Спорт

Područna liga „Zrenjanin”. Trojka Srpskocrnjana u Nakovu, pitanje prvaka možda je već rešeno

U derbiju proleća, Srpskocrnjani su odradili najveći deo posla na putu ka vojvođanskom „Istoku”, a Nakovčanima verovatno ostaje borba za drugo mesto i eventualno dodatno doigravanje za plasman u viši rang. Još je mokrinski Delija poražen 1:0 od Radničkog u Jaši Tomiću.

Golman gostiju Kuručev u prvom delu sprečio je Kenjala da donese Poletu prednost, a na suprotnoj strani napadači Budućnosti u tri situacije bili su brzopleti, najavivši na taj način, ipak, trijumf u nastavku. Pekić je u 56. minutu najpre iz slobodnog udarca prebacio zid, Gajinov je bio kratak pa su gosti poveli, a isti igrač duplirao je vođstvo 12 minuta kasnije. Tada je Pekić nakon kornera pogodio glavom s prve stative. Pobedu je gostima pet minuta pre kraja overio rezervista Klaić, s dvadesetak metara po sredini naciljao je donji ugao.

Polet: Gajinov, Nadlački (Mićin), Inđić (Vukobrat), Šćepanović, Draganov, Babić (Uzelac), Bucalo, Marković, Zorić (Krasin), Kenjalo, Nešić (Radlović).

Budućnost: Kuručev, Vasiljević, Stanić, Markov, Kovačević (Klaić), Vlaučin (Stankov), Ajdarić, Kondić, Stojičić (Prpa), Mastilo, Pekić (Manojlović).

FOTO: FK Polet Nakovo

Vojvođanski „Istok”. Nebo kontra fudbala na Vašarištu, porazi OFK Kikinde i Ruskoselaca

Danas su na rasporedu bili preostali mečevi 20. runde Vojvođanske fudbalske lige „Istok”, ali kolo nije kompletirano. Obilna kiša, uz ogromne količine grada, natopila je travnjak kikindskog Vašarišta i uslova za igranje lokalnog derbija između ŽAK-a i velikoselske Kozare nije bilo. Lider OFK Kikinda pak poražena je 2:0 u Starčevu od Borca, a ruskoselska Crvena zvezda u Botošu 2:1 od Omladinca.

Glavni arbitar u kikindskoj Sinđelićevoj ulici Mokrinčanin Kristian Kovač, danas je dao znak za početak meča, iako je već tada, u 16 sati i pet minuta padala jaka kiša, a svega minut ili dva kasnije susret je prekinuo kada je počeo tući led. Zebelio se u narednih dvadesetak minuta travnjak Vašarišta kako nije ni minuloga januara, a uslova za igru nije bilo u šta su se uverili i kapiteni dva tima Radivojac i Bunić kada je sudija Kovač pokušao da loptu zatapka, ali neuspešno na vodom natopljenom travnjaku.

Prema rečima delegata ovog susreta Vojnovića iz Vojvode Stepe, utakmica je pomerena za sredu u 16 sati.

Nažalost, u Starčevu Kikinđani ne samo da su izgubili nego je i jedan od najboljih igrača našeg tima Aleksandar Mirkov, zbog teške povrede prilikom sudara u duelu, pre povratka na sever Banata morao u pančevačku bolnicu.

OFK Kikinda, premda je i dalje vodeća na lestvici sa 45, sada ima svega bod više od drugoplasiranog Jedinstva iz Banatskog Karađorđeva, a uz naš klub to je praktično jedini zainteresovani kolektiv za plasman u viši stepen – Srpsku ligu. Sloboda je treća sa 42, Crvena zvezda četvrta s 35, Kozara je 11 s 22, a ŽAK 14. na lestvici sa 17 bodova, poslednje dve pomenute naše ekipe, jasno, s utakmicom manje.

Košarkaški vikend. Naši opušteno privode sezonu kraju

Košarkaška sezona u nižim razredima sasvim se približila kraju, a naša tri kluba, ženski u Prvoj ligi KS Vojvodine i dva muška u rangu niže, opušteno privode kraju takmičenja.

Košarkašice kikindske SO ŽKK juče su na svom terenu pobedile 72:43 sastav Karađorđeva, a u pretposlednjem kolu doigravanja za plasman od devetog do 12. mesta u našem trećem košarkaškom stepenu, dočekaće, u četvrtak od 17 sati, tim Čelareva.

Velika Kikinda, u doigravanju za plasman od petog do osmog mesta, na svom terenu savladala je 98:80 košarkaše novosadske Budućnosti, a narednog vikenda dočekaće tim Futoga 1276.

U doigravanju za poredak od devetog do 12. mesta, novokozaračka Sloboda bila je uspešna 65:57 u Odžacima protiv Torpeda, a u pretposlednjem kolu gostovaće u Rumenci timu „Radivoj Korać”.

„Prolećni kup Banata”. Velikokikinđani najuspešniji

Plivački klub Velika Kikinda bio je domaćin „Prolećnog kupa Banata” na kojem je bio i najuspešniji. Miting je u bazenu „Jezera” okupio mlade plivače iz 21. kluba s 309 takimičara, uglavnom iz Vojvodine.

Velika Kikinda osvojila je ukupno 64 odličja, 30 zlatnih i po 17 srebrnih i bronzanih, drugi je zrenjaninski Proleter s 46, a treći subotički Spartak s 23 medalje.

Dominacija Mokrinčana. Plasman u Prvu ligu Vojvodine kožda već u narednom kolu

U 20. kolu Druge lige Vojvodine, rukometaši mokrinske Crvene zvezde zabeležili su novu, 19. pobedu u sezoni, ovoga puta na svom terenu nad Prigrevicom iz istoimenog bačkog mesta – 39:31, i šest kola pre kraja nadmetanja, najviše četiri boda deli ih od osvajanja prvoga mesta i plasmana u prvi vojvođanski, a treći rukometni razred u Srbiji. Mokrinčani bi, međutim, naslov prvaka mogli eventualnom pobedom osigurati već u narednom kolu kada će gostovati u Pančevu kod RA Dinamo, drugim na lestvici s devet bodova manje, premda bi tada još uvek ŽSK Žabalj, koji je trenutno treći s minusom od 10 bodova, mogao „matematički pretiti”.

„Moj prvi smeč”u Bašaidu. Gosti mali odbojkaši iz Kleka i Lazareva

U okviru projekta „Odbojka zove – Moj prvi smeč”, Bašaid i Osnovna škola „1. oktobar” bili su  danas domaćini turnira za decu iz ovog našeg mesta te Lazareva i Kleka, pokraj Zrenjanina.

– Ovaj projekat pokrenut je u cilju omasovljenja muške odbojke, a tokom dve protekle godine učestvovalo je više od 2.500 dečaka iz 50 opština i gradova. U Bašaidu smo u uzvratnoj poseti, pre mesec dana dečaci iz Bašaida bili su u Zrenjaninu, a sada ćemo da vidimo šta su dečaci posle pet meseci naučili – rekao je Zoran Olajić, koordinator projekta u ime Odbojkaškog saveza Srbije.

Marko Terzin, predsednik Školskog sportskog saveza napomenuo je:

– Zahvalni smo Odbojkaškom savezu Srbije i Gradu Kikindi, koji su omogućili deci iz Bašaida da se bave odbojkom, a ovde je reč o školi odbojke koja traje šest meseci, tokom kojih se organizuju tri treninga nedeljno i besplatna je. Ove godine imamo ukupno 600 dečaka iz 29 gradova i opština Srbije.

Predsednica Sportskog saveza Kikinde Jelena Čudanov, dodala je:

– Drago mi je kada dođem u manju sredinu kao što je Bašaid koji ima taletovanu decu koja tako lepo igraju odbojku, a ovaj projekat koji je Grad Kikinda započeo sa OSS prošle godine je vrlo kvalitetno urađen. Očekujem da ćemo moći i u drugim našim selima da dečake ukljčimo u odbojku, a mi ćemo uvek podržati takve projekte pa ćemo ove godine imati i odbojkaški kamp u Kikindi.

ŽAK okončao sezonu u Prvoj „A” ligi. Remi na rastanku, oprostio se Budurin

U utakmici poslednjeg kola Prve „A” lige u kikindskom „Jezeru” između vaterpolista ŽAK-a i Beograda nije bilo takmičarskog značaja, završena je bez pobednika 13:13 (4:3, 2:3, 4:4, 3:3), a pamtiće je dosadašnji kapiten Nemanja Budurin koji se oprostio od igranja.

– Odlična utakmica za kraj i najpravedniji ishod, iako smo promašili poslednji napad za pobedu. Ispunili smo cilj za ovu sezonu, a to je bio opstanak u našem drugom rangu. Učinili smo to tri kola pre kraja, a ceo klub zahvalan je na velikoj pomoći i podršci Grada Kikinde – kaže Miroslav Munćan, trener ŽAK-a.

Kikindski vaterpolisti okončali su sezonu na osmom mestu tabele s 20 bodova, osam više od pretposlednje šabačke Save koja će u doigravanje za ostanak. Kada je reč o narednoj sezoni, Munćan napominje:

– Ambicije će, pre svega, zavisiti od budžeta kojim će klub raspolagati.

ŽAK: Bušić, Cvetić 1, Naćuk 1, Zorić, Budurin 2, Jovanović 4, Ilić, Marić 1, Vidicki, Gavranov 1, Simić 1, Zdravkovič, Šušnica, Šamu 1.

Galadska završila nadmetanje u Prvoj ligi. Beograđani u polufinalu doigravanja za elitu

Nakon poraza 2:4 u kikindskom „Jezeru” u prvom meču četvrtfinala doigravanja za plasman u Superligu Srbije, Galadska je danas u uzvratnom susretu izgubila 4:0 u Beogradu od Primara i tako završila sezonu u Prvoj ligi. Nastupili su: Žarko Đurđev, Miodrag Čović i mlađani Andrej Banjaš (15).

– Odigrali smo oproštajni meč u sezoni bez Petra Vidića, koji je na tromesečnoj poštedi zbog povrede leđa, a nije bilo ni mene u ekipi, zbog infekcije oka – kaže kapiten Nenad Đukić.

Zadovoljni su u Galadskoj sezonom u našem drugom rangu.

– Cilj nam je bio samo opstanak, a plasirali smo se u doigravanje za ulazak u naš najjači razred. S skromnom sumom novca kojom raspolažemo, ovo je naš maksimum, a za narednu takmičarsku godinu pravićemo mladu ekipu, u zavisnosti od budžeta. Verujem već do kraja narednog meseca znaćemo na čemu smo.

Najbitniji je, veli kapiten, koji istovremeno navešćuje i oproštaj od igranja, rad sa mladima.

– Najviše ulažemo u taj segment rada kluba. Radimo s našom decom i za dve ili tri godine u potpunosti ćemo imati kikindsku ekipu – jasan je Đukić.

Muška ARUKUS liga. Kikindi bodovi za produžetak nade u spas

U Kostolcu, protiv otpisanog poslednjeplasiranog Rudara koji je dosad osvojio svega četiri boda, rukometaši Kikinde, očekivano, prekinuli su crni niz od sedam vezanih poraza, upisali dva boda (31:26) i na taj način produžili nadu u spas u povratničkoj sezoni u prvom rukometnom razredu Srbije.

Već u uvodu bilo je 4:0 za Kikinđane, Kostolčani su prvi gol postigli nakon šest minuta, a na odmoru semafor je pokazivao 16:12 u korist Kikinde. Iako su se domaćini u nekoliko navrata rezultatski približili ekipi iz našega grada, u finišu nije bilo uzbuđenja i Kikinda je mirno privela meč kraju.

Sledeći rival Kikinđana, za osam dana u „Jezeru”, biće Šamot iz Aranđelovca koji se takođe nalazi ispod crte spasa i nada se opstanku. Aranđelovčani su prvi ispod linije opstanka s 12 bodova, a Kikinda stepenik niže s 11. Preostala su četiri kola odnosno osam bodova još je uvek moguće osvojiti, a iznad crte spasa nalaze se Proleter s 15 i Jugović sa 16 bodova. Inače, umesto Gorana Kurteša, koji se povukao s mesta šefa struke, Kikindu je u Kostolcu s klupe predvodio pomoćni trener Vladimir Mitreski.

MRK Kikinda: Vidović, Kukić, Stojanović 2, Bosančić 1, Lisica 3, Trninić 3, Miškov (sedmerac), Šijan 7, Vrgović 7(3), Panić, Rakić 3, Komarek 1, Ilijin 3, Gaćinović 1 (13 odbrana).

Vojvođanski „Istok”. Remi Slobode s Perležanima

Od pet naših ekipa na vojvođanskom fudbalskom „Istoku”, danas je u okviru 20. kola igrala jedino novokozaračka Sloboda koja je na svom „Iliji Panteliću” remizirala 2:2 sa Vojvodinom iz Perleza. U ovoj sezoni nezgodni gosti brzo su potvrdili taj epitet, poveli su u sedmom minutu nakon što je desna strana defanzive domaćina slabo reagovala i dozvolila Golijaninu da najpre uđe u kazneni prostor, a onda lagano i poentira. Bliže omoru, u 33. minutu, bilo je 0:2. Opet je pogotku gostiju prethodila nedovoljno žustra reakcija odbrane Novokozarčana, tada na levoj strani terena. Usledio je idealan centaršut A. Šušnjara i mat Mitića.

Mnogo bolja igra Slobode u nastavku, ali to su domaćini do kraja tek delimično naplatili. Perležani su se u više navrata spasavali i šteta je što Novokozarčani nisu ranije barem smanjili rezultat pa bi možda tako stigli i do sva tri boda. Ovako, Lisica, koji je u nastavku ušao u igru, odlično je prodro u 79. minutu, ušao u šesnaesterac Vojvodine, a onda ga je oborio strelac drugog pogotka za goste – Mitić. Nemanja Vrbački bio je siguran iz kaznenog udarca, a trener Slobode Mitrović do kraja još jedanput pogodio je sa zamenom. U igru je blizu kraja ubacio Miloša Labusa koji je nedugo potom, u prvom minutu sudijskog dodatka, s 40 metara lobovao gostujućeg golmana Savića.

Kada se očekivao poslednji pokušaj Slobode za preokret, usledio je incident bez potrebe. U gužvi i koškanju, rezervni golman Perležana Đorđe Miklić zaletio se s klupe i karate udarcem nogom udario Labusa, srećom ne u glavu već u rame. Sve se ipak smirilo, a Labus je imao sreće i nije teže povređen.

Sloboda: Ćirić, Hovanec, Bogojević, Ćulibrk, Galić (Labus), Popović, Vrbački, Stanaćev, Vokić, Ćosić (Lisica), Kovačević. 

error: Content is protected !!