Спорт

Streličarski turnir. Zamurovićeve u Kragujevcu

Две стреличарке кикиндског Апола, Сара и Снежана Замуровић наступиле су као сениорке на турниру у Крагујевцу, у организацији Стреличарског клуба Око соколово, на којем се окупило 68 такмичара и такмичарки у бројним дисциплинама и свим узрасним категоријама. Наступило је 15 клубова, а Аполо је у укупном поретку био 13.

И Сара и Снежана заузеле су трећа места, а обе су имaле још по две противнице. Сара се надметала у олимпијском, а Снежана у голом луку.

У олимпијском луку прва је била Виолета Стефановић из СК Велос, резултатом 539 (24.88950), друга Ивана Орлов Гајан из СК Панчево с 397 (13.14551), а трећа Сара забележила је скор 395 (12.07692).

У голом луку пак победила је Ингрид Васиљевић из СУ Спарта резултатом 568 (50.52632), друга је била Наташа Стојковић из СК ДИФ с 359 (16.95845), а трећа Снежана одапињала је стреле за скор 181 (11.01855).

Dudisti Partizana na tri takmičenja

На два Првенства Војводине, џудисти кикиндског Партизана изборили су 11 пласмана на појединачне шампионате Србије, а усто најмлађи чланови били су на турниру у Хрватској.

У Степановићеву, у узрасту старијих дечака и девојчица (2009/10. годиште) бронзане медаље узели су Немања Галић, Филип Срејин, Катарина Исаков и Миа Мортвански, а пета је била Сара Бањац па ће сви поменути наступити и на Првенству Србије у Београду, 27. маја.

На покрајинској смотри за узраст јуниора и јуниорки, такође у Степановићеву, шесторо кикиндских џудока стекло је право наступа и на државном нивоу у Београду, али седам дана пре старијих дечака и девојчица. Првакиње Војводине постале су Дуња Мутавџић и Милица Латковић, други је био Никола Исаков, а трећи Владимир Талијанов док су пета места припала Милошу Ракину и Луки Мићићу.

Коначно, најмлађи Кикинђани били су у загребачком предграђу Дугаве, на турниру истоименог Џудо клуба, медаље су изостале, а пета места заузели су: Синиша Попесков, Огњен Цуцић, Филип Цветковић, Немања Ромаков.

„Šarengradski kup” u Kruševcu

Најуспешнија такмичарка Велике Кикинде на пливачком „Шаренградском купу” у Крушевцу била је Миња Балинт. Освојила је злато на 100 метара краулом и била двапут друга, на 200м мешовитим стилом и 50м краулом. У бројним дисциплинама наступило је више од 400 пливача и пливачица из Словеније, Босне и Херцеговине, Северне Македоније, Бугарске и Србије.

Seoske sportske igre u Mokrinu. Trijumf Velikoselaca

На петим Сеоским спортским играма, у које су први пут укључена и кикиндска села, на локалном надметању у Мокрину, тријумфовала је екипа из Банатског Великог Села. За ривале су имали две мокринске и екипу из Руског Села. Великоселци су тако изборили право наступа на регионалном такмичењу одакле пак победник одлази на државну завршницу. Капитенка екипе из Великог Села Александра Чубрило, рекла је:

– Драго ми је што се оваква манифестација први пут одржала код нас и што сам лично допринела својој екипи да буде укупни победник. Било је лепо дружење и волела бих да ове игре код нас постану редовне и још масовније и да и остала наша села наступају на њима.  

Područna liga. Zorić za minimalac Poleta

Четири су кола преостала до краја Подручне фудбалске лиге „Зрењанин”, а када је реч о наковачком Полету и мокринском Делији – иста мета, исто одстојање. Нема промена на табели за ова два наша тима и утисак је, премда је у спорту све могуће, како их неће ни бити. Наковчани су трећи на лествици, с три бода мање од друге меленачке Русанде па су још увек с њом у трци за пласман у доигравање, а и Мокринчани су трећи, али одоздо и они се одатле, нити у тероји, не могу помакнути навише. Тренутно им нема спаса, испадају, али све се може променити уз два услова. Први је да другопласирани тим из ове лиге, ма ко то био, на крају буде био успешан у свом, поменутом, доигравању па оде у виши војвођански ранг, а други услов је да Раднички из Зрењанина не испадне из Српске у Војвођанску лигу. У том случају Мокринчани неће испасти.

Иначе, Полет је у овом 26. колу, као домаћин, поготком Уроша Зорића у првом полувремену, савладао тим Стајићева, а Делија је у Мокрину поражен 0:4 од МСК-а из Михајлова.

Vojvođanska liga „Istok”

Комплетирано је 26. коло на војвођанском „Истоку”, а наши, кикиндски ЖАК и рускоселска Црвена звезда, забележили су реми односно пораз. „Жути мрави” одиграли су на свом Вашарипту 1:1 с Бегејом из Житишта, директним ривалом за опстанак, док су Рускоселци поражени у Омољици од Младости, резултатом 2:0.

ЖАК је против Житиштана који су дошли без резервних играча, у првом делу пропустио две одличне прилике, Кочиш је промашивао, а још једанпут овај је играч тукао замало преко пречке док је Бербаков погодио оквир гола. На супротној страни голман Живков спасио је Кикинђане, врховима прстију и уз помоћ стативе спречио је вођство гостију. Почетком наставка, у 52. минуту, Кочиш је напокон погодио из казненог простора, приземним ударцем, мало искоса са десне стране. На супротној страни Бегеј је, осам минута касније, поравнао преко Куча. Стезали су гости обруч од момента када су примили гол и то им се исплатило када је Куч  одмереним ударцем, уз стативу, с двадесетак метара савладао Живкова који је у овој ситуацији био немоћан.

ЖАК: Живков, Кнежевић, Ратко, Кочиш, Утржен, Радивојац, Стојков (Терзин), Пенавски, Детари (Пецарски), Дрљача, Бербаков.

Четири кола пре краја Рускоселци заузимају пето место с 43, а ЖАК је 13, први изнад тренутне црте опстанка, с 28 бодова.

Seoske sportske igre u Mokrinu

Спортски савез Србије пету годину организује Сеоске спортске игре, а Град Кикинда укључио се у пројекат и по први пут једно наше село – Мокрин,  домаћин је поменутих игара. Данас је на теренима, отвореним и у дворани, мокринске школе градоначелник Никола Лукач отворио надметања у 11 дисциплина: фудбалу, одбојци, рвању, надвлачењу конопца и штапа, бацању камена с рамена, обарању руке, скоку у даљ из места, трци у џаковима, шаху и полигону. Наступају четири екипе, две из Мокрина и по једна из Банатског Великог Села и Руског Села.

– Као и увек када је реч о спорту, мени је велико задовољство да будем на оваквим догаћајима, јер Кикинда јесте град спорта, и нормално је да се градска управа укључи у све ово, поготово овде у Мокрину, у прелепој хали. Ко год да победи овде, подржаћемо их да нас што боље представе на регионалном такмичењу да и тамо буду најбољи и, што да не, покушају на крају са републичког надметања као прваци да донесу свом селу отворени рукометни терен – рекао је Лукач.

Давор Штефанек нагласио је да има одличну сарадњу с кикиндском градском управом већ шест година, откад је на челу Спортског савеза Србије.

– Спорт у Кикинди у успону је, прави људи у спорту на правим су местима код вас. Хвала и градоначелнику Лукачу, који има смисао за спорт и који подржава кикиндске спортисте, такође и Мокринчанима који су се прихватили организације у њиховој сјајној хали, а радимо да свако село у Србији треба да има овакав објекат. Мало имамо општина из Војводине у овим играма, али спорт у Војводини је јак. Наша идеја да сваком треба да омогућимо да се бави спортом – казао је Штефанек.

Јасмина Јурас, председница Спортског савеза Војводине, напоменула је:

– Мокринчани су познати по мушком рукометном клубу, а и по такмичарском духу у туцању јајима и борби гускова и сада су прихватили да буду и део ове манифестације и зато заслужују похвале, као и Град Кикинда и Спортски савез у вашем граду. Омогућили су великом броју углавном бивших спортиста да се сада као рекреативци баве спортом кроз овакав вид такмичења.  

Јелена Чуданов, председница Спортског савеза Кикинде, додала је:

– Три године планирали смо да се укључимо у ове игре, поготово што је мало општина из Војводине досад у овоме. Разноврсна су такмичења, а награда за најбоље у Србији заиста је примамљива. Следеће године, верујем да ће и остала кикиндска села наступити. 

ФОТО: Град Кикинда (Чедомир Вујанић)

Druga liga Vojvodine za rukometaše

У претпоследњем колу Друге лиге Војводине, рукометаши мокринске Црвене звезде, новог члана првог покрајинског а трећег ранга у Србији, савладали су 35:29 (20:12) на свом терену екипу Руме. Првопласираним Мокринчанима преостала је још утакмица последње рунде у сезони, играће у Долову против истоименог тима.

Црвена звезда: Крстић, Алмаши 3, Кокот, Иветић 1, Дукатаров 6(2), Мајкић 4, Маркуш 1, Гаврилов 1, Голић, Трнић 5, Миливојевић, Ковач 8, Блажић 3, Ладичорбић 2, Скубан 1.

ФОТО: РК Црвена звезда, Мокрин

„Sport klub” Prva liga Srbije u američkom fudbalu. Mamuti

У утакмици првога кола „Спорт клуб” Прве лиге Србије у америчком фудбалу, кикиндски Мамути на Вашаришту савладали су 70:6 састав пожаревачких Пастува. Играно је у отежаним условима, напомиње Бранислав Фекете, члан кикиндског клуба.

– На моменте смо морали и да трчимо за лоптом, а ривал је само на почетку пружио добар отпор. Како је време протицало нису могли пратити наш темпо и уверљиво смо их савладали. Утакмица трећег кола против истог ривала, али на њиховом терену, на програму је 28. маја и верујемо да смо способни и тамо да тријумфујемо – каже Фекете.

Пре ове утакмице, Кикинђани су у другом колу, поражени од румунских Ребелса из Букурешта, који у нашој најјачој лиги наступају као гостујући тим, а после данашње победе очекивано би било да Мамути и Румуни наставе надметање у другом кругу првенства, као два боља тима у односу на Пастуве.

ФОТО: КАФ Мамути (Тамара Милошевић)

Vojvođanski„Istok”

Данас су на распореду били мечеви 26. кола Војвођанске фудбалске лиге „Исток”, а викенд је обележио локални дерби у Банатском Великом Селу између Козаре и лидера ОФК Кикинде, који је у највећем делу био „утакмица камилица” и завршен је без победника 1:1, док је Слобода у Новим Козарцима резултатом 2:0 савладала састав ковинског Радничког.

Већ у уводу, као и минулом колу, Стеван Зељковић донео је предност лидеру из Кикинде. Овога пута погодио је у седмом минуту из прекида. Са 17 метара нациљао је доњи голманов угао. Ништа значајније није се потом дешавало све до 65. минута. Тада је лопта погодила у руку Божића, био је на метар-два од Мисића, који је тукао, па су Кикинђани протестовали код судије Димитриевског сматрајући да дефанзивац лидера није имао времена да измакне горњи екстремитет. Казнени ударац у гол претворио је Теодор Бјелановић, а до краја није било промена, иако су шансу имали Великоселци, а Кикинђани двапут опасно запретили.

Козара: Ми. Француски, Ф. Томић, Ђаковић (Чуданов), Бјелановић, Б. Бунић, Латиновић, Мисић (Рофа), Петровић, Момчилов, Ма. Француски, Бурсаћ. 

ОФК Кикинда: Савков, Божић, Рељић, Јарић (Галешев), Мирков, Ивановић, Зељковић, Виловски (Ђукић), Рафаел (Бајић), Барбул, Радовановић.

Прорадио је на „Илији Пантелићу” напокон и Никола Галић, рано је довео Слободу у вођство, примио је у шестом минуту дубинску лопту и из казненог простора лобовао голмана Ковинаца. Након пола сата све је одрадио стрелац водећег поготка, а онда асистирао Милошу Лабусу који је добро испратио акцију и изблиза дуплирао предност. У другом делу на обе стране било је неколико добрих покушаја, а истакао се чувар мреже домаћина Ћирић.

Слобода: Ћирић, Хованец, Богојевић, Лисица, Ћулибрк (Радулашки), Галић (Врбачки), Поповић, Станаћев, Вокић, Лабус (Шанта), Д. Ћосић.

Водећа ОФК Кикинда четири кола пре краја има 61 бод, што је девет бодова вишка у односу на другопласиране Карађорђевчане па је Кикинђанима потребно највише још три бода за математичку оверу наслова првака који ће јој донети повратак међу српсколигаше након сезоне. Слобода је трећа на табели, има 51 бод, а Козара заузима девето место с 32.

Преостала два наша клуба играће сутра од 17 сати. На кикиндском Вашаришту ЖАК ће бити под императивом победе у дербију за опстанак, против Бегеја из Житишта, док ће рускоселска Црвена звезда без оптерећења гостовати у Омољици, тиму Младости.

ФОТО: ОФК Кикинда (Јелена Пантелић)

error: Content is protected !!