U Srbiji su u prva četiri meseca poginula 34 pešaka i 22 vozača dvotočkaša, koji su i najugroženija kategorija učesnika u saobraćaju, a Saobraćajna policija će od 18. maja, do 31. maja sprovoditi šestu centralnu akciju pojačane kontrole saobraćaja na putevima u Srbiji, usmerenu na otkrivanje prekršaja koje čine pešaci i vozači dvotočkaša.
Ministarstvo unutrašnjih poslova uputilo je apel na sve građane da poštuju saobraćajne propise, da budu odgovorni i dodatno oprezni, kako bi se sačuvali ljudski životi i smanjio broj saobraćajnih nezgoda, naročito onih sa najtežim posledicama.
“Posebno apelujemo na vozače motornih vozila da obrate dodatnu pažnju na pešake i dvotočkaše, smanje brzinu kretanja u zonama pešačkih prelaza, na mestima pojačane frekvencije pešaka, kao što su tržni centri i pijace, a na pešake i vozače dvotočkaša da poštuju saobraćajnu signalizaciju i koriste zaštitnu opremu”, navodi se u saopštenju MUP-a.





Nadmetao se i drugi par članica kikindskog kluba: Nada Komanov/Ljiljana Frenc, koji je ispao u osmini finala.
Borbe, kadeti: Ognjen Kamenović (srebro u kategoriji do 70kg), Selena Kličić (bronza, do 47kg), kate, kadeti: Nikola Skakić (zlato), Nataša Tatić (srebro), Filip Adamov i Mia Vašalić (bronze), muški kataški tim u uzrastu kadeta odnosno juniora: Stefan Sili, Stefan Slavevski, Nikola Skakić (srebro), ženski seniorski tim: Ljiljana Sabo, Lena Jakovljević, Jana Pantić (bronza).
Drugog dana vikenda na rasporedu je bio međunarodni „Dunav kup”, takođe u Novom Sadu, nastupili su takmičari iz: Slovenije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Srbije, a Kikinđani su uzeli šest odličja.
U timskim borbama, pioniri Feniksa: Veljko Vidović, Damjan Kala, Milan Muidža, Luka Radin, Pavle Popović bili su bronzani, a u katama medalje su osvojili: Nataša Tatić (nade, srebro), Tara Majstorović (pionirka, bronza), Nikola Skakić, Milan Dragišić (nade, bronze), ženski pionirski kataški tim: Nikolija Dabović, Tija Lelig, Tara Majstorović (bronza).

D. P.


