Поводом обележавања Међународног дана музеја, Народни музеј у суботу, 16. маја, у 18 часова у Галерији „Нова“, уприличиће изложбу „Живот у банатској војној граници“, аутора Ивана Радића, која ће публици приближити свакодневни живот на простору јужног Баната током периода Војне границе.
Изложба је настала поводом обележавања 300 година од Пожаревачког мира и кроз богату документарну грађу, илустрације, реконструкције и визуелне приказе осветљава историјске, културне и друштвене промене које су обликовале Банат током 18. и 19. века.
Посетиоци ће имати прилику да се упознају са животом граничара, развојем насеља, војном организацијом и обичајима становништва које је живело на простору некадашње банатске војне границе. Посебан сегмент поставке чине реконструкције униформи, историјске мапе и илустрације које верно приказују време великих промена на простору јужног Баната и ширег подунавског региона.
Гостовање ове изложбе у кикиндском музеју представља значајан допринос очувању и представљању заједничког културно-историјског наслеђа Баната, али и прилику да се шира публика упозна са важним делом регионалне историје.















Поразом, 0:3, на Градском стадиону од јарачке Младости, четири кола пре краја, испала је ОФК Кикинда и математички, па ће се од августа надметати у Војвођанској лиги „Исток”, а надају се симпатизери „црвено-белих” и експресно вратити у друштво српсколигаша.