Eko festival Predškolske ustanove „Dragoljub Udicki“, 16. po redu, obeležili su najmlađi koji su plesali, pevali i recitovali, a sve u cilju da skrenu pažnju koliko je koliko je važno negovati i čuvati planetu Zemlju.

-Eko tim naše ustanove, u koji su uključeni vaspitači od 2009. godine okuplja vaspitače koji svojim idejama, entuzijazmom i kreativnošću osmišljavaju i organizuju ekološke aktivnosti – rekla je vaspitačica Nevena Soleša, koordinatorka Eko tima. – Čitave školske godine organizuju se akcija, ne propuštamo da obeležimo i sve značajne ekološke datume.

Festival je kruna svega što se dešava u vrtićima, a ove godine učestvovalo je 208 mališana.

-Želja nam je da promovišemo ekologiju , širimo ekološku svest i stvaramo ekološke navike uz igru i druženje. Ove godine predmeti nastali u ekološkim radionicama u vrtićima prodavani su po simboličnoj ceni i sav novac biće uplaćen udruženju NURDOR – dodala je Soleša.

U dvorištu Kulturnog centra najpre su organizovane ekološke radionice, dok su decu koja su nastupala na bini imala podršku mama i tata, baka i deka koji su ih pozdravili aplauzima.

A.Đ.

Na manifestaciji su učestvovali: MRK Kikinda, ŽORK Kikinda, Crvena zvezda (Mokrin), ŽRK Partizan (Iđoš), kao i učenici kikindskih osnovnih škola: „Jovan Popović”, „Vuk Karadžić”, „Sveti Sava”, „Đura Jakšić”, potom „Slavko Rodić” (BVS), „Milivoj Omorac” (Iđoš), „Dositej Obradović” (Bočar) i „Dr Đorđe Joanović“ (Novo Miloševo). Prisustvo velikog broja ekipa i dece još jednom je pokazalo da minirukomet zauzima sve značajnije mesto u sportskom životu Kikinde i Srbije.
Posebnu draž manifestaciji dali su brojni roditelji i prijatelji sporta koji su tokom celog dana bodrili najmlađe rukometaše i rukometašice. Svaki pogodak, uspešna odbrana ili lep potez bili su ispraćeni aplauzima i osmesima, dok su deca pokazala da rezultat nije u prvom planu, već druženje, igra i ljubav prema rukometu.









Nadmetao se i drugi par članica kikindskog kluba: Nada Komanov/Ljiljana Frenc, koji je ispao u osmini finala.
Borbe, kadeti: Ognjen Kamenović (srebro u kategoriji do 70kg), Selena Kličić (bronza, do 47kg), kate, kadeti: Nikola Skakić (zlato), Nataša Tatić (srebro), Filip Adamov i Mia Vašalić (bronze), muški kataški tim u uzrastu kadeta odnosno juniora: Stefan Sili, Stefan Slavevski, Nikola Skakić (srebro), ženski seniorski tim: Ljiljana Sabo, Lena Jakovljević, Jana Pantić (bronza).
Drugog dana vikenda na rasporedu je bio međunarodni „Dunav kup”, takođe u Novom Sadu, nastupili su takmičari iz: Slovenije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Srbije, a Kikinđani su uzeli šest odličja.
U timskim borbama, pioniri Feniksa: Veljko Vidović, Damjan Kala, Milan Muidža, Luka Radin, Pavle Popović bili su bronzani, a u katama medalje su osvojili: Nataša Tatić (nade, srebro), Tara Majstorović (pionirka, bronza), Nikola Skakić, Milan Dragišić (nade, bronze), ženski pionirski kataški tim: Nikolija Dabović, Tija Lelig, Tara Majstorović (bronza).

D. P.