Одборници Градског парламента данас су усвојили одлуку о ребалансу градског буџета, са пројекцијама на 2023. и 2024. годину. Буџет је увећан за око пет одсто и предвиђено је да износи три милијарде 407 милиона 314 хиљада динара. Први ребаланс урађен је у мају и тада су планирана средства за реконструкцију водоводне мреже. Овога пута коригован је због нових инвестиција, повећања материјалних трошкова и помоћи социјално угроженом становништву.
– И даље ћемо се борити да ублажимо последице глобалне кризе, максимално ћемо помоћи сваком појединцу у граду. Пружићемо помоћ сваком селу и ни од једне инвестиције се неће одустати. Трудићемо се унапредимо квалитет живота у свим сегментима нашег друштва, да урадимо што више од планираних инвестиција, како у овој, тако и наредној години. Сигурно ћемо одговорно водити рачуна о интересима свих грађана, тако да ћемо квалитетно, на основу досадашњег искуства, креирати и наредни буџет. Желимо да инвестирамо у пројекте и да пронађемо решења за изворе финансирања – рекао је градоначелник, Никола Лукач.
Очекује се да ће већина инвестиција бити остварена у последњем овогодишњем кварталу, што се посебно односи на велике пројекте, речено је на седници.
– У питању је реконструкција водоводне мреже која ће, надам се, покренути и реконструкцију Градског трга – објаснила је заменица градоначелника, Дијана Јакшић Киурски. – Такође, требало би да започне изградња водовода до нове фабрике воде јер се чекало на многе процедуре и јавне набавке.
За обнављање трга завршена је прва фаза, његово пројектовање. Уз нову градску пијацу, то су и највеће градске инвестиције, које захтевају различите изворе финансирања, објаснио је Светислав Вукмирица, помоћник градоначелника за развојне и инвестиционе пројекте.
Због повећања цена, додатна средства неопходна су и за несметано функционисање установа, спортских клубова, удружења грађана, културно–уметничких друштава у граду и селима, закључено је на 24. седници Градског парламента.
У организацији Развојне агенције Војводине, своје потенцијале у овој области представља осам градова Војводине – уз Кикинду и: Нови Сад, Суботица, Зрењанин, Сомбор и Сремска Митровица. Наш град, за изградњу фабрика инвеститорима нуди индустријску зону „Расадник“ која је део слободне царинске зоне „Суботица“, као и могућност изградње хотела у Спортском комплексу „Језеро“. Могућности Кикинде представљају чланови Градског већа, Саша Танацков, задужен за привреду и инвестиције и Мирослав Дучић, задужен за комуналну инфраструктуру.
Председник Општег удружења предузетника Кикинда, Синиша Пашић, доделио је захвалнице институцијама и особама које су допринеле организацији Мини сајма предузетништва. Захвалнице су добили Привредна комора Србије – Регионална привредна комора Севернобанатског управног округа, Нермина Љубовић и Милош Јелић, представници Привредне коморе Србије, као и ПКВ и председник ПКВ-а Бошко Вучуревић, који је због обавеза био одсутан.