Еко фестивал Предшколске установе „Драгољуб Удицки“, 16. по реду, обележили су најмлађи који су плесали, певали и рецитовали, а све у циљу да скрену пажњу колико је колико је важно неговати и чувати планету Земљу.

-Еко тим наше установе, у који су укључени васпитачи од 2009. године окупља васпитаче који својим идејама, ентузијазмом и креативношћу осмишљавају и организују еколошке активности – рекла је васпитачица Невена Солеша, координаторка Еко тима. – Читаве школске године организују се акција, не пропуштамо да обележимо и све значајне еколошке датуме.

Фестивал је круна свега што се дешава у вртићима, а ове године учествовало је 208 малишана.

-Жеља нам је да промовишемо екологију , ширимо еколошку свест и стварамо еколошке навике уз игру и дружење. Ове године предмети настали у еколошким радионицама у вртићима продавани су по симболичној цени и сав новац биће уплаћен удружењу НУРДОР – додала је Солеша.

У дворишту Културног центра најпре су организоване еколошке радионице, док су децу која су наступала на бини имала подршку мама и тата, бака и дека који су их поздравили аплаузима.

А.Ђ.

На манифестацији су учествовали: МРК Кикинда, ЖОРК Кикинда, Црвена звезда (Мокрин), ЖРК Партизан (Иђош), као и ученици кикиндских основних школа: „Јован Поповић”, „Вук Караџић”, „Свети Сава”, „Ђура Јакшић”, потом „Славко Родић” (БВС), „Миливој Оморац” (Иђош), „Доситеј Обрадовић” (Бочар) и „Др Ђорђе Јоановић“ (Ново Милошево). Присуство великог броја екипа и деце још једном је показало да минирукомет заузима све значајније место у спортском животу Кикинде и Србије.
Посебну драж манифестацији дали су бројни родитељи и пријатељи спорта који су током целог дана бодрили најмлађе рукометаше и рукометашице. Сваки погодак, успешна одбрана или леп потез били су испраћени аплаузима и осмесима, док су деца показала да резултат није у првом плану, већ дружење, игра и љубав према рукомету.









Надметао се и други пар чланица кикиндског клуба: Нада Команов/Љиљана Френц, који је испао у осмини финала.
Борбе, кадети: Огњен Каменовић (сребро у категорији до 70кг), Селена Кличић (бронза, до 47кг), кате, кадети: Никола Скакић (злато), Наташа Татић (сребро), Филип Адамов и Миа Вашалић (бронзе), мушки каташки тим у узрасту кадета односно јуниора: Стефан Сили, Стефан Славевски, Никола Скакић (сребро), женски сениорски тим: Љиљана Сабо, Лена Јаковљевић, Јана Пантић (бронза).
Другог дана викенда на распореду је био међународни „Дунав куп”, такође у Новом Саду, наступили су такмичари из: Словеније, Црне Горе, Босне и Херцеговине и Србије, а Кикинђани су узели шест одличја.
У тимским борбама, пионири Феникса: Вељко Видовић, Дамјан Кала, Милан Муиџа, Лука Радин, Павле Поповић били су бронзани, а у катама медаље су освојили: Наташа Татић (наде, сребро), Тара Мајсторовић (пионирка, бронза), Никола Скакић, Милан Драгишић (наде, бронзе), женски пионирски каташки тим: Николија Дабовић, Тија Лелиг, Тара Мајсторовић (бронза).

Д. П.