Започела је стонотениска сезона, а кикиндска Галадска има три екипе. Женска екипа у Другој лиги „Север”, трећем рангу, у саставу: Ивана Мршић, Јована Глишин, Невена Киурски и Лена Терзић, победила је 4:0 у првом колу у Скореновцу истоимену екипу, а други мушки тим: Вук Стевановић, Вукашин Јакшић, Александар Родић и Марио Бањаш, у Локвама изгубио је истим резултатом од Банатула. Најбољи мушки тим Галадске стартоваће наредног викенда, а када је реч о млађим категоријама, на првом бодовном турниру СТСС за млађе кадете, у Чоки, Бањаш (на слици доле, други слева) освојио је треће место док је Терзић стигла до четвртфинала. 
Спорт
У седмом колу Подручне лиге „Зрењанин”, наковачки Полет головима Кењала те Зорића, у последњим тренуцима, победио је 2:1 у Сечњу тим Билећанина док је Напредак из Банатске Тополе резултатом 2:0 поражен од Младости у Банатском Деспотовцу, а Делија у Мокрину 0:5 од Напретка из Честерега.
Преостали резултати седмог кола: Јединство – Раднички 7:0, ЖФК Банат – Омладинац 6:0, Ц. звезда – Стајићево 2:1, МСК – Банат 1:1, 2.октобар – Војводина 7:0.
ТАБЕЛА: Напредак (Ч) 21, Полет 15, Младост 15, Билећанин 13, 2.октобар 13, Ц. звезда 12, Банат 11, МСК 10, Јединство 10, ЖФК Банат 10, Напредак (БТ) 10, Стајићево 9, Раднички 9, Делија 4, Војводина 0, Омладинац 0.
У осмом колу, субота и недеља (15), играће: Раднички – Војводина, Напредак (БТ) – 2.октобар, Банат – Младост, Напредак (Ч) – МСК, Стајићево – Делија, Омладинац – Ц. звезда, Полет – ЖФК Банат, Јединство – Билећанин.
МФЛ „КИ-ЖИ”
Резултати четвртог кола: Омладинац – Пролетер 2:0, Тереквеш – Бега 1:2, Рохам – Подгрмеч 9:0, Борац (А) – Војводина 2:4, 1.октобар – Борац (И) 1:2.
ТАБЕЛА: Омладинац 10, Војводина 10, Рохам 9, Борац (А) 6, Пролетер 6, Тереквеш 6, Бега 6, 1.октобар 3, Борац (И) 3, Подгрмеч 0.
У петом колу, недеља (15.30), играће: Борац (И) – Тереквеш, Војводина – 1.октобар, Подгрмеч – Борац (А), Пролетер – Рохам, Бега – Омладинац.
У другом колу Супер Б лиге за рукометашице, ЖОРК Кикинда претпрела је нови тежак пораз, још убедљиви него у првом колу. У „Језеру” Кикинђанке су изгубиле 13:32 од Бора, а у трећој рунди гостоваће екипи Панчева.
ЖОРК КИКИНДА: Жак, Дрљача, А. Чубрило 1, Пантовић 2, Бјелић, Медић 1, Вукобрат, Матић, Латиновић 2, Стевановић, Степановић, Попадић, Ковачић 4(2), Ник. Чубрило, Берта 2, Нин. Чубрило 1.
Комплетирано је седмо коло војвођанског „Истока”, у којем је ЖАК након три пораза у низу остварио победу од 2:0 на свом терену над Радничким из Ковина, а новокозарачка Слобода поражена је 3:2 у Омољици од Младости.
На кикиндском вашаришту, голман Живков у неколико наврата сачувао је „Жуте мраве”, а у 58. минуту уследила је казна на супротној страни. Није пуно обећавала акција Будаиа, убацио је полувисоку лопту у казнени простор, а Утржен је све испратио и унутрашњим делом копачке проследио ју је у мрежу. Касније је Радивојац двапут асистирао Коцкару, који је могао оверити победу, али тада је голман Ковинаца Раденковић био на висини задатка. Утржен је, ипак, то учинио у 83. минуту, после главом упућене повратне лопте, забио ју је пуном ногом са 17 метара.
На југу Баната, Младост је повела у 13, а Ђорић је из слободног ударца поравнао у 34. минуту. На 2:1 Омољичани су повисили у 64, а до плус два стигли су у 77. минуту да би Лисица поставио коначан резултат поготком осам минута пре краја.
Преостали резултати седмог кола: Јединство (В) – Борац 3:2, Будућност – Пролетер 2:1, Војводина – Јединство (БК) 3:0, Русанда – БАК 3:1.
ТАБЕЛА: Војводина 16, Јединство (В) 14, Младост 13, ЖАК 12, Козара 11, Борац 11, Бегеј, Будућност 11, Пролетер 9, Слобода 9, Полет 9, Ц. звезда 9, Русанда 7, Раднички 7, Јединство (БК) 2, БАК 1.
У осмом колу, субота и недеља (15.30), играће: Борац – БАК, Јединство (БК) – Русанда, Ц. звезда – Војводина, Слобода – Полет, Бегеј – Младост, Раднички – Козара, Пролетер – ЖАК, Јединство (В) – Будућност.
На 15. турниру „Чока” (450 каратиста, 39 клубова, шест држава), Драгана Гавриловић и Давид Ленард, чланови КК Башаид, били су појединачно први, а Николина и Лена Црњански, Зорица Балог, Татјана Ацин, Немања Захири и Теодора Средојев, трећи. Још су Ацин, Ленарад и Балинт, као ката тим, освојиле друго место.
Из КК Башаид, Бојану Микалачком, председнику МЗ Башаид, „захваљују што им је омогућио превоз и што је издвојио време за њих”.


На „Јесењем купу Суботице” окупило се 402. младих пливача из 24 клуба и четири државе, Велика Кикинда према броју медаља – 20 (6-7-6) позиционирала се на шестом месту, а одличја су освојили: Александар Соколаи, Лука Бубуљ, Урош Милићевић, Огњен терек, Филип Ђукић, Лена Стојановић, Лена Бикић, Јована Сабо, Јована Савић и Миња Балинт.
У трећем колу Суперлиге Србије, куглашице Кике, као домаће у Новом Бечеју, савладале су 6:2 (3.305:3.084) састав београдског Сингидунума, уписавши тако другу победу у сезони. Кикинђанке ће у наредној рунди шамионата гостовати у Новом Саду екипи Војводине.
Кика 0230: Француски 542, Седлар 524, Санто 544, Команов 557, Френц 581, Шибул 557.
Седмо коло било је на распореду и у Војвођанској лиги „Исток”, данас је одиграно пет мечева, а на терену су од наших клубова били фудбалери Козаре, 5:2 савладали су у Великом Селу тим Бегеја из Житишта, те Црвена звезда која је ремизирала 1:1 с Полетом у Идвору.
Великоселци су водили 3:0 головима Кочиша (два) и Петровића, до одмора Житиштани су смањили с пенала, а почетком наставка и пришли на минус један. На 4:2 повисио је Петровић, а коначан исход поставио је гост Мијатовић који је аутоголом донео уверљиву победу Козари.
Рускоселци пак губили су у Идвору, у надоканди првога дела, преко Цвијановића, који је био сигуран из казненог ударца, стигли су до изједначења које је остало на снази до краја.
Сутра, од 15.30 сати, ЖАК ће на кикиндском Вашаришту одмерити снаге с ковинским Радничким, а новокозарачка Слобода гостоваће Младости у Омољици.
Стартовала је Супер Б лига „Север-Центар”, једна од две групе другог разреда у нашем рукомету, а МРК Кикинда победила је 26:25 у Суботици, тим Спартака. На одмору Суботичани су имали предност од 12:11, Кикинђани су преокренули резултат 17 минута пре краја, Спартак је у 57. минуту повео 24:23, а у последњих 60 секунди уследио је нови обрт у корист екипе из нашег града (24:25) па ново поравнање и на самом крају гол Лисице за коначан исход. У другом колу, у среду од 20 сати, МРК Кикинда ће дочекати Сивац, из истоименог села.
МРК Кикинда: Балабан, Дукатаров 1, Мајкић, Лисица 4, Георгијевски, Трнинић 1, Марковић, Мишков, Врговић 6(4), М. Панић, Л. Панић, Милошевић, Татари 2, Стојановић 3, Јовановић 5, Бошковић 4.
Након три пораза у низу, фудбалери ОФК Кикинде под великим притиском ушли су у меч против Шајкашана и на крају се, головима Александра Миркова и Алексе Спаића, радовали победи од 2:0. Први пут озбиљније су Кикинђани запретили средином првог дела, а онда је у 27. минуту Мирков уздрмао стативу гола Борца.
Наставак је био садржајнији, а врата ка тријумфу отворио је Мирков у 54. минуту. Млађани Лолић (19) одрадио је велики део посла, упослио Спаића који је убацио с крила, а Мирков забио за радост. Четири минута касније, испоставиће се, све је било одлучено. Тада је Мирков проследио до Бенка који је одиграо повратну, а дебитант у црвено-белом дресу севернобанатског српсколигаша, вођа навале Спаић удвостручио је предност.
Нису ни после тога гости били равноправан ривал, голман Опарница остао је незапослен, а једину прилику да утакмицу уведе у неизвесност имао је Шајкашанин Пјошта девет минута пре краја, али је тукао далеко ван оквира гола нашег тима.
ОФК Кикинда: Опарница, Бељић (Радовановић), Мирков, Ивановић, Мојсиловић, Кецман (Чеман), Дукић, Рафаел, Барбул (Бенке), Спаић (Попесков), Лолић (Молнар).
