Započela je stonoteniska sezona, a kikindska Galadska ima tri ekipe. Ženska ekipa u Drugoj ligi „Sever”, trećem rangu, u sastavu: Ivana Mršić, Jovana Glišin, Nevena Kiurski i Lena Terzić, pobedila je 4:0 u prvom kolu u Skorenovcu istoimenu ekipu, a drugi muški tim: Vuk Stevanović, Vukašin Jakšić, Aleksandar Rodić i Mario Banjaš, u Lokvama izgubio je istim rezultatom od Banatula. Najbolji muški tim Galadske startovaće narednog vikenda, a kada je reč o mlađim kategorijama, na prvom bodovnom turniru STSS za mlađe kadete, u Čoki, Banjaš (na slici dole, drugi sleva) osvojio je treće mesto dok je Terzić stigla do četvrtfinala. 
Спорт
U sedmom kolu Područne lige „Zrenjanin”, nakovački Polet golovima Kenjala te Zorića, u poslednjim trenucima, pobedio je 2:1 u Sečnju tim Bilećanina dok je Napredak iz Banatske Topole rezultatom 2:0 poražen od Mladosti u Banatskom Despotovcu, a Delija u Mokrinu 0:5 od Napretka iz Česterega.
Preostali rezultati sedmog kola: Jedinstvo – Radnički 7:0, ŽFK Banat – Omladinac 6:0, C. zvezda – Stajićevo 2:1, MSK – Banat 1:1, 2.oktobar – Vojvodina 7:0.
TABELA: Napredak (Č) 21, Polet 15, Mladost 15, Bilećanin 13, 2.oktobar 13, C. zvezda 12, Banat 11, MSK 10, Jedinstvo 10, ŽFK Banat 10, Napredak (BT) 10, Stajićevo 9, Radnički 9, Delija 4, Vojvodina 0, Omladinac 0.
U osmom kolu, subota i nedelja (15), igraće: Radnički – Vojvodina, Napredak (BT) – 2.oktobar, Banat – Mladost, Napredak (Č) – MSK, Stajićevo – Delija, Omladinac – C. zvezda, Polet – ŽFK Banat, Jedinstvo – Bilećanin.
MFL „KI-ŽI”
Rezultati četvrtog kola: Omladinac – Proleter 2:0, Terekveš – Bega 1:2, Roham – Podgrmeč 9:0, Borac (A) – Vojvodina 2:4, 1.oktobar – Borac (I) 1:2.
TABELA: Omladinac 10, Vojvodina 10, Roham 9, Borac (A) 6, Proleter 6, Terekveš 6, Bega 6, 1.oktobar 3, Borac (I) 3, Podgrmeč 0.
U petom kolu, nedelja (15.30), igraće: Borac (I) – Terekveš, Vojvodina – 1.oktobar, Podgrmeč – Borac (A), Proleter – Roham, Bega – Omladinac.
U drugom kolu Super B lige za rukometašice, ŽORK Kikinda pretprela je novi težak poraz, još ubedljivi nego u prvom kolu. U „Jezeru” Kikinđanke su izgubile 13:32 od Bora, a u trećoj rundi gostovaće ekipi Pančeva.
ŽORK KIKINDA: Žak, Drljača, A. Čubrilo 1, Pantović 2, Bjelić, Medić 1, Vukobrat, Matić, Latinović 2, Stevanović, Stepanović, Popadić, Kovačić 4(2), Nik. Čubrilo, Berta 2, Nin. Čubrilo 1.
Kompletirano je sedmo kolo vojvođanskog „Istoka”, u kojem je ŽAK nakon tri poraza u nizu ostvario pobedu od 2:0 na svom terenu nad Radničkim iz Kovina, a novokozaračka Sloboda poražena je 3:2 u Omoljici od Mladosti.
Na kikindskom vašarištu, golman Živkov u nekoliko navrata sačuvao je „Žute mrave”, a u 58. minutu usledila je kazna na suprotnoj strani. Nije puno obećavala akcija Budaia, ubacio je poluvisoku loptu u kazneni prostor, a Utržen je sve ispratio i unutrašnjim delom kopačke prosledio ju je u mrežu. Kasnije je Radivojac dvaput asistirao Kockaru, koji je mogao overiti pobedu, ali tada je golman Kovinaca Radenković bio na visini zadatka. Utržen je, ipak, to učinio u 83. minutu, posle glavom upućene povratne lopte, zabio ju je punom nogom sa 17 metara.
Na jugu Banata, Mladost je povela u 13, a Đorić je iz slobodnog udarca poravnao u 34. minutu. Na 2:1 Omoljičani su povisili u 64, a do plus dva stigli su u 77. minutu da bi Lisica postavio konačan rezultat pogotkom osam minuta pre kraja.
Preostali rezultati sedmog kola: Jedinstvo (V) – Borac 3:2, Budućnost – Proleter 2:1, Vojvodina – Jedinstvo (BK) 3:0, Rusanda – BAK 3:1.
TABELA: Vojvodina 16, Jedinstvo (V) 14, Mladost 13, ŽAK 12, Kozara 11, Borac 11, Begej, Budućnost 11, Proleter 9, Sloboda 9, Polet 9, C. zvezda 9, Rusanda 7, Radnički 7, Jedinstvo (BK) 2, BAK 1.
U osmom kolu, subota i nedelja (15.30), igraće: Borac – BAK, Jedinstvo (BK) – Rusanda, C. zvezda – Vojvodina, Sloboda – Polet, Begej – Mladost, Radnički – Kozara, Proleter – ŽAK, Jedinstvo (V) – Budućnost.
Na 15. turniru „Čoka” (450 karatista, 39 klubova, šest država), Dragana Gavrilović i David Lenard, članovi KK Bašaid, bili su pojedinačno prvi, a Nikolina i Lena Crnjanski, Zorica Balog, Tatjana Acin, Nemanja Zahiri i Teodora Sredojev, treći. Još su Acin, Lenarad i Balint, kao kata tim, osvojile drugo mesto.
Iz KK Bašaid, Bojanu Mikalačkom, predsedniku MZ Bašaid, „zahvaljuju što im je omogućio prevoz i što je izdvojio vreme za njih”.


Na „Jesenjem kupu Subotice” okupilo se 402. mladih plivača iz 24 kluba i četiri države, Velika Kikinda prema broju medalja – 20 (6-7-6) pozicionirala se na šestom mestu, a odličja su osvojili: Aleksandar Sokolai, Luka Bubulj, Uroš Milićević, Ognjen terek, Filip Đukić, Lena Stojanović, Lena Bikić, Jovana Sabo, Jovana Savić i Minja Balint.
U trećem kolu Superlige Srbije, kuglašice Kike, kao domaće u Novom Bečeju, savladale su 6:2 (3.305:3.084) sastav beogradskog Singidunuma, upisavši tako drugu pobedu u sezoni. Kikinđanke će u narednoj rundi šamionata gostovati u Novom Sadu ekipi Vojvodine.
Kika 0230: Francuski 542, Sedlar 524, Santo 544, Komanov 557, Frenc 581, Šibul 557.
Sedmo kolo bilo je na rasporedu i u Vojvođanskoj ligi „Istok”, danas je odigrano pet mečeva, a na terenu su od naših klubova bili fudbaleri Kozare, 5:2 savladali su u Velikom Selu tim Begeja iz Žitišta, te Crvena zvezda koja je remizirala 1:1 s Poletom u Idvoru.
Velikoselci su vodili 3:0 golovima Kočiša (dva) i Petrovića, do odmora Žitištani su smanjili s penala, a početkom nastavka i prišli na minus jedan. Na 4:2 povisio je Petrović, a konačan ishod postavio je gost Mijatović koji je autogolom doneo uverljivu pobedu Kozari.
Ruskoselci pak gubili su u Idvoru, u nadokandi prvoga dela, preko Cvijanovića, koji je bio siguran iz kaznenog udarca, stigli su do izjednačenja koje je ostalo na snazi do kraja.
Sutra, od 15.30 sati, ŽAK će na kikindskom Vašarištu odmeriti snage s kovinskim Radničkim, a novokozaračka Sloboda gostovaće Mladosti u Omoljici.
Startovala je Super B liga „Sever-Centar”, jedna od dve grupe drugog razreda u našem rukometu, a MRK Kikinda pobedila je 26:25 u Subotici, tim Spartaka. Na odmoru Subotičani su imali prednost od 12:11, Kikinđani su preokrenuli rezultat 17 minuta pre kraja, Spartak je u 57. minutu poveo 24:23, a u poslednjih 60 sekundi usledio je novi obrt u korist ekipe iz našeg grada (24:25) pa novo poravnanje i na samom kraju gol Lisice za konačan ishod. U drugom kolu, u sredu od 20 sati, MRK Kikinda će dočekati Sivac, iz istoimenog sela.
MRK Kikinda: Balaban, Dukatarov 1, Majkić, Lisica 4, Georgijevski, Trninić 1, Marković, Miškov, Vrgović 6(4), M. Panić, L. Panić, Milošević, Tatari 2, Stojanović 3, Jovanović 5, Bošković 4.
Nakon tri poraza u nizu, fudbaleri OFK Kikinde pod velikim pritiskom ušli su u meč protiv Šajkašana i na kraju se, golovima Aleksandra Mirkova i Alekse Spaića, radovali pobedi od 2:0. Prvi put ozbiljnije su Kikinđani zapretili sredinom prvog dela, a onda je u 27. minutu Mirkov uzdrmao stativu gola Borca.
Nastavak je bio sadržajniji, a vrata ka trijumfu otvorio je Mirkov u 54. minutu. Mlađani Lolić (19) odradio je veliki deo posla, uposlio Spaića koji je ubacio s krila, a Mirkov zabio za radost. Četiri minuta kasnije, ispostaviće se, sve je bilo odlučeno. Tada je Mirkov prosledio do Benka koji je odigrao povratnu, a debitant u crveno-belom dresu severnobanatskog srpskoligaša, vođa navale Spaić udvostručio je prednost.
Nisu ni posle toga gosti bili ravnopravan rival, golman Oparnica ostao je nezaposlen, a jedinu priliku da utakmicu uvede u neizvesnost imao je Šajkašanin Pjošta devet minuta pre kraja, ali je tukao daleko van okvira gola našeg tima.
OFK Kikinda: Oparnica, Beljić (Radovanović), Mirkov, Ivanović, Mojsilović, Kecman (Čeman), Dukić, Rafael, Barbul (Benke), Spaić (Popeskov), Lolić (Molnar).
