Спорт

карате

У Новом Бечеју, на првенству Војводине за кадете и јуниоре, били су запажени и каратисти кикиндског Феникса. Нина Стојнић у јуниорској конкуренцији узела је бронзу у борбама у категорији до 53кг, док је у кадетској изгубила меч за полуфинале на апсолутном нивоу. Петар Ступар у кадетском узрасту, категорије до 52кг, такође се окитио бронзом, а у јуниорском сребром, до 55кг, на апсолутном нивоу. Још је Ања Киш као кадеткиња, у катама Ц класе, била прва, а Дарија Ромаков друга док је Марија Цицовић сребрна у Б класи.

кошарка

Старовала је Друга лига Војводине у мушкој кошарци, а обе наше екипе, новокозарачка Слобода и Велика Кикинда, победиле су у првом колу својих група. Слобода је у групи А, у кикиндском „Језеру”, резултатом 84:82 савладала Торпедо из Оџака и у следећем колу слободна је, а Велика Кикинда била је боља 97:78 у Сивцу од истоименог тима и у другој рунди групе Б чекаће Младост из Темерина.

Додајмо, кикиндски женски кошаркашки клуб СО ЖКК ове сезоне одустао је од такмичења у Првој лиги КС Војводине, последњем степену надметања за девојке.

фудбалска недеља

Данашњим утакмицама комплетирано је девето коло у Војвођанској односно Подручној лиги. На војвођанском „Истоку” ЖАК је, на Вашаришту, 3:0 савладао Јединство из Влајковца, двоструки стрелац био је Радивојац, а једанпут је погодио и Стојков док је новокозарачка Слобода, поготцима Галића и Ковачевића, победила 2:0 Војводину у Перлезу.

Преостали резултати деветог кола: Будућност – Борац 2:0, Козара – Пролетер 3:0, Младост – Раднички 3:1, Полет – Бегеј 1:1, Русанда – Ц. звезда 0:0, БАК – Јединство (БК) 4:0.

ТАБЕЛА: Младост 19, Козара 17, Војводина 17, Јединство 17, Јединство (В) 17, Слобода 15, ЖАК 15, Будућност 14, Пролетер 12, Бегеј 12, Борац 11, Ц. звезда 11, Полет 10, Русанда 8, Раднички 7, Јединство 5.

У 10. колу, субота и недеља (15), играће: Борац – Јединство (БК), Ц. звезда – БАК, Слобода – Русанда, Бегеј – Војводина, Раднички – Полет, Пролетер – Младост, Јединство (В) – Козара, Будућност – ЖАК.

У Подручној лиги „Зрењанин”, наковачки Полет славио је 1:0 (Кењало) у Војводи Степи против Црвене звезде, Напредак из Банатске Тополе 6:1 (Роцков /трупут/, Радојчин, Секереш, Каналаш) савладао је Војводину у Новом Милошеву, а истим резултатом (Живко /трипут/, Станкић, Попов, Перишић) Делија је у Мокрину добио Омладинца из Ботоша.

Преостали резултати деветог кола: Билећанин – Раднички 3:2, ЖФК Банат – Јединство 3:0, МСК – Стајићево 4:0, Младост – Напредак (Ч) 0:0, 2.октобар – Банат 2:4.

ТАБЕЛА: Напредак (Ч) 25, Полет 21, Билећанин 19, Банат 17, Напредак (БТ) 16, Младост 16, Ц. звезда 15, МСК 13, ЖФК Банат 13, 2.октобар 13, Стајићево 12, Раднички 12, Јединство 10, Делија 7, Војводина 0, Омладинац 0.

У 10. колу, субота и недеља (14.30), играће: Раднички – Напредак (БТ), Банат – Војводина, Напредак (Ч) – 2.октобар, Стајићево – Младост, Омладинац – МСК, Полет – Делија, Јединство – Ц. звезда, Билећанин – ЖФК Банат.

МФЛ „КИ-ЖИ”

Резултати шестог кола: Борац (И) – Војводина 1:9, 1.октобар – Подгрмеч 2:3, Борац (А) – Пролетер 3:2, Рохам – Бега 4:4, Тереквеш – Омладинац 0:5.

ТАБЕЛА: Војводина 16, Омладинац 16, Рохам 10, Пролетер 9, Борац (А) 9, Бега 7, Тереквеш 6, Борац (И) 6, Подгрмеч 6, 1.октобар 3.

У седмом колу, недеља (15), играће: Омладинац – Рохам, Војводина – Тереквеш, Подгрмеч – Борац (И), Пролетер – 1.октобар, Борац (А) – Бега.

српска лига 1

У деветом колу Српске лиге „Војводина”, у преподневном термину, фудбалери ОФК Кикинде савладали су 1:0 у Панчеву тим Динама и тако стигли до бројке од 16 освојених бодова и места ближе самом врху табеле, на којем водећи Железничар из Инђије има четири бода више.

Никола Дукић, који је недавно стигао на Градски стадион у последњој групи појачања, донео је предност, испоставило се и бодове, у 24. минуту, ударцем искоса, а претходно га је, кроз средину у празан простор, идеално упослио Андреј Бенке који је блистао на југу Баната, нарочито у наставку игре. Убрзо потом млађани Виловски могао је дуплирати вођство, све је доборо урадио, заобишао и голмана домаћина и онда, ваљда због неискуства и треме, промашио празан гол.

Још неколико опасних контри извела је ОФК Кикинда, а у наставку Панчевци су имали јалову иницијативу но опет су наши фудбалери били опаснији. У контри, Молнар је несебично одиграо ка Спаићу, голман домаћина био је савладан, али дефанзивац Динама избио је лопту пред својом гол-цртом и на крају сусрет је завршен резултатом из првога полувремена уз судијску надокнаду од чак осам минута. Љути због пораза, Панчевци су начинили  гужву након последњег звиждука арбитра, а црвене картоне добили су тада ОФК Кикиндин раније замењени Лукић и Кецман, који је био резерва у протоколу, те један домаћи играч.

ОФК КИКИНДА: Опарница, Лукић (Радовановић), Бељић, Бенке, Мирков, Ивановић, Виловски (Спаић), Мојсиловић (Ђукић), Дукић, Рафаел, Лолић (Молнар).

рукомет

Данас је у срцу Бачке, у Врбасу, био дупли рукометни програм за тамошње клубове, мушки и женски с именом овога места, али и за љубитеље рукомета са шире територије Града Кикинде, а обе наше екипе биле су успешне.

У „предигри”, рукометашице ЖРК Мокрина, у Другој лиги Војводине победиле су Врбашанке 29:17 (18:8), што им је други тријумф у три меча, а чекаће у следећем колу састав Петроварадина.

ЖРК Мокрин: Стојши, Коканов 3, Вукобрат 6, Кецић 4(1), Пешић, Божин, Голић 8, Матић, Челекетић, Бајкин 5, Ладичорбић 3.

У једној од две групе нашег другог ранга, Супер Б лиге „Север-Центар”, такође у трећем колу, рукометаши МРК Кикинде савладали су домаћина, резултатом 36:35 (16:15) и имају максималан учинак, а у четвртој рунди, наредне суботе (18 сати) дочекаће Црвенку.

МРК Кикинда: Ђукић, Балабан, Дукатаров 3, Мајкић, Георгијевски, Трнинић 2, Марковић, Мишков, Врговић 7(2), М. Панић, Л. Панић 7, Милошевић 1, Татари 3, Стојановић 3, Јовановић 2, Бошковић 8.

војвођански исток

Трећом везаном победом израженом три гола разлике, великоселска Козара  заузела је челну позицију на војвођанском „Истоку”, барем до сутра када ће мечеве играти Перлежани, Влајковчани и Омољичани, који, уз утакмицу  мање, следе Великоселце на лествици, а други наш клуб – рускоселска Црвена звезда, трећи пут у низу а други узастопни, ремизирала је без погодака, данас с Русандом, у Меленцима.

У Банатском Великом Селу играло се обострано отворено, Козара је повела у 20. минуту с пенала преко Спахића, а претходно је оборен Петровић, који је након сата игра и дуплирао предност после контре коју је повукао Кочиш. Ближе крају, у 78. минуту, Спахић је одиграо у празан простор, а Рофа погодио за коначан исход.

Преостала два клуба са шире територије Града Кикинде, кикиндски ЖАК и новокозарачка Слобода играће сутра утакмице деветог кола. ЖАК ће од 15 сати на Вашаришту дочекати поменуте Влајковчане, тим Јединства, а Слобода ће гостовати Војводини, у Перлезу.

куглање

Куглашице Кике заузеле су 10. место у европском, 21. по реду НБЦ Купу, који се ове седмице одржава у хрватском граду Славонском Броду. Наступило је 17 екипа из 10 држава, четири најбоље наставиле су вечерас полуфиналне борбе, финале је на распореду сутра, а Кикинђанке су наступ на куглашкој позорници Старога континента завршиле у првом кругу надметања. Капитенка Нада Команов вели да је више очекивала у резултатском смислу.

– Могле смо збирно барем за 50 чуњева боље. Маријана и Јасмина биле су испод свог нивоа, а Јелена нас је повукла ка горе, имала је одличан резултат. Било је велике треме код нас и то се дало приметити, неке од наших куглашица никада нису осетиле сличну атмосферу – каже Команов.

Од понедељка до петка било је времена и за упознати Славонски Брод?

– Да, угодно нам је било на сваком кораку. Река Сава код Славонског Брода  прелепа је, опушта. Људи које смо сретале по граду, по угоститељским објектима, а ходале смо и у опреми с обележјима клуба, као и власници објекта у којем смо боравиле, били су љубазни и предусретљиво су нам све омогућили па је наша европска премијера у сваком случају велико и лепо искуство за нас – резимира капитенка.

Куглало је по шест такмичарки из свих 17 екипа, а резултати Кике су: Нада Команов 538, Јасмина Драганов 523, Јелена Санто 582, Маријана Француски 515, Снежана Шибул 531, Љиљана Френц 534. Укупно је то 3.223 чуњева, а у екипи Кике, поред поменутих, у протоколу надметања биле су и: Александра Бунгхарт, Наталија Кресоја и Марија Седлар, али без наступа.

Поређења ради, најбољи тим у квалификацијама, мађарски Ракошхеђи имао је резултат од 3.367 чуњева, друга је била хрватска Истра (3.361), трећи још један клуб из земље домаћина – КК Загреб (3.353), а четврти аустријски Вин (3.350).

пењање

Кикинђанин Братислав Крстоношић, члан иђошког Спортскопењачког клуба Пентракс, на Првенству Србије у београдском Кошутњаку, освојио је две златне медаље и усто узео још и једно сребро. Златом се окитио у конкуренцији јуниора у обе дисциплине: брзинском односно тежинском пењању, а окушао се и са сениорима и у тој конкуренцији стигао је до сребра у брзниском пењању док му је у тежинском измакло финале. Успех је ово за момка који је на такмичење отишао редовном аутобусном линијом, с ранцем на леђима, без пратње тренера Лазе Радивојца, који је оправдано био спречен.

– Братислав је као шеснаестогодишњак остварио велики успех у сениорској конкуренцији брзинског пењања, а и у тежинском би вероватно стигао до финала, али било је и страних такмичара, Грка, Бугара и Северних Македонаца. Иначе, имамо 10 чланова у клубу, а за овај спорт је потребна најпре животна интелигенција, јер такмичар најпре мора мозгом да реши одређену ситуацију како ће се пењати, а тек након тога долазе до изражаја мишићи и ту су напори огромни – каже Радивојац.

Крстоношић додаје:

– Презадовољан сам резултатима, а пријала ми је атмосфера на такмичењу. Спорт је на северу Баната непознат, јер код нас нема природних стена, а иначе је врло захтеван и физички и ментално. Тренирам након школе увече, сат или два времена. Зими се више тренира, лети идемо на такмичења, на природну стену.

офк кикинда

У утакмици с мало прилика и још мање удараца у оквир, кикиндски српсколигаш ремизирао је без погодака на Градском стадиону с Подунавцем, а шеф струке ОФК Кикинде Владимир Шпоња каже да је такав меч и очекивао.

– Тим из Белегиша, дисциплинован и технички поткован, у првом делу натерао нас је да се бранимо и тада заслужио да поведе. На полувремену, ушли су Бенке и Чеман и тада смо успоставили контролу, пленио је сигурношћу и дефанзивац Мојсиловић, а имали смо и две изгледне ситуације да стигнемо до предности. Били смо агресивнији, бржи и размишљали смо позитивно. Резултат је ипак реалан и нисам незадовољан ремијем, првим у сезони – истиче Шпоња.

Тренер Кикинђана наглашава да је екипа премлада и да јој је потребна подршка.

– Жао ми је што те чињенице један део наше публике не узима у обзир, јер момцима не треба негативна енергија с трибина. Ове сезоне српсколигашка „Војводина” уједначенија је него икада, можда ће и сваки гол, а не бод, одлучивати на крају.

Следи недељни матине у Панчеву.

– Старт Динама је за многе изненађење, али то је прави градски клуб с дугом традицијом, а екипа увек зна како да се понаша у разним ситуацијама које овај ранг доноси. Додатно су се појачали пред крај прелазног рока, добили су и самопоуздање након победе у Инђији и делује да се налазе у зони комфора, међутим сигурно ће бити силно мотивисани и против нас, а на нама је да се на југу Баната покажемо у бољем светлу од оног на прошлом гостовању Словену па се онда можемо надати позитивном резултату – јасан је Шпоња.

финале купа фсг ки

Победом од 2:0 у Накову над Напретком из Банатске Тополе, Полет је  заслужено освојио Куп ФСГ Кикинде и наставиће надметање на вишем нивоу, подручном.

Никола Бабић у 68. минуту био је сигуран с пенала, а Урош Зорић, након акције у 84, улепшао је тријумф против екипе из Банатске Тополе.

Победнички пехар капитену Кристиану Драганову уручио је Душан Марјановић, председник ФСГ Кикинда.

ПОЛЕТ: Гајинов, Фејеш (Надлачки), Зорић, Анушић (Цвијан), Драганов, Мићин, Бабић, Буцало, Симић (Црномарковић), Кењало, Нешић (Тодоровић).

НАПРЕДАК: Рајтаров, Вукмировић (Роцков), Тодоров, Џин, Секереш (Станковић), Ђорић, Радојчин, Дрљача (Кавали), Арађанин (Каналаш), Селаковић (Терзин), Васичин.  

error: Content is protected !!