Суграђани који желе да конкуришу за субвенцију за куповину бицикла као еколошки прихватљивог превозног средства моћи ће то да учине од четвртка, 14. маја до утрошка средстава, а јавни позив објављен је јуче (понедељак). У градском буџету за ову намену опредељена су 1,6 милиона динара, а сваки грађанин који испуни услове конкурса добиће 10.000 динара.
-Објављена је листа фирми код којих ће моћи да се купе бицикли уз помоћ Града. То су ове године „Аполо бајк“, „Еталон“ и „Ђак“ Грађани могу да оду, одаберу бицикл и преузму предрачун који им је потребан за конкурс – сазнајемо од Мирославе Наранчић, секретарке Секретаријата за заштиту животне средине, пољопривреду и рурални развој.

На сајту града објављени су обрасци са изјавама које треба попунити. Уз овај документ неопходни су и очитана лична карта и предрачун из једне од поменуте три фирме. На конкурс могу да се јаве сви који имају личну карту са територије Кикинде.
– Само један члан породичног газдинства може да добије средства по овом позиву, уколико нису користили право за набавки новог бицикла у претходне две године. На дан када се предају пријаве испред Градске управе делиће се бројеви према редоследу како ко стигне. По њима ће моћи да се прати и прелиминарна и коначна листа за добијање подстицаја за куповину бицикала. Примаће се само документација у коверти, а један грађанин моћи ће да преда једну коверту – додала је наша саговорница.
Прошле године конкурс је отворен и затворен за један дан, што говори о томе колика је заинтересованост за ову субвенцију.
А.Ђ.





У Извршном одбору ФСГ биће: Иван Блажин (КМФ Тиса, Нови Бечеј), Душан Марјановић (Црвена звезда, Руско Село), Марко Чавка (Слобода, Нови Козарци), Далибор Влајков (ЖАК, Кикинда), Милош Зечевић (ШФ Млади Вукови, Кикинда), Невен Зекоња (организација фудбалских судија), Небојша Ђукић (организација фудбалских тренера) и др Радослав Бечејац (организација здравствених радника у фудбалу). Надзорни одбор у поменутом периоду чиниће: Оскар Балинт (Напредак, Банатска Топола), Рајко Варадинац („2. октобар”, Кумане) и Кристиан Драганов (Полет, Наково).
– Хоћемо да подигнемо фудбал на подручју Савеза на много виши ниво, а највећа мука у овом тренутку је што се сусрећемо с проблемом мањка деце, нарочито у селима, али и у граду Кикинди није много боља ситуација, па ћемо морати сви заједно, и клубови са села и два градска клуба, да нађемо начин како да што боље сарађујемо и будемо конкурентни с клубовима из других савеза у Војводини – рекао је Гачка.
Напоменуо је нови први човек Савеза још и да је потребно и тренерску и судијску организацију подићи на виши ниво.
Скуп су поздравили и градски већник Бојан Микалачки и председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов.





