Спорт

Područna liga „Zrenjanin”. Trojka Srpskocrnjana u Nakovu, pitanje prvaka možda je već rešeno

У дербију пролећа, Српскоцрњани су одрадили највећи део посла на путу ка војвођанском „Истоку”, а Наковчанима вероватно остаје борба за друго место и евентуално додатно доигравање за пласман у виши ранг. Још је мокрински Делија поражен 1:0 од Радничког у Јаши Томићу.

Голман гостију Куручев у првом делу спречио је Кењала да донесе Полету предност, а на супротној страни нападачи Будућности у три ситуације били су брзоплети, најавивши на тај начин, ипак, тријумф у наставку. Пекић је у 56. минуту најпре из слободног ударца пребацио зид, Гајинов је био кратак па су гости повели, а исти играч дуплирао је вођство 12 минута касније. Тада је Пекић након корнера погодио главом с прве стативе. Победу је гостима пет минута пре краја оверио резервиста Клаић, с двадесетак метара по средини нациљао је доњи угао.

Полет: Гајинов, Надлачки (Мићин), Инђић (Вукобрат), Шћепановић, Драганов, Бабић (Узелац), Буцало, Марковић, Зорић (Красин), Кењало, Нешић (Радловић).

Будућност: Куручев, Васиљевић, Станић, Марков, Ковачевић (Клаић), Влаучин (Станков), Ајдарић, Кондић, Стојичић (Прпа), Мастило, Пекић (Манојловић).

ФОТО: ФК Полет Наково

Vojvođanski „Istok”. Nebo kontra fudbala na Vašarištu, porazi OFK Kikinde i Ruskoselaca

Данас су на распореду били преостали мечеви 20. рунде Војвођанске фудбалске лиге „Исток”, али коло није комплетирано. Обилна киша, уз огромне количине града, натопила је травњак кикиндског Вашаришта и услова за играње локалног дербија између ЖАК-а и великоселске Козаре није било. Лидер ОФК Кикинда пак поражена је 2:0 у Старчеву од Борца, а рускоселска Црвена звезда у Ботошу 2:1 од Омладинца.

Главни арбитар у кикиндској Синђелићевој улици Мокринчанин Кристиан Ковач, данас је дао знак за почетак меча, иако је већ тада, у 16 сати и пет минута падала јака киша, а свега минут или два касније сусрет је прекинуо када је почео тући лед. Зебелио се у наредних двадесетак минута травњак Вашаришта како није ни минулога јануара, а услова за игру није било у шта су се уверили и капитени два тима Радивојац и Бунић када је судија Ковач покушао да лопту затапка, али неуспешно на водом натопљеном травњаку.

Према речима делегата овог сусрета Војновића из Војводе Степе, утакмица је померена за среду у 16 сати.

Нажалост, у Старчеву Кикинђани не само да су изгубили него је и један од најбољих играча нашег тима Александар Мирков, због тешке повреде приликом судара у дуелу, пре повратка на север Баната морао у панчевачку болницу.

ОФК Кикинда, премда је и даље водећа на лествици са 45, сада има свега бод више од другопласираног Јединства из Банатског Карађорђева, а уз наш клуб то је практично једини заинтересовани колектив за пласман у виши степен – Српску лигу. Слобода је трећа са 42, Црвена звезда четврта с 35, Козара је 11 с 22, а ЖАК 14. на лествици са 17 бодова, последње две поменуте наше екипе, јасно, с утакмицом мање.

Košarkaški vikend. Naši opušteno privode sezonu kraju

Кошаркашка сезона у нижим разредима сасвим се приближила крају, а наша три клуба, женски у Првој лиги КС Војводине и два мушка у рангу ниже, опуштено приводе крају такмичења.

Кошаркашице кикиндске СО ЖКК јуче су на свом терену победиле 72:43 састав Карађорђева, а у претпоследњем колу доигравања за пласман од деветог до 12. места у нашем трећем кошаркашком степену, дочекаће, у четвртак од 17 сати, тим Челарева.

Велика Кикинда, у доигравању за пласман од петог до осмог места, на свом терену савладала је 98:80 кошаркаше новосадске Будућности, а наредног викенда дочекаће тим Футога 1276.

У доигравању за поредак од деветог до 12. места, новокозарачка Слобода била је успешна 65:57 у Оџацима против Торпеда, а у претпоследњем колу гостоваће у Руменци тиму „Радивој Кораћ”.

„Prolećni kup Banata”. Velikokikinđani najuspešniji

Пливачки клуб Велика Кикинда био је домаћин „Пролећног купа Баната” на којем је био и најуспешнији. Митинг је у базену „Језера” окупио младе пливаче из 21. клуба с 309 такимичара, углавном из Војводине.

Велика Кикинда освојила је укупно 64 одличја, 30 златних и по 17 сребрних и бронзаних, други је зрењанински Пролетер с 46, а трећи суботички Спартак с 23 медаље.

Dominacija Mokrinčana. Plasman u Prvu ligu Vojvodine kožda već u narednom kolu

У 20. колу Друге лиге Војводине, рукометаши мокринске Црвене звезде забележили су нову, 19. победу у сезони, овога пута на свом терену над Пригревицом из истоименог бачког места – 39:31, и шест кола пре краја надметања, највише четири бода дели их од освајања првога места и пласмана у први војвођански, а трећи рукометни разред у Србији. Мокринчани би, међутим, наслов првака могли евентуалном победом осигурати већ у наредном колу када ће гостовати у Панчеву код РА Динамо, другим на лествици с девет бодова мање, премда би тада још увек ЖСК Жабаљ, који је тренутно трећи с минусом од 10 бодова, могао „математички претити”.

„Moj prvi smeč”u Bašaidu. Gosti mali odbojkaši iz Kleka i Lazareva

У оквиру пројекта „Одбојка зове – Мој први смеч”, Башаид и Основна школа „1. октобар” били су  данас домаћини турнира за децу из овог нашег места те Лазарева и Клека, покрај Зрењанина.

– Овај пројекат покренут је у циљу омасовљења мушке одбојке, а током две протекле године учествовало је више од 2.500 дечака из 50 општина и градова. У Башаиду смо у узвратној посети, пре месец дана дечаци из Башаида били су у Зрењанину, а сада ћемо да видимо шта су дечаци после пет месеци научили – рекао је Зоран Олајић, координатор пројекта у име Одбојкашког савеза Србије.

Марко Терзин, председник Школског спортског савеза напоменуо је:

– Захвални смо Одбојкашком савезу Србије и Граду Кикинди, који су омогућили деци из Башаида да се баве одбојком, а овде је реч о школи одбојке која траје шест месеци, током којих се организују три тренинга недељно и бесплатна је. Ове године имамо укупно 600 дечака из 29 градова и општина Србије.

Председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов, додала је:

– Драго ми је када дођем у мању средину као што је Башаид који има талетовану децу која тако лепо играју одбојку, а овај пројекат који је Град Кикинда започео са ОСС прошле године је врло квалитетно урађен. Очекујем да ћемо моћи и у другим нашим селима да дечаке укљчимо у одбојку, а ми ћемо увек подржати такве пројекте па ћемо ове године имати и одбојкашки камп у Кикинди.

ŽAK okončao sezonu u Prvoj „А” ligi. Remi na rastanku, oprostio se Budurin

У утакмици последњег кола Прве „А” лиге у кикиндском „Језеру” између ватерполиста ЖАК-а и Београда није било такмичарског значаја, завршена је без победника 13:13 (4:3, 2:3, 4:4, 3:3), а памтиће је досадашњи капитен Немања Будурин који се опростио од играња.

– Одлична утакмица за крај и најправеднији исход, иако смо промашили последњи напад за победу. Испунили смо циљ за ову сезону, а то је био опстанак у нашем другом рангу. Учинили смо то три кола пре краја, а цео клуб захвалан је на великој помоћи и подршци Града Кикинде – каже Мирослав Мунћан, тренер ЖАК-а.

Кикиндски ватерполисти окончали су сезону на осмом месту табеле с 20 бодова, осам више од претпоследње шабачке Саве која ће у доигравање за останак. Када је реч о наредној сезони, Мунћан напомиње:

– Амбиције ће, пре свега, зависити од буџета којим ће клуб располагати.

ЖАК: Бушић, Цветић 1, Наћук 1, Зорић, Будурин 2, Јовановић 4, Илић, Марић 1, Видицки, Гавранов 1, Симић 1, Здравкович, Шушница, Шаму 1.

Galadska završila nadmetanje u Prvoj ligi. Beograđani u polufinalu doigravanja za elitu

Након пораза 2:4 у кикиндском „Језеру” у првом мечу четвртфинала доигравања за пласман у Суперлигу Србије, Галадска је данас у узвратном сусрету изгубила 4:0 у Београду од Примара и тако завршила сезону у Првој лиги. Наступили су: Жарко Ђурђев, Миодраг Човић и млађани Андреј Бањаш (15).

– Одиграли смо опроштајни меч у сезони без Петра Видића, који је на тромесечној поштеди због повреде леђа, а није било ни мене у екипи, због инфекције ока – каже капитен Ненад Ђукић.

Задовољни су у Галадској сезоном у нашем другом рангу.

– Циљ нам је био само опстанак, а пласирали смо се у доигравање за улазак у наш најјачи разред. С скромном сумом новца којом располажемо, ово је наш максимум, а за наредну такмичарску годину правићемо младу екипу, у зависности од буџета. Верујем већ до краја наредног месеца знаћемо на чему смо.

Најбитнији је, вели капитен, који истовремено навешћује и опроштај од играња, рад са младима.

– Највише улажемо у тај сегмент рада клуба. Радимо с нашом децом и за две или три године у потпуности ћемо имати кикиндску екипу – јасан је Ђукић.

Muška ARUKUS liga. Kikindi bodovi za produžetak nade u spas

У Костолцу, против отписаног последњепласираног Рудара који је досад освојио свега четири бода, рукометаши Кикинде, очекивано, прекинули су црни низ од седам везаних пораза, уписали два бода (31:26) и на тај начин продужили наду у спас у повратничкој сезони у првом рукометном разреду Србије.

Већ у уводу било је 4:0 за Кикинђане, Костолчани су први гол постигли након шест минута, а на одмору семафор је показивао 16:12 у корист Кикинде. Иако су се домаћини у неколико наврата резултатски приближили екипи из нашега града, у финишу није било узбуђења и Кикинда је мирно привела меч крају.

Следећи ривал Кикинђана, за осам дана у „Језеру”, биће Шамот из Аранђеловца који се такође налази испод црте спаса и нада се опстанку. Аранђеловчани су први испод линије опстанка с 12 бодова, а Кикинда степеник ниже с 11. Преостала су четири кола односно осам бодова још је увек могуће освојити, а изнад црте спаса налазе се Пролетер с 15 и Југовић са 16 бодова. Иначе, уместо Горана Куртеша, који се повукао с места шефа струке, Кикинду је у Костолцу с клупе предводио помоћни тренер Владимир Митрески.

МРК Кикинда: Видовић, Кукић, Стојановић 2, Босанчић 1, Лисица 3, Трнинић 3, Мишков (седмерац), Шијан 7, Врговић 7(3), Панић, Ракић 3, Комарек 1, Илијин 3, Гаћиновић 1 (13 одбрана).

Vojvođanski „Istok”. Remi Slobode s Perležanima

Од пет наших екипа на војвођанском фудбалском „Истоку”, данас је у оквиру 20. кола играла једино новокозарачка Слобода која је на свом „Илији Пантелићу” ремизирала 2:2 са Војводином из Перлеза. У овој сезони незгодни гости брзо су потврдили тај епитет, повели су у седмом минуту након што је десна страна дефанзиве домаћина слабо реаговала и дозволила Голијанину да најпре уђе у казнени простор, а онда лагано и поентира. Ближе омору, у 33. минуту, било је 0:2. Опет је поготку гостију претходила недовољно жустра реакција одбране Новокозарчана, тада на левој страни терена. Уследио је идеалан центаршут А. Шушњара и мат Митића.

Много боља игра Слободе у наставку, али то су домаћини до краја тек делимично наплатили. Перлежани су се у више наврата спасавали и штета је што Новокозарчани нису раније барем смањили резултат па би можда тако стигли и до сва три бода. Овако, Лисица, који је у наставку ушао у игру, одлично је продро у 79. минуту, ушао у шеснаестерац Војводине, а онда га је оборио стрелац другог поготка за госте – Митић. Немања Врбачки био је сигуран из казненог ударца, а тренер Слободе Митровић до краја још једанпут погодио је са заменом. У игру је близу краја убацио Милоша Лабуса који је недуго потом, у првом минуту судијског додатка, с 40 метара лобовао гостујућег голмана Савића.

Када се очекивао последњи покушај Слободе за преокрет, уследио је инцидент без потребе. У гужви и кошкању, резервни голман Перлежана Ђорђе Миклић залетио се с клупе и карате ударцем ногом ударио Лабуса, срећом не у главу већ у раме. Све се ипак смирило, а Лабус је имао среће и није теже повређен.

Слобода: Ћирић, Хованец, Богојевић, Ћулибрк, Галић (Лабус), Поповић, Врбачки, Станаћев, Вокић, Ћосић (Лисица), Ковачевић. 

error: Content is protected !!