Корисници услуга и запослени у Центру за пружање услуга социјалне заштите „Наша кућа“ обележили су славу Светог Василија Острошког. Осим центра овај дан је слава и удружења родитеља „Наша кућа“, навела је Николета Павлов, в.д. директорица:

-Ослушкујемо потребе суграђана, тако да ћемо већ од јесени увести нову услугу. Млади са сметњама у развоју узраста од 15 до 26 година су запостављени. Наша установа је Дневни боравак за одрасле особе, а у социјалној заштити то је узраст од 26 година и више. Млади који заврше основну или средњу школу до 26. године немају прилику да буду укључени у било коју услугу, те смо дошли на идеју да оформимо клуб за њих. Он ће имати сличне активности као и одрасли који бораве у центру, уз све стандарде и прописе. Клуб ће се налазити у другом простору у центру града, прилагођен њиховим потребама.
Резању славског колача присуствовали су Младен Богдан, градоначелник и Тамара Радловић, чланица Градског већа.

-Центар за пружање услуга социјалне заштите има посебну емоцију, а брине о својим корисницима са пуно љубави. Локална самоуправа максимално је посвећена томе да ова установа и запослени имају све што им је неопходно како би услуге које пружају биле што боље. На нама је да помогнемо да се развија и да одговори на потребе корисника, тако да интензивно радимо на отварању Инклузивног клуба за децу и младе – прецизирао је градоначелник Богдан.
Слави су присуствовали и некадашњи корисници „Наше куће“, а сада се налазе у Дому за лица ометена у развоју „Отхон“ у Старој Моравици. Тренутно је у поменутој установи 24 корисника који користе услугу Дневни боравак за одрасле.

А.Ђ.


У Извршном одбору ФСГ биће: Иван Блажин (КМФ Тиса, Нови Бечеј), Душан Марјановић (Црвена звезда, Руско Село), Марко Чавка (Слобода, Нови Козарци), Далибор Влајков (ЖАК, Кикинда), Милош Зечевић (ШФ Млади Вукови, Кикинда), Невен Зекоња (организација фудбалских судија), Небојша Ђукић (организација фудбалских тренера) и др Радослав Бечејац (организација здравствених радника у фудбалу). Надзорни одбор у поменутом периоду чиниће: Оскар Балинт (Напредак, Банатска Топола), Рајко Варадинац („2. октобар”, Кумане) и Кристиан Драганов (Полет, Наково).
– Хоћемо да подигнемо фудбал на подручју Савеза на много виши ниво, а највећа мука у овом тренутку је што се сусрећемо с проблемом мањка деце, нарочито у селима, али и у граду Кикинди није много боља ситуација, па ћемо морати сви заједно, и клубови са села и два градска клуба, да нађемо начин како да што боље сарађујемо и будемо конкурентни с клубовима из других савеза у Војводини – рекао је Гачка.
Напоменуо је нови први човек Савеза још и да је потребно и тренерску и судијску организацију подићи на виши ниво.
Скуп су поздравили и градски већник Бојан Микалачки и председница Спортског савеза Кикинде Јелена Чуданов.





