељу да уз добар рад и потом квалитетне игре, предстојећег јуна први прођемо кроз циљ и вратимо се у Српску лигу – закључио је Ђукић.   

 

Шест провера током зиме

Серију провера Кикинђани ће започети у Сенти, 4. фебруара, против истоименог клуба, четири дана касније уследиће гостовање у Новом Милошеву, Војводини, а потом, 11. фебруара, имаће најјачу проверу – у Земуну где ће клуб истог имена, трећепласирани у Српској лиги „Београд”, дочекати ОФК Кикинду. Седам дана касније Кикинђани ће у Адорјан, у госте још једном српсколигашу, али члану „Војводине”, екипи Тисе. Среда 22. фебрауар резервисана је за гостовање у Ади, АФК-у, а генерална проба на распореду је 25. дана наредног месеца, тада ће на Градском стадиону гостовати Сента.

Пионири три наша фудбалска клуба у Сарајеву. Хулигански пир бацио спорт у други план

Пионири ОФК Кикинде (на слици), наковачког Полета и великоселске Козаре, наступили су на међународном „Шампион јуниор купу” у главном граду Босне и Херцеговине – Сарајеву, који је окупио 400 екипа из држава, некадашњих република Југославије, а мали Кикинђани 2010. годишта, у конкуренцији 56 тимова, стигли су међу 16 најбољих. У осмини финала изгубили су од Неретве из Метковића (Хрватска).

Спорт је, нажалост, остао у сенци напада мотивисаног, вероватно, етничком мржњом. Хулигански атак младих Сарајлија био је усмерен ка родитељима малих фудбалера из београдске Звездаре. Један од родитеља рањен је ножем, а починиоци нељудског пира ухапшени су. У одвојеном инциденту, вербалне природе, група дечака из једне сплитске екипе скандирала је „Убиј Србина”, због чега их је сарајевски организатор искључио с турнира и послао кућама.

ФОТО: ОФК Кикинда (фацебоок)

Мини баскет Меморијал „Рајко Жижић”. Мали Кикинђани на највећем турниру овакве врсте на Балкану

На 21. међународном мини баскет фестивалу – Меморијалу „Рајко Жижић” у Београду, наступили су и малишани полазници школица кошарке у два кикиндска клуба: мушком Великој Кикинди и женском СО ЖКК.

Њихови кошаркашки учитељи Игор Маљковић и Саша Пилиповић предводили су их на највећем турниру овакве врсте на Балкану, а резултати су били у другом плану.

Рецимо, ипак, дечаци Велике Кикинде рођени 2013. године остварили су две победе, а мешовита женско-мушка екипа, рођених 2015, имала је две победе и пораз.

 

ФОТО: приватна архива

 

 

Традиционални „Дневников” турнир у малом фудбалу. Кикинђанин Тадија Станишић најбољи кадет

Традиционални новосадски 58. по реду „Дневников” турнир у малом фудбалу, у конкуренцији кадета, обележио је Кикинђанин Тадија Станишић који је проглашен за најбољег играча свога узраста, а у исто време његова екипа „М Тим Спорт” тријумфовала је на овом престижном зимском надметању.

Свакодневно одрицање, рад, посвећеност и упорност, уско су повезани с успехом, а, утисак је, млађани Тадија, рођен 2007. године, рано је то схватио па му се све почело и добрим враћати.

– Прошао сам Школу фудбала Млади вукови и играо у пионирској селекцији ОФК Кикинде. Ту сам стекао основно знање, научио фудбалску „азбуку” и то је био предуслов за даље. Захвалан сам зато Драгану Зечевићу из Вукова и Влади Китановићу који ми је био фудбалски учитељ у ОФК Кикинди. Летос сам завршио основну школу и наставио средњошколско образовање у Новом Саду, истовремено постао и члан Војводине – прича Тадија.

Није све било бајковито на старту у великом граду.

– Послат сам јесенас у новосадски Кабел на позајмицу, али није ме то деморалисало. Напротив, залагао сам се још више, пружао добре игре у „црно-црвеном” дресу и тако „натерао” координаторе да ме у Војводину врате након само полусезоне. Сада сам мотивисан, још и више него летос, да предстојећег пролећа докажем да ми је заиста и место у новосадском великану – јасан је Тадија Станишић, којег тек чекају бројни изазови на травнатом игралишту, засад као задњег везног играча, а нема сумње да ће, с оваквим размишљањем и приступом обавезама, уследити и успеси.

ФОТО: Приватна архива

Стреличари Апола стартовали у новој години. Мишковићу сребро

Стреличари кикиндског Апола стартовали су у новој години наступивши данас на турниру у Бечеју, а друго место у конкуренцији јуниора, у стилу олимпијски лук, освојио је Кикинђанин Ђорђе Мишковић.

Сениорка Сара Замуровић била је четврта, а исту позицију заузела је и Ана Лукић у узрасту кадеткиња.

Раде Медић, тренер Рускоселаца. Опстанак и даље приоритет

Са скромним амбицијама стартовала је рускоселска Црвена звезда у новој сезони војвођанског фудбалског „Истока”, а на половини трке, испоставило се, најпријатније је изненађење. Рускоселци су одмах иза три неприкосновене екипе: ОФК Кикинде, новокозарачке Слободе и карађорђевачког Јединства.

– Нисмо имали било какву врсту оптерећења чак штавише, циљ нам је био само опстанак, али ето освојили смо 28 бодова далеко преко плана, осам мање од лидера Кикинђана које смо јесенас иначе и једини у лиги победили. Нема, међутим, и поред одличне јесени промене у нашим размишљањима. И даље нам је приоритет опстанак у лиги, по могућству што пре – истиче тренер Раде Медић.

Прво окупљање заказао је Медић за недељу, 22. јануара.

– Засад немамо нових имена, избор је сужен, а видећемо ко ће нас напустити, неколико играча најавило је сигуран одлазак. Заказали смо три провере, против: наковачког Полета, зрењанинског Радничког и великоселске Козаре, а тражимо још једног ривала у предстојећем зимском припремном периоду – каже Медић.

Настављена женска куглашка Суперлига. Сигурна корак Кике

Женски куглашки колектив, тим Кике 0230, први је новој календарској години од свих кикиндских клубова кренуо у борбе за бодове – и био успешан. Трећепласиране Кикинђанке, као домаће у новобечејској куглани, савладале су до овога кола петопласирани новосадски Раднички, резултатом 5:3 (3.288:3.215). На тај начин стигла је Кика до осме победе у сезони, а био је ово меч 11. кола, први у 2023. години односно други у другом кругу надметања у нашем јачем рангу. Наступ капитенке Кике 0230, Наде Команов био је упитан, готово до пред почетак утакмице, због здравствених потешкоћа које су је данас опхрвале.

– Прописно су нас Новосађанке намучиле, било је неизвесно до самог краја, одлучили су детаљи, на срећу у нашу корист па ћемо пуне самопоуздања наставити надметање у лиги са жељом да до краја сачувамо трећу позицију, а у следећем колу очекује нас гостовање у Зрењанину код састава Баната – вели Команова.    

Кика 0230: Кресоја 537, Француски 540, Санто 555, Команов 599, Драганов 549, Шибул 508.

error: Content is protected !!